Wtorek 23 Października 2018r. - 296 dz. roku,  Imieniny: Edwarda, Marleny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.10.17 - 21:22     Czytano: [513]

Błąd Robespierre’a


Szanowni Państwo!

Czy warto jaszcze zastanawiać się, dlaczego zginął dawno temu (28 lipca 1794 r.) jakiś Francuz? Warto, bo z tego samego powodu, 217 lat później (5 sierpnia 2011 r.), zginął Andrzej Lepper. Obaj popełnili ten sam błąd taktyczny. Publicznie oświadczyli, że znają nazwiska łotrów i nie zawahają się ich ujawnić. Łotrów było wielu i nie wiedzieli, o kogo konkretnie chodzi, nie mieli więc innego wyjścia, jak tylko zamordować śmiałka, zanim ten urzeczywistni groźbę. Fakt, że Robespierre sam był łotrem, czego nie można powiedzieć o Lepperze, nie ma znaczenia. Łajdacy nie znają solidarności.

A propos „Solidarności”, to Kiszczak z Jaruzelskim posłużyli się tą właśnie zasadą psychologiczną w stanie wojennym. Rozpuścili plotkę, że „Solidarność” planuje powywieszać wszystkich komunistycznych aparatczyków. To miało mobilizować towarzyszy do walki z kontrewolucją.

Schetyna nie połapał się na czym rzecz polega i usiłuje nastraszyć PiS, że po dojściu do władzy, jego środowisko postawi przed sądem wszystkich obecnie sprawujących władzę. Biedaczek nie ma pojęcia, że to działa i jest skuteczne tylko na łajdaków.

Wniosek stąd taki, że zabójczą wiedzą nie należy się chwalić, tylko ją ujawniać wprost bez zapowiedzi i ogródek. Tu nasuwa się przykład Wojciecha Sumlińskiego, który oskarżył Bronisława Komorowskiego publicznie o wyjątkowe łotrostwo, a ten nabrał wody w usta. Cóż miał „biedny” zrobić? Wolał nie ryzykować procesu, bo a nuż trafiłby na uczciwego sędziego, albo „sędzia na telefon” nie sprostałby zadaniu? Im ciszej, tym dla złoczyńcy lepiej. Zamilczano już niejedno i niejednego.
Dlatego zamiast grozić, lepiej działać szybko i skutecznie.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Powieść Roku 2018 40/2017 (329)

Szanowna Pani Małgorzato

A propos USA, o którym to kraju wspomina Pani w związku z tomikiem opowiadań pewnego pana, chcę się podzielić pewną refleksją. Ma ona poniekąd związek z tym, co Pani pisze w swoim tekście. Zastanowiło mnie niepokojące milczenie mediów wszelkiej maści w Polsce w sprawie tragedii w Las Vegas, jakie zapadło już po dwóch dniach od tego tragicznego zdarzenia. I to właśnie milczenie, tudzież prywatne śledztwo, które przeprowadziłam w Internecie skłania mnie ku tezie, że to „wyciszenie sprawy” chyba nie jest przypadkowe. Nasze media są oczywiście tylko kalką tych amerykańskich, a więc należy się domyślić, że ten temat nie bardzo jest przez nie eksploatowany. Jest to tym bardziej dziwne, że rozmiar tragedii jest porażający. Wyłania się pytanie – dlaczego tak się dzieje? Moja teza jest taka (być może błądzę, ale ni krzty nie mam zaufania do dominującego w USA ścieku informacyjnego): nagłośnienie tej sprawy byłoby prezentem dla ekipy Trumpa, a tego amerykański establishment nie chce uczynić, z wiadomych względów. My też w Polsce doświadczyliśmy efektu szczucia i eskalowania nienawiści do nieakceptowanej formacji politycznej w postaci wtargnięcia członka PO do siedziby PIS w Łodzi i zamordowania przez niego Marka Rosiaka. Jest bardzo prawdopodobne, że z podobną sytuacją mamy teraz do czynienia w USA. Jakiś nawiedzony milioner ziejący nienawiścią do amerykańskiego „pospólstwa”, co to dało się uwieść przez „oszołoma” Trumpa, dał upust swojej frustracji. Jest również prawdopodobne, że osobnik ten zostanie wykreowany na wariata, by wreszcie uciąć wszelkie spekulacje na ten temat.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

14 października 2017 r. | Nr 41/2016 (330)

Wersja do druku

MariaN - 19.10.17 22:07
Bufetowa leci w kulki, wykorzystuje dobroć PiSu. Platfusi na ich miejscu nie zawahaliby sie aby wsadzać za kraty przeciwników politycznych.

Teresa - 15.10.17 12:56
Mój szkic filmu kryminalnego o śmierci Andrzeja Leppera.
Początek.
Osoba prowadząca A. Leppera informuje go o organizowaniu przez cwaną grupę polskich parlamentarzystów majdanu na Białorusi. Prowodyrem "oddolnej" rewolucji ma być Franciszak Wiaczorka, któremu wręczono 6 milionów złotych. Andżelika Borys też dostaje kasę i drogi samochód ma wciągnąć Polonię na Białorusi w "wyzwalanie" spod ucisku tyrana Łukaszenki. Z budżetu Polski idzie 300 000 000 zł na środki propagandy Biełsat i Racja.
Łukaszenka i Lepper podejmują ryzykowną walkę z polskimi organizatorami tego majdanu. Lepper publicznie atakuje w innej sprawie odpowiedzialną za to kanalię.
Leppera jednocześnie wciągnięto w aferę z ojcostwem i w czasie badania jego genów jedna osoba odkrywa, że Lepper ma gen samobójcy. Lepper szczęśliwy, że się wymknął z pułapki z ojcostwem nie wie, że ktoś chce sprzedać kanalii informację jak łatwo spowodować jego samobójstwo i chce za to sześć milionów złotych. Po wykonanym samobójstwie zgłasza się po resztę kasy i ląduje sztywny w wykopie pod betonowy filar autostrady. Kanalia wyjeżdża do USA i ze swoimi zleceniodawcami planują kolejny majdan i kolejne wyzwalanie głupków.

J.V.Miarka, Wroclaw - 15.10.17 8:56
Najcenniejsza uwaga Pani Malgosi - zamiast grozic (piszac non stop nic nie znaczace "komentarze") lepiej czytac madre teksty i dzialac szybko i skutecznie!

Lubomir - 15.10.17 8:31
Antypolscy aferzyści chcą najwyraźniej przetrzeć szlaki niemieckim 'spadkobiercom'. Stąd ciągle tyle biurokratycznych blokad, utrudniających uwłaszczanie się Polaków. Germanofile zawsze dążyli do tego, żeby Polacy czuli się u siebie chwilowymi gośćmi a nie gospodarzami. Szczególnie było to odczuwalne na Rubieżach Zachodnich i Północnych Rzeczypospolitej Polskiej. Hochsztaplerzy czają się na z góry upatrzone pozycje. Jeżeli na danym terenie jest wybudowany polski obiekt - dążą do jego zniszczenia l zmiany lokalizacji placówki mieszczącej się w nim. Nie liczą się tutaj ani polskie tradycje oświatowe, ani polskie tradycje sportowe. Ten pełzający nazizm, musi natrafić na skuteczny polski opór.

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Października 1983 roku
W Bejrucie eksplodowały dwie ciężarówki wypełnione trotylem, zabijając 269 żołnierzy amerykańskich i francuskich.


23 Października 1915 roku
Urodził się Józef Kuraś, polski żołnierz, partyzant, dowódca oddziałów podziemia antykomunistycznego (zm. 1947)


Zobacz więcej