Piątek 29 Marca 2024r. - 89 dz. roku,  Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 25.09.17 - 22:29     Czytano: [1198]

Dział: WPiS

NOWY WRZEŚNIOWY WPiS już do nabycia


Zapraszamy do lektury wrześniowego numeru miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Jak zawsze znajdziecie w nim Państwo wiele ciekawych materiałów: artykułów, reportaży, tekstów historycznych. Piszemy m.in. o prywatyzacji polskiego majątku narodowego, opłacalności Unii dla Polski i astroturfingu. Wrześniowy „Wpis” to prawie 100 stron wyśmienitej lektury!

W bieżącym numerze:

● Dzisiejszą ideę europejską sformułował SS-Untersturmführer dr Friedrich Gollert. W grudniu 1944 r. – Leszek Sosnowski pisze o zapomnianych hitlerowskich projektach zjednoczonej Europy.

● 17 września 1939. Nierówna walka na Kresach – w rocznicę sowieckiej agresji przypominamy przebieg bohaterskiej wrześniowej obrony Kresów Wschodnich.

● Wrześniowa epopeja ORP „Orzeł” – artykuł o niezwykłych losach słynnego okrętu podwodnego, który w brawurowy sposób uciekł z internowania w estońskim Tallinie, a następnie przedarł się z Bałtyku do Wielkiej Brytanii.

● UE przestaje być dla nas opłacalna – Leszek Sosnowski rozmawia z posłem Januszem Szewczakiem o sensowności polskiego członkostwa w Unii.

● Chaos sprzyjał bogaceniu się na majątku narodowym – ekonomista prof. Artur Śliwiński przypomina okoliczności prywatyzacji polskiego majątku narodowego po 1989 r.

● Religia w szkole i niedziela dla Boga. Albo budowanie na piasku –wykład wygłoszony przez metropolitę krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego 30 sierpnia 2017 r. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego.

● Najpierw obywatele i wartości, potem polityka – wykład wygłoszony 12 września 2017 r. przez szefa Gabinetu Prezydenta RP prof. Krzysztofa Szczerskiego w Berlinie na forum Niemieckiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej.

● Kościół ma wiele do powiedzenia przy budowaniu państwa
– wystąpienie wygłoszone pięć lat temu przez nieżyjącego już kard. Stanisława Nagyego na spotkaniu Stowarzyszenia Polskich Chrześcijańskich Demokratów.

● Ks. Ignacego zapatrzenie w Cudowny Obraz – artykuł o bł. ks. Ignacym Kłopotowskim i jego głębokiej pobożności maryjnej.

● Astroturfing i sztuczni internauci – dr Piotr Łuczuk z Katedry Internetu i Komunikacji Cyfrowej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przybliża zjawisko astroturfingu.

● Kresowa nostalgia – reportaż z wycieczki polskimi śladami na Białorusi zorganizowanej przez krakowskie Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy”.

● Historyczna beatyfikacja w Wilnie arcybiskupa-męczennika sowieckiego systemu – bp Antoni Pacyfik Dydycz przybliża sylwetkę abp. Teofila Matiulonisa, litewskiego duchownego, beatyfikowanego w Wilnie 25 czerwca 2017 r.

● Nieugięty carski więzień, katorżnik i wygnaniec – kolejny odcinek cyklu „Niezwykłe losy Polaków”, tym razem poświęcony zesłańcowi Szymonowi Tokarzewskiemu.

● Oscara Wilde’a bolesna droga od epikureizmu do chrześcijaństwa – Iwona Galińska pisze o meandrach biografii słynnego angielskiego pisarza.

● Waleczna warszawska Syrena – artykuł o losach Krystyny Krahelskiej, studentki etnografii, harcerki, poetki, żołnierza AK, pierwowzoru warszawskiej Syrenki z pomnika nad Wisłą.

● Generał Mariusz Zaruski – w 150. rocznicę urodzin przypominamy sylwetkę gen. Mariusza Zaruskiego, pisarza, pioniera narciarstwa i popularyzatora żeglugi.

● Żołnierz, jeniec i artysta – artykuł o postaci i twórczości mjr. Rudolfa Fryszowskiego, oficera i malarza. Wystawę jego akwarel można właśnie oglądać w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

● Świato–podgląd – przegląd wiadomości z całego świata ominiętych przez inne media. A w nim m.in. uniwersytet w Parmie ustępuje przez islamistami, katolicy w Chinach powstrzymali wyburzenie kościoła i drastyczne ograniczenie prędkości aut w Paryżu.

● Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: zaproszenie na II Małopolski Marsz „Rodzinie i życiu tak!”, książkowe nowości Białego Kruka i jesienny wiersz Leszka Długosza.

WPiS

 



Wersja do druku

Jan Orawicz - 28.09.17 20:57
Pani Anno,co według Pani nie widać? Ile jeszcze Pani wymyślisz tych
"niewidoków" w czasie rządu PiS,ktory się trudzi z ciężkimi spadkami po
komunie. Ich spadaanie na nasz kraj z Kraju Raju,a ściślej z CCCP trwało
od 1945r w dal! A ile tego jest?! O...rany!! A rząd PiS składa się tylko z
uczciwych fachowców, oddanych swej Rzeczypiospolitej Polskiej, na życie
i śmierć.A to widać gołym okiem! Pozdrawiam!

Ania - 26.09.17 21:34
Od dłuższego czasu mamy wyreżyserowany przez politycznych bookerów pokaz wrestlingowej walki o to kto przejmie kontrole nad polskim sądownictwem. Jak zwykle przygotowano spoleczeństwu dwie opcje i wszystko kręci się wokół tego.
Propagandyści podzielili bezmyślny lud i machają mu przed oczami muletą z nieistotnych zmian.
Najważniejsze jest to czego nie widać i o tym powinny pisać polskie gazety w obecnym czasie. Chyba jeszcze mamy polskich speców od takich ustaw i gazety, które nagłośnią ukryte tam kruczki. Żeby być specem w tej materii trzeba mieć wiedzę i doswiadczenie a to się wiąże z wiekiem i pełnionymi funkcjami. Taka osoba od razu zostanie zaatakowana przez tych co uważają, że mają monopol na patriotyzm.
Dla mnie prezentowany tu opis treści od razu odrzuca mnie od tej kolejnej przebitki głównego nurtu propagandy na Polskę. Zamiast kolejny raz powielać opowiastki o złym Stalinie i Hitlerze należy opisać jak funkcjonuje aparat sądownictwa w innych krajach. Z chęcią kupiłabym gazetę w której dziennikarz popisał by się samodzielną pracą i przedstawił by nam różnych specjalistów i ich opinie na temat zmian w sądownictwie.
A tak raz jesteśmy robieni w dobrego i złego glinę a raz na "demokracje".

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29 Marca 1937 roku
Zmarł Karol Szymanowski, polski kompozytor. Obok F. Chopina, uznawany za najwybitniejszego kompozytora (ur. 1882)


29 Marca 1865 roku
Urodził się Antoni Listowski, polski dowódca wojskowy, gen. dywizji, pełniący obowiązki Naczelnego Wodza wiosną 1920 (zm. 1927


Zobacz więcej