Niedziela 21 Stycznia 2018r. - 21 dz. roku,  Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 02.05.17 - 21:21     Czytano: [640]

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej


W dniu drugim maja


Dzień naszej biało- czerwonej, to znaczące święto dla każdego Polaka. Wprowadzone ono zostało na mocy specjalnej ustawy z dnia 20 lutego 2004 roku. Przypada ono na dzień 2 maja i jest ono fetowane jako wyjątkowe.

W tym dniu....


Tego też dnia, obchodzony jest Dzień Polonii, czyli inaczej mówiąc naszych rodaków osiadłych za granicami kraju.

Skąd się wzięło to święto

W dniu 15 października 2003 roku, do do laski marszałkowskiej wpłynął poselski projekt ustanawiający Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Co wynika z uzasadnienia ustawy wprowadzającej to święto, na dzień 2 maja. Wybór tego dnia nie jest przypadkowy. Ponieważ chodzi o uhonorowanie dnia, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach naszej historii.

Celebrowanie dnia Drugiego Maja

Okna naszych domów tego szczególnego dnia, udekorowane są w biało-czerwone flagi. Zwyczaj ten, spopularyzował nasz niezapomniany prezydent Lech Kaczyński. W tym dniu, organizowane są liczne wieczorki literacko- historyczne, spacery kulturowe, na których przypomina się o bohaterstwie naszego kraju. W Klubie Aldona w Bieszczadach, organizowane są cyklicznie spotkania literackie, na których szeregiem wierszy, podnosi się wartość naszej Ojczyzny.

...Komu droższa, jesteś ponad wszystko
dla kogo bije twe stułane serce
ty jesteś w nas, jesteś z nami blisko
choć pamiętamy, jak byłaś w poniewierce...

Warto pamiętać

Dnia 2 maja w 1945 roku, polscy żołnierze zdobywający stolicę Trzeciej Rzeszy, umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa oraz na Reichstagu w Berlinie.
I w tym roku, nie zapomnijmy zatknąć biało- czerwonej, na znak naszego narodowego jestestwa

Ewa Michałowska - Walkiewicz

 Wersja do druku

Bogdan Dziuma - 04.05.17 11:01
W TYM SZALEŃSTWIE JEST METODA PT. : KRADZIEŻ WIZERUNKU! Bohaterami w przekazie medialnym są mośki ,począwszy od mydła i powidła a skończywszy na życiu i śmierci bohatera, dalej idą oddawane honory do "pustej bani" w wojsku, wizerunek wojska i wszystkich funkcjonariuszy państwa na poziomie cieci ! A egzekwowanie różnicy pojęcia służby, od pracy jest żadna (córka dowódcy okrętu udającego się na misję mówi "tata ma taką pracę !?(ma ok. 30stki), a on sam jest w cywilnych szmatach !!!!!!!) Teoretyczne państwo i jej twórcy ZDRAJCY! Zdrajcy Najjaśniejszej Rzeczpospolitej !

Lubomir - 03.05.17 18:34
Cieszy przywracanie szacunku dla symbolu zjednoczonej Rzeczypospolitej Polskiej. Liberałowie, euronaziści i neomarksiści zaczęli produkować regionalne symbole, bardziej kojarzące się np z barwami NRD i Ukrainy, niż m.in. z polskim Mazowszem i polskim Śląskiem. W tym antypolskim szaleństwie, była najwyraźniej metoda. Szkoda, że tak słabo obecna jest bandera Rzeczypospolitej Polskiej na morzach i oceanach świata. Niejedno państwo śródlądowe ma więcej statków morskich, pływających pod narodową flagą, niż morska Polska. Oby i to zaczęło zmieniać się na korzyść Polski, Polaków i polskości.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

21 Stycznia 1963 roku
Zmarł Stanisław Grzesiuk, wykonawca piosenek warszawskiego folkloru (ur. 1918)


21 Stycznia 1832 roku
Urodził się Augustyn Szamarzewski, polski ksiądz, wielkopolski działacz społeczny (zm. 1891)


Zobacz więcej