Poniedziałek 18 Grudnia 2017r. - 352 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Laury

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 29.03.17 - 14:10     Czytano: [440]

Poseł Pawłowicz pisze do Junckera
Pan Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker

Szanowny Panie Przewodniczący

Jestem posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, wykładowcą prawa.
Zwracam się do Pana Przewodniczącego w sprawie, która jest już publicznie szeroko komentowana w państwach członkowskich, w tym w Polsce. Tą sprawą, a właściwie problemem europejskiej wspólnoty, jest trudna do ukrycia Pana choroba alkoholowa. W Pana przypadku osoby piastującej jedną z najwyższych funkcji w Unii Europejskiej – funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, rodzi to różnego rodzaju zagrożenia dla interesów europejskich, jak też podważa Pana powagę i wiarygodność.
Szczególnie przykre, niestosowne i kompromitujące było Pana zachowanie w czasie ostatniej audiencji u Papieża Franciszka z okazji 60-lecia utworzenia Europejskiej Wspólnoty. Obraził Pan swym zachowaniem Papieża Franciszka, jak też zgromadzonych szefów państw i rządów, w tym kobiety, którzy zapewne tylko z przesadnej grzeczności nie zaproponowali Panu odpoczynku.
Pana zachowania, będące wynikiem Pana choroby alkoholowej, są nie do zaakceptowania w świetle przyjętych norm kulturowych. Kompromitują nie tylko Pana osobiście, nie tylko ważny urząd, który Pan piastuje w Unii Europejskiej, ale kompromitują i obrażają też obywateli państw członkowskich Unii, których Pan na swym urzędzie reprezentuje na zewnątrz.
Kompromituje też Pan mnie – posła na Sejm RP i obywatela Polski, państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Proszę więc Pana Przewodniczącego o refleksję i zmianę sposobu wykonywania swego urzędu.
W trudnej obecnie sytuacji międzynarodowej, w sytuacji kryzysu samej Unii Europejskiej ważną funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej winna wykonywać osoba potrafiąca kontrolować swe zachowania. W interesie nas wszystkich.

Krystyna Pawłowicz
Poseł na Sejm RP
Warszawa 26.03 2017r.

Wersja do druku

MariaN - 30.03.17 11:48
Pani profesor Pawłowicz to dopiero morowa kobitka nie pęka i mówi jak jest. Tak tak, nie nie. Wielu facetów powinno sie od niej uczyć. Dlatego jest tak znienawidzona przez totalną opozycje, Macierewicz również jest cały czas zwalczany, o Jarosławie nie wspomnę. Oni są mocni i skuteczni a jesli chodzi o tego pijaczka to jaki pan taki kram

Agamemnon - 30.03.17 10:57
Czy Junckers ukończył już tłumaczenie na 6 języków europejskich instrukcję do sedesów?

Lubomir - 29.03.17 14:44
Niczym komedia pt: 'Czy z nami leci pilot?'. Unia porusza się w przestrzeni z coraz bardziej różnymi prędkościami a w dodatku bez pilota, a właściwie z pijanym pilotem. Wszystko to przypomina 'wyczyny' Andreasa Lubitza z Germanwings. Tragedia Europy wisi w powietrzu. Nieodpowiedzialni figuranci typu Juncker, wciąż zachęcają uchodźców do inwazji na Europę.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Grudnia 1865 roku
Została uchwalona 13 poprawka do konstytucji Stanów Zjednoczonych, która znosiła niewolnictwo.


18 Grudnia 1947 roku
Urodził się Steven Spielberg, amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy.


Zobacz więcej