Niedziela 21 Stycznia 2018r. - 21 dz. roku,  Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 09.04.17 - 17:23     Czytano: [494]

Klasyczne samozaoranie
W zasadzie wszyscy powinniśmy być Grzegorzowi Schetynie niezmiernie wdzięczni, że przypomniał nam z pełnym zaangażowaniem jak mierną i co tu dużo mówić nikczemną partią jest Platforma. Zero pozytywnego programu, tylko nienawiść i wręcz krwiożercza żądza odwetu. Pogróżki, inwektywy, brednie większe i mniejsze, zapętlone i wyrażane bez żadnych zahamowań i bez najmniejszej żenady.

U nas niestety posłowie przyzwyczaili nas do kompletnego braku szacunku dla sejmowej mównicy. To nie jest miejsce skąd można powiedzieć wszystko zgodnie z aktualną fanaberią czy potrzebą plebejskiej pyskówki. Tutaj słowa powinno się ważyć, bo to jest miejsce gdzie nadaje się godność Rzeczypospolitej. Albo tę godność jej się odbiera. To czego dopuścił się przewodniczący Platformy wykracza poza wszelkie nawet mało wyśrubowane normy w naszym parlamencie. Są dwa rozwiązania: albo mijał się z prawdą z premedytacją albo rozstał się całkowicie z realiami czyli z rozumem. Jeden z głównych macherów idei kręcenia lodów mianujący się na rzecznika wszystkich Polaków, to paradne. To on reprezentuje społeczeństwo, a nie PiS, od którego społeczeństwo się odwróciło. Teoria, że PiS nie ma prawa rządzić, bo został wybrany przez nikły procent obywateli jest wyjątkowo głupia. Na tej zasadzie to żadna z dotychczasowych partii nie powinna sprawować władzy, bo były wybierane przez jeszcze mniejszy odsetek Polaków. Do tej pory żadne ugrupowanie nie mogło się obyć bez koalicji.

Śmieszności Grzegorzowi Schetynie dodaje fakt, że występował jak ten światły Europejczyk, nominat innego wspaniałego męża naszego kontynentu Donalda Tuska. Jeśli to właśnie ci panowie mają być nosicielami cech europejskich, to nic dobrego na tę Europę nie czeka. Na pewno trudno dopatrzeć w tych dwóch dosyć smętnych postaciach etosu rycerskiego. A Grzegorz Schetyna pokazał, że nawet bejsbolem tak perfekcyjnie fechtuje, że potrafi sam sobie dotkliwie przyłożyć.
Najbardziej komiczne na swój sposób jest, że Platforma rzuciła na pierwszą linię to co miała najlepszego. Takiego byśmy mieli premiera, gdyby ta partia wygrała wybory.

Ręce się do Boga składają, że udało się to towarzycho osunąć od władzy. Dzięki takim wystąpieniom jak to w ramach konstruktywnego wotum nieufności, narasta pewność, że Polacy nie dadzą się już więcej omamić liberalnym farmazonom będącymi przykrywką do rozkradania państwa.
Czego to Platforma by nie dała. I 500 zł na pierwsze dziecko i trzynasta emeryturę. Jaka szkoda, że podczas ośmiu lat rządów, potrafili tylko bezwzględnie odbierać dzieci biednym ludziom, podnieśli wiek emerytalny nawet kobietom do 67 roku życia, a pieniądze z OFE sprzeniewierzyli.

Mówić można wszystko, ale my panie Grzegorzu nie mamy jeszcze takiej demencji, żeby nie pamiętać waszych osmiorniczkowych rządów.

Obecnie sytuacja jest niezwykle korzystna dla PiS.
Komitet Obrony Demokracji w fakturowej rozsypce.
Nowoczesna w kompletnym kociokwiku wychodzi ze strefy Euro czy coś w tym guście.
Platforma Obywatelska samozaorana przez Grzegorza Schetynę.
Lepiej być nie może.
PiS co chyba najbardziej uwiera opozycje realizuje swój program i działa na rzecz społeczeństwa.
I oby tak dalej, choć władza absolutna ma pełno zasadzek, miejmy nadzieję, ze mając taką panią premier jak Beata Szydło uda się je ominąć.

autor: Ryszard Makowski
Satyryk. Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci".


Wersja do druku

Lubomir - 10.04.17 16:08
Chwilami można odnieść wrażenie, że awangardę tego całego PO, stanowią byli etatowi pracownicy Stasi/KGB Sekcji Polskiej. Stąd ta zażyłość polskojęzycznych szpicli - z tymi z NRD i tymi od Władymira Putina. Sprawiają wrażenie znających się jeszcze z czasów szkoleń i spotkań w Dreźnie i Berlinie Wschodnim. Do Stasi/KGB werbowano kandydatów o niepolskich, najczęściej szowinistycznych, niemieckich korzeniach. Stąd u tych 'weteranów' tyle wrodzonej nienawiści do Polski, Polaków i polskości. Biegła znajomość języka niemieckiego - wyniesiona z rodzinnego domu, była najczęściej podstawą do przyjęcia w szeregi Stasi/KGB. Kiedy tylko chwieje się pozycja PO, czołowi wodzireje partii - udają się do największych skupisk Niemców w Polsce, po poparcie.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

21 Stycznia 1991 roku
Został ustanowiony Ordynariat Polowy Wojska Polskiego. Biskupem polowym został ks. Sławoj Leszek Głódź


21 Stycznia 1968 roku
Amerykański bombowiec typu B-52, z 4. bombami wodorowymi na pokładzie, rozbił się w pobliżu Grenlandii


Zobacz więcej