Sobota 16 Grudnia 2017r. - 350 dz. roku,  Imieniny: Albiny, Sebastiana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.03.17 - 13:17     Czytano: [555]

Układ medialny z opozycją

PiS musiał wygrać wybory nie tylko z Platformą, ale i za całą medialną sforą instruowaną i finansowaną z zagranicy.

Poruszenie i oburzenie, przechodzące w papierowe tornado, po ujawnieniu listu Marka Dekana szefa Ringier Axel Springer do dziennikarzy pracujących dla tego koncernu w mediach polskojęzycznych, wygląda trochę groteskowo.

Owszem jest to konkret, na bazie, którego można grzmieć ze słusznych pozycji, ale nie trzeba być wnikliwym analitykiem krajowych realiów, żeby widzieć, że z tymi naszymi mediami jest coś nie halo, niemalże od 1989 roku.
Poruszałem ten temat niedawno i nie chciałbym, się powielać.

Ewidentnie jesteśmy medialnie zniewoleni i to jest elementem planu kolonizowania Polski i podporządkowywania jej obcym interesom. Przecież widać jak na dłoni powiązania części nadawców i wydawców z partiami, które dzisiaj stanowią trzon opozycji czyli z Platformą Obywatelską i Nowoczesną. Raźno działają wespół w zespół. Tam nie ma udawania jakiekolwiek bezstronności. Jest nieustanny zajadły atak na rząd i prezydenta. Nawet coś tak żałosnego jak KOD, ma silne wsparcie. Redaktor Michnik osobiście staje na scenie podczas manifestacji i przemawia do tego domniemanego miliona, który widzi przed oczami propagandy swojej. Przed destabilizującymi państwo z rozmysłem manifestacjami idzie nachalna zachęta z TVN i TOK FM, żeby w nich uczestniczyć. 16 grudnia Tomasz Lis ekscytował się na Tweeterze: „Polacy! Trwa zamach stanu! Teraz!”.

Przykłady można by wymieniać i wymieniać, bo każdy dzień przynosi ich zatrzęsienie. Wyścig kto dotkliwiej przyłoży PiS i prezesowi wyzwala inwencję, tym bardziej, że żadne ograniczenia natury moralnej nie wchodzą w rachubę.

Patrząc na przywódców Platformy, na jej młodzieżówkę, na tercet egzotyczny delegowany do publicznych wypowiedzi przez Nowoczesną: Joanna Scheuring-Wielgus, Ryszard Petru i Piotr Misiło, człowiek się dziwi jak te partie mogą mieć poparcie kogoś przy zdrowych zmysłach.
A mają sondażowe słupki, uprawniające do zasiadania w parlamencie i samorządach. Intensywna praca w redakcjach nie idzie na marne. Mąceniem społeczeństwu w głowach ostatecznie zajmują się wysokiej klasy specjaliści i nie można ich lekceważyć.

Natomiast dziwią niezmiernie posunięcia Prawa i Sprawiedliwości.

Ostatnio mieliśmy dwa symptomatyczne wydarzenia. Pierwsze to ukazanie się w poniedziałkowej „Rzeczypospolitej” ostentacyjnego kłamstwa. Marine Le Pen, reklamowana u nas jako przywódczyni skrajnej prawicy we Francji, rzekomo oświadczyła:

„Jeśli wygram, podejmę współpracę z Kaczyńskim o demontażu Unii”.
Drugie to rzeczony list podpowiadający jak manipulować informacjami, by zdeprecjonować rząd i w perspektywie doprowadzić do jego upadku.
I jak na to reaguje Prawo i Sprawiedliwość?

Ano w czwartkowej „Rzeczypospolitej” ukazuje się wywiad z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Udzielony najwyraźniej już po kuriozalnym artykule. Opasły wywiad z tymże politykiem publikuje także portal Onet.pl należący do koncernu Ringier Axel Springer.

W czyich rękach jest „Rzeczpospolita” i jak się w nie dostała, chyba członkom PiS nie trzeba tłumaczyć. Ostatnio po wymówieniu współpracy rysownikowi Andrzejowi Krauze, zrezygnowało kierownictwo „Plusa minusa” i wielu dziennikarzy. Jaką politykę informacyjną prowadzi Onet chyba też nie jest tajemnicą.

Natomiast dzięki takim wywiadom media te stają się obiektywne i jakże pluralistyczne. Po prostu uwiarygodnione.

Pożytek z ujawnienia treści przekazu dnia z niemiecko-szwajcarskiej centrali jest taki, że może to będzie iskra, która wreszcie zmusi polityków partii rządzącej do wzbudzenia się z letargu i zajęcia się na poważnie sprawą, bez rozwiązania, której nigdy nie będziemy wolnym krajem.

Media muszą być różnorodne światopoglądowo, ale nie mogą być na obcym żołdzie. Repolonizacja ich powinna być gorąco wspierana przez opozycję. W ten sposób zbliżymy się do europejskich standardów. Tylko u nas zagraniczne koncerny medialne hulają w najlepsze. Cywilizowane kraje Europy na coś takiego, nigdy by sobie nie pozwoliły.

Ryszard Makowski
Satyryk. Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci"
wPolityce

Wersja do druku

Lubomir - 10.06.17 15:10
Kapitał Hitlera inwestowany w Polsce?. Polska stała się pralnią nazistowskich finansów. Niemiecki kapitał wypracowany przez takich sponsorów Hitlera, jak Daimler i m.in. Viessmann, wie jakie znaczenie ma bieżąca i historyczna propaganda oraz gospodarka i najwyraźniej dlatego tak stara się być obecny w tych sferach polskiej rzeczywistości. Polskiej, coraz częściej jedynie nominalnie. Niemcy mają tyle trefnej kasy, że mogą z niej również opłacać niejedną 'opozycję' i 'mniejszość'. Ba, niektóre działania niektórych rządów, też noszą znamiona współfinansowania przez Berlin. Wielu np. myślących niezależnie Litwinów, niepokoi się konsekwencjami obecności Bundeswehry na Litwie. Poprzednią obecność niemieckich wojsk nad Niemnem, Litwini wspominają bardzo źle, pomimo obiecanek prawdziwej wolności.

obserwatorzy - 08.06.17 22:44
Media w wolnej Polsce powinny być polskie,patriotyczne,a nie glosic antypolskie słowa.Same się przedstawiają i dziwine,ze sa osoby,ktore ten klam kupuja.Jesli ktoś placi za kłamstwo to znaczy,ze go popiera.Walczylismy od pokoleń o wolna Polske ,to to uszanujmy prochy i pamięć Przodkow .Pokazmy,ze zasługujemy na Krolestwo Matki Bozej,bo Ona wielokrotnia nas ocalila.

Panasiuk - 01.04.17 18:01
Pani Jadwigo skoro wymieniła pani moje nazwisko i coś mi zarzuca, to grzecznym by było odpowiedzieć na moje pytanie. Skoro chce pani publicznie zabierać głos kryjąc się pod jakąś ksywką, to zobowiązuje.

Panasiuk - 21.03.17 0:40
pani Jadwigo proszę się przedstawić i proszę jaśniej. Co w/g pani oznaczają krytykanci?

Jadwiga K - 20.03.17 15:51
Re: Marek teraz w Polsce,kiedy po latach przyszła do władzy -wreszcie
prawica to jest żle!! Jest bardzo żle !! Jak byli czerwoni sługusy Moskwy
to było wsio charaszo!! Nie spotkałam w Kworum krytykanta Marka,czy
Panasiuka i dalszych. O czym to świadczy? A no o tym,że czerwona hydra
ożyła,bo jak to inaczej można skwitowac?

Marek - 18.03.17 21:08
Korwin dolewał benzyny do feministycznego ogniska, Kaczyński po wybudowaniu muzeum historii Zydów chce budować trzecią armię czerwoną, Macierewicz z otumanionymi dziećmi chce iść na Moskwę.
Czy mamy dzisiaj w Polsce męża stanu, który potrafiłby zadbać o nasze interesy?
Francuzi mają tak samo jak my zafałszowaną historię a na dodatek nie ma Francuzów, którzy by ją na nowo przedstawiali swoim obywatelom. Francuzowi, który by negował propagandę historyczną grożą kary finansowe i zakaz pracy na uczelniach. Francuzi pewnie nie wiedzą, że z Polakami, Amerykanami i Żydami nikt jeszcze dobrze nie wyszedł.

Jan Orawicz - 18.03.17 20:52
Należy zadać sobie wreszcie pytanie,czy my mamy opozycję,czy czerwony banderyzm,który za pomoca obłudy - pełnej wykrzykników i awantur chce przejąć władzę w Polsce! Jak do tej pory trudno zauwayć,że PO,KOD,Petru,
Kukitz i dalsi to opozycja?!To jest razem wziety, czerono-rózowy banderyzm!
A banderyzmowi władzy w jego łapy się nie oddaje!!! Władzeę można zdobyć
tylko za pomoca demokratycznych wyborów! Jeżeli banderyzm zechce użyć
siły to na to należy być przygotowanym z całym prawym narodem,który musi
bronić prawowitego rzadu! A zagrożenie wzrasta!!

Lubomir - 18.03.17 16:28
Duch niemiecki zionie z 'Onetu'...Po przeczytaniu tej lektury, można odnieść wrażenie, że to jakiś polskojęzyczny 'Der Angriff', założony przez samego arcymistrza kłamstwa, intrygi i prowokacji, przez doktora Goebbelsa. Ile zła powodują tego typu niemieckie szmatławce?. Tego nie da się policzyć, ale jest to widoczne doskonale.

Wszystkich komentarzy: (8)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Grudnia 1989 roku
W Rumunii wybuchło powstanie przeciw komunistycznemu dyktatorowi Nicolae Ceauşescu.


16 Grudnia 1770 roku
Urodził się Ludwig van Beethoven, niemiecki kompozytor (zm. 1827)


Zobacz więcej