Piątek 20 Lipca 2018r. - 201 dz. roku,  Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.09.17 - 21:48     Czytano: [280]

Uliczka Tradycji


Zaproszenie do Radomia

Już po raz dziesiąty w Radomiu, miała miejsce tak zwana Uliczka Tradycji. Na niej wystawcy z miasta i okolic, pokazywali i sprzedawali różne ciekawe eksponaty, które związane były z latami okresu międzywojennego.

Zdaniem zaproszonych gości


Uliczka wspomnień czasu międzywojnia, cieszy się tak wielką popularnością, że chyba fakt ten świadczy o tym, że wszyscy tęsknimy trochę za elegancją i szykiem tamtych czasów. Można tutaj przypomnieć sobie jak wyglądały stroje pięknych dam oraz jakimi autami poruszali się dżentelmeni z początkowych lat, kiedy to nasza Ojczyzna odetchnęła wolnością po 123 latach zaborów.

Kolorowy korowód

Wszyscy zainteresowani Uliczką Tradycji i wspomnień, mogli pooglądać barwny korowód, który wyruszył na ulice Radomia, na którym można było zobaczyć rowerzystów, stare automobile, jak również piękne panie. które cieszyły się każdym dniem w odrodzonym państwie. Ferwor tamtejszych szczęśliwych lat, nagle był zmącony wybuchem najstraszniejszej z wojen, ale powrócić zawsze możemy do czasu, kiedy szczęście malowało się na ustach każdego Polaka.

Dziękujemy pani Wiktorii Piętowskiej za zaproszenie do czasu, kiedy to panie chodziły z koronkowymi parasolami, a panowie nosili sztubacką laseczkę.

Ewa Michałowska – Walkiewicz

       

       

       

       

 Wersja do druku

Ania - 24.09.17 12:13
Bardzo dawno nie widziałam pana w białym garniturze. Kolor biały odznacza osoby pozytywnie.
Dawniej ludzie do pracy ubierali się na roboczo. Po pracy ubierali się na domowo a w święta odświętnie do łóżka kładli się w białej bieliznie i to bez względu na status majątkowy.
Teraz w każdej sytuacji ludzie pokazują się w zunifikowanym stroju roboczym lub w poniemieckich wytartych łachmanach.
Spodnie dżinsowe to dół od amerykańskiego uniformu roboczego, u nas noszone odświętnie nawet przez polityków najwyższego szczebla.
Taka moja propozycja do pana Kaczyńskiego proszę wprowadzić zakaz wwożenia do Polski starych łachmanów z zagranicy.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Lipca 1951 roku
Urodziła się Anna Dymna, aktorka filmowa i teatralna.


20 Lipca 1947 roku
Urodził się Carlos Santana, meksykański gitarzysta i kompozytor muzyki rockowej.


Zobacz więcej