Wtorek 16 Stycznia 2018r. - 16 dz. roku,  Imieniny: Mascelego, Włodzimierza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 09.04.17 - 15:29     Czytano: [298]

Dział: Oko Cyklopa

FAŁSZYWE FLAGI… (1)OKO CYKLOPA

Sławomir M. Kozak
Aniutkowi poświęcam…

........................................................................................


„Tyrania jest tam, gdzie władza spoczywa w rękach tego, kto oszustwem lub siłą zmusił obywateli do uległości.”
(Platon)Historia zna wiele przypadków, w których agresor, dla usprawiedliwienia swych działań szukał pretekstu, jakiejś wymówki mającej ukazać go w charakterze ofiary zmuszonej do użycia siły wobec drugiej strony. Cały wiek XX naznaczony był takimi poczynaniami agresywnych państw. Niejednokrotnie takie kraje posuwały się do uderzenia we własnych obywateli lub obiekty na swoim terytorium, by wykazać reszcie świata konieczność podjęcia środków odwetowych. W książce „Operacja Dwie Wieże” poświęciłem cały rozdział pod tytułem STULECIE INTRYG opisaniu takich przypadków. Działania te, przez samych speców od wywiadowczych intryg, nazywane są operacjami „pod fałszywą flagą”. Nazwa wzięła się prawdopodobnie ze sposobu, w jaki piraci łupili statki. Wciągali na maszt banderę kraju, którego statek zamierzali zaatakować, po czym podpływali bardzo blisko i w ostatniej chwili zamieniali ją na własną, dobrze wszystkim znaną czarną flagę z białym rysunkiem czaszki i piszczeli. Warto przytoczyć niektóre z tych bliższych nam w czasie akcji, aby uświadomić sobie zarówno perfidię ich projektantów, jak i wykazać, że poświęcenie życia tysięcy istnień ludzkich, jak 11 września, nie wydarzyło się w historii po raz pierwszy.


27 lutego tego roku podpalono Reichstag, budynek niemieckiego parlamentu. Dokonał tego rzekomo młody holenderski komunista(1) . Wiadomo, że podpalenie miało stworzyć pretekst dla przechwycenia władzy w Niemczech przez narodowych socjalistów. W efekcie ograniczono prawa obywatelskie i zbudowano podwaliny dla tworzącej się dyktatury nazizmu.

31 sierpnia 1939 roku Niemcy przebrali więźniów i zainscenizowali przy ich udziale atak na niemiecką radiostację w Gliwicach. Więźniowie zostali następnie zastrzeleni, a władze Rzeszy nagłośniły atak, jako polską agresję na państwo niemieckie. Operacja ta, nazywana „Tannenberg” lub czasem, na cześć inicjatora, „Himmler”, stała się pretekstem do ataku 1 września 1939 roku na Polskę i prawdziwym początkiem II Wojny Światowej.

7 grudnia 1941 r. japońskie wojska zaatakowały Pearl Harbor rozpoczynając tym samym wojnę na Pacyfiku. W ataku zginęło blisko 3000 amerykańskich żołnierzy. Japończycy nie chcieli angażować się w wojnę z USA, ale to właśnie Ameryka sprowokowała japoński ruch. Na Japonię nałożono embargo na dostawy ropy naftowej, wprowadzono wiele ograniczeń handlowych. Japonia została do tej wojny zmuszona. Wiadomo już obecnie, że prezydent USA miał pełną wiedzę na temat przygotowań do tego uderzenia. Jednak społeczeństwo amerykańskie zdecydowanie nie chciało brać udziału w II Wojnie Światowej, która do pewnej chwili nie była ich wojną. Tą chwilą stał się atak na Pearl Harbor. Żądza odwetu wzięła górę.

Opisane powyżej „operacje pod fałszywą flagą” przyniosły śmierć milionom. Jednak, co najsmutniejsze, z operacji tego typu zaczęli robić użytek wkrótce ci, którzy tej wojny mieli nie przetrwać, jako naród. Ci, którzy tę wojnę do dzisiaj noszą w sercach i uczą o niej z niezwykłym zacięciem kolejne pokolenia. Może dlatego?

Mowa oczywiście o narodzie i państwie żydowskim.

Izrael ma w swych terrorystycznych akcjach długoletnie doświadczenie. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że państwo to zrodziło się z terroryzmu.

Już 27 grudnia 1945 roku, kiedy Izraela nie było jeszcze na mapie świata, oddziały Irgunu(2) i Lehi(3) przeprowadziły zamach terrorystyczny na budynki brytyjskiego wywiadu w Jerozolimie i Jaffie. Obie te organizacje wywodziły się ponoć z powstałej jeszcze w Polsce żydowskiej organizacji faszystowskiej Bejtar(4).

Jedną z pierwszych akcji określanych później powszechnie mianem operacji pod fałszywą flagą, był zamach bombowy w hotelu „Król Dawid”, w Jerozolimie. Wydarzenie to miało miejsce 22 lipca 1946 roku, a swój udział w nim mieli zarówno członkowie ówczesnego rządu, Mossad, jak również członkowie tworzącej się dopiero agencji wywiadu wojskowego Aman(5).

Polecenie zamachu wyszło od Menachema Begina(6), szefa Irgunu. Begin, który później został premierem Izraela, pozostawał nim także w roku 1982, podczas inwazji na Liban, której przewodził Ariel Sharon(7), ówczesny minister obrony, oskarżany później o zbrodnie wojenne, a zwłaszcza za masakrę w obozach Sabra i Szatila, gdzie zginęło kilka tysięcy uchodźców palestyńskich.

Menachem Begin, w filmie z serii „Scroll Of Fire”(8), o zamachu z 1946 roku powiedział: „wszystko było skoordynowane z Haganah(9)”.

Członkowie Irgun i Haganah, udając Arabów, podłożyli w piwnicach hotelu siedem dużych ładunków burzących. Hotel pełnił w owym czasie rolę bazy Sekretariatu Brytyjskiego i dowództwa w okupowanej Palestynie Brytyjskiej. Zginęło 91 osób, 45 zostało rannych, w większości spośród personelu biurowego.

Atak był najtragiczniejszym zamachem na Brytyjczyków w całej historii ich obecności w Palestynie. Dla ekstremistów syjonistycznych akcja zakończyła się pełnym sukcesem. Dzięki niej Brytyjczycy wkrótce wycofali się z terenu Palestyny.

Swój udział w tej operacji miał również Dawid Ben Gurion(10), będący wówczas szefem oddziałów milicji organizacji Haganah. I, pomimo wielu późniejszych zaprzeczeń, historycy udowodnili, że to właśnie Haganah zarządziła całą tę akcję(11).

1 marca 1947 roku przeprowadzono zamach terrorystyczny na brytyjski klub oficerski w Jerozolimie. Z kolei 27 kwietnia 1947 roku powieszono na rozkaz Begina dwóch porwanych żołnierzy brytyjskich. Był to odwet za wykonanie wyroku śmierci na członkach Irgun przez sąd brytyjski. 9 kwietnia 1948 roku dokonano wspólnie z Lehi lecz w ramach Hagany, masakry arabskiej wsi Deir Jassin. Zginęły 254 osoby.

1.- Komunista ten, Marinis Vanderlubbe, został stracony 10.01.1934 roku.
2.- Irgun Cwai Leumi (hebr. ארגון צבאי לאומי, "Narodowa Organizacja Zbrojna"), w skrócie Ecel - była żydowską nielegalną, terrorystyczną organizacją zbrojną działającą w Brytyjskim Mandacie Palestyny w latach 1931-1948.
3.- Lahomei Herut Israel (hebr. „Bojownicy o Wolność Izraela”, לוחמי חירות ישראל, w skrócie Lehi (לח"י)), była zbrojną organizacją syjonistyczną działającą w latach 1940-1948.
4.- Żydowska organizacja nazistowska. Bejtar ktywnie współpracował z włoskimi organizacjami faszystowskimi. Organizował obozy szkoleniowe wspólnie z włoską młodzieżówką faszystowską Balilą. Elementem munduru bejtarowców była brunatna (!) koszula. Bejtar działał w szeregu państw europejskich, propagując koncepcję uzyskania niepodległego państwa dla Żydów metodą walki zbrojnej. Jego działacze wykonywali salut rzymski z okrzykiem „Tej Haj”, od nazwy kolonii w północnej Palestynie, gdzie w walce z Arabami poległ patron organizacji, Józef Trempeldor. Bejtar, w odróżnieniu od innych narodowych organizacji, kierował się światopoglądem ateistycznym i materialnym. Pierwszą grupę założył W. Żabotyński w roku 1923, w Rydze. Zwykł mawiać: „Jedynym Bogiem jest Izrael”.
5.- Aman (hebr. אגף המודיעין, Agaf ha-Modiin, Zarząd Wywiadu Wojskowego) - Agencja Wywiadu Wojskowego Izraela, która oficjalnie powstała w maju 1948 roku, jako Departament Wydziału Operacyjnego Sztabu Generalnego. Podlega Szefowi Sztabu Głównego Sił Obronnych Izraela, a kontrolowana jest bezpośrednio przez ministra obrony. Zajmuje się zdobywaniem i przetwarzaniem informacji wojskowych, geograficznych i elektronicznych, zwłaszcza dotyczących państw arabskich.
6.- Menachem Wolfowicz Begin (hebr. מנחם בגין, ur. 16 sierpnia 1913 w Brześciu nad Bugiem jako Mieczysław Biegun, zm. 9 marca 1992 w Tel Awiwie) – lider podziemnej organizacji militarnej Irgun, działacz yjonistyczny, premier Izraela w latach 1977-1983. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla
7.- Ariel Szaron (hebr. אֲרִיאֵל שָׁר‏וֹן, właściwie Ariel Scheinerman, (ur. 27 lutego 1928 na terenie obecnego Izraela, w Kfar Malal, w rodzinie żydowskich imigrantów z Rosji) były izraelski premier i dowódca wojskowy. Na początku 2006 roku doznał drugiego udaru mózgu, co zakończyło jego karierę polityczną.
8.- Zwoje ognia (tłum. smk).
9.- Hagana, właściwie Haganah (hebr. ההגנה, „Obrona”) była żydowską tajną organizacją samoobrony, która działała w latach 1920-1948 w Mandacie Palestyny i Izraelu.
10.- Dawid Ben-Gurion (hebr. דוד בן גוריון, ur. 16 października 1886 w Polsce w Płońsku, jako Dawid Grün, zm. 1 grudnia 1973) – pierwszy premier Izraela. Jeden z twórców tego państwa. Stał na jego czele do 1963 roku.
11.- W lipcu 2006 roku, były premier i przywódca partii, Benyamin Netanyahu, wziął udział w dwudniowych obchodach 60. rocznicy zamachu na hotel „Król Dawid”. Towarzyszyli mu byli członkowie Irgun i Haganah. Spotkanie zorganizowały: Menachem Begin Heritage House, Uniwersytet w Hajfie i Stowarzyszenie Bojowników Irgun (IZL). Informacje o obchodach ukazały się w dziennikach krajów europejskich, a nawet w Indiach, jednak nie pojawiła się o nich żadna wzmianka w gazetach amerykańskich. Byłoby to zapewne sprzeczne z oficjalną amerykańską polityką „wojny z terrorem”. Dopiero 2 sierpnia 2006 roku, wspomniał o nich w swoim artykule Patrick Buchanan. Jednak przedrukowały go tylko lokalne pisma w stanach Pittsburgh, Wyoming i Ohio.


CDN

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

16 Stycznia 1826 roku
Urodził się Romuald Traugutt, generał, dyktator Powstania Styczniowego (zm. 1864)


16 Stycznia 1791 roku
Urodził się Henryk Dembiński, polski generał, uczestnik powstania listopadowego (zm. 1864)


Zobacz więcej