Sobota 23 Czerwca 2018r. - 174 dz. roku,  Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 25.07.17 - 11:05     Czytano: [538]

„Panowie policzmy głosy”

Człowiek, o którym wielu mówi, że w życiu słowa prawdy nie powiedział, „Ojciec Chrzestny” Nowoczesnej Targowicy i państwa teoretycznego, były premier Donald Tusk - zły człowiek, który zawsze, gdy tylko mógł szkodził polskim interesom, znów postanowił zamieszać w polskim kotle.

Dziś „wzrusza się”, gdy widzi całe SB-ckie rodziny, które wkrótce stracą gigantyczne emerytury, anarchistyczno-lewacką młodzież, przegranych polityków, którzy nawołują do łamania prawa i stosowania przemocy oraz wzywają do puczu

Dokładnie właśnie o to chodzi w znacznej części demonstrantów, by było jak za Tuska, o bezkarne złodziejstwo, VAT-owskie karuzele, o utrzymanie przywilejów dla nadzwyczajnej kasty sędziowskiej, o kasę dla „grubych misiów”, biznesowych kolesi, tych spod śmietnika i z cmentarza. Dziś nie byle jaki żartowniś, były premier Donald Tusk opowiada niestworzone bajki, jak to on reformował sądownictwo i wymiar sprawiedliwości. Czyżby sztandarowym przykładem tej naprawy sądów było uniewinnienie posłanki PO Beaty Sawickiej?

Polska byłaby z pewnością lepsza, o co apeluje były premier Donald Tusk, ale pod warunkiem gdyby jego noga nigdy nie stanęła na polskiej ziemi, nie mówiąc już o 8-letnich rządach PO i PSL. Teraz ten polityczny dezerter i emigrant zarobkowy twierdzi, że będzie pomagał Polsce i rządowi PIS „wyjść z zakrętu”, „będzie chuchał i dmuchał” na demokrację w Polsce. Czyżby tą teoretyczną, sprzedajną i pełną patologii, czyżby w rozumieniu premiera Donalda Tuska to „samo dobro na ulicach” to: płk Adam Mazguła, poseł Michał Szczerba, alimenciarz Mateusz Kijowski i „kosmiczna intelektualistka” Nowoczesnej posłanka Joanna Scheuring-Wielgus i wreszcie jego „Shrek” przewodniczący PO Grzegorz Schetyna?

To przecież to „samo dobro” pluje, szarpie ubliża, domaga się broni oraz na poważnie zastanawia się czy 50 ofiar śmiertelnych lub nawet „Polski Majdan” byłyby do zaakceptowania, byleby tylko ferajna Donalda Tuska mogła znów dorwać się do koryta. To przecież taki właśnie model demokracji pozostawił po sobie były premier, zanim czmychnął do Brukseli w obawie przed zasłużoną odpowiedzialnością karną. Donald Tusk polskie państwo i polskie prawo tylko psuł, nigdy go na serio nie naprawiał, a jego standardy rządzenia były zatrważające: tolerował bezprawie, wielkie afery i mniejsze złodziejstwa, służalczość i poddaństwo wobec obcych i wielkiego kapitału, a co najgorsze, dewastację sumień i podstawowych wartości. To on właśnie zaszczepił w swym środowisku oraz pośród wielu celebrytów i łże-elit gangrenę serc i umysłów. A przecież jako człowiek D.Tusk potrafi być jak do rany przyłóż, „dobrym ludziom”, przewodniczący RE to i marynarkę pomoże założyć.

Ma rację Donald Tusk gdy mówi, że nikt tak źle o Polsce nie mówił zagranicą jak to ma miejsce obecnie i ma w tej dziedzinie były premier Donald Tusk swój wielki udział i zasługi. Ten sam przecież fałszywy do cna człowiek były premier Polski Donald Tusk mówił w kwietniu 2016r., że „nikt nie ma prawa pouczać Turcji w sprawie tego co powinna robić”, tylko w wypadku Polski przewodniczący RE jakoś szczególnie judzi i napuszcza.

Miejmy nadzieję, że kabaretowe występy i więzienny strój senatora PO Rulewskiego staną się już wkrótce dość powszechnie obowiązującym dress-kodem zdrajców mega-aferzystów, podżegaczy i zwykłych złodziei i że tego typu wdzianek nie zabraknie, bo obalać to możecie wyłącznie w restauracjach. Tym razem sensowniejszy byłby znów apel byłego premiera Donalda Tuska „Panowie policzmy głosy”.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

Danka - 29.07.17 23:16
Lubomir, trzymaj się faktów. Wiki kłamie bo ci nie pasuje, to znajdź inne żródło i udowodnij że wiki kłamie. Wyzwiska świadczą o braku argumentów. To wasza tradycyjna postawa? Tak wygląda wasz patriotyzm? Toż to zwykły trolling, fuj !

Lubomir - 29.07.17 16:55
Danka a ty to połowica TW 'Bolka'?. Jego schizofrenia udzieliła się tobie?. Wierzysz wiki ?. Przecież Donek mógł ruszyć z Żarnowcem, a nie zrobił niczego w tej materii?.

Jan - 29.07.17 10:36
Dlaczego wieszasz psy na Janku a sam spieprzyłes za granicę? Łatwo udziela się cennych rad siedząc nadrugim końcu świata.

tow. Obciach - 29.07.17 1:12
W jakiś niedługi czas po wprowadzeniu w naszym kraju stanu wojennego spytałem nieco złośliwie i tendencyjnie mego kolegę - zaangażowanego po "tamtej" stronie po uszy oficera Wojska Polskiego - czemu nie pomianowali mundurowych na wszystkie możliwe stanowiska decyzyjne w prasie, radiu i telewizji, ograniczając się w gruncie rzeczy do paru nieznaczących demonstracji. Odpowiedział mi: bo nie jesteśmy idiotami; wiemy, że byście nas rozstrzelali śmiechem, a śmiech to straszna amunicja.

"Ci" tego wyraźnie nie wiedzą. I bardzo dobrze, bardzo dobrze - żeby jeszcze raz zacytować Dobrowolskiego.

Danka - 29.07.17 0:40
Czy Lubomir jest niespełna rozumu łącząc Tuska z elektrownią atomową?
Za wiki: Elektrownia Jądrowa Żarnowiec (EJŻ) - polska elektrownia jądrowa budowana w latach 1982-1989 w miejscu zlikwidowanej wsi Kartoszyno nad Jeziorem Żarnowieckim z siedzibą w Nadolu. Resztę doczytaj
Chłopie czas nogi leczyć, bo na głowę za późno!

W.K (JO) - 27.07.17 21:54
Jak komuna oddech załapała,to Jasiu Rulewski załapał się na komunę.
A teraz nie ma odwagi odłapać się od komuny. Jasiu pamiętesz mnie
Kujawiaka W. Kubickiego z NSZZ"S".Jednego razu razem przekonywaliśmy
Wojewodę Bydgoskiego o potrzbie zrozumienia racji Solidarności.Myślałem
wtedy,że twoja inżynierska głowa poradzi sobie z przebudową PRL na RP.!
A wyszło tobie z tego przysłowiowe nici! Wlazłeś bezkrytycznie do postkomuny! Jak na solidarniściowca, spadłeś szybko na płyciznę, stając
się postkomuchem! WSTYD zdrajco NSZZ"S"!!!

J.O - 27.07.17 17:58
Z tym rudzielcem Tuskiem jest zabawa polskich tchórzy! Przecież ten
Niemiec z pochodzenia,rzadząc Polską i polskimi gamoniasmi 8 lat
świadomie niszczył polska gospodarkę! Wielu Polaków bez pracy
uciekło w świat za chlebem.Do tej pory tamci gamonie nieodgamonili się!!!
Dalej mają - dodatkowo dygotki w łydkach, a Rudzielec pod ochroną
samych swoich na czele z byłą komuszka Merkel jesze uderza w nas Polaków
i bardzo naiwny Rząd,który nie przystępuje do zebrania obiektywnych
danych, powalenia poklskiej gospodarki tamtego nieszczesnego czasu!
A to jest sprawa ewidentna!!! Szkoda gadać i pisać o tej tragedii Polski!
Gamoni nam nadal nie brakuje! A czas ucieka,a nie czeka! A Rudzielec
wciąż ma gębę w pełnym uśmiechu z radochy,że Polsce kiedyś dowalił!!!

MariaN - 27.07.17 12:54
A ja to widze tak, ze wszystkie zadymy, pucze, prowokacje i ta cala propaganda to sprawka Tuska i Merkelowej. Po wczorajszym artykule w niemieckiej gazecie, że Tusk musi ponownie objąc tekę premiera w Polsce, bo tak jest dobrze dla Niemiec, że lepiej aby krytyka szła z Brukseli aniżeli z Berlina wszystko wyjaśnia, Niedoczekanie wasze

W. Panasiuk - 26.07.17 4:14
To, co się stało nic dobrego nie wróży. Okrągłostołowa polityka nigdy się nie skończy. Sprzeczamy się, wykłócamy o to, co ktoś przekreślił jednym nieprzemyślanym ruchem. Opozycja górą, otrzymała zielone światło i teraz trudno będzie ją powstrzymać. Nie pozwoli na uchwalenie jakiejkolwiek ustawy. Mrzonki o sprawiedliwości społecznej poszły w dal. Jak widać najbardziej Polsce szkodzą sami Polacy. Wrogowie Polski nie musieli długo czekać na swój triumf, przyszedł niespodziewanie.

adamajtis - 25.07.17 13:31
J. Karnowski, wPolityce.pl

Powtarzam: w mojej ocenie decyzja prezydenta była nieprzemyślana, pochopna i najprawdopodobniej będziemy za nią wszyscy (jako Polacy wspierający naprawę państwa) jeszcze długo słono płacili. Szerzej pisałem o tym w poprzednim komentarzu.

"Trzy błędy prezydenta. Za tę gorzką cenę kapitulacji nawet uspokojenia sytuacji nie udało się osiągnąć."

Warto jednak zastanowić się, czy jest jeszcze jakieś wyjście z tego klinczu. Czy można sobie wyobrazić taki scenariusz, w którym rozdźwięk między parlamentarnym obozem zmian a prezydentem Andrzejem Dudą zostaje zlikwidowany? W mojej ocenie jest takie rozwiązanie. Wystarczy, aby prezydent Andrzej Duda przedstawił parlamentowi w ramach zapowiedzianej inicjatywy ustawodawczej te same ustawy, które zawetował, oczywiście w kilku punktach skorygowane. Te modyfikacje powinny ograniczać się do tych zastrzeżeń, które zgłosił wetując ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. To o tyle rozsądne, że wątpliwe, by w 67 dni udało się napisać nowy całkowicie projekt.
Warto jednak zastanowić się, czy jest jeszcze jakieś wyjście z tego klinczu?

Czy można sobie wyobrazić taki scenariusz, w którym rozdźwięk między parlamentarnym obozem zmian a prezydentem Andrzejem Dudą zostaje zlikwidowany? W mojej ocenie jest takie rozwiązanie. Wystarczy, aby prezydent Andrzej Duda przedstawił parlamentowi w ramach zapowiedzianej inicjatywy ustawodawczej te same ustawy, które zawetował, oczywiście w kilku punktach skorygowane. Te modyfikacje powinny ograniczać się do tych zastrzeżeń, które zgłosił wetując ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. To o tyle rozsądne, że wątpliwe, by w 67 dni udało się napisać nowy całkowicie projekt... "

MariaN - 25.07.17 13:07
"jeden Donald wystarczy" wije sie i zwija aby zaszkodzić Polsce bo nie czuje więzi z naszym krajem, nie jest korzennie głęboko usytuowany. Cała jego polityczna działalnośc odnosi sie do szkodzenia, uległości, likwidacji a jego najsłynnniejsza wypowiedź, że "Polskość to nienormalność" nie pozostawia złudzeń, kim był i kim jest ten jegomość. Czekam ze zniecierpliwieniem tego dnia, gdy znajdzie sie w prokuraturze przywieziony na przesłuchanie a nie zaproszony jak to teraz sie odbywa

Lubomir - 25.07.17 11:23
Do radosnej t f u r c z o ś c i Herr Thuzka można jeszcze zaliczyć 'budowę' elektrowni atomowej w Żarnowcu i budowę zapory wodnej w Świnnej-Porębie. Mega-inwestycje były okazją do mega-przekrętów.

Wszystkich komentarzy: (12)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Czerwca 1818 roku
Odbył się uroczysty pogrzeb Tadeusza Kościuszki w Krakowie.


23 Czerwca 1985 roku
Katastrofa indyjskiego samolotu pasażerskiego Jumbo-Jet. Zginęły 392 osoby.


Zobacz więcej