Sobota 6 Czerwca 2020r. - 157 dz. roku,  Imieniny: Laury, Laurentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 25.07.17 - 12:12     Czytano: [843]

Dział: Interwencje

Nowe pozwy w obronie prawdy historycznej!

Z inicjatywy Reduty Dobrego Imienia w minionym tygodniu złożone zostały dwa pozwy. Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych oraz Zbigniew Nowiński, skierowali do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew cywilny przeciwko BBC zaś Bogdan Bartnikowski złożył pozew przeciwko francuskiemu dziennikowi Le Parisien.

W styczniu br. na stronie internetowej BBC, pojawił się artykuł „Beware hate speech”, says Auschwitz Holocaust survivor” autorstwa Allana Little, w którym padają słowa „Holocaust nie był jedynie niemieckim przedsięwzięciem. Wymagał aktywnej kolaboracji ze strony norweskich urzędników, francuskiej policji, polskich maszynistów i ukraińskich bojówek paramilitarnych”. Po interwencji tekst został zmieniony.

– Oskarżanie polskich maszynistów o współudział w Holokauście jest nieporozumieniem. Polacy jako naród nigdy nie współpracowali z okupantami. W warunkach wojennych zdarzają się sytuacje graniczne. Jesteśmy przekonani, że maszyniści którzy prowadzili pociągi do obozów koncentracyjnych nie robili tego z własnej woli. Trzeba pamiętać, że przymus lub zagrożenie życia nie jest kolaboracją – mówi Urszula Wójcik, rzecznik prasowy Reduty Dobrego Imienia.

Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych oraz Zbigniew Nowiński skierowali do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew cywilny przeciwko BBC o naruszenie dóbr osobistych.

Polacy żądają przeprosin na stronie internetowej BBC oraz wpłaty 30 000 PLN na rzecz Stowarzyszenia Dzieci Ofiar Obozów Hitlerowskich.

Z kolei druga sprawa została wykryta jakiś czas temu. W lutym 2015 roku, z okazji 70. rocznicy wyzwolenia obozu francuski dziennik Le Parisien opublikował artykuł, w którym użył sformułowania „camp nazi polonais”. Przeciwko temu zwrotowi zaprotestował Bogdan Bartnikowski, który był więziony w obozie. Powód skierował sprawę do Sądu Okręgowego w Warszawie o naruszenie dóbr osobistych żądając usunięcia oszczerczego sformułowania i przeprosin.

Bogdan Bartnikowski urodził się 24 stycznia 1932 roku w Warszawie. Jest Polakiem, byłym wojskowym, znanym poetą i pisarzem. Jako dziecko walczył w Powstaniu Warszawskim. Był łącznikiem oddziałów powstańczych. W sierpniu 1944 roku trafił wraz z matką do obozu przejściowego w Pruszkowie pod Warszawą. Następnie razem zostali wywiezieni do niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau. Tam otrzymał numer 192 731. Początkowo przebywał w bloku dziecięcym obozu kobiecego, z czasem przeniesiony został do części przeznaczonej dla mężczyzn. Więziony był do stycznia 1945 roku. Później trafił do obozu Berlin-Blankenburg pod Berlinem. Od lat jest stale zaangażowany w działalność związaną z upamiętnianiem niemieckich zbrodni w Auschwitz.
Obie sprawy prowadzi mec. Artur Wdowczyk z Kancelarii Adwokackiej AWdowczyk.

– Roszczenia zawarte w pozwach są ewidentnie zasadne. Podawanie nieprawdziwych informacji na temat Holocaustu jest bardzo szkodliwe, nadto narusza dobra osobiste wielu osób i społeczności, które są stawiane w roli oprawców, co jest niezgodne z rzeczywistymi wydarzeniami. Droga sądowa jest obecnie najskuteczniejszą metodą obrony dobrego imienia Polaków, wobec nierzetelnych mediów – komentuje mec. Artur Wdowczyk.

To kolejna sprawa przeciwko mediom zagranicznym zainicjowana przez Redutę Dobrego Imienia. W maju br. złożony został pozew cywilny przeciwko hiszpańskiemu dziennikowi El Pais.

Reduta Dobrego Imienia

Wersja do druku

adamajtis - 04.08.17 11:39
Spadkobiercy Goebbelsa
Cytat:

"Adolf Hitler zanim jeszcze został kanclerzem Niemiec sformułował w Mein Kampf wyraźną zasadę: otóż propaganda jest jedynie środkiem i dlatego musi być oceniana przez pryzmat celu, jakiemu służy.

Od lat 1960-tych co najmniej w świecie przebija narracja mająca zdjąć z Niemiec odium za wywołanie największego w świecie ludobójstwa, jakim była II wojna światowa. Po początkowych próbach zwalenia winy za Holokaust na chrześcijaństwo (wg byłego żołnierza Wehrmachtu Karlheinza Deschnera), co jednak spotkało się z oporem z uwagi na wyraźne sympatie okultystyczne wierchuszki III Rzeszy, propaganda RFN zaczęła wykorzystywać położenie geograficzne największych „fabryk śmierci” III Rzeszy.

Tak oto narodził się mit „polskich obozów śmierci”... "

Wstęp do artykułu "Spadkobiercy Goebbelsa" na 3obieg.pl.

Walka o prawdę historyczną trwa. Niemcy za wszelka ceną pragną wybielić się ze brodni ludobójstwa na narodach Europy. Przede wszystkim winę chcą zrzucić na Polskę i Polaków. Mają w tym sprzymierzeńców w postaci Żydów z którymi uzgodnili politykę historyczną obu państw. Sprzyja im okoliczność , że większość obozów zagłady wybudowali na terenach Polski. Stąd też używają w narracji politycznej i przede wszystkim medialnej wyrażeń typu "polskie obozy zagłady".

Lubomir - 26.07.17 7:38
Zamiast permanentnej kłótni prawników, Polacy oczekują zjednoczenia polskich obrońców prawa - w skutecznej walce z profanami i paszkwilantami, niszczącymi Dobre Imię Polskiego Narodu i Polskiego Państwa. To musi się opłacić Polsce!. Biorcy kapitału Hitlera mają czym płacić!.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Czerwca 1973 roku
Z włoskich części zmontowano pierwszego Polskiego Fiata 126p.


06 Czerwca 1818 roku
Zmarł Jan Henryk Dąbrowski, polski generał (ur. 1755)


Zobacz więcej