Sobota 24 Czerwca 2017r. - 175 dz. roku,  Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.03.17 - 19:29     Czytano: [173]

Dział: WPiS

NOWY NUMER WPiS 2/2017


Ukazał się lutowy numer miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. A w nim jak zawsze zestaw ciekawych i aktualnych artykułów: reportaży, analiz i tekstów historycznych. Piszemy m.in. o ingresie nowego metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego, rocznicy objawień fatimskich i trzecim tomie „Dziejów Polski” prof. Andrzeja Nowaka. Lutowy „Wpis” to 90 stron zajmującej lektury.

W bieżącym numerze:
● Tajemnicza księżna Sapieżyna, która ,,Mazurka Dąbrowskiego” z okien pałacu śpiewała – zamieszczamy fragment książki o dziejach hymnu narodowego, która niedługo ukaże się nakładem naszego wydawnictwa.
● 2017 będzie rokiem buntu. Przeciwko poprawności politycznej i Stanom Zjednoczonym Europy – rozmowa z premierem Węgier Viktorem Orbánem przeprowadzona przez redakcję portalu 888.hu.
● Między utopią (europejską), a nadzieją – fragmenty najnowszej książki prof. Krzysztofa Szczerskiego zatytułowanej „Utopia europejska”.
● Międzynarodowy Konkurs Kościuszkowski – zapraszamy do udziału w konkursie poświęconym postaci Naczelnika zorganizowanym w dwusetną rocznicę jego śmierci. Atrakcyjne nagrody!
● Trwanie przy prawdzie i obrona polskiego ducha – publikujemy homilię wygłoszoną przez nowego metropolitę krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego podczas jego ingresu do Katedry Wawelskiej.
● Ostatnia misja Helenki Kmieć – przedstawiamy sylwetkę Heleny Kmieć z Libiąża, wolontariuszki misyjnej zamordowanej w styczniu 2017 r. w Boliwii.
● Zanim przedwiośnie… – wiersz znanego krakowskiego poety Leszka Długosza.
● Piszcie skargi na telewizję i radio, nie petycje – z prof. Januszem Kaweckim z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji rozmawia Leszek Sosnowski.
● Jestem zmuszany do podwójnych opłat za telewizję publiczną – Leszek Sosnowski o abonamencie telewizyjnym.
● Państwo matkuje inwestorom, ale zagranicznym – ekonomista prof. Artur Śliwiński krytycznie o zagranicznych inwestycjach i innowacjach w polskiej gospodarce.
● Gdyby nie Mikołaj Cebulka herbu Cielepała… – rozmowa z prof. Andrzejem Nowakiem o 3 tomie „Dziejów Polski”.
● Beniowski: zesłaniec, odkrywca, król Madagaskaru (3) – trzeci i ostatni odcinek opowieści o Maurycym Beniowskim i jego niezwykłych przygodach.
● Człowiek, który pokonał niemiecką telewizję – przedstawiamy sylwetkę Karola Tendery z Krakowa, który pozwał do sądu niemiecką telewizję za użycie określenia „polskie obozy koncentracyjne”.
● Znieważona cześć matki – opisujemy przypadek Krystiana Brodackiego, który pozwał do sądu portal Onet.pl za obrazę pamięci jego rozstrzelanej przez Niemców matki.
● Fatima, czyli nakaz obrony prawdy wiary i wartości chrześcijańskich – przypominamy objawienia fatimskie w setną rocznicę tego cudownego wydarzenia.
● Z dna nędzy i bezdomności do normalnego życia – reportaż ze schroniska dla bezdomnych prowadzonego w Krakowie przez braci albertynów.
● Mit o cudownie ocalonym Krakowie – artykuł o zdobyciu Krakowa przez Armię Czerwoną w styczniu 1945 r. i micie, jaki wokół tego zbudowano po wojnie.
● Świato–podgląd – przegląd wiadomości z różnych stron świata, a w nim m.in. obława na muzułmanów w Niemczech, i koniec ideologii gender w Białym Domu.
● Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: oferta prenumeraty „Wpisu” na bieżący rok i cenowe promocje na publikacje Białego Kruka.

WPiS

 Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

24 Czerwca 1946 roku
Podczas próby przebicia się przez kordon obławy koło wsi Piotrówek na Lubelszcz. zginął major Marian Bernaciak ps. "Orlik", dowódca Inspekt. WiN Puławy


24 Czerwca 1941 roku
Niemieckie U-booty na Atlantyku zatopiły 6 brytyjskich statków o łącznym tonażu 38 269 BRT.


Zobacz więcej