Wtorek 21 Sierpnia 2018r. - 233 dz. roku,  Imieniny: Franciszka, Kazimiery

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.06.17 - 20:03     Czytano: [849]

Atakują dziennikarzy TVP

Rada Mediów Narodowych z niepokojem odnotowuje ataki i agresywne zachowania polityków, zwłaszcza Platformy Obywatelskiej, wobec dziennikarzy, w tym szczególnie Telewizji Polskiej - głosi przyjęte w czwartek oświadczenie RMN.

Rada Mediów Narodowych z niepokojem odnotowuje ataki i agresywne zachowania polityków wobec dziennikarzy, w tym szczególnie Telewizji Polskiej. Nie są to sporadyczne działania, tylko przyjęta przez polityków opozycji - szczególnie Platformy Obywatelskiej - metoda, mająca na celu odebranie wiarygodności dziennikarzom oraz zastraszenie tych, którzy chcieliby wykonywać swój zawód w sposób niezależny
—czytamy w oświadczeniu Rady, przyjętym większością głosów.

Jak podkreślono, „ataki tych polityków, którzy nie cofają się nawet przed używaniem wobec dziennikarzy wulgarnego języka i bezpośredniej przemocy, doprowadziły już także do chuligańskich, fizycznych ataków na pracowników Telewizji Polskiej przeprowadzonych przez zwolenników opozycji”.

Rada Mediów Narodowych oceniła, że ataki te „wpisują się w działania na rzecz ograniczenia wolności słowa i naruszają konstytucyjne gwarancje w tym zakresie”.

Rada wezwała „przedstawicieli sił politycznych do poszanowania niezależności dziennikarskiej oraz powstrzymania się od stosowania języka i działań nacechowanych agresją”.
kk/PAP

wPolityce

Wersja do druku

Jan Orawicz - 23.06.17 2:25
Na komunę (Jan Orawicz)

Komuna jeszcze nie kuna!
Gdzie rzucisz okiem,to una!!
A jeszcze w nieznanych grobach,
Jej ofiary i wieczna żałoba!
Czerwony czart uparcię,
Stoi tam na swej warcie!!

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

21 Sierpnia 1944 roku
21 d. Powst. Warszaw.: Natarcie oddz. żoliborskich i Grupy AK Kampinos w celu połączenia Żoliborza ze Starym Miastem. Niemcy wysadzili "Pawiak"


21 Sierpnia 1975 roku
Zmarł Adolf Dymsza, polski aktor filmowy i teatralny (ur. 1900)


Zobacz więcej