Piątek 20 Lipca 2018r. - 201 dz. roku,  Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 09.09.17 - 21:47     Czytano: [359]

Zbrodnia i kara


Szanowni Państwo!

Karać, czy nie karać? Oto jest pytanie. W „państwie teoretycznym”, jakim była Polska za rządów PO-PSL, winą była już sama chęć poznania prawdy, a karą, co najmniej wykluczenie z klubu tych, którym forsa się należała za samo pochodzenie. Dzięki vetu prezydenta stan ten ma szanse przedłużyć się co najmniej, do chwili przedawnienia zbrodni popełnianych przez prominentów.

A jak sprawy wyglądają w Europie? Czy poprawność polityczna pozwala karać bandytów? To zależy po części od rodzaju zbrodni, a przede wszystkim od tego, kto jej się dopuścił.

Jeśli jest nim „biedny, prześladowany uchodźca” muzułmański, to należy się nad nim pochylić z troską i zrozumieniem, zamiast karać. A ofiary? No cóż, do tego trzeba się przyzwyczaić, jak radzą unijni dygnitarze. Ludzie pomalują sobie coś kolorowymi kredkami na ulicach i... do następnego razu. Donald Tusk zwany niesłusznie prezydentem, zamiast może raczej Namiestnikiem Europy, (prezydenta się bowiem wybiera, a on został mianowany przez samą panią Kanclerz Niemiec na piastowane stanowisko) znowu wyrazi kolejne ubolewanie tymi samymi wyświechtanymi słowami: „Nasze myśli są z ofiarami i wszystkimi poszkodowanymi w tym tchórzliwym ataku na niewinnych”. No i po krzyku. A swoją drogą co to za odwaga, nazwać islamskiego bojownika za wiarę tchórzem! To określenie: „tchórzliwe ataki” to może taki rodzaj zaklinania rzeczywistości, żeby się aby nie zmieniła.

Kogoś jednak należałoby pociągnąć do odpowiedzialności. Jest zbrodnia, powinna być kara. Pupilek Adolfiny nie musiał się specjalnie wysilać, od dawna bowiem wiadomo, że wszystkiemu winni Polacy! Unia Europejska powinna Polsce łupnąć karę za nie przyjmowanie tak zwanych uchodźców. W ten sposób zbrodnia na bezbronnych ofiarach będzie ukarana i wszystko zostanie po staremu! Brakiem logicznego powiązania między zbrodnią a karą nie należy się zajmować, bo to grozi brakiem poprawności politycznej.


Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

........................................


Powieść w odcinkach

Małgorzata Todd
WOJNA WRON


Odcinek 25

Pomieszczenie, do którego wprowadzono Marzenę nie przypominało pokoju przesłuchań znanego jej z filmów. Nie miało koniecznego przecież lustra weneckiego. Natomiast gdyby miała zakwalifikować funkcjonariusza, to raczej był z tych „złych policjantów”. Wysłuchał jej relacji w milczeniu, po czym zdawkowo poinformował, że zgłoszenie zostało przyjęte.
– A kiedy mogę się spodziewać odblokowania kont?
– Do tego daleka droga.
– To zakrawa na jakiś kiepski żart – nie umiała powstrzymać wzburzenia. – Przecież bank nie może mieć dowodu, że pobrałam wszystkie swoje oszczędności! Czy tak trudno sprawdzić, że to nie mój podpis?
– Sprawdzimy. Ale jak sama pani zeznała, że jedno z pani kont jest na debecie, a drugie w całości zajęte przez komornika, to odkręcenie tego może być trudne.
– Ja chyba śnię! Oni przecież nie mogą mieć żadnych dowodów, że pobrałam pieniądze? Nie przedstawili żadnego kwitu przeze mnie podpisanego.
– Jeżeli z informacji przez pani bank posiadanych wynika, że zaciągnęła pani spore kredyty w innych bankach, to sprawę skierują bezpośrednio do komornika.
– Czyli jeśli nie znajdziecie tej oszustki, bank może mnie nawet wyrzucić na bruk z mojego mieszkania?
– Takie mamy prawo.

CDN


.....................................................................................................................

TEATRZYK ZIELONY ŚLEDŹ

ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.
Folksdojcze i kapusie

Występują: Helga i Wańka.

Wańka – Coś te wasze folksdojcze cienko przędą.
Helga – A konkretnie kogo masz na myśli?
Wańka – Tę posłankę od „dyktatury kobiet”, Wielgus-Szajbus, czy jak jej tam? Dawno jej nie widziałem.
Helga – Może się wypaliła.
Wańka – Albo całkiem zaćpała.
Helga – Są inne.
Wańka – Jak ta Róża von Hochsztapler?
Helga – Robi co może.
Wańka – Problem w tym, że najwyraźniej niewiele może.
Helga – A co mogą wasi kapusie? Rozkładanie się na ulicy budzi tylko pożałowanie.
Wańka – To zasłużeni weterani. Wiesz ile wtyczek trzeba było wytrzasnąć, żeby zmienić kurs dziesięciomilionowej „Solidarności”? Zdajesz sobie sprawę, jakby bez nich wyglądałby ten kraj?
Helga – Pewnie tak, jak zaczyna wyglądać teraz.
Wańka – Sama widzisz. Dużo pracy musieliśmy włożyć i stale wkładamy, żeby rozsadzać Polskę od środka.
Helga – Macie w Moskwie pełną listę konfidentów?
Wańka – Mamy, ale nawet nie musimy z niej korzystać.
Helga – Jak to?
Wańka – Kapuś wie, że nim jest. Wystarczy w odpowiednim towarzystwie napomknąć, że góra oczekuje więcej zaangażowania w akcjach anty- pisowskich, żeby sami się uaktywnili.
Helga – Sprytne.Ale nie przypisujcie sobie wszystkich zasług. To nasi dziennikarze wymyślili akowca-ubeka.
Wańka – Nie musieli się specjalnie wysilać. W Norymberdze sądzono samych kierowców i sprzątaczki...
Helga – A kto by pamiętał Norymbergę. Teraz wszyscy rozczulają się nad panem Zdzisiem, bohaterem Powstania Warszawskiego, który został KO-wcem w ubecji.
Wańka – Za co należała mu się sowita emerytura, którą PiS chce mu odebrać. Porzygać się można ze wzruszenia.

KURTYNA

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

9 września 2017 r. | Nr 36/2016 (325)

Wersja do druku

Lubomir - 10.09.17 12:48
Cywilizacja euro-amerykańska przestała używać mózgu?. Atak na World Trade Center został przeprowadzony w rocznicę Bitwy Wiedeńskiej. Dokładnie w dniu 11 września. Kiedy w kolejną rocznicę tej bitwy - bezcześci się pomnik króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, jak miało to miejsce w tym roku, warto żeby cywilizacja euro-amerykańska podjęła próbę logicznego myślenia. Teoretyczne Państwo Islamskie szuka drogi na Rzym. Czasami ten szlak znów wytyczany jest przez Austrię... Marksiści, liberałowie, neonaziści czy sodomici - nie obronią Europy!. W niemieckiej Waffen SS oprócz Niemców, Austriaków i m.in. ochotników z Zachodniej Europy, służyli muzułmanie. Nie brakowało także muzułmanów w Wehrmachcie. Dzisiaj Niemcy chętnie szkolą i rekrutują muzułmanów do Bundeswehry. Powszechnie uważa się, że zamachowcy na WTC byli werbowani i szkoleni na terenie RFN...Czy nie jest podobnie w przypadku innych prowokacji muzułmańskich?.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Lipca 1797 roku
Pierwsze publiczne wykonanie Mazurka Dąbrowskiego.


20 Lipca 1797 roku
Urodził się Paweł Edmund Strzelecki, polski podróżnik, geolog, geograf; badacz Australii (zm. 1873)


Zobacz więcej