Poniedziałek 18 Grudnia 2017r. - 352 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Laury

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.03.17 - 19:29     Czytano: [272]

Dział: WPiS

NOWY NUMER WPiS 2/2017


Ukazał się lutowy numer miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. A w nim jak zawsze zestaw ciekawych i aktualnych artykułów: reportaży, analiz i tekstów historycznych. Piszemy m.in. o ingresie nowego metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego, rocznicy objawień fatimskich i trzecim tomie „Dziejów Polski” prof. Andrzeja Nowaka. Lutowy „Wpis” to 90 stron zajmującej lektury.

W bieżącym numerze:
● Tajemnicza księżna Sapieżyna, która ,,Mazurka Dąbrowskiego” z okien pałacu śpiewała – zamieszczamy fragment książki o dziejach hymnu narodowego, która niedługo ukaże się nakładem naszego wydawnictwa.
● 2017 będzie rokiem buntu. Przeciwko poprawności politycznej i Stanom Zjednoczonym Europy – rozmowa z premierem Węgier Viktorem Orbánem przeprowadzona przez redakcję portalu 888.hu.
● Między utopią (europejską), a nadzieją – fragmenty najnowszej książki prof. Krzysztofa Szczerskiego zatytułowanej „Utopia europejska”.
● Międzynarodowy Konkurs Kościuszkowski – zapraszamy do udziału w konkursie poświęconym postaci Naczelnika zorganizowanym w dwusetną rocznicę jego śmierci. Atrakcyjne nagrody!
● Trwanie przy prawdzie i obrona polskiego ducha – publikujemy homilię wygłoszoną przez nowego metropolitę krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego podczas jego ingresu do Katedry Wawelskiej.
● Ostatnia misja Helenki Kmieć – przedstawiamy sylwetkę Heleny Kmieć z Libiąża, wolontariuszki misyjnej zamordowanej w styczniu 2017 r. w Boliwii.
● Zanim przedwiośnie… – wiersz znanego krakowskiego poety Leszka Długosza.
● Piszcie skargi na telewizję i radio, nie petycje – z prof. Januszem Kaweckim z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji rozmawia Leszek Sosnowski.
● Jestem zmuszany do podwójnych opłat za telewizję publiczną – Leszek Sosnowski o abonamencie telewizyjnym.
● Państwo matkuje inwestorom, ale zagranicznym – ekonomista prof. Artur Śliwiński krytycznie o zagranicznych inwestycjach i innowacjach w polskiej gospodarce.
● Gdyby nie Mikołaj Cebulka herbu Cielepała… – rozmowa z prof. Andrzejem Nowakiem o 3 tomie „Dziejów Polski”.
● Beniowski: zesłaniec, odkrywca, król Madagaskaru (3) – trzeci i ostatni odcinek opowieści o Maurycym Beniowskim i jego niezwykłych przygodach.
● Człowiek, który pokonał niemiecką telewizję – przedstawiamy sylwetkę Karola Tendery z Krakowa, który pozwał do sądu niemiecką telewizję za użycie określenia „polskie obozy koncentracyjne”.
● Znieważona cześć matki – opisujemy przypadek Krystiana Brodackiego, który pozwał do sądu portal Onet.pl za obrazę pamięci jego rozstrzelanej przez Niemców matki.
● Fatima, czyli nakaz obrony prawdy wiary i wartości chrześcijańskich – przypominamy objawienia fatimskie w setną rocznicę tego cudownego wydarzenia.
● Z dna nędzy i bezdomności do normalnego życia – reportaż ze schroniska dla bezdomnych prowadzonego w Krakowie przez braci albertynów.
● Mit o cudownie ocalonym Krakowie – artykuł o zdobyciu Krakowa przez Armię Czerwoną w styczniu 1945 r. i micie, jaki wokół tego zbudowano po wojnie.
● Świato–podgląd – przegląd wiadomości z różnych stron świata, a w nim m.in. obława na muzułmanów w Niemczech, i koniec ideologii gender w Białym Domu.
● Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: oferta prenumeraty „Wpisu” na bieżący rok i cenowe promocje na publikacje Białego Kruka.

WPiS

 Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

18 Grudnia 1947 roku
Urodził się Steven Spielberg, amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy.


18 Grudnia 1820 roku
Urodził się Sokrates Starynkiewicz, generał, prezydent Warszawy (zm. 1902)


Zobacz więcej