Wtorek 16 Stycznia 2018r. - 16 dz. roku,  Imieniny: Mascelego, Włodzimierza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.04.17 - 15:37     Czytano: [651]

Newsy i fusy


Świat wstrzymał oddech. Merkel i Trump nie podali sobie rąk. Co gorzej, nie poklepali się po plecach. W Unii Europejskiej bez poklepania ani rusz. Np. Tusk został wybrany na szefa przez poklepanie. Taka odmiana demokracji.Zagraniczne firmy nie płacą w Polsce podatku dochodowego. Jesteśmy dla nich rajem podatkowym jak Bahama, Makao, Panama, Tonga, Barbados itd. Załóżmy Grupę Krajów Rajów. Lepiej brzmi niż Grupa G 20… i cieplej.

Nikt nie chce być już twarzą KOD, zauważył ktoś po plajcie demonstracji. Prawdę mówiąc, twarzy nigdy tam nie było, jedynie maski.
Władze Warszawy na wniosek wydziału kultury dołożyły 2 miliony dotacji Teatrowi Powszechnemu za obrzydlistwo udające spektakl. Taka kultura, jakie władze.

Martin Schultz został wybrany nowym szefem niemieckiej partii socjalistycznej ilością 100 proc. głosów. Erich Honecker, też socjalista, miewał podobne poparcie. Uwaga! Powrót NRD niewykluczony!

Które autorytety was popierają? Zapytała posła Brudzińskiego posłanka Schleswig-Holstein. Brudziński odpowiedział: naród. Trafił kulą w płot. Dla niej naród polski to żaden autorytet.

Sturmbannlis von Ringer und Axel zum Springer oświadczył, że jest dziennikarzem niezależnym, bo ma jaja. Bliska współpracownica Lisa twierdzi, że to zbuki.

Sołtys Radek z Chobielina pochwalił się, że dostał różańce od dwóch „papierzy”, pisanych przez „rz”. Ani chybi jest szkolnym kolegą gajowego Bula z Budy Ruskiej.

Znany sędzia Żurek domaga się od córek zwrotu alimentów, jakie kiedyś im płacił. List żony sędziego ogłoszony w internecie to wyrok z dożywotnią dyskwalifikacją, bez odwołania.

Powstał pomysł, by wprowadzić w Europie dwie prędkości. O jaką prędkość chodzi i w którym kierunku – jeszcze nie wiadomo. Krążą pogłoski, że niebawem wyjaśni to Putin.

Jan Pietrzak
Tyg. Solidarność

Wersja do druku

Lubomir - 07.04.17 11:25
Kiedy zaczęto publicznie mówić o hitlerowskich korzeniach rodzica Herr Martina Schulza, Herr Martin zaczął się tłumaczyć mniej więcej, że chyba pomylili szuflady i wyciągnęli niewłaściwy życiorys jego ojca. Wg Schulza ojciec był czysty niczym Vaterland za Hitlera. Jednak nienawiść do Polski, Polaków i polskości, jednoznacznie określa charakter i rodowód narodowego socjalisty z SPD.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Stycznia 1991 roku
Rozpoczęła się w Iraku akcja Pustynna Burza


16 Stycznia 1941 roku
Urodziła się Ewa Demarczyk, piosenkarka, wykonawczyni piosenek literackich


Zobacz więcej