Czwartek 18 Kwietnia 2024r. - 109 dz. roku,  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.07.17 - 14:56     Czytano: [852]

Dział: WPiS

W nowym WPiS 7/8 2017 m.in. o wizycie D. Trumpa


W sprzedaży pojawił się lipcowo-sierpniowy numer magazynu kulturalnego „Wpis”. Znajdziecie w nim Państwo wyjątkowy zestaw interesujących artykułów, reportaży i felietonów, jak zawsze okraszonych pięknymi zdjęciami. W wakacyjnym numerze piszemy m.in. o wizycie prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie, rzymskich uroczystościach z udziałem nowego metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego oraz o rozwijanej przez putinowską Rosję cyberwojnie. Lipcowo-sierpniowy „Wpis” to 100 stron wyśmienitej lektury!

● O rodzinę, o wolność, o Ojczyznę i o Boga – tekst przemówienia prezydenta Donalda J. Trumpa wygłoszonego 6 lipca 2017 r. przy Pomniku Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich w Warszawie.

● Polska raz jeszcze musi obronić zachodnią cywilizację – Adam Sosnowski opisuje sytuację polityczną po wizycie w Polsce prezydenta Donalda Trumpa.

● Nauczanie św. Jana Pawła II w doktrynie prezydenta Trumpa – Leszek Sosnowski analizuje stosunek amerykańskiego prezydenta do Kościoła katolickiego i nauczania polskiego papieża.

● Dom Historii Europejskiej pod wezwaniem Karola Marksa – Leszek Sosnowski rozmawia z prof. Andrzejem Nowakiem na temat Domu Historii Europejskiej w Brukseli i wizji dziejów naszego kontynentu, jaka została w nim przedstawiona.

● Soros kieruje rozległą mafijną siecią i zagraża bezpieczeństwu oraz przyszłości Europy – wystąpienia premiera Węgier Viktora Orbána na temat George’a Sorosa i jego działań prowadzonych na Węgrzech.

● Potrzeba nam mądrych i szlachetnych przywódców, a nie fałszywych elit – w kontekście warszawskiej wizyty prezydenta Trumpa Janusz Szewczak pisze o prawdziwych elitach i prawdziwych liderach, jakich potrzebuje każdy kraj, w tym także Polska.

● Strażnik Wiary, który odchodzi… – Adam Sosnowski rozmawia z kard. Gerhardem Müllerem, odwołanym niedawno przez papieża Franciszka prefektem Kongregacji Nauki Wiary.

● Papież, Piotr, paliusz i polskość – reportaż z upalnego Rzymu, w którym nowo mianowani metropolici (w tym metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski) złożyli papieżowi Franciszkowi ślubowanie.

● Wojenna tułaczka między Wilnem, Syberią, Nazaretem a Częstochową – przedstawiamy życiową drogę Heleny Kurzak z Częstochowy, wilnianki, sybiraczki, a podczas wojny młodszej ochotniczki w armii gen. Andersa.

● Światowa kariera polskich arabów – w 200. rocznicę utworzenia stadniny w Janowie Podlaskim (pierwszej państwowej stadniny w Polsce) przypominamy jej historię i światową karierę, jaką zrobiły araby z janowskiej hodowli.

● Nie karmić trolla! – ekspert w dziedzinie internetu, dr Piotr Łuczuk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, opisuje zasady wojny hybrydowej (w tym przede wszystkim cyberwojny) stosowanej w relacjach międzynarodowych przez Rosję Władimira Putina.

● Z hulaki wytrawny dyplomata – w 75. rocznicę tragicznej śmierci gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego przypominamy mniej znany fragment jego życia – jako dyplomaty, a potem emigranta.

● Promuję tylko polską sztukę, polską poezję i polską kulturę – rozmowa ze Stanem Borysem, znanym piosenkarzem i muzykiem, wykonawcą przebojów „Jaskółka uwięziona”, „Anna” i „Spacer dziką plażą”.

● Nie damy, by nas zniemczył wróg! – z okazji 175. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej przedstawiamy okoliczności powstania jej najsłynniejszego wiersza „Rota”.

● Do Ziemi Świętej poszła pieszo – sylwetka matki Małgorzaty Łucji Szewczyk (1828-1905), założycielki Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Bolesnej, czyli serafitek.

● Spadkobierca syberyjskiego Batyra – kolejny odcinek opowieści o członkach rodziny Witkiewiczów. Tym razem czytamy o malarzach i pisarzach: Stanisławie Witkiewiczu i jego synu Stanisławie Ignacym.

● Jan Matejko przed sądem – historyk Stanisław M. Jankowski pisze o powstańczym epizodzie w życiu znanego malarza.

● Matisse i boska harmonia sztuki – artykuł o życiu, twórczości i stosunku do wiary znanego francuskiego malarza Henri Matisse’a.

● Syryjczykom można pomagać nie pozbawiając ich ojczyzny – przedstawiamy prowadzoną przez Caritas Polska akcję pomocy dotkniętym wojną Syryjczykom i Libańczykom.

● Świato-podgląd – przegląd informacji z całego świata nieobecnych w głównonurtowych mediach. A w nim m.in. nowy prezydent Brazylii oskarżony o korupcję, potwierdzono autentyczność kolejnych dzieł Rafaela Santiego oraz 111 przypadków eutanazji w 6 miesięcy w Kalifornii.

● Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: oferta prenumeraty „Wpisu” na bieżący rok, sierpniowy wiersz Leszka Długosza oraz cenowe promocje na książki naszego wydawnictwa.

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

18 Kwietnia 1926 roku
W Warszawie uruchomiono pierwszą stację radiową w Polsce.


18 Kwietnia 1946 roku
W Genewie podczas posiedzenia Ligi Narodów dokonano samorozwiązania i przekazano spuściznę ONZ.


Zobacz więcej