Niedziela 19 Sierpnia 2018r. - 231 dz. roku,  Imieniny: Emilii, Julinana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.06.17 - 16:41     Czytano: [618]

Dział: Interwencje

Szef Reduty pisze do Bodnara
Panie Rzeczniku Praw Obywatelskich!

W programie telewizyjnym powiedział Pan, że naród polski także brał udział w Holokauście.

Po fali oburzenia jak na Pana spadła wystosował pan na stronie internetowej swojego Urzędu mdłe przeprosiny.
To za mało.

Jako wysoki urzędnik Państwa Polskiego, pochodzący z wyboru Sejmu RP, usankcjonował Pan antypolską propagandę, która od lat atakuje Polskę i Polaków, zarówno tych już nieżyjących jak i współczesnych.

Człowiek na Pańskim stanowisku i z Pańskim wykształceniem musi sobie zdawać sprawę, że słowa przez Pana wypowiedziane zostaną natychmiast wykorzystane przeciwko Polsce, tam gdzie Polska ma żywotne interesy.

W tej chwili w Unii Europejskiej prowadzone są negocjacje związane z tzw. relokacją, a w istocie deportacją do krajów Europy Wschodniej (także do Polski) tzw. uchodźców. Rząd i większość społeczeństwa nie zgadzają się na to. Aby zmiękczyć polski opór w tej sprawie w mediach zachodnioeuropejskich prowadzona jest kampania oskarżeń Polaków o rzekomą „ksenofobię”, „antysemityzm” i „tradycyjną niechęć do obcych”. Podnoszone są także oskarżenia Polaków o udział w Holokauście i jest to dodatkowy argument w tej wojnie propagandowej.

Swoimi słowami przyłączył się Pan do tej antypolskiej kampanii nienawiści. Potwierdził Pan, jako wysoki urzędnik Państwa Polskiego, argumenty wrogów Polski. Ufam, że zrobił Pan to w nieświadomości skutków takiego działania. Jeśli tak, to dyskwalifikuje to pana jako urzędnika. Jeśli zrobił to Pan świadomie – tym bardziej.

W tej sytuacji wzywam Pana do ustąpienia z zajmowanego stanowiska. Tylko to może częściowo przynajmniej i symbolicznie odwrócić negatywne skutki Pańskich słów.

W przeciwnym wypadku okaże się Pan człowiekiem niegodnym nie tylko podania ręki, ale nawet przebywania w Pańskim towarzystwie, tak jak się czyni z ludźmi, którzy sprzeniewierzyli się Ojczyźnie.

Maciej Świrski
założyciel Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom


Wersja do druku

Lubomir - 22.06.17 17:13
Wciąż budzą się jeszcze 'śpiochy' - jurgieltnicy Berlina, niekiedy jurgieltnicy Osi Berlin-Moskwa. W Pierwszej RP taki psubrat zasłużyłby w najlepszym przypadku na banicję.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Sierpnia 1893 roku
Urodził się Stefan Starzyński, polityk, działacz niepodległościowy. Prezydent Warszawy 1934-39. (zm. ok 1943)


19 Sierpnia 1944 roku
19 d. Powst. Warszaw.: Szturm grupy Reinefartha na Stare Miasto. Powstańcy odpierają atak. Ciężkie walki pod Wilanowem - ginie płk. "Grzymała"


Zobacz więcej