Sobota 23 Czerwca 2018r. - 174 dz. roku,  Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.07.17 - 23:36     Czytano: [549]

Gigantyczna afera

Politycy PO i PSL kompletnie nie zwrócili uwagi na sensacyjną i niezwykle doniosłą wiadomość z Kongresu PiS i Zjednoczonej Prawicy, którą przekazał Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. To o co apelowałem od lat staje się pomału faktem, minister Ziobro poinformował, że jest śledztwo w sprawie bierności państwa w czasach PO-PSL wobec wyłudzeń VAT.

Bo, to nie było przypadkiem, to jest naprawdę gigantyczna afera, która zasługuje na odrębne śledztwo. Takie zleciłem i prowadzi je prokuratura, które ma wyjaśnić, dlaczego polskie państwo było całkowicie bierne, całkowicie teoretyczne, całkowicie wywiesiło białą flagę wobec gigantycznie narastającej fali przestępstw VAT-owskich
— stwierdził minister sprawiedliwości i prokurator generalny.

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki podał na Kongresie konkretne dane:
W latach rządów PO-PSL budżet stracił 220 mld zł na oszustwach podatkowych VAT.

Swego czasu były premier śp. Józef Oleksy mówił:
Kosmopolityczne gangi rozkradły Polskę.

Jak dziś widać, nie tylko kosmopolityczne, ale i te krajowe. Bo do owych 220 mld zł wyłudzeń i oszustw z podatku VAT, o których trudno, żeby nie wiedzieli, zarówno premier Donald Tusk, jak i premier Ewa Kopacz, a zwłaszcza byli ministrowie finansów Jan Vincent Rostowski i Mateusz Szczurek, trzeba jeszcze doliczyć kolejne blisko 160 mld zł strat budżetu państwa i portfeli Polaków z tytułu przestępstw i oszustw w ramach podatku CIT, akcyzy, przemytu paliw, afery hazardowej, optymalizacji podatkowej, cen transferowych, kreatywnej księgowości czy wreszcie 40 mld zł strat z powodu tzw. „nietrafionych inwestycji” spółek Skarbu Państwa. Nie mówiąc o dodatkowych 50 mld zł wciśniętych i wyłudzonych od 5 milionów Polaków w ramach tzw. „oszukańczych polisolokat”.
Od dawna twierdzę, że wysocy przedstawiciele rządów PO-PSL, a zwłaszcza były minister finansów Jan Vincent Rostowski, nie bez powodu nazywany „Sztukmistrzem z Londynu” i jego współpracownicy powinni stanąć nie tylko przed Komisją Śledczą, ale również przed Trybunałem Stanu. Bowiem skala rabunku finansów publicznych Polski, jak i tym samym portfeli Polaków w latach 2007-2015 w czasach rządów PO-PSL sięgnęła łącznie ok. 400 mld zł, czyli więcej niż otrzymaliśmy w ramach budżetu UE na lata 2007-2014.

Coś najwyraźniej drgnęło w temacie Komisji Śledczej w tej sprawie, która oznaczałaby prawdziwy koniec takich formacji jak PO, PSL i niektórych „właścicieli III RP”, bo jak słusznie stwierdził Zbigniew Ziobro, sprawa ta nadaje się na Komisję Śledczą, która w przyszłości mogłaby „wyświetlić wiele ważnych aspektów politycznych, społecznych tej wielkiej, gigantycznej, rozwijającej się afery w okresie rządów PO-PSL”.

Ciekawe jak Donald Tusk, Ewa Kopacz, Grzegorz Schetyna czy Jan Rostowski rozliczyliby się z tych brakujących „tylko” blisko 400 mld zł? Tu dopiero czekają Polaków prawdziwe sensacje o kompletnie niewiarygodnej skali pobłażania owym finansowym złoczyńcom. A, przecież byli tacy, którzy ostrzegali MF za rządów PO-PSLo skali tego niespotykanego rabunku publicznych pieniędzy i pieniędzy polskich podatników, publikowali i słali listy na ul. Świętokrzyską. Byli lekceważeni i wyśmiewani.

Czas najwyższy na sprawiedliwość wobec tych, którzy przymykali oko na tą bezprecedensową dewastację publicznego skarbca i naszych portfeli. Jak stwierdził na Kongresie PIS i Zjednoczonej Prawicy wicepremier Morawiecki:
Walkę z mafiami VAT-owskimi zaczęliśmy wygrywać.

Czyli jak widać można było i to w ciągu 1,5 roku znacząco ograniczyć okradanie Polski i Polaków, trzeba było tylko, żeby nam się chciało chcieć.

Zapowiedź tego typu Komisji Śledczej powinna już dziś spędzać sen z oczu bywalców i koneserów z „Sowy i Przyjaciele”. I właśnie z tego powodu, głównym i jedynym elementem programu totalnej opozycji z PO na czele jest chęć jak najszybszego obalenie rządu PIS, bo Polacy mogliby się dowiedzieć o prawdziwej - gigantycznej aferze na blisko 400 mld zł.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

Jan Orawicz - 08.07.17 17:03
Brawo Adamaitis!! Twój duch jest przy Twojej Polsce!! To cieszy nas
takich samych Polaków!! Szczęść Boże Tobie!!!

adamajtis - 07.07.17 14:07
cd...
Takie sądy i tacy sędziowie świadomie podważają konstytucyjny trójpodział władzy dając do zrozumienia, że suweren to ONI- sędziowie i wartości przez nich ustalone.
Przyczyna takiej sędziowskiej degrengolady? Brak lustracji w wymiarze sprawiedliwości. Dyspozycyjni sędziowie poprzedniego systemu przekazali swym potomkom znamię
jedynie słusznej władzy jedynie słusznego systemu państwa totalitarnego.
Tym towarzyszom i zwolennikom wiecznej władzy "naszej partii" zupełnie już "zlasowały się mózgi" i nie stać ich już na odrobinę zastanowienia i refleksji nad przyczynami swojej klęski.
Bo ta klęska jest totalna, totalna jeszcze bardziej od ich chęci bycia totalną opozycją. To jest ich totalny upadek w wymiarze, moralnym, społecznym i politycznym i wszelkim innym.
Najprawdziwsze chyba jest to, że do tego upadku oni sami przyczynili się upojeni pychą, że nie mają z kim przegrać. A jednak przegrali. Teraz tylko należy czekać na komendę "Sztandar PZP... co ja mówię- Platformy Obywatelskiej wyprowadzić".
Przegrali z polskim społeczeństwem, nowoczesnym społeczeństwem XXI wieku. Leżą, kwiczą i pomstują z powodu raju(koryta) utraconego a ratunku z nikąd. Mają co chcieli. Tak im dopomóż Bóg.
"Niech się dzieje wola Nieba z nią się zawsze zgodzić trzeba".

adamajtis - 06.07.17 10:14
Hej, Polacy! Polską nie może rządzić partia złodziei, kłamców, oszczerców aferałów i oszustów, dla których nasze , "polskie państwo istnieje tylko teoretycznie" jak sami stwierdzili ustami swojego byłego ministra, prowokatora od podpalenia budki strażnika przy ambasadzie rosyjskiej.
To jest typowe zaprzaństwo i zdrada podstawowych interesów tego państwa i narodu.
Donoszenie na Polskę do opanowanej przez lewaków UE, bicie czołem przed niedawnymi naszymi okupantami są wystarczającymi dowodami na ostateczny upadek tzw. "platformianych, zdradzieckich ELYT".
Oni myśleli, że w XXI wieku założą na terenach między Odrą, Wisłą i Bugiem neokolonię pod nazwą "prywislański kraj" i będą ją eksploatować do końca dni ostatnich tego świata.
Ta antypolska, posowiecka swołocz nie wykazuje żadnego zahamowania w dążeniach do dezawuowania ciężkiego wysiłku Polaków w celu odbudowy gospodarki i podźwignięcia państwa z postkomunistycznej zależności i podległości.
Różne platformiane Grzechy, Zdzichy, Donaldy, Ewy, Hanki za jedyny cel w tym państwie obrały sobie skubanie do gołej skóry budżetu państwa i majątku społecznego ale i również prywatnego majątku Polaków.

Jedyny plan dla Polski jaki mają pokazali "platfusi wybrańcy narodu" na swoim SABACIE czarownic, na którym tylko sączyli jad i bili pianę przeciwko rządzącej koalicji i władzom Rzeczypospolitej.
Czy tacy ludzie mogliby sprawować władzę w niepodległej i niezależnej Polsce? Ich stosunek do Polski, Polaków i instytucji państwa można codziennie zobaczyć w mediach i internecie. Nawet wśród największych wrogów Polski nie usłyszymy tylu inwektyw, oszczerstw, nienawiści, złorzeczenia, gróźb karalnych, kłamstw, wszelkich innych ataków nie licujących z godnością obywatela a co dopiero wybrańca i reprezentanta wyborców czyli posłów i senatorów RP.

Rządząca koalicja musi całkowicie odrzucić taką hańbiącą narrację i nie odnosić się do oszczerstw i paszkwili przekazując niezwłocznie sprawy do sądów powszechnych.

I tu koło zamyka się. Co zrobić gdy tzw. niezawisłe sądy a racze ich niezawiśli sędziowie wydają wyroki z pogwałceniem istniejącego prawa w Polsce oraz angażują się politycznie po jednej ze stron sporu politycznego w nosie mając obowiązujące prawo?
Takie sądy należy zlikwidować a sędziów rozgonić na 4 wiatry a najlepiej dać im bezpłatny bilet do królestwa "HOMOSOVIETICUS" bez prawa powrotu.

MariaN - 05.07.17 10:02
Worek z aferami poprzedniej ekipy własnie zaczyna sie rozwiązywać. Co niektórzy zniecierpliwieni już krytykowali w czambuł rzad, że nic nie robi aby rozliczyć setki afer, żądali nawet głów co niektórych za opieszałość. Zorientowani tłumaczyli z mozołem, narażając sie na epitety ze są pisowcami, że nie wszystko na raz, że niemozliwe jest porządkowanie naszego kraju ze złogów POstkomunistycznych jeśli sądownictwo jest w ich łapach, gdy w większości samorządach panuje nadal łupienie i niegospodarność. Tzw dobra zmiana rzadzi niecałe 2 lata, szkoda, że przy poprzedniej ekipie, która panowała w Polsce 8 lat (długie OSIEM LAT) ci sami zniecierpliwieni krytycy milczeli i słuchając co jakiś czas niby premiera Tuska wierzyli w jego obiecanki, że teraz to już będzie lepiej...
Powinna być komisja śledcza w sprawie wyłudzeń watowskich, bo to może być matka afer i dowód na to, że w Polsce przez wiele lat rzadziła mafia

Marian - 04.07.17 20:07
Pisowski Ilja Erenburg znowu o walce z "wrogami ludu". I znowu jak po wojnie władza stoi po stronie prostego ludu, teraz porównywanego do żuczków.
A mnie interesuje czym płacimy za podobno najlepszy gaz z Usraela. Właśnie pół świata przepłynął amerykański najlepszy gaz. Propaganda to wydarzenie odtrąbiła tylko nie wiem konkretnie, ile ten gaz kosztuje i czym za niego płacimy. Pewne jest, że nie płacimy tak jak za rosyjski gaz naszymi produktami rolnymi i marnej jakości produktami przemysłowymi.
Dodać do tego zakupy z Usraela narzędzi do mordowania narodów wraz z listą ich wrogów wychodzi, że mamy marionetkowy rząd. Amerykanie są specjalistami w montowaniu takich marionetkowych rządów i budowaniu balonowych gospodarek. Jak pęknie nasza balonowa gospodarka to wtedy dopiero nastaną czasy ich prawa i ich spawiedliwości. Chyba, że się mylę i będziemy drugim Izraelem na który łożą Amerykanie miliardy dolarów rocznie.

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Czerwca 1983 roku
Podczas drugiej wizyty Jana Pawła II w Polsce, doszło do spotkania z Lechem Wałęsą w Dolinie Chochołowskiej.


23 Czerwca 2016 roku
W Wielkiej Brytanii odbyło się referendum ws wyjścia z Unii Europejskiej. Za wyjściem było 51.9% głosujących. Frekwencja 72.2%


Zobacz więcej