Niedziela 21 Października 2018r. - 294 dz. roku,  Imieniny: Celiny, Janusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 10.08.17 - 14:39     Czytano: [458]

Dział: Głos Polonii

Kawczyński krytykuje "The Guardian


Brytyjski poseł Daniel Kawczyński opublikował na Twitterze ripostę wobec skandalicznego artykułu w „The Guardian” na temat brytyjskiej pary książęcej wciągniętej w polski nacjonalizm. „Proszę zapewnić panią Maltby, że zapał do walki i odwaga żołnierzy, którzy wzięli udział w Powstaniu 44 są dumą wszystkich Warszawiaków” – czytamy w liście.

Wcześniej na kontrowersyjny felieton Kate Maltby opublikował odpowiedź polski ambasador w Wielkiej Brytanii, teraz robi to brytyjski poseł oraz przewodniczący polsko-brytyjskiej grupy parlamentarnej – Daniel Kawczyński. „Kate Maltby twierdzi w artykule opublikowanym przez „The Guardian”, że Królewskiej Parze podczas podróży do Polski został pokazany obóz w Stutthof zamiast Auschwitz, ponieważ ten został początkowo zbudowany z myślą o polskich więźniach politycznych, jednakże tak samo było z Auschwitz. Zarówno Stutthof, jak i Auschwitz początkowo wykorzystywano do więzienia Polaków i dziwię się, że pani Maltby tego nie wiedziała. Jej oskarżenia o konspiracyjne działania polskiego rządu są dodatkowo bezpodstawne z tego powodu, że według naszych informacji to Pałac Kensington wybrał miejsce wizyty” – napisał poseł.

Kawczyński polemizował także z oskarżeniami o zaprzeczanie Holokaustu przez polski rząd, jakie wystosowała dziennikarka „The Guardian”. Przypomniał, że tylko w Polsce za pomaganie Żydom groziła kara śmierci, a pomimo to jest to kraj o największej ilości Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Przytoczył również historię własnej rodziny. Jak się okazuje brat dziadka Kawczyńskiego – Jan ukrywał na terenie swojego gospodarstwa Żydów, za co został rozstrzelany wraz z żoną i córką. Oskarżenia dziennikarki musiały posła osobiście zaboleć.

W liście znajdujemy również odpowiedź na ostrą krytykę Powstania Warszawskiego, jaką opublikowała Kate Maltby. Kawczyński przypomniał dziennikarce brytyjskiego portalu, że uczestnicy Powstania nie mieli wiedzy o swoim tragicznym położeniu oraz że Powstanie upadło z uwagi na brak pomocy ze strony rosyjskich żołnierzy, stacjonujących po drugiej stronie Wisły. „Proszę zapewnić panią Maltby, że zapał do walki i odwaga żołnierzy, którzy wzięli udział w Powstaniu 44 są dumą wszystkich Warszawiaków, Polaków i innych ludzi dobrej woli” – posumował poseł.

List został wielokrotnie udostępniony na Twitterze:
https://twitter.com/DKShrewsbury/status/892759280746729472

Redakcja:
Portal "Daniel Kawczynski - British-Polish Relations"
www.danielkawczynski.pl

Wersja do druku

Lubomir - 10.08.17 17:13
'The Guardian' to taka angielskojęzyczna wersja 'Wyborczej' i 'Onetu' - razem wziętych. To taki globalizm wymieszany z antyludzkim jadem.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

21 Października 1969 roku
Zmarł Wacław Sierpiński, polski matematyk (ur. 1882)


21 Października 1833 roku
Urodził się Alfred Nobel, szwedzki chemik, inżynier i przemysłowiec. Wynalazca dynamitu.


Zobacz więcej