Poniedziałek 18 Grudnia 2017r. - 352 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Laury

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.03.17 - 18:40     Czytano: [439]

Idzie, idzie wiosna nasza
Niech nadejdzie wiosna nasza


Padał śnieg. Wiał wiatr i biały dywan okrywał grubą warstwą ślady wydeptane przez wędrowców zmierzających z różnych stron kraju. To idących w ciszy i skupieniu. To znowu rozkrzyczanych, wygrażających pięściami i unoszących ponad głowami transparenty i słomiane, płonące kukły uosabiające ich dręczycieli i katów. Judaszów. Oto obraz pragnienia Wolności i odrzucanego przez nie zniewolenia.

W głębi zimowego lasu gasły w mrozie nienawistne słowa, pobrzękiwania judaszowych srebrników, obietnice bez pokrycia i skargi oszukanych.

Puszysty całun z szeptem do szpiku szeleszczącym okrywał wirujące w zależności od pogody poprawne drogowskazy i tylko wiedziona instynktem zwierzyna co rusz przebiegała sobie tylko znanymi, prostymi, choć zakrytymi dla oczu ścieżkami wiodącymi do celu.
Brudy i odpady pozostawione na polanach przez niefrasobliwych letnich ludzi, powtarzających z uporem, że jakoś to będzie, znikały ukryte w białych zaspach.

Łzy skrzywdzonych skrzyły się jak piki w blasku księżyca, a pot z wysiłku ponad miarę zastygł w chropowatych, lodowych kałużach.
Już przeleciały, furkocząc na mroźnym podmuchu, strzępy plakatów i haseł, o których zapomniał nawet ich autor. Ten spoglądający dookoła ze szczytu upragnionej góry i ten drepczący w miejscu, bo zabrakło dla niego nawet niewielkiego pagórka.

Głupota i pycha skryły się nad koronami drzew skutych mrozem, lecz i na nie przyszła pora, gdy spływająca z ołowianego nieba, z szeptem do szpiku szeleszczącym, ławica ostrych jak igły jeża drobinek lodu przebiła je na wskroś i opadły jak powłoki olbrzymich pęcherzy na samo dno wąwozu. Po chwili nie było po nich śladu. Tylko jeszcze przez chwilę, co jak wieczność trwała, kulki lodu szeptem do szpiku szeleszczącym drwiąco szczebiotały jak biesów pełne kiesy, ale zniknęły, gdyż zwątpiły w wszechmoc Mamony.

Powiew ciepłego wiatru przyniósł radość nieokiełznanej nadziei na wielkie zmiany. Wolność! Normalność! Solidarność!
Niech nadejdzie wiosna nasza.

Lech Galicki

Wersja do druku

Jan Orawicz - 03.04.17 2:16
Panie Bogdanie podzielam Pana widzenie tych opisanych tutaj spraw.
To sa dość przykre i grożne sprawy. Pozdrawiam Pqana

Bogdan Dziuma - 31.03.17 8:05
Od 1945 r. formacja ta sama ! Od tzw.frontu jedności narodu poprzez rzeźnie UB. ZAWSZE CI SAMI ! Należy przypominać i wtapiać w mózgi leniwych intelektualnie (lemingi) prawdę nieprzemijającą :liberałowie i komuchy to jedna formacja , jeden cel , to oni zgnoili Rosję, to ONI z USA ZROBILI DOM WARIATÓW !ZDESTABILIZOWALI BLISKI WSCHÓD !
Komu wydaje się że jest inaczej niech się przyjrzy programom wychowawczym w Narodowo Socjalistycznym Izraelu ! Państwo które ma w d...e ONZ-etyi ,POSIADA ARSENAŁ NUKLEARNY, SEGREGACJA RASOWA TO TAM NORMA ,a eksterminacja i zabór ziem ościennych jest pewnikiem jak wschodzące słońce !

Lubomir - 28.03.17 9:52
Oby ta wiosna była faktycznie nasza, była faktycznie polska. Wiosna np arabska, okazała się wielką ściemą i tragedią oszukanych narodów. W Polsce też roi się od agenturalnych bundów, powoływanych w celu robienia antypolskich zadym, w celu siania chaosu i dezinformacji. Bo co innego robi towarzysz Schetyna czy towarzysz Budka z tzw platformy obywatelskiej, Ryszard Petru i Joanna Schmidt z 'Nowoczesnej', czy Adrian Zandberg z tzw razem. Sprawiają wrażenie przybyłych z innej planety kosmitów lub przynajmniej komandosów ze Wzgórz Golan albo Schwarzwaldu. Oni nie zamierzają rozwijać Polski, Polaków i polskości, ale robią wszystko żeby zwijać polską rzeczywistość. Robią wszystko żeby poróżnić, skłócić i rozbić Polaków i Polskę.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Grudnia 1982 roku
Nastąpiło zawieszenie stanu wojennego w Polsce.


18 Grudnia 1529 roku
Zygmunt August został wybrany na króla Polski.


Zobacz więcej