Niedziela 21 Stycznia 2018r. - 21 dz. roku,  Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.04.17 - 18:37     Czytano: [618]

Cudotwórcy?

Garść ciekawych statystyk: Polskie Linie Lotnicze LOT w latach 2008 - 2015, z tytułu prowadzenia swojej podstawowej działalności (tj. przewozu pasażerów), odnotowały skumulowaną stratę w łącznej wysokości 748,2 mln zł. W roku 2016 latanie nagle stało się opłacalne, bowiem LOT generuje zysk na poziomie ok. 200 mln zł. Coś, co do tej pory wydawało się niemożliwe osiągnęły też Przewozy Regionalne, czyli największy polski przewoźnik kolejowy. Rok 2016 zakończył się pierwszym zyskiem od 15 lat (tj. od początku istnienia spółki) na poziomie +51,2 mln zł!

Wstępne szacunki mówią, że z tytułu prowadzenia swojej działalności podstawowej (tj. przewozu pasażerów) PLL LOT osiągnie za 2016 rok wynik ok. 200 mln zł zysku. To wspaniały rezultat, szczególnie jeśli spojrzymy na wcześniejsze lata. W okresie 2008 - 2015 LOT na działalności podstawowej miał bowiem skumulowaną stratę w wysokości 748,2 mln zł (strata operacyjna była w tym czasie jeszcze wyższa).

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Przewozy Regionalne - największy przewoźnik kolejowy w Polsce, który od tego roku dokonał rebrandingu i działa pod nazwą PolRegio - po nieprzerwanych 15 latach przynoszenia strat, w 2016 roku odnotowały dodatni wynik operacyjny w wysokości 50,9 mln zł, a zysk netto przekroczył 51,2 mln zł. Pierwszy raz w historii tej spółki zdarzyło się, aby zaczęła ona przynosić zyski.


Źródło: Lot w liczbach (Lot.com)
Źródło: To był dobry rok dla LOT-u. Zysk z przewozu pasażerów może wynieść blisko 200 mln zł (businessinsider.com.pl)
Źródło: Przewozy Regionalne osiągnęły zysk pierwszy raz od 15 lat(BiznesAlert.pl)


NIEWYGODNE INFO

Wersja do druku

Lubomir - 07.04.17 11:16
2+2=4 Tutaj nie ma gotowych recept. Myślę, że dużo trzeba ze sobą dyskutować na te tematy, a nie pozwolić ich zawłaszczać jednym i tym samym 'samozwańcom'. Nie mam zamiaru aspirować do roli omnibusa. Nie jestem żadnym marcowym docentem. Chciałbym tylko, żeby po ożywionej dyskusji, coś wreszcie zaczęło zmieniać się na lepsze. Czerwoni karbowi są niereformowalni.

2+2=4 - 07.04.17 0:55
Dobry pomysł Lubomira z tymi konkursami, na szefów ogródków działkowych, problem w tym, że nie podał tutaj jak zorganizować taki konkurs?

1. Kto ma wyłonić, takiego fachowca aby stanął do konkursu, użytkownicy ogródka czy, jakieś inne władze? I kto ma ogłosić taki konkurs np. w gminie, czy w Warszawie?

2. Kto ma ocenić czy taki fachowiec jest przydatny, czy ma odpowiednie kwalifikacje i jakie to kwalifikacje są niezbędne do szefowania takiemu ogródkowi, czy takim szefem może być np. cieśla, albo historyk, albo np. myśliwy... i czy nie jest członkiem mafijno partyjnego koleśiostwa?

3. Z kolei, kto to ma wyłonić jury, które będzie oceniać przydatność takiego fachowca i czy samo jury składa się z fachowców aby zasiadać w takim jury.

4. Gdzie jest gwarancja, że taki fachura nie jest kolesiem tych oceniających i czy sami oceniający nie są członkami mafijno partyjnego układu.

Myślę, że Lubomir znajdzie znowu jakieś rozwiązanie i podzieli się tym z nami niefachowcami w dalszej dyskusji na ten temat.

Lubomir - 06.04.17 18:59
Wystarczy wyłonionych w konkursach specjalistów z branży - stawiać na czele poszczególnych firm i sukcesy gwarantowane. Czas odejść od mafijno-partyjnego kolesiostwa. Ten wiatr przemian, niczym halny musi przewietrzyć Polskę!. Epok niekompetentnych figurantów i czerwonych feudałów - już wystarczy!. I to nie tylko w przewozach lotniczych i kolejowych. Wszędzie, od firm budownictwa drogowego - po ogródki działkowe!. Grabież środków publicznych przez nieokrzesanych karbowych, to przestępstwo!. A przecież to stało się już niemal uznanym powszechnie standardem w Polsce!.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

21 Stycznia 2012 roku
W wieku 66 lat zmarła Irena Jarocka, znakomita polska piosenkarka. (Gondolierzy znad Wisły, Motylem jestem, Kocha się raz, Wymyśliłam Cię)


21 Stycznia 2012 roku
Zmarła w Kanadzie Elżbieta Gawlas, posierpniowa emigrantka, wielka patriotka. W Polsce była nauczycielką


Zobacz więcej