Czwartek 24 Stycznia 2019r. - 24 dz. roku,  Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.06.17 - 20:03     Czytano: [957]

Atakują dziennikarzy TVP

Rada Mediów Narodowych z niepokojem odnotowuje ataki i agresywne zachowania polityków, zwłaszcza Platformy Obywatelskiej, wobec dziennikarzy, w tym szczególnie Telewizji Polskiej - głosi przyjęte w czwartek oświadczenie RMN.

Rada Mediów Narodowych z niepokojem odnotowuje ataki i agresywne zachowania polityków wobec dziennikarzy, w tym szczególnie Telewizji Polskiej. Nie są to sporadyczne działania, tylko przyjęta przez polityków opozycji - szczególnie Platformy Obywatelskiej - metoda, mająca na celu odebranie wiarygodności dziennikarzom oraz zastraszenie tych, którzy chcieliby wykonywać swój zawód w sposób niezależny
—czytamy w oświadczeniu Rady, przyjętym większością głosów.

Jak podkreślono, „ataki tych polityków, którzy nie cofają się nawet przed używaniem wobec dziennikarzy wulgarnego języka i bezpośredniej przemocy, doprowadziły już także do chuligańskich, fizycznych ataków na pracowników Telewizji Polskiej przeprowadzonych przez zwolenników opozycji”.

Rada Mediów Narodowych oceniła, że ataki te „wpisują się w działania na rzecz ograniczenia wolności słowa i naruszają konstytucyjne gwarancje w tym zakresie”.

Rada wezwała „przedstawicieli sił politycznych do poszanowania niezależności dziennikarskiej oraz powstrzymania się od stosowania języka i działań nacechowanych agresją”.
kk/PAP

wPolityce

Wersja do druku

Jan Orawicz - 23.06.17 2:25
Na komunę (Jan Orawicz)

Komuna jeszcze nie kuna!
Gdzie rzucisz okiem,to una!!
A jeszcze w nieznanych grobach,
Jej ofiary i wieczna żałoba!
Czerwony czart uparcię,
Stoi tam na swej warcie!!

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24 Stycznia 1996 roku
Premier Józef Oleksy złożył dymisję po tym, jak postawiono mu zarzut szpiegostwa


24 Stycznia 1925 roku
Polski rząd podjął decyzję o budowie pomnika Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie


Zobacz więcej