Sobota 26 Maja 2018r. - 146 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.05.17 - 20:03     Czytano: [1281]

Potrzebny dobry PR

Ludzie szybko przyzwyczajają się do tego co dobre i łatwo zapominają wyczyny złoczyńców, zwłaszcza gdy ci są bezkarni. Miernych, biernych i bardzo szkodliwych nie brakuje przecież i w kraju nad Wisłą. Ojcowie polskich nieszczęść nadal czują się jak pączki w maśle i ciągle jeszcze nie zostali rozliczeni za liczne afery i łajdactwa. A, robi się coraz bardziej gorąco, powracają pytania; o Aneks do Raportu o Likwidacji WSI, zakończył się przegląd tzw. Zbioru Zastrzeżonego i zbliża się jego udostępnienie opinii publicznej, co może strącić kilka koronowanych głów ze świata finansów i bankowości i dyżurnych autorytetów ze studia TVN-24.

Jak donosi Nowy Polski Show szykuje się premiera książki Wojciecha Sumlińskiego - „ABW”, gdzie według zapowiedzi autora mają ponoć paść nazwiska niemieckich agentów ze świata polityki. Twórcy teorii szokowej prof. Leszka Balcerowicza mają już dość nawet na Ukrainie i chcą go nam ciupasem odesłać, bo Ukraińcy nie są gotowi na taką skalę liberalizmu i absurdów. Jak widać „Balcerowicz musi odejść” - nawet z ukraińskich stepów, bo ni jak się tam trawa dzięki jego zaklęciom, nie chce się zazielenić. Niewykluczone, że już wkrótce będziemy znów witać Donalda Tuska na peronie, na zaproszenie prokuratury i to niekoniecznie znów tylko w charakterze świadka i na powitanie mu wyjdzie, mocno przepłacona aktorka Krystyna Janda, dziś bardziej hybryda niż ujmująca kobieta. Udający wielkiego znawcę finansów publicznych, były minister finansów Jacek Vincent Rostowski, prawdziwy „Sztukmistrz z Londynu”, mistrz kreatywnej księgowości, arogancki jak zwykle i pouczający obecnego Ministra Finansów Mateusza Morawieckiego i polski rząd jakby zapomniał, że w latach 2008-2014 tylko na podatku VAT straciliśmy ok. 140 mld zł oraz, że to jemu właśnie przydarzyła się megadziura w budżecie na blisko 24mld zł. A, mimo to nadal śmieszy, tumani, przestrasza.

Po stronie opozycji, ciągle nie brakuje postaci, równie komicznych co odrażających, a na pewno bardzo szkodliwych dla polskiej substancji majątkowej, jak choćby były prywatyzator, od siedmiu boleści, europoseł PO Janusz Lewandowski, V-kolumna Polskiej Racji Stanu w gospodarce. Główny ekonomista PO Andrzej Rzońca, przyboczny Leszka Balcerowicza twierdzi już nawet, że z polską gospodarką będzie za chwilę gorzej niż z grecką, a nawet z tą w Afryce, istna Etiopia nad Wisłą. Jak widać zbliżenie do PO natychmiast odbiera niektórym rozum. Niektórzy, jak widać już zapomnieli, jak rabowano polski budżet i wielopokoleniowy majątek narodowy oraz portfele Polaków przez ostatnie 26 lat z małymi tylko przerwami. A, wystarczyło tylko przestać kraść i marnotrawić publiczne pieniądze, by znalazło się ponad 40 mld zł w ciągu tylko 2 lat na cele prospołeczne i prorodzinne, by zasoby finansowe Polaków wzrosły w 2016 r. O 140 mld zł do rekordowego poziomu, równego polskiemu PKB, do kwoty – 1,860 mld zł.

Deficyt budżetowy za I kw. 2017 był rekordowo niski, na poziomie niewiele ponad 2 mld zł, a obecny minister finansów Mateusz Morawiecki prezentował na największych Targach Przemysłowych w Hannoverze polską nanotechnologię i robotykę, a nie jak były minister finansów Jana Vincenta Rostowski tanią siłę roboczą nad Wisłą na tajnej naradzie Grupy Bilderberg. Wiadomo, że tacy ludzie nie cofną się przed żadną nikczemnością, podłym kłamstwem czy zwykłym pomówieniem wobec obecnej władzy, tym bardziej, że fakty są przeciwko nim i to coraz wyraźniej. Potwierdzają to zarówno agencje ratingowe, dane GUS jak i poziom sprzedaży detalicznej, a nawet podwyżki płac w hiper-marketach. Oni nie będą przywiązywać wagi, ani do prawdy ani do faktów, oni mają bardzo elastyczny stosunek do interesu narodowego, ale przecież wiadomo, że pusty worek nigdy nie będzie stał prosto i każdy może sobie o niego dowolnie wycierać buty.

Tyle, że „same fakty się nie obronią” jak słusznie ostrzega znany bloger „Matka Kurka” czyli Piotr Wielgucki, który życzliwie apeluje „PR-Głupcze”. I raczej nie pomogą tu ideologiczne rozterki na barykadzie minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, dotyczące wyższości szkoły liberalnej nad programami prospołecznymi, ani tym bardziej odsyłanie przez rzecznika prezydenta Andrzeja Dudy Marka Magierowskiego posłów PIS do nauki czytania w szkole, bo niektórzy z nich nie tylko dużo czytają, ale i sporo piszą.

Nie warto więc dać się prowokować i dzielić, ale na pewno warto dalej Polaków przekonywać mądrze i konsekwentnie, że w długi weekend lepiej posiedzieć przy grillu niż maszerować donikąd z absurdalną opozycją. Sami sobie nie podkładajmy nóg, bo jeszcze wiele wyzwań przed nami, a liczy się dyscyplina, lojalność i konsekwencja, jak mówi premier Beata Szydło, ale i dobry PR.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

Lubomir - 09.05.17 15:28
Do Seulu widać nie sięgają parasole ochronne Mossadu, FSB czy BND. Dla skorumpowanej tamtejszej Hanny Gronkiewicz-Waltz, nie ma już miejsca ani w stolicy państwa, ani w państwie. Skutecznie zadziałała instytucja impeachmentu. W Polsce ciągle panuje totalna niemożność!. Sodomici, malwersanci i sabotażyści ciągle ględzą o obronie 'wartości'.

Marek - 09.05.17 9:08
http://www.imsig.pl/pozycja/2017/71/KRS/94046,FUNDACJA_CENTRUM_ANALIZ_
PROPAGANDY_I_DEZINFORMACJI

"FUNDACJA CENTRUM ANALIZ PROPAGANDY I DEZINFORMACJI wpis do rejestru: 2017-04-03 r. ......
CELE FUNDACJI TO: 1. ZWIĘKSZANIE ŚWIADOMOŚCI I WIEDZY SPOŁECZEŃSTW W ZAKRESIE ZDOBYWANIA, WERYFIKACJI I ANALIZY INFORMACJI ORAZ WSPIERANIE ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO; 2. PODEJMOWANIE INICJATYW EDUKACYJNYCH, BADAWCZYCH I ANALITYCZNYCH ZWIĄZANYCH Z BEZPIECZEŃSTWEM PRZESTRZENI INFORMACYJNEJ ORAZ W OBSZARZE PROPAGANDY, DEZINFORMACJI I INNYCH ZAGROŻEŃ HYBRYDOWYCH; 3. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ WSPÓŁPRACY KRAJOWYCH I ZAGRANICZNYCH ŚRODOWISK NAUKOWYCH, EKSPERCKICH, DZIENNIKARSKICH, SPOŁECZNYCH, BIZNESOWYCH I POLITYCZNYCH, W TYM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH, ORGANIZACJI I INSTYTUCJI RZĄDOWYCH, PAŃSTW I NARODÓW W OBSZARZE PRZECIWDZIAŁANIA PROPAGANDZIE, DEZINFORMACJI, ZAGROŻENIOM HYBRYDOWYM ORAZ INNYM ZAGROŻENIOM DLA PRZESTRZENI INFORMACYJNEJ; 4. SPRZYJANIE I INICJOWANIE NOWYCH FORM WSPÓŁPRACY POLSKI Z PAŃSTWAMI REGIONU ORAZ SOJUSZNIKAMI Z OBSZARU TRANSATLANTYCKIEGO ZWIĄZANYCH Z FUNKCJONOWANIEM KRAJOWYCH PRZESTRZENI INFORMACYJNYCH I ICH BEZPIECZEŃSTWA ORAZ PODNOSZENIA POZIOMU ŚWIADOMOŚCI SPOŁECZNEJ I W KRĘGACH DECYZYJNYCH ODNOŚNIE ZAGROŻEŃ WEWNĘTRZNYCH I ZEWNĘTRZNYCH ZWIĄZANYCH Z PROPAGANDĄ I DEZINFORMACJĄ."

Zarejestrowano u nas jakąś fundację, która ma się zajmować propagandą i nas dezinformować. Czytając cele jakie ma ta organizacja zauważyłem, że pokrywają się one w całości z zadaniami jakie realizuje po Świecie Georges Soros. Fundację zarejestrowali na siebie jacyś mi nie znani agenci: Lelonek Adam i Kowalska Marta. Widać, że to osoby wytresowane bądź działąjące koniunkturalnie. Od razu wprowadzili sobie właściwy podział propagand i przyjęli bez analizy, którą propagandę będą promować. Gdyby żyli sto lat wcześniej pewnie przyłączyli by się do żydobolszewików i mordowali Rosjan licząc na łupy z rozkradanej wtedy Rosji.

http://animatorkultury.edu.pl/2016/12/19/terror-bolszewicki-w-czasie-rewolucji-i-wojny-domowej-w-latach-1917-1918/

Na plakacie na tej stronie prekursorzy "budowania nowej kultury dla szczęścia ojczyzny, dla utrwalenia pokoju świata". Po stu latach widać, że mało się zmieniło a dużo powróciło tylko trochę podretuszowane.

Ja - 07.05.17 14:39
Czyżby ta pani była nietykalna?
Na razie tak, bo paszkwiluje na rząd, p. Szydło i p. Dudę. Jej prawdziwe nazwisko to Haka (Hajka) Grundbaum.

Myśl! - 07.05.17 1:07
Orawicz podobnie jak alikoci, tradycyjnie wymyśla od komuchów i lewaków, gdyż innych argumentów nie zna. Zabrakło jeszcze określenia przynależności narodowej mojej i przodków.

W. Panasiuk - 06.05.17 17:27
Cały czas nam o to chodzi, co p. MariaN zawarł w ostatnim zdaniu, ale nasz rząd nie może sobie poradzić nawet z p Gronkiewicz. Czyżby ta pani była nietykalna?

Jan Orawicz - 06.05.17 17:03
Re.Myśl. Trzeba ględszić byle ględzić! Co ty jasnowidzu od siedmiu
boleści przewidujesz? Boli ciebie prawica katolicka przy władzy. Co
wy czerwoni zgotowaliście Polsce? Tysiące Polaków musiało swój
kraj ojczysty opuścić,by wraz z dzicinami nie umrzeć z głodu. Dzisiaj
czerwoni madrale wypisują swoje dyrdymały na Rzad Praweicowy
Ten Mysl ma mysl proroczą.Zapewne nie zna dobrze tabliczki
mnożenia,a już wypisuje swoje widzenie upadku Rzadu RP.No cóż
prawica katolicka przy władzy, więc trzeba jej dowalać ze wsazystkich
stron. A no mamy nastpne proroctwo wyżej wymienionego Proroka.
A tych lewackich proroctw mamy stosy w ich krasnych mediach.
No ćóż, to łagodzi ich frustrację po urwanych korytach z czubkiem.

Myśl! To nie boli! - 06.05.17 2:50
Rząd robi dobrze obywatelom dziś, lecz szykuje tragedię w niedalekiej przyszłości. Szykuje nam a właściwie naszym dzieciom wyrzeczenia jakie kilkadziesiąt lat temu były udziałem naszych rodziców. Nie ma znaczenia kto bedzie rządził, arytmetyka nie zna litości.

gawędziarz - 05.05.17 17:24
Nie skuteczna formuła prawicy - Dobrem Zwyciężaj Zło. Efekt wolnego psychopaty publicznego niesiołka, grzesia, puczystów sejmowych...ect. PiS w końcu powinien zrozumieć, że "lewizny" się nie zreformuje - tylko ELIMINUJE. Innej alternatywy na tą zarazę nie ma, na którą trzeba użyć "zarazę" mocniejszą i skuteczniejszą. Takie są prawa konieczności wyższych potrzeb. Ponowna "infekcja", może być bardziej zabójcza, w tym otoczeniu z najazdem obcych virusów, które cichcem się już pojawiają.

MariaN - 05.05.17 16:47
Teraz takie czasy, że trzeba umieć sprzedać towar, tak wielka jest konkurencja kłamczuchów i hochsztaplerzy. Przez 8 lat np. Tusek nic pożytecznego nie zrobił dla kraju a tym bardziej dla obywateli. Mało tego, zabrał im udziały emerytalne z OFE, kazał pracować kobietom 7 lat dłużej i nic, tak to wszystko owinął w kolorowy papierek, że ludzie mu odpuścili, słuchali go z rozdziabionymi gębami i kiwali głowami - jak on mądrze mówi... bla bla bla. Teraz wszystko sie przekręciło o 180 stopni, rząd robi dobrze obywatelom, daje im pieniądze, pomaga w życiu, znosi bariery, nie tłucze pałkami i znowu nic. Ludzie biorą co dają i uważają ze im sie należy, że tak musi być. Już dawno zapomnieli tych nierobów, cwaniaków i złodziei.
Takie czasy, wszystko co sie robi trzeba przełozyć na język prosty czyli pospolity, żeby nikt nie miał wątpliwości kto daje a kto zabiera. Takie mamy, mam nadzieję, że w mniejszości, społeczeństwo. Efektywny PR jest wówczas, gdy złodziej znajduje swoje miejsce w więzieniu, dlatego wszystkie afery muszą być osądzone a winowajcy posadzeni, inaczej ludzie nie docenią dobrej zmiany.

Teresa - 05.05.17 15:19
Re Lubomir myslę,że w tych sprawach potrzebni sa znawcy ekonomii i budżetu,a nie poeci itp.

Lubomir - 04.05.17 22:19
Myślę, że potrzebny jest PR, ale taki co temat przeorze do głębi a nie tylko powierzchownie go dotknie. Potrzebni są zaangażowani w polskie sprawy: pisarze, poeci i kompozytorzy, artyści estradowi i uliczni, którzy dotrą do zagubionych i nieufnych Polaków i Polek. Myślę, że przykładem znakomitego pijarowca jest p. Marcin Wolski, błyskotliwy pisarz, satyryk i poeta. To pijarowiec rozumiejący doskonale sytuację Polski, jak i zagrożenia nadciągające nad Europę, włącznie z roszczeniowo nastawionymi przybyszami z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki.

Wszystkich komentarzy: (11)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Maja 1831 roku
Powstanie listopadowe: wojska powstańcze poniosły klęskę w bitwie pod Ostrołęką.


26 Maja 2006 roku
Papież Benedykt XVI w ramach swojej pielgrzymki odprawił mszę świętą na pl. Piłsudskiego w Warszawie.


Zobacz więcej