Wtorek 16 Stycznia 2018r. - 16 dz. roku,  Imieniny: Mascelego, Włodzimierza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 30.03.17 - 10:37     Czytano: [513]

Dział: WPiS

Marcowy WPiS – ciekawe i aktualne artykuły


W sprzedaży pojawił się marcowy numer miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. A w nim jak zwykle wiele ciekawych i aktualnych artykułów o polityce, gospodarce, kulturze i historii. Piszemy m.in. o ostatnim szczycie unijnym, skandalu w Teatrze Powszechnym w Warszawie, symbolach Europy i 90. urodzinach papieża Benedykta XVI. Nowy „Wpis” to 90 stron wyśmienitej lektury.

W bieżącym numerze:

● Dzielna Beata w obliczu potęg – Leszek Sosnowski komentuje szczyt Unii Europejskiej, na którym Donald Tusk został ponownie wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej.
● Jezus w drodze do Emaus – towarzyszenie w Europie dzisiaj – wystąpienie metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego na inauguracji kongresu Rady Konferencji Episkopatów Europy w Barcelonie.
● Do czego prowadzi aprobata integracji opierającej się na antywartościach – przemówienie Antoniego Macierewicza wygłoszone na prezentacji książki „Utopia europejska” w Auli św. Jana Pawła II w Łagiewnikach 25 lutego 2017 r.
● Przestrzenie nadziei abp Henryk Hoser; Orka na ugorze – abp Wojciech Ziemba – opinie hierarchów o książce „Utopia europejska”.
● Symbole Polski, symbole Europy – wystąpienie prof. Andrzeja Nowaka wygłoszone na prezentacji książki „Utopia europejska” w Auli św. Jana Pawła II w Łagiewnikach 25 lutego 2017 r.
● Trzeba oddać w ręce społeczeństwa nie tylko banki i stocznie, ale także instytucje kultury, w tym i media – z prof. Piotrem Glińskim, wicepremierem i ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rozmawia Leszek Sosnowski.
● Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – przedświąteczne rozważania rekolekcyjne ks. prof. Waldemara Chrostowskiego.
● „Listy z Rosji” aktualne jak dawniej. Teatr TVP odradza się? – Jolanta Sosnowska pisze o zaprezentowanej w Teatrze Telewizji udanej adaptacji „Listów z Rosji” Astolphe’a de Custine’a.
● Uwarzyli piwną rewolucję – artykuł o zdobywających coraz większą popularność niewielkich polskich browarach rzemieślniczych.
● Gołym okiem widać, że działa prawo skonstruowane dla oszustów – o nagminnym w Polsce wyłudzaniu VAT i innych oszustwach finansowych z posłem Januszem Szewczakiem rozmawia Leszek Sosnowski.
● 19 proc. mąki w niemieckim chlebie! – prof. Artur Śliwiński pisze o problemach związanych z jakością produktów spożywczych i rynkiem żywności w Polsce.
● Syn Bawarii, wielki duszpasterz, przyjaciel Polaków – Jolanta Sosnowska przybliża sylwetkę papieża Benedykta XVI w 90. urodziny papieża seniora.
● Wielka nieporadność organów państwa w sprawie Amber Gold – z Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą sejmowej komisji ds. Amber Gold, rozmawia Adam Sosnowski.
● Nie mają skrupułów, gdy w grę wchodzi pozyskiwanie nowych gruntów pod uprawy GMO i prowadzenie eksperymentów na skalę globalną – z dr. Jerzym Kruszelnickim o mrocznych tajemnicach przemysłu GMO rozmawia Jolanta Sosnowska.
● Barwne życie podróżnika Pawła Edmunda Strzeleckiego – przypominamy postać geologa i odkrywcy, który nadał imię najwyższej górze Australii.
● Były adwokat satanista i ocalony z Kozielska stali się Bożymi szaleńcami – przedstawiamy sylwetki dwóch czcicieli Maryi: włoskiego adwokata Bartolo Longo i Polaka Anatola Kaszczuka.
● Nawrócony diabeł z Hollywood – historia nawrócenia znanego hollywoodzkiego scenarzysty Joe Eszterhasa.
● Krzyż drażni muzułmańskich sponsorów piłki nożnej – artykuł o niechęci bogatych szejków arabskich sponsorujących europejskie kluby piłkarskie do chrześcijańskich symboli religijnych.
● Świato–podgląd – przegląd wiadomości ze świata, nieobecnych w innych mediach. A w nim m.in. „Niemcy ćwiczą wojsko do walki na terytorium własnego kraju” i „W Arabii Saudyjskiej pierwsza w historii Rada Kobiet bez udziału… kobiet”.
● Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: oferta prenumeraty „Wpisu” na bieżący rok, propozycje prezentów komunijnych oraz zaproszenie na Targi Wydawców Katolickich.

WPiS

 Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

16 Stycznia 1991 roku
Rozpoczęła się w Iraku akcja Pustynna Burza


16 Stycznia 1919 roku
Ignacy Jan Paderewski został mianowany premierem Rady Ministrów i równocześnie ministrem spraw zagranicznych


Zobacz więcej