Sobota 23 Czerwca 2018r. - 174 dz. roku,  Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.07.17 - 21:56     Czytano: [304]

Demokracja w natarciu


Szanowni Państwo!

Demokracja polega między innymi na tym, żeby obywatele brali ważne sprawy, czyli te, które ich dotyczą, w swoje ręce. Warto jednak przynajmniej niekiedy, tym rękom się przyjrzeć. Mamy bowiem właśnie do czynienia z takim oddolnym ruchem próbującym wywierać wpływ na politykę państwa. Ale i tu nastąpił od razu podział na swoich i nie swoich. Z grubsza, ten podział polega na posiadaczy przywilejów zdobytych podstępnie, czyli oszustów, i na oszukanych, którzy chcą dochodzić sprawiedliwości. Ci ostatni, jeśli nie są bierni, próbują przyspieszyć proces rozliczenia skorumpowanych elit. Można tego dokonywać na dwa sposoby, wspierać władzę mającą na sztandarze prawo i sprawiedliwość, albo próbować budować nowe struktury.

Zakładanie nowej partii, to betka jeśli ma się pieniądze, najlepiej od zagranicznego sponsora, któremu trzeba będzie jedynie zdawać raporty z poczynań na zgubę Polski. To tak na marginesie.

Gorzej jeśli ma się same dobre chęci. Wówczas można liczyć tylko na zapaleńców, spośród których wielu nie ma pojęcia, na co się porywa. Na wszelakich z tym związanych zebraniach, kongresach czy naradach większość mówców mówi po to by usłyszeć własny głos, bo może jeszcze jakaś telewizja to nagra i będzie można pochwalić się znajomym. Najczęściej takie wystąpienie ma postać lamentu i postulat, żeby władza była uczciwa i mądra. Jak tego dokonać, nikt nie wie.

Można też napisać samodzielnie nową konstytucję i próbować sprzedawać ją po 50 zł za egzemplarz, nie pytając nawet czy znajdą się chętni żeby przeczytać ją za darmo. Równie dobrze można sugerować, że zebrani powinni obsypać zaszczytami mówcę prawiącego same komunały i demonstrującego niechlujnym ubiorem pogardę dla całego zgromadzenia.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

........................................


Powieść w odcinkach

Małgorzata Todd
WOJNA WRON


Odcinek 15

ROZDZIAŁ III
DYKTATURA WRON
Po wyjściu od Łobozińskich Kamila rozejrzała się uważnie. Na pustej ulicy nie zauważyła żadnego podejrzanego samochodu z siedzącymi wewnątrz ludźmi. Po co zresztą mieliby ją śledzić? Adres kawalerki, którą wynajmowała od czasu gdy pokłóciła się z bratem, a właściwie bardziej z jego żoną, na pewno esbekom był znany. Prędzej, czy później tam po nią przyjdą.
Wsiadła do swojego malucha, który udało się jakimś cudem zaparkować w pobliżu i zastanawiała się, gdzie powinna się udać. A może jest to właśnie ten stosowny moment, żeby się pogodzić z rodziną? Tak. To była właściwa decyzja.
Bratowa przyjęła ją serdecznie, jak dawniej.
– A gdzie Kazio? – zapytała Kamila.
– Prawda, ty nic nie wiesz. Kazio wyjechał do Londynu zarobić trochę pieniędzy, ale na Boże Narodzenie wróci.
– Oby.
– Masz jakieś wątpliwości?
– Nie odnośnie do mojego brata. Sytuacja się komplikuje. – Straszenie ruskimi przestało już na mnie robić wrażenie.
– Jaruzelski sam się z nami rozprawi.
– Kto tak mówi? Pewnie Szymon? Przepraszam. Powinnam się była ugryźć w język – powiedziała Alina.
– Nie wracajmy do dawnych sporów – poprosiła Kamila. – Nie wszystkich można lubić.
– To nawet nie w tym rzecz. Kazio mnie przekonywał, że Szymon to nieodpowiedni dla ciebie facet. Starszy i taki jakiś...
– Jaki?
– Ja bym mu nie ufała. Ale nie powinniśmy się byli wtrącać. Jesteś przecież dorosła.
– Właśnie – ucięła zdecydowanie Kamila, żeby po chwili dodać z uśmiechem. – I zostanę pewnie wkrótce ciocią?
– Nie da się ukryć.

CDN

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

1 lipca 2017 r. | Nr 26/2016 (315)

Wersja do druku

(C)Hamil-ton - 03.07.17 10:57
Schetino: "RAZEM OBROBIMY POLSKĘ"

Schetyna i cała jego świta z PO twierdzi, że rok 2016 był zły dla Polski.
Jeśli realizacja przez PIS obietnic wyborczych tzn. obniżenie wieku emerytalnego, 500+, mieszkanie+, leki darmowe dla 75+,
wzrost wynagrodzenia minimalnego, wzrost stawki godzinowej, uruchomienie przemysłu stoczniowego, nałożenie podatku na banki,
podatek obrotowy od sklepów wielkopowierzchniowych, obniżenie podatku CIT, podwyższenie kwoty wolnej od podatku, 70-proc. podatek od odpraw w państwowych spółkach, zmniejszenie wielkich emerytur UB-ekom,
stabilny rating Polski, i wiele innych, jest dla PO działaniem szkodliwym dla Narodu, to.. lepiej niech zażyją KOD-einę
To już na szczęście nie te czasy, kiedy to „oligarchowie” z PełO,
zajadając się za nasze w najdroższych restauracjach – ośmiorniczkami i innymi daniami po parę tysięcy zł, mówili: „Polskość to murzyńskość”,
mając nas tylko za swoich pańszczyźnianych niewolników, dziadów, których jedynych przeznaczeniem jest służba im,
i łożenie na nich, po to by ci mieli wszystko czego sobie tylko zapragną.

PO tracąc władzę, którą utrzymała na drugą kadencję prawdopodobnie tylko dlatego, że zbyt późno powstał Ruch Kontroli Wyborów, utraciła także resztki rozsądku
Na dodatek wyjęcie telewizji publicznej spod wpływów tej partii znacząco zmniejszyło zasięg propagandy sączonej 24/7 zgodnie przez Polsat, tvn i TVP.
Utrata wpływu na społeczeństwo, utrata możliwości „prywatyzowania” i „wygaszania” kolejnych części Majątku Narodowego zrodziła frustrację.
Dwa lata po utracie władzy PO i reszta „totalitarnej opozycji” nie ma programu.
Nie ma nawet najmniejszej wizji, jak Polska powinna wyglądać!
Za to co rusz próbuje porwać ludzi w obronie utraconego koryta, bowiem dzisiaj widać już wyraźnie,
że w takim kontekście postrzegali i nadal postrzegają Państwo.

Humpty Dumpty

Ps.

Jedyny ich Paltfusi program to SKUBANIE PAŃSTWA i OBYWATELI.
Najgorsze jest to, że oni uważają, iż to oni są "ELyTĄ" tego narodu i "WARA NARODOWI OD ELYTY". I taka świadomość pogrążyła te "ELYTY"i nadal pogrąża. Ta siermiężność ich myślenia i liczenie na zewnętrzną interwencję kanclerz i cara, sąsiadów Polski oraz lewacko-libertyńskiej UE pozwoli im powrócić do uprzywilejowanego tzw. "KORYTA".
Mam nadzieję, że wyborcy po raz drugi nie dostaną "małpiego rozumu".
A jeżeli dostaną tego małpiego rozumu będą mieli to czego sami zapragną czyli powtórkę z historii tj. SKUBANIE PAŃSTWA I OBYWATELI no i nowe "haratanie w gałę", nowy Amber Gold i ciąganie na sznurku samolotów po płycie lotniska przez członków tej ELYTY - vide Adamowicz i s-ka .

Lubomir - 01.07.17 23:41
Co zrobić?. Ojczyzna demokracji - Grecja, pada w konfrontacji z globalnym i kontynentalnym rasizmem i nazizmem. Jednak od tysięcy lat nikt niczego lepszego od demokracji nie wymyślił. Ostatnio nawet włoski eurokomunsta, pisarz Andrea Camilleri zachęcał włoską młodzież do zainteresowania się ...Peryklesem. Perykles, to było nie było - jeden z ojców-założycieli demokracji. Demokracji na serio!. Współcześni ojcowie-założyciele widać nie dorastają do stóp tych, co jeszcze przed Chrystusem usiłowali tworzyć zręby normalności.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Czerwca 2016 roku
W Wielkiej Brytanii odbyło się referendum ws wyjścia z Unii Europejskiej. Za wyjściem było 51.9% głosujących. Frekwencja 72.2%


23 Czerwca 1818 roku
Odbył się uroczysty pogrzeb Tadeusza Kościuszki w Krakowie.


Zobacz więcej