Czwartek 3 Grudnia 2020r. - 338 dz. roku,  Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 10.08.17 - 14:24     Czytano: [1023]

Dział: Godne uwagi

Budujmy Polskę Wolną i Suwerenną...


Zwykle piszę o sytuacji politycznej w USA, ale rynek polityczny (i jego aktorzy) w obydwu krajach (USA, Polska) zaczyna się tak upodabniać, że nie sposób przejść nad tym do porządku dziennego. W obydwu przypadkach mamy do czynienia z rozpaczliwym kontratakiem ośrodków globalistycznych zaskoczonych siłą i witalnością odradzającego się i do niedawna z dużym powodzeniem lekceważonego żywiołu narodowego. Delegatura europejskich sił globalistycznych znajduje się dziś w Berlinie, ale oficjalnie przebywa na wyjeździe w Brukseli. Celem globalistycznych totalniaków jest takie oczarowanie populacji krajów europejskich, aby odrzuciły one swoją tożsamość, religię i ideały, które wypracowane przez setki lat stanowiły o ich dorodnej odrębności. Tą całą różnorodność i unikalne kulturowe bogactwo globaliści chcą wyrzucić na śmietnik Historii. Odrodzona Polska (1918 r.), zaledwie po dwóch dekadach wolności, podbita i skolonizowana najpierw wspólnie przez Berlin i Moskwę (1939 r.), następnie bez mała przez pół wieku maltretowana przez Moskwę, ma dziś dobrowolnie ponownie wyrzec się wolności i suwerenności, aby stać się państwem medialnie mówiąc “nowoczesnym”.

To co dzisiaj dzieje się w Polsce na ulicach to nic innego jak nakręcany i sponsorowany z zagranicy (oś Berlin-Moskwa) pucz i strach magdalenkowych elit. Szczególnie po ukazaniu się widma prezydenta Trumpa przed pomnikiem Powstania Warszawskiego i jego życzliwym wsparciu polskich snów o suwerennej, zasobnej i wolnej Polsce. Trump powiedział Polakom, że nie muszą pozostawać w roli niemieckiej montowni, kolonii, mogą z powodzeniem zadbać o własne Państwo. Po wizycie prezydenta Trumpa w Warszawie, przed noworoczne życzenia lewicowej Angeli Merkel można streścić tak: "O Boże, wszystko, tylko nie Trójmorze!". To co Polakom i innym nacjom regionu Trójmorza (3M) daje szansę na rozkwit i rozwój bez uzależnienia się od rosyjskiego szantażu gazowego, bez zniszczenia ich przez następną socjalistyczną międzynarodówkę, stanowi zagrożenie dla realizowanych planów i ambicji elit NWO i szczególnie Niemiec.

Wyrośnięci chłopcy ze słynnego podwórka na którym kopali piłkę i słabszych kolegów, znaleźli zagranicznych i magdalenkowych sponsorów przenosząc się na wysokie urzędy, z których ostatnio wyrzucił ich suweren, więc teraz próbują oświetlić sobie świeczką ulicę, aby odnaleźć powrotną drogę do władzy.

Dlatego Polki i Polacy, nie bądźmy naiwnymi, Niemcy i ponownie zbliżająca się do nich Rosja podejmują wiele nowych działań, uruchamiają wielu swoich starych agentów, uderzą w najsłabsze nasze punkty i jakby zaśpiewał Bułat Okudżawa: sypną “grosza szczęściarzom” polskim Judaszom, aby Naród Polski nie zdołał podnieść głowy i w pełni powstać z kolan. Jeśli jesteś Polakiem, dziś stoisz przed wyborem, wesprzesz Polskę, czy też udzielisz poparcia NWO z interesem Sorosa i zdominowanej przez Niemcy Unii Europejskiej? Twój wybór, Twoja decyzja może unicestwić Polskę, też Twoją Ojczyznę jaką znamy.

Nie trzeba być politykiem, aby wiedzieć, że klin 3M oparty lokalnie na Polsce wiążący tuzin państw w środkowej Europie, przy życzliwym wsparciu USA prezydenta Trumpa jest poważnym zagrożeniem dla dalszych “postępowych” planów światowych banksterów. Taki klin zasilony amerykańską technologią i otoczony parasolem ochronnym, daje Polsce wielorakie możliwości zbudowania nowoczesnej gospodarki i jednocześnie blokuje zwarcie integracyjnych niemiecko-rosyjskich kleszczy na polskim gardle. To nie gadulstwo i pustosłowie, ale myśl oparta na wielowiekowym polskim doświadczeniu historycznym.


https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/02/21...

Wielu kiedyś ideowych i zasłużonych, ale i dziś młodych uwiedzionych i oczarowanych “europejskością” projektu równych obywateli Europy powinno zadać sobie trud przemyślenia, dokąd ta atrakcyjna droga prowadzi. Czy czasem nie doprowadzi ona do porzucenia (i w konsekwencji promocji innych wzorów i modeli), czy nie prowadzi ona do unicestwienia Polski? Jeśli uważasz, że polskość to biedna, prymitywna i nieszczęśliwa “nienormalność” to można Twoją postawę i służbę obcym w celu Jej zniszczenia zrozumieć. Dołączysz do niebezpiecznego dla Polski stronnictwa rudych. Trudno: srebrniki widocznie nie śmierdzą, najwyżej w przyszłości jak dojrzejesz Unia przydzieli ci jakieś sprawiedliwe drzewo i wyrób sznuro-podobny dla wyciszenia wyrzutów sumienia szczuro-podobnego człowieka. Jeśli wybierzesz taką drogę pamiętaj tylko, że ta “nowoczesna” droga (bez polskich wybojów) dekorowana koralikami i świecidełkami pełna atrakcyjnych miraży pozbawi Cię wartości (o które pewnie walczyli Twoi przodkowie), związanych z rodziną, religią i polską tożsamością.

Zastanawiałem się, po rozmowach z kolegami i koleżankami euroentuzjastami, kiedy oni porzucając pierwszoplanowość Ojczyzny rzucają się szczęśliwi w objęcia wiru europejskości. “Skąd jesteś? Ja jestem z Unii Europejskiej”. wydawało mi się to trochę dziwne, przypominało też chęć oszustwa. Jeśli gardzisz Polską, a jesteś obywatelem Unii Europejskiej to co do niej wnosisz? Jaką swoją wartość w tym wypadku narodową, polską do niej wnosisz jako swój wkład? Jeśli nie wnosisz do Unii polskich wartości (przecież tu wyrosłaś/eś) dopuszczasz się oszustwa, nie będąc w stanie dodać, uczestnicząc w Unii Ty ją zubażasz. Wyobraź sobie podobnych ludzi z innych krajów z podobnym nastawieniem do własnych wartości. Byłbyś jak wymalowana wielkanocna pisanka, może i atrakcyjna i strojna, ale w środku pusta jak wydmuszka. Chcesz być wydmuszką i oszukać UE? Pamiętaj, jeśli nie będziesz sam/a cenić siebie, nikt nie będzie cenił Ciebie...

Trzeba przyznać, że stan zaawansowania zmian w socjalistycznej Unii Europejskiej osiągnął znaczący poziom. W pierwszym etapie wymieszania otwarto granice pozwalając na w miarę swobodny przepływ ludzi w pogoni za lepszymi warunkami życia i pracy, więc wszystko wyglądało bardzo atrakcyjnie i pozytywnie. Za tym przyszły nowe regulacje środowiskowe i prawne, PR i sponsorowanie modeli oddziaływania szczególnie na młodzież. Oczywiście nie była to orka na ugorze, wcześniej od ćwierć wieku ośrodki niemieckie, amerykańskie i inne finansowały nawet utworzenie partii politycznych korumpując i sponsorując wybiedzonych, ale ambitnych i usłużnych polskich polityków. Jak wiemy dziś media w Polsce w ogromnej większości znajdują się w obcych, głównie niemieckich rękach, co byłoby nie do pomyślenia w samych Niemczech. Podobnie “liber-złodzieje’ dopuścili do “promocji” w wysprzedaniu polskich banków, stoczni, fabryk i biznesów. Taka miała być, wstyd powiedzieć: “nowoczesna Polska”. Młodzi ambitni ludzie musieli wyjechać “za chlebem” do Anglii i Francji, no i Niemiec, aby jak mówi mój znajomy, Polki zarabiały na życie podcieraniem tyłków podstarzałym SS-manom. To wszystko miało miejsce pewnie w ramach “kary Boskiej” za uporczywe wybieranie złodziei gardzących Polską przez polskich wyborców...

Rzeczywiście to nie wszystko, to dopiero początek wygodnej, pięknej drogi do dalszej integracji Polski z przecież niemiecką Unią Europejską (stary projekt z I wojny światowej miał inną nazwę: Mitteleuropa). Drugą fazę globalistycznego wymieszania w imię bolszewicko-globalistycznych ideałów równości obserwujemy dzisiaj. Aby przyspieszyć dojrzewanie chaosu unijni i światowi globaliści sponsorują miliony (kolejni w kolejce) ludzi z Afryki i Bliskiego Wschodu, ludzi z zupełnie innej kultury, totalnej religii nasiąkniętych zupełnie innymi “wartościami”. To oni mają stworzyć zamieszanie (robią już to codziennie), które umożliwi przekształcenie Unii w silne scentralizowane superpaństwo. Rzeczywiście wtedy zbędne będą już spory jakie tu dzisiaj prowadzimy, poprosimy tylko możliwie najlepszy orwellowski model wszystko kontrolującego państwa, tak abyśmy tylko byli w stanie jakoś przeżyć.

Nie łudźmy się, organizatorom demonstracji chodzi głównie o zdestabilizowanie rządu, który próbuje zatroszczyć się o polskie sprawy przez co siłą rzeczy narusza interesy dobrze ustawionych reprezentantów globalistów. Czy to jest protest przeciwko zmianom w Trybunale Konstytucyjnym, czy dzisiejszy odnoszący się do reform zadżumionego jeszcze komuną sądownictwa, to tylko kolejny pretekst do dania odporu siłom patriotycznym oczyszczającym przysłowiową stajnię Augiasza, cuchnącą jeszcze komunistyczną zgnilizną. Totalniacy z opozycji zdają sobie sprawę, że aby przyciągnąć naiwne owieczki muszą zgodzić się na tym etapie na drobne wypaczenia niespójne ze swoim programem. Na pochodach odchodzi pełen kamuflaż, widać już nawet tu i ówdzie polskie flagi i oczywiście padają hasła wolności i sprawiedliwości, taka przysłowiowa Matka Boska w klapie marynarki Bolka. Jak ktoś zna historię poszczególnych rewolucji ten wie, że na etapach przejściowych w takim pochodzie może pojawić się nawet jakiś ksiądz patriota...

Ostatnio Polacy mogli się dowiedzieć, że sponsorowane przez Sorosa, ośrodki niemieckie i innych Fundacja Otwarty Dialog naszpikowana elementem ukraińskim przedstawiła 16-to punktowy program destabilizacji Polski. Miejmy nadzieję, że nie śpią polskie służby, które biorą pieniądze podatnika właśnie za ochronę interesów Państwa. Nieco zaskakującym faktem jest, że niemiecka stacja ZDF oczerniająca dobre imię Polski, poinformowała, że nie zamierza przeprosić za używanie i propagowanie terminu “polskie obozy śmierci” bo to byłoby sprzeczne z niemiecką konstytucją. Jeśli ta stacja jawnie narusza polski interes narodowy i jawnie szerzy kłamstwo natychmiast powinna utracić akredytację i być wydaloną z Polski do czasu uregulowania sprawy. Jak można tolerować coś tak ewidentnie antypolskiego, od czego jest polski rząd? Trzeba pamiętać, że w Waszyngtonie zmienił się rząd, to nie administracja Trumpa nie współpracowała z Sorosem w organizowaniu majdanu w Kijowie. Przeciwnie, rząd w Kijowie głupio i bez wyczucia przeciwdziałał szansom wyborczym kandydata Trumpa, wspierając Hillary Clinton. Era majdanów dobiegła już końca, tylko nie wszyscy o tym wiedzą.

Totalniacy z epoki świeczki knują z wrogimi wolnej Polsce siłami z zagranicy jakby nigdy nie słyszeli o Targowicy spiskującej z carycą Katarzyną “w obronie polskich wolności”. Ta argumentacja zdrajców nie trzymała się kupy wtedy i nie trzyma się dzisiaj. Polacy powinni jeszcze raz przeczytać naszego wielkiego Stefana Żeromskiego i jego “Na probostwie w Wyszkowie” o obcej agenturze pragnącej unicestwić wolną Polskę. Czym różni się dzisiaj konspirowanie z globalistami z Brukseli przeciwko niepodległościowym ambicjom Narodu polskiego? Zapraszanie do polskiego stołu obcych, którzy nie kryją swoich zamiarów w stosunku do narodów Europy, w tym Polski?

W PRL-u gen. Mieczysław Moczar (Mikołaj Demko) w chwili szczerości wyznał, że dla takich komunistów/partyjniaków jak on, prawdziwą ojczyzną jest Związek Radziecki. Taka była jakość “polskich” elit PRL. Czy dlatego, że kiedyś była Polska socjalistyczna, to teraz ma być Polska unijna? Dziś obserwujemy podobne wyznania części nowych polskich “elit”. Ich ojczyzną jest mityczna Unia Europejska, a więc również nie Polska. Na słowo Patriotyzm, Ojczyzna Grzesiu Schetyna, czy Petru reagują jak Moczar. Była sobie czerwona mafia, ale straciła sponsorów i popadła w poważne kłopoty, dziś mamy do czynienia z niebieską mafią, która ma podobny stosunek do Polski Suwerennej jak jej poprzedniczka.

Tak więc Historia zatacza kolejny krąg. Na ulice wychodzą następni spece od majdanów, kontraktorzy zaprawieni w obalaniu rządów medialnie pompując zasłonę dymną i występując w imieniu wolności i nawet polskości. Wszystko po to, aby zatrzymać próbę zbudowania fundamentów suwerennego i sprawiedliwego ustroju Państwa. Ci fachowcy szukają w obozie rządzącym słabych punktów, miękkiego podbrzusza, aby w nie uderzyć. Do tego, aby skutecznie rozwinąć atak potrzebują armatniego mięsa, jeśli kiedykolwiek odniosą zwycięstwo, nie będzie to zwycięstwo dla Polski. Ich zwycięstwo będzie oznaczało klęskę POLSKI i powrót do nowego socjalistycznego kołchozu. Strzeżmy się tych przebierańców jak nadchodzącego nieszczęścia, nie chciejmy w jakikolwiek sposób im pomagać w zniszczeniu idei Suwerennej i Wolnej Polski. Po prostu “zachowajmy się jak trzeba”...

Jacek K. Matysiak
Kalifornia, 2017/07/30

Wersja do druku

Jan Orawicz - 05.09.17 18:36
Panie MariaN, nasze sądy - jakby nie istniały.bo nie ma komu
przytrzeć załgane lewackie pyski, rozdzierające się na ulicach i placach.
A ile w lewackich mediach jest tego łgania? A ten cały załgany towarzysz Lis,co
wyczynia?! I wciąż nie ma komu sądownie rozliczyć to draństwo!!
A to zapewne z tego powodu,że sądy w RP do tej pory nie ma komu
oczyścić z czerwonych załgańców! Ta litość -zapewne prawicy wyjdzie
jednego razu przysłowiowym bokiem! A także wszystkim prawym Polakom!
Jak się obejmuje władze w kraju,to trzeba tak rządzić jak wskazuje wiedza,rozwaga i prawo. Kto jest wrogiem Polski i łgarzem to powinen
liczyć się z tym,że na tego rodzaju działalność nie ma miejsca! Podburzanie
ludzi jest codzienną praktyką załganego lewactwa - głównie po mamusi PZPR!
Aż dziw bierze,że jeszcze na polskiej wsi istnieje ZSL,co to ukryło się
pod partie śp Mikołaczyka,czyli PSL! Tak komuszki potrafią załgać
wiejską społeczność!! Szmatławiec Michnika o nazwie Gazeta Wyborcza
nie żle sie sprzedje!Także Zielony Sztandar itp. lewackie szmatławce -
załgane od pierwszej strony do ostatniej. Załgana jest także ich TV i
rozgłośnie radiowe. Czyli postkomuna nie kuna! Gdzie rzucić okiem
to una!!! A to jest naszym zagrożeniem w konsekwetnym odbudowywaniu
Polski, po wielu latach komunizmu narzuconego Polsce przez ZSRR.

Jan Orawicz - 05.09.17 16:58
Panie Marian lewicę zgrywają teraz, głównie dzieciny żydokomuny,którą
do Polski wysłał Stalin.I w taki sposób zbudował zmyłkę dla Zachodu,że to
jest niby Polska,która na wzór CCCP stała sie - z własnej nieprzymuszowej
woli czerwona. Pani redaktor Dorota Kania z Gazety Polskiej, te krasne dzieci,
co teraz wyja na ulicach i placach, nazwała resortowymi dziecinami.A no - z
tego powodu,że ich rodzice,to była Stalinowska kadra na Polskę.A ściślej
Żydzi,którzy wyzbyli się swojej wiary i kultury i przeszli na komunizm w CCCR.
Zresztą wielu z nich,to byli Żydzi z Polski przedwojennej, należacy do PPK.
Oni w 1939r uciekli do CCCP,a po wojnie wracali mocno namaszczeni komuną.
Mamy ich do dzisiaj,głównie w postaci ich resortowego potomstwa. Bo ich
rodzice pracowali głównie w resorcie,czyli w aparacie wwaadzdzyy PRL
Pełno ich było w UB LWP,MO - oczywiście na stanowiskach kierowniczych.
Trochę ich przerzedził tow.W.Gomułka.Z mego zakładu odleciało ich trzech
do Izraela.Tam zapewne byli budowniczymi komuny. Pozdrawiam

MariaN - 05.09.17 10:00
Sytuacja w USA i Polsce jest podobna, opozycja nie pogodziła sie z wynikami ostatnich wyborów, bo dla nich demokracja jest wtedy gdy oni rządzą, gdy wreszcie zostali odstawieni na margines protestują, kłamią, szykują pucze i twierdzą, że domokracja jest łamana. To znana śpiewka lewacka, trzeba krótko za mordę trzymać tych niby demokratów i robić swoje. Już po 2 latach w Polsce widać, że nowa władza robi dobrze dla ludzi i kraju, jest wzrost gospodarczy i brak afer. Opozycja musi sama wymyślać aferki i hejtuje w swoich mediach, ale wszystko cichnie bo sie okazuje ze to lipa

Jacek Socha - 04.09.17 16:27
Panie Lubomirze, stalo sie. Napisalem co juz napisane.
Uwaznej lektury zycze, kto tu naprawde wali klonica a kto kluczem francuskim...
Pozdrawiam Pana Redaktora i Ludzi Myslacych.
Z trasy: A10 do A20

Lubomir - 04.09.17 15:10
Panie Socha, rozpycha się pan jak tirowiec na wąskiej drodze. Pan Orawicz niejednokrotnie udowodnił, że zasługuje na miano fraszkopisarza, na miano poety. Ludzie pióra nie starzeją się. Proszę już nie walić na oślep, ani 'kluczem francuskim', ani 'kłonicą'!. Grandziarze nie robią Odnowy. Poeci, jak najbardziej - tak!

Jacek Socha - 04.09.17 10:41
Panie Orawicz, zwracalem sie do pana per PAN! Na TY nie przechodzllem ze wzgledu tylko na panski wiek. A ty - bo juz TY - to nie ja - piszesz do mnie w stylu "szmatlawym". Nie potrafisz niestety inaczej. Prostactwo jest twoim stylem, ktorym nadrabiasz braki obycia, kontaktu z ludzmi inteligentnymi, a co najgorsze wypelniasz swoja orawiczyzna braki znajomosci jezyka polskiego. Sam jestes tylko Jasiulkim i mizerakiem, dokladnie tym, co piszesz o mnie. I niechaj to niepotrzebne zetkniecie sie z toba, bedzie juz zakonczeniem tego, co nie powinno byc dluzej na tym Kworum
Pozdrawiam Pana Redaktora i Ludzi Piszacych, Madrych, a Uczciwych.
Lipsk 2017

Jan Orawicz - 02.09.17 18:17
Jaculek Socha ,jak ja poznawałem naszych wielkich pisarzy,to pewnikiem
jeszcze ciebie nie było na świecie! Co ty mizeraku jeszcze wymyślisz na
mnie?! Nie awnturuj się tutaj, bo Kworum,co powtarzam nie jest tworem
szmatławym,gdzie można sobie uprawiać podjazdowe awantury!

Jacek Socha - 02.09.17 12:31
Panie Orawicz, niestety wyjatkowo PANU nie moge zaofiarowac "cos tworczego", a to z trzech powodow:
1- Pan i tak nic z tego nie zrozumie CO ja napisze. (vide; przypadek Zeromskiego i Reymonta)
2. Nie napisze, bo mimo wszystko mam szacunek do kilku ludzi na tym Kworum, ktorzy zamieszczaja tez swoje madre artykuly i komentarze, maja wiedze, sa kulturalni i nie chce aby przeczytali to co ja "tworczo" o panu mysle.
3.Nie napisze takze na panskie zyczenie czegokolwiek aby nie URAZIC tych LUDZI, o wielkiej kulturze zycia i piora o ktorych ZAMIERZALEM pisac aby nie narazac ICH na czytanie panskich bezmyslnych komentarzy ("zajadow").
A panu tylko - a jednak - zdrowia zycze, bo przeciez nie powodzenia w tak "tworczych" komentatorskich dokonaniach jak do tej pory.
Pozdrawiam Pana Redaktora i Ludzi Madrych, a Zyczliwych.

W drodze do domu - do Polski ( i tam dokoncze lekture calego Kworum).
Lahr 2017

Jan Orawicz - 01.09.17 19:38
Panie Socha, niecheże Pan przestanie tutaj siać swoje zajady. Jeszcze raz
zwracam Panu uwagę,by Pan zauważył,że Kworum,to nie szmatławiec,na
którym można sobie uprawiać,bezpodstawne złośliwe podjazdówki.Czy ma Pan
coś kulturalnego,a zarazem twóczego do zaoferowania?! Życze rozwagi!

Jacek Socha - 01.09.17 12:29
Panowie, zmuszacie mnie abym napisal, ze pol wiedzy jest gorsze od braku wiedzy. Dlatego zycze panom zdobywaniu jej w pelni...
To p. Lubomir zapragnal byc cenzorem oceniajacym kto i za co powinien otrzymac Nagrode Nobla, i na jego przykrosc odpowiadam moja przykroscia, ze sam tego nie zauwazyl i cenzoruje mnie kiepskim slowem.
Panu Orawiczowi nic nie odpowiadam bo na prostackie slowo o "zniwelowaniu", i te inne, nie odpowiada sie.
Panowie! Szanuje wrogow honorowych z otwarta przylbica, poblazam ludziom o gigantycznej wyobrazni o sobie, dlatego zycze im i wam opamietania!!!
Zanim "wszedlem" na Kworum zapoznalem sie z kilkunastoma stronami tego medium. Przedstawilem GO LUDZIOM z ktorymi zyje w przyjazni - Polakom, pomimo, ze zyjacym za granica to z patriotyzmem nie tylko na zawolanie - ale w rzeczywistosci.
Niestety reakcja tych dwoch panow z Kworum bedacych "od poczatku", "zniwelowala" zamiary dalszego uczestnictwa w takim kworum.
Sytuacje jaka nastapila po moim wpisie najlepiej okresla fraszka Pana Artura - ta o PIROMANACH MEDIALNYCH!!! Pozdrawiam tego swietnego fraszkopisarza i satyryka.
Rozpisuje sie, ale chce wyrazic moje zamiary - jakie byly. Myslalem, ze bede mogl napisac jeszcze o moich wrazeniach z miejsc zaznaczonych sladami Wielkich Polakow. M.in. o wspolczesnym - zapomnianym bohaterze - Ksiedzu Stanislawie Bartczaku, ktory dreczony, bity przez 5 lat i upokarzany przez Niemcow w obozie w Dachau - mial na tyle sily a by jeszcze przez 30 lat we Freiburgu sluzyc swoja posluga duszpasterska mieszkajacym tu Polakom.

Ale skonczylo sie jak zwykle co widze tutaj, w czasie kworum wsrod tych "panow" na tym Kworum.
Pozdrawiam Pana Redaktora i wspominam ludzi Madrych, a Zyczliwych
Freiburg 2017

Jan Orawicz - 31.08.17 17:03
Panie Socha wszedł Pan do Kworum chyba w tym celu,by siać animozję
między nami Kworowcami! Kto i czym tutaj Pana krzywdzi?! Pana Lubomira
zostaw Pan w spokoju,ponieważ jest to intelektualista nie mikrego formatu,
który sporo lat twórczo współracuje z tym medium. Szkoda,że Pan na wstępie
popisał się tym,czym się Pan popisał! A taki popis daje dość przykrey obraz
Pana od środka. Tutaj skłonności awanturnicze należy zniwelować!
Pozdrawiam i życze rozwagi!

Lubomir - 31.08.17 10:54
Szanowny panie Socha, epoka cenzorów carskich i cenzorów komunistycznych dawno przeminęła. Przykro mi niezmiernie, że pan tego nie zauważył.

Jacek Socha - 30.08.17 23:32
Czytam Kworum ale nie chce sie wypowiadac na tematy ukladane przez innych komentatorow, bo im wiecej czytam Kworum, tym pewniej dochodze do wniosku, ze tu "nowi" maja nikle szanse do wypowiedzi w porownaniu z tymi, ktorzy sa tu "od poczatku". A ja jestem "nowy".
Zwrocilem jednak uwage, a i moi Przyjaciele, u ktorych aktualnie przebywam - na slowa p. Lubomira, bo to smutna sprawa co ten pan wyrazil swoim komentarzem - calkowity brak wiedzy o tworczosci Wielkich Pisarzy, a to; Stefana Zeromskiego i Wladyslawa Reymonta.
Jak to przykro sie czyta co ten p. Lubomir napisal!
A napisal, ze Reymont byl bardzej "luzacki narodowo i obyczajowo" (co za slowa?) i dlatego otrzymal Nagrode Nobla. Stad moja tylko rada, ze ten pan komentator nie powinien zabierac glosu o Polakach tworzacych Wielkie Dziela - jednym z nich sa "Chlopi".
O ile bardziej godniej i szlachetniej zachowal sie sam Reymont. Na dwa tygodnie przed wlasna smiercia napisal smutno i pieknie: "Dzisiaj umarl Zeromski, cios to dla mnie okrutny, z wielu powodow. Uwielbialem Go jako pisarza. (...)
Pozdrawiam Pana Redaktora
Black Forest 2017

Lubomir - 10.08.17 21:02
Mądrze pisał Stefan Żeromski, mądrze i tak bardzo w polskim duchu. Nic dziwnego, że jego skromny, antyniemiecki i antyrosyjski duch i styl - nie przypadł do gustu jurorom od Nobla. Wybrali bardziej luzackiego narodowo i obyczajowo Reymonta. Ziemia Świętokrzyska, ziemia Reja i Kochanowskiego, ziemia majora Hubala i AK - za sprawą antypolskiej propagandy, zaczyna jedynie słynąć z enkawudowskiego pogromu naszych rodaków wyznania Mojżeszowego. Zbrodniarz, jak to zbrodniarz, zawsze próbuje w szaty zbrodniarza ubrać swoje ofiary.

Wszystkich komentarzy: (14)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

03 Grudnia 1977 roku
Urodził się Adam Małysz, skoczek narciarski, medalista olimpijski i trzykrotny mistrz świata.


03 Grudnia 1949 roku
W walce z UB-KBW zginęli por. K. Żebrowski ps. "Bąk" Komendant NZW Białystok z synem Jerzym ps. "Konar"


Zobacz więcej