Wtorek 23 Października 2018r. - 296 dz. roku,  Imieniny: Edwarda, Marleny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.10.17 - 17:12     Czytano: [666]

Głodówka rezydentów

Zaznaczam, że w tym wywodzie nie chciałbym nikomu uwłaczać, szczególnie głodującym młodym lekarzom, ale mam spore wątpliwości, co do całkiem spontanicznego podłoża protestu.

No i zrobiła nam się sytuacja kryzysowa! Sympatyczni ludzie zamiast nieść pacjentom pomoc i podnosić swoje kwalifikacje, muszą głodować, bo ponoć ich pozycja zawodowa i materialna jest tragiczna. Problemu nie może rozwiązać minister zdrowia. To za niski szczebel. Musi być premier rządu, a do mediacji wezwali też parę prezydencką. No to pani premier i kilku ministrów spotkali się z nimi, ale to nie wystarczyło. Spotykał się też marszałek Senatu, ale to też mało. Poszedł komunikat, że zostali upokorzeni.
Jak było naprawdę opisuje pan Grzegorz Wszołek w artykule opublikowanym na Salon24:
Rezydenci, którzy protestują w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, postawili rządowi zaporowy warunek w negocjacjach… Zażądali od premier Beaty Szydło wprost podwyżek do 7 tys. złotych na rękę.”I dalej: „Strajkujący naradzali się w męskim WC. Dostali podczas negocjacji odpowiedzi na większość swoich postulatów, to wymyślali na poczekaniu nowe.

Organizatorzy protestu podkreślając swoją apolityczność robią z nas przysłowiowych wariatów. Jak może być apolityczne przedsięwzięcie, w które wikła się najwyższe władze? Wokół tej akcji koncentrują się oczywiście wszelkie siły opozycji totalnej. Takie tuzy reformowania służby zdrowia jak premier Ewa Kopacz czy minister Bartosz Arłukowicz bezwstydnie wypełzły na powierzchnie. Głodujący oficjalnie się od nich odżegnują, ale powoli tworzy się kolejny hucpiarski antyrządowy front. Naczelna Rada Lekarska wystosowała apel, żeby w gabinetach lekarskich wywieszać plakaty wyrażające wsparcie dla protestujących. Jest oczywiście gotowy wzór.

Teraz okazuje się, że żądanie 7 tysięcy podwyżki to tylko zasłona dymna dla walki protestujących o ideały. Tak naprawdę chodzi przede wszystkim o wzrost finansowania ochrony zdrowia do 6.8% PKB, zmniejszenia biurokracji, skrócenie kolejek, zwiększenie liczby pracowników medycznych, poprawę warunków pracy.

Nic nie poradzę, że jestem niepoprawnym zwolennikiem teorii spiskowych. Zawiodły inne „oddolne” inicjatywy obywatelskie, typu KOD czy Obywatele RP. Zamiast miliona na ulicach był milion Polaków na granicach, modlących się z różańcem. Strajk szkolny mający we wrześniu wstrząsnąć krajem nie wypalił. Bitwa o sądy zupełnie się rozmyła, więc trzeba szukać dalej. Gdybym to ja miał typować postawiłbym na służbę zdrowia.

Działa ona marnie. Pomimo reform, trzeba mieć zdrowie, żeby się leczyć. Ponadto wielu medyków pamięta dykteryjki ówczesnego ministra PiS: „pokaż lekarzu, co masz w garażu” i grożenie braniem w kamasze. Sfrustrowanych grup zawodowych w szeregach lecznictwa nie brakuje. Rezydenci, którzy rzeczywiście nie zarabiają dobrze, pasują idealnie, by ich namówić na strajk.

Trzeba zaznaczyć, że ta głodówka dotyczy ok. 20 osób.
Oczywiście nie można wykluczyć, że ten protest jest autentycznym buntem młodych chcących poprawić swój byt. Jednak, gdy się patrzy na to zdjęcie pani doktor Katarzyny Pikulskiej z Porozumienia Rezydentów OZZL, mającej notabene od 2013 prywatną praktykę lekarską, to trudno nie zgodzić się z podpisem jednego z internautów: „bida aż piszczy”.autor: Ryszard Makowski
Satyryk. Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "Sieci".

Wersja do druku

Jacek Socha - 18.10.17 11:49
Panie MariaNie, tak jest, Pan jest jednym z nielicznych, ktorzy pisza na temat zwiazany z artykulami zamieszczanymi na Kworum.
A i ten komentarz jest dla mnie rzeczowy!
Dodaje od siebie, ze wszystkie nieprawidlowosci zwiazane z etyka lekarzy - tych strajkujacych rezydentow - wynikaja z faktu wykreslenia Przysiegi Hipokratesa w czasie studiow i praktyki lekarskiej. Ponadto pensje rezydentow pochodza z dotacji panstwowych a wiec i z Pana i mojej kieszeni.
W podobny sposob jak Pan i Autor artykulu, wypowiada sie znienawidzony przez lewactwo prof. Chazan...

MariaN - 18.10.17 10:47
A ja myśle, ze "głodujący" rezydenci, czyli poczatkujący lekarze organizują kolejny tzw pucz a raczej puczyk, który ma na celu wysadzenie rządu. Bo jak można inaczej stwierdzić, gdy już na poczatku protestu premier Szydło i minister zdrowia zaczęli rozmawiać z protestującymi i proponowali rózne rozwiązania wlacznie z podwyżka, której od 8 lat nie mieli a rezydenci chcą więcej i więcej. To ja sie pytam o co tu chodzi, jak nie o politykę, gdy minister zaplanował podwyżki nagle jakaś grupa medyczna ogłasza strajk i od razu głodowy - pic na wodę fotomontaz. Pare dni temu wszyscy widzieli w telewizorze wsród "lekarzy" alimenciarza, szulera Arłukowicza, Frasyniuka, Kramek ten od majdanu, Scerba, Lubnaler, Rabiej itd itd. Ci obrońcy 3 RP, szulerów i złodziei cały czas szukają pretekstu żeby obalić rząd. Jak na razie to oni mogą obalić flaszkę jabola, takie mają sondaże. Czytając inne komentarze to chyba tylko ja pisze zgodnie z regulaminem, bo na temat.

Jan Orawicz - 17.10.17 22:42
Jacek Socha,co bawisz się w śledczego? No cóż w tym celu wyrażnie
tutaj przybyłeś,by zasiewać nieporozumienia.To było latwo zauwazyć - od
pierwszych chwil twego pojawienia się w tym medium. Ja nie jestem z natury
skrywaczem swoich błędów z młodości. Taka prawda dla młodych ludzi jest
potrzebna,by nie błądzili po różnych wertepach życia. I to mi wytykasz?
Każdy w młodym, wieku,nie mając jeszcze pełnego doświadczenia życiowego
może pobłądzić w takim,czy innym kierunku zła. Ale nie wszyscy maja
ochotę do wyznania swoich błedów z młodości i nie tylko z młodości.Także w
starszym wieku można popełniać różne błędy życiowe. Ale trzeba mieć odwagę
przyznać się do nich. A ty taką odwagę bardzo brzydko odczytujesz! No,ale
w tym celu trafiłeś do Kworum,by siać nieporozumienia,ponieważ ,co już pisałem
doskwiera tobie wygranie POLSKI PRZEZ PRAWICĘ KATOLICKĄ. I ta sprawa was
lewaków ponosi i aż tarmosi,co widać gołym okiem!! Jednak doradzam rozwagi-
lewacki szperaczu po naszych prawych życiorysach.

Jacek Socha - 17.10.17 19:56
Orawiczu, akurat jestem jeszcze przy komputerze i to z innej potrzeby niz dyskusje z toba...
Nie znam osobiscie Pana Kujawiaka, ale swoim wpisem przypomniales mi, aby go pozdrowic serdecznie.
To p. Kujawiak przypomnial ci, ze regulamin Kworum obowiazuje kazdego z nas!!!!!! A ty lamiesz go non stop i bezwstydnie,
Wiec jeszcze raz, teraz ja, chce ci przypomniec, ze wg regulaminu komentarze obrazajace niesprawdzonymi zarzutami inne osoby - sa zabronione.
A takimi sa twoje durne slowa jak np to "Towarzyszu Socha" itp.

PS zanim zaczalem cokolwiek pisac zapoznalem sie z wpisami wielu komentatorow, w jednym z nich napisales, ze byles ateista, a teraz przypisujesz mi cos lewackiego i "towarzyskiego". Czlowieku z USA opamietaj sie.

Jan Orawicz - 17.10.17 17:12
Towarzyszu Socha przestań tutaj sochować,czyli orać! Z treści dotychczasowych twoich wypocin wyrażnie wynika,że do KWORUM
skierowałeś się w tak oczywistej sprawie,by brać na swój lewacki
celownik,osoby piszące materiał patriotyczny i polityczny.Tutaj masz
też kolegę spod ksywy Kujawiak. Ja widzę,że nie tylko ja tutaj jestem
atakowany. Pewnie chcecie wrócić do waszej krasnej wwaadzdzyyy!
Ale to wam się nie uda,bo Naród,tamtej waszej czerwonej wwaadzdzyy
miał powyżej czubka głowy!

Lubomir - 17.10.17 14:40
Oczywiście niełatwo przekierować wiele rzeczy. Jednak gdyby 'Dobra Zmiana' nie zaczęła faktycznych przemian na dobre, to Zaporę Świnną Porębę budowano by pewnie przez sto lat a Stadion Śląski, wciąż ten sam włodarz a raczej samozwańczy właściciel Chorzowa - remontowałby przez pięćdziesiąt lat. Bawiąc się przy tym całkiem nieźle. 'Piąta Kolumna'wciąż szuka w Polsce słabych punktów do obalenia realnej władzy. Uznała, że Służba Zdrowia świetnie się do tego nadaje. Wśród medyków nie brakuje potomków czerwonych aparatczyków, czerwonych baronów i czerwonych baroness - w trzecim pokoleniu. Oni nauczeni są tylko brać a nie dawać i nie służyć. To często wynaturzeni materialiści. Dzielą ich lata świetlne od doktora Judyma.

Jacek Socha - 17.10.17 11:42
Nieporozumieniem jest pisanie Orawicza, ze jak Polska dluga i szeroka, panoszy sie na ten temat (Tuska i PO), gesta cisza... Akurat jest bardzo glosno...Ale trzeba sluchac i czytac!
Uwazam tez, ze Panu Agamemnonowi, nie trzeba tego tlumaczyc, bo On wie o tym dobrze, o czym swiadczy ponizszy komentarz i dziesiatki innych, ktore czytalem i czytam z zainteresowaniem.
Pozdrawiam madrych komentatorow!

Jan Orawicz - 17.10.17 2:13
Panie Agamenon osobiście uważam,że D.Tusk przez Niemców został
skieowany do Polski do wywracania polskiej gospodarki! Do było tak
oczywiste - oczywiście dla rozgarniętych Polaków w swerze spraw
gospodarczych! Dużo ludzi tylko podejrzewqało,że D.Tusk niszczy
polska gospodarkę świadomie.No,ale samo podejrzewanie nic nie daje.
Kiedy wykonał tamto polecenie,to towarzyszka Merkel, nie zwlekajac już
na nic, porwała cwanego Doncia pod swoje skrzydełka i wyniosła na piedestał wwaaadzdzyy w UE! Oczywiście,to była i jest dla niego nagroda za spełnienie
jej poleceń.Do tej pory nie ma odważnych na komisyjne zbadanie przyczyn
tamtej ruiny gospodarczej,która także zrujnowała Stocznie Gdńską jako
Kolebką Solidarności,by przypadkiem nie nastapiło odrodzenie się silnej NSZZ"S"!
To jest temat do zbadania przez specjalistów od gospodarki! Zapewne wiele
dokumentów zostało zniszczonych i sfałszowanych. No cóż, dla Tuska Polska,
to nic! On przecięż pisał w prasie,że według niego istnienie Polski jest
NIEPOROZUMIENIEM!!! a TO LUDZISKA CZYTALI I JA TEŻ.Ale nasze czytanie
i krytyka tej podłej wypociny Tuska nie trafiała do szerszych kręgów naszego
społeczństwa. Tym zajmowali się strażnicy mediów,bo Tusk musiał zostać
premierem!! A ściślej powalaczem polskiej gospodarki! A ludzie uciekali w świat
zachodni za chlebem i to czesto zapłakani!! Szkoda słów,bo one nadal na te
tematy są świadomie kierowane na wiatr!! Noc cóż, istnienie Polski według tego
pseudohistoryka Donalda Thuska jest Nieporozumieniem! A prawada jest tak,że
nieporozumieniem jest nie rozliczenie tego obłudnika za to stwierdzenie i ruinę
gospodarczą Polski.Nadal -jak Polska długa i szeroka, panoszy się na ten temat
gęsta cisza!! O Nartodzie Polski kiedy wykaraskasz się z letargu obłudy cwaniaków i zdrahców???!!!

Agamemnon - 16.10.17 22:26
Gdzie byli rezydenci, gdy Donald Tusk ze swoją schedą, zadłużał kraj a pożyczone pieniądze rozkradał i wydawał na nieczynne dzisiaj i nikomu niepotrzebne stadiony? Rezydenci winni wiedzieć, że istnieją też w Polsce inne zawody niedofinansowane przez zadłużone przez wrogów Rzeczpospolitej państwo. Strajkujcie, eskalujcie napięcia społeczne i nie pozwólcie wyjść Polsce
z trudnej sytuacji do jakiej doprowadziła Rzeczpospolitą niejaka Platforma Obywatelska poprzez swoje katastrofalne, niegospodarne rządy.

Cała ta afera z rezydentami to kolejna hucpa Platformy Oszustów. Czy doczekam się kiedyś rozliczenia wszystkich tych, którzy doprowadzili do likwidacji polskiego przemysłu, który teraz jest odbudowywany.

Teresa - 15.10.17 21:52
Na naszym zdrowiu największą kasę robią kartele farmakochemiczne. Dzisiejsze "leczenie" polega na serwowaniu nam obcej chemii i tylko w tym celu szkoli się lekarzy-dilerów.
Już mozna by zastąpić speca od tabletek robotem. Dużo tańsze i pewniejsze byłyby diagnozy.
JAk ktoś ma wątpliwości to radzę spytać w czasie wizyty u specjalisty: jaką poleca nam do przeczytania książkę o naszej chorobie i o zdrowiu.
Nie wiem dlaczego ale każdy "specjalista" wygłasza nam na początku taką mowę: jest Pan(i) poważnie chora i do końca życia będzie PAn(i) musiała mnie odwiedzać i brać przepisane tabletki.

Lubomir - 14.10.17 20:05
Nazwiska Kopacz czy Arłukowicz, kojarzą się bardzo źle Polakom. Podobnie jak słowo: 'rezydenci'. Brzmi ono jak rezydenci rosyjskiego wywiadu w Polsce, albo przynajmniej jak lobbyści rosyjskich interesów w Polsce.

Wszystkich komentarzy: (11)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Października 1915 roku
Urodził się Józef Kuraś, polski żołnierz, partyzant, dowódca oddziałów podziemia antykomunistycznego (zm. 1947)


23 Października 2002 roku
Terroryści czeczeńscy zajęli moskiewski teatr na Dubrowce, biorąc około 700 zakładników.


Zobacz więcej