Sobota 26 Maja 2018r. - 146 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.05.17 - 10:02     Czytano: [1314]

Szach mat

Totalna opozycja z rządem cieni z PO ma gigantyczny problem, jak wytłumaczyć Polakom, że ich „urealnić” nie oznacza: podnieść, zlikwidować i pogorszyć życie Polaków.

A, wydaje się, że nie powinien być to żaden problem, by odpowiedzieć na 4 proste pytania: czy zlikwidować lub ograniczyć program 500 plus, zlikwidować IPN i CBA, znów podnieść wiek emerytalny, tym razem być może nawet do 70 lat i wreszcie czy przyjąć nawet nieograniczoną liczbę uchodźców ekonomicznych, jak to swego czasu deklarował rzecznik rządu PO-PSL, dziś poseł PO Cezary Tomczyk.

Wydaje się, że nie powinno tu być żadnych problemów, by krótko odpowiedzieć; tak lub nie. Nikt przy zdrowych zmysłach przecież nie weźmie poważnie deklaracji PO, że ona da jeszcze na każde 1-sze dziecko. No, bo niby skąd weźmie te dodatkowe 40mld zł razem z obiecaną 13-tką dla emerytów. Blisko 75 proc. Polaków według sondażu dla TVP przez IPSOS - Observer nie chce islamskich imigrantów ekonomicznych w Polsce, więc jak tu nie palnąć totalnej głupoty przez tzw. „obrońców wolności”. Jedyna pozytywna i uczciwa odpowiedź ze strony PO może dotyczyć chęci likwidacji IPN, bo Zbiór Zastrzeżony jest coraz bliższy ujawnienia oraz likwidacji CBA, bo tu nawet były szef CBA co nieco uzbierał na rządzących kolegów, że o ministrze Janie Burym nie wspomnę.

Były Prokurator Generalny Andrzej Seremet wizjonersko przewidział program „Cela plus”, bo w przypływie szczerości przyznał, że „przyjdzie PIS i wszystkich nas zamknie” - więc odpowiedź pozytywna aż sama się prosi. Co prawda PO ma dzisiaj za głównego ekonomistę Balcerowicza Bis Andrzeja Rzońcę, który w odpowiedzi na te same pytania odpowiada; pożyjemy, zobaczymy, a potem się „urealni” lub jak to jeszcze bardziej szczerze ujmuje „Sztukmistrz z Londynu” były minister finansów Jan Vincent Rostowski „możecie sobie 10 razy pytać”, bo przecież prawdziwi zaklinacze rzeczywistości, mistrzowie kłamstwa i manipulacji, na tak proste pytania nie odpowiadają, a bajki o wzięciu kredytu, zmianie pracy oraz życiu o szczawiu i mirabelkach już nikt nie kupi. A, przecież PO ma nie byle jakie mózgi ekonomiczne; taka posłanka dr Joanna Mucha ma szybką i prostą odpowiedź nawet na tak trudne pytanie, co to jest bolszewizm - to sytuacja ‘gdy większość rządzi , bo przegłosowuje mniejszość” - a, tylko naiwnym wydaje się, że to demokracja. Dla PO liczy się tylko władza i dostęp do żłobu, a nie żaden program czy lepsza sytuacja materialna własnego narodu.
Taki to właśnie liberalnej demokracji kwiat, konkretnie zapytać totalną opozycję i już gotowy szach im mat.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

MariaN - 16.05.17 10:24
Opozycja w Polsce nie istnieje, PiS zmonopolizowało rynek w 90 procentach. Cały ich program to wszystko co należałoby wprowadzić, by ludzie zyli szczęśliwie. I co ma odpowiedzieć opozycja? tak jak PO i .N, wszystko odwrotnie? przecież oni nigdy wyborów nie wygrają, bo głosują nie tylko działacze i ich rodziny ale również zwykli ludzie, którzy nie zajmują sie polityką a tylko konsumują i zyją własnym życiem. Oni będą głosować na tych, którzy im robią dobrze. Opozycja jest w trudnym położeniu, nawet ludzie Kukiza nie wiedza co maja robić, żeby być oryginalni... jednomandatowe i referenda, cały czas w kółko. U nas nie ma tradycji referendalnej a o jednomandatowych okregach nikt nic nie wie..
PiS ma szansę rządzić bezterminowo, ale musza spełnić jeszcze jedną ważną obiecankę, musza powsadzać do więzienia wszystkich złodziei i cwaniaków, którzy kradli a raczej grabili polski majątek

Lubomir - 12.05.17 8:49
Z założenia opozycja powinna być grupą konstruktywnych polityków, zabiegających o pomyślną przyszłość ojczyzny zamieszkania. Niestety w życiowej praktyce często staje się bastionem obcych agentów lub wręcz zwalczającą legalny rząd Piątą Kolumną lub Wehrwolfem. Nienawiść do legalnej władzy często przybiera formy rasistowskie. Deptanie i profanacja języka i kultury polskiej, stają się amunicją opozycyjnych wywrotowców.

Jan Orawicz - 11.05.17 17:47
Szanowny Panie doktorze Januszu, patrząc na kulturę zachowań tego
ludzkiego zbioru pod nazwami PO,KOD,Nowoczesna itp.kazdy Polak
widzący,słyszący i myślący tych w/w tworów nie nazwie opozycją,ale
wrogimi, sfrustrowanymi i złośliwymi tworami,które przegrały stawkę
o Polskę! A ściślej ich dojną krowę,którą doili do krwi, przez długi,długi
czas!! Tę krasną bandę-grandę należy rozliczyć - zupełnie po ludzku
i po polsku, dla przykładu przyszłych pokoleń pokoleń! Nic się w tym
zakresie nie robi!! A to jest sprawa bardzo ważna - w tym czasie i na
przyszłość! Tolerancja czerwonego itp. zła,które Polskę opóżniło o
sporo lat, w drodze do wolności,samodzielności i sprawiedliwości jest
nie zgodna z nasza moralnością i naszym polskim prawem! Zło musi
być rozliczone dla przestrogi dalszych chętnych na zniewlenie Polski.
Jeszcze raz podkreślam,że w Polsce obecnej nie ma realnej opozycji !
Ustnieją w Niej ,bezkarne wrogie zgromadzenia!! One muszą zniknąć!!!
Opozycja nie grozi rozlewem krwi,a tylko bandyci chcą strzelać do
nas Polaków.Tak dalej nie może być!!! Pozdrawiam

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Maja 1868 roku
Urodził się Otton Steinborn, polski lekarz, polityk, pierwszy prezydent Torunia w roku 1920 (zm. 1936)


26 Maja roku
Święto wszystkich Mam


Zobacz więcej