Sobota 30 Maja 2020r. - 151 dz. roku,  Imieniny: Ferdynanda, Zyndrama

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.10.17 - 11:44     Czytano: [942]

Dział: Interwencje

PETYCJA

Dość kłamstw w Corriere della Sera!


Szanowni Państwo!
Włoski dziennik Corriere della Sera opublikował artykuł „Wojtyla e la fraternità, non dimentichiamolo” autorstwa Gian Antonio Stella
http://www.corriere.it/opinioni/17_ottobre_11/wojtyla-fraternita-8a44cb4a-adcf-11e7-aeaa-c10a797c4526.shtml , w którym zarzuca Polakom kolaborację z Niemcami i współudział w zagładzie Żydów.
Do tekstu odniosła się już także ambasada RP w Rzymie.
Poniżej tekst listu, którego tłumaczenie trafi do redakcji Corriere della Sera, redaktora naczelnego i wydawcy pisma. Prosimy o podpisywanie i wyrażenie sprzeciwu.
-----
Popieram list Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom

Stanowczo protestujemy przeciwko artykułowi Gian Antonio Stella „Wojtyla e la fraternità, non dimentichiamolo” zawierającemu oszczercze tezy zarzucające Polakom kolaborację z Niemcami i współudział w zagładzie Żydów. Wzywamy do sprostowania zawartych w nim informacji lub jego całkowite usunięcie.

Przypominamy autorowi i redakcji, że Polska była jedynym krajem bez rządu kolaboracyjnego, którego Państwo podziemne nakładało karę śmierci za kolaborację, w tym denucjację Żydów i ukrywających ich Polaków. Legalny polski rząd na uchodźctwie i kierowane przez niego polskie państwo podziemne podjęło szereg działań w kwestii ratowania skazanych na zagładę Żydów.

- 4 grudnia 1942 r. roku powstała Żegota – wyspecjalizowana agenda polskiego państwa podziemnego odpowiedzialna wyłącznie za ratowanie Żydów
- Jan Karski ryzykując życie informował rządy krajów alianckich o trwającej zagładzie
- Oficer AK Witold Pilecki przedostał się do obozu Auschwitz, aby zorganizować w nim ruch oporu

Polskie społeczeństwo, które utraciło swoje elity – lekarzy, oficerów, naukowców – za sprawą niemieckich i rosyjskich mordów dokonanych między innymi w Piaśnicy (ok. 14 000), Palmirach (ok. 1700), Katyniu (ok. 21 000), wspięło się przy wsparciu polskiego Kościoła Katolickiego na wyżyny poświęcenia, nieznanego gdzie indziej na świecie. W Polsce w odróżnieniu od innych okupowanych przez Niemców krajów za pomoc Żydom groziła kara śmierci zarówno dla pomagającego, jak i dla całej jego rodziny. Mimo terroru nieznanego w żadnym innym okupowanym kraju w Polsce znalazło się najwięcej Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Do dzisiaj nieznana jest tak naprawdę liczba Polaków, którzy jak rodzina Ulmów poświęcili swe życie na rzecz ratowania Żydów. Symbolem polskiego bohaterstwa i poświęcenia jest Irena Sendler. Ostatnio za sprawą filmu „The Zookeeper s wife” świat dowiedział się o Antoninie Żabińskiej, żonie dyrektora warszawskiego ZOO, która ocaliła dziesiątki Żydów z warszawskiego getta.

Tysiące Żydów ocalało za sprawą kościoła katolickiego.

W wyniku II wojny światowej Polska poniosła największe straty materialne i ludzkie, Warszawa, była bardziej zniszczona niż Hiroszima i Nagasaki. W jednym tylko dniu podczas Powstania Warszawskiego z zimną krwią zamordowano 10.000 kobiet i dzieci. Niemiecki dowódca odpowiedzialny za ten mord żył przez nikogo niepokojony do końca swoich dni jako szanowany niemiecki obywatel i burmistrz miasta. Na terenach wschodniej Polski 200.000 ludzi zginęło w nieludzkich, niewyobrażalnych cierpieniach zgotowanych przez Ukraińców sprzymierzonych z Hitlerem.

W sumie w wyniku wojny rozpętanej przez Niemcy w 1939 r. Zginęło prawie 6 mln obywateli polskich, w tym 3 mln polskich Żydów.

Cierpienia polskich ofiar nie tylko nie zostały w jakikolwiek sposób zadośćuczynione, ale też przez dziesiątki lat przemilczane i nieuhonorowane. Do dziś te fakty nie istnieją w świadomości zachodniej opinii publicznej.

W warunkach krwawej okupacji, zgładzonych elit społecznych, zdarzały się odosobnione przypadki działań zdemoralizowanych jednostek, które mogły cieszyć się poparciem potężnego, omnipotentnego niemieckiego i radzieckiego okupanta.

Do granic możliwości eksploatuje się z kolei odosobnione wypadki, które miały miejsce w Jedwabnem i w Kielcach. Do dziś nie są one do końca wyjaśnione – mord w Jedwabnem opiera się na często sprzecznych relacjach świadków, a na przeszkodzie wyjaśnieniom stoją protesty przed ekshumacją ofiar tej zbrodni. W przypadku Kielc, do którego także odwołuje się autor oszczerczego artykułu, stwierdzony jest udział komunistycznych służb mających na celu zrażenie zachodniej opinii publicznej do Polski, zdradzonej na konferencji w Jałcie. Pogrom kielecki wydarzył się kilka dni po sfałszowanym przez komunistów referendum i to wydarzenie zagłuszyło wymowę faktu złamania przez komunistów układów pomiędzy sojusznikami z II wojny światowej w sprawie Polski.

Trzeba mieć wyjątkową złą wolę, aby na podstawie tych odosobnionych przykładów wyciągać tak krzywdzące uogólnione wnioski jak robi to autor artykułu w Corriere della Sera.

Jest wyrazem skrajnego szowinizmu, dyskryminacji, wg której poświęca się wyjątkową uwagę jednej grupie etnicznej, wyciąga na podstawie odosobnionych zdarzeń uogólnione kłamliwe wnioski. Zamyka to drogę do prawdziwego dialogu, pojednania, integracji i przyjaźni narodów w zjednoczonej Europie, o której mówił papież Jan Paweł II.

Ten styl stygmatyzacji wybranych grup etnicznych typowy dla ideologii faszyzmu pokazuje, że Corriere della Sera, nie uwolnił się od myślenia w schematach dzielenia ludzi na lepszych i gorszych i tkwi w zmutowanej formie myślenia totalitarnego.

Pisanie o współpracy Polaków i Niemców w trakcie II wojny światowej ramię w ramię jest niewyobrażalnym absurdem, przykładem niespotykanej ignorancji dziennikarskiej i języka nienawiści w celu zniesławienia Polaków z powodów etnicznej dyskryminacji skierowanej przeciwko narodowi polskiemu.

W związku z powyższym jeszcze raz wzywamy do sprostowania lub usunięcia oszczerczego artykułu.

Reduta Dobrego Imienia

PODPISZ PETYCJĘ

Wersja do druku

Jan Orawicz - 20.10.17 19:36
Panie Adamaitis i Pan Riks- Diks dzęiki za celny i obiektywny materiał poznawszy
o ŻYDACH.Oczywiście czasami można spotkać ŻYDA,który gardzi złośliwym
cwaniactwem jego współbraci. Miałem takich kolegów pochodzenia żydowskiego,
którzy się odcinali od żydowskich oszustów i łgarzy! Pracowaliśmy razem w jednym zakładzie, traktując siebie jak brat brata.Oni wiedzieli o tym,że wielu
czerwonych Żydów, baćko Stalin wysłał do okupowanej przez CCCP Polski.Oni
byli lokowani na rozmaitych wiodących stanowiskach rządowych,w LWP itd -
wyliczanka jest tego długachna!!! Duży odsetek tych krasnych Żydów nie
posiadał wymaganego wykształcenia na obejmowane stanowiska. To biorąc
ogólnie było czerwone zbiorowisko, nie douczonych i skomunizowanych
osobników. Szczęście,że Niemcy nie zdążyli całkowicie wymordować polską
inteligemcję,na którą spadł podstawowy ciężar odbudowy Polski. I tak to było,że czerwony Żyd - niedouk był dyrektorem,któremu podlegała kadra wykształconych
Polaków.Wtedy taki dyrektor do inżynierów i magaistrów miał tylko tyle do
gadania:"Towarzyszu innżynierze towarzysz wjy jak to zrobić,by było fajnie
zrobiune,bo inaczy bedzie żle - tyż z towarzyszym!" Takie były rozmowy
towarzyszy dyrektorów z kadrą inteligencji przedwojennej. Pozdrawiam

Lubomir - 20.10.17 19:19
Piąta Kolumna zawsze jest skuteczna, kiedy przeniknie do wewnątrz struktur, które zamierza zniszczyć. Ostatnio do grzmiących na Polskę dołączyła jak można byłoby sądzić wcześniej - wielce pobożna włoska gazeta 'Famiglia Cristiana' {Rodzina Chrześcijańska}. Stało się to bezpośrednio po inicjatywie polskich katolików, po 'Różańcu do Granic'. Ta jak wydawałoby się chrześcijańska gazeta, atakuje Polskę za rzekome budowanie duchowego muru przeciwko islamowi i za rzekomy brak miłości do obecnego papieża. Ubolewa także nad tym, że polski Kościół znalazł się rzekomo na niebezpiecznej drodze. Do Włochów gazeta kieruje zaś prowokacyjne i wielce nietaktowne pytanie: 'Czy uważasz, że różaniec użyto instrumentalnie w n a c j o n a l i s t y c z n e j Polsce?'. Wielki Mufti Rzymu i Naczelny Rabin Rzymu - milczeli. Niestety nie milczeli niektórzy polscy hierarchowie, ale mocno skrytykowali polskich kapłanów, którzy poparli katolicką inicjatywę a nie popierają inicjatywy Berlina i Sorosa, inicjatywy dotyczącej wyprowadzania muzułmanów z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki i osiedlania ich w Europie i Polsce. Naiwni idealiści czy zdrajcy Chrystusa i kolaboranci islamu?. Widać 'FC' to odpowiednik naszego Obłudnika Powszechnego - z marksistami udającymi ludzi Kościoła.

Ricky Dick. - 20.10.17 13:33
No i okazało się, że ten Israel Singer to zwykły oszust i złodziej.
Będąc u władzy związku Żydów w US zdefraudował i ukradł pieniądze organizacji w której sprawował funkcję.
Jeszcze raz okazało się, że ci krzyczący na cały świat Żydzi jacy to oni poszkodowani i holokaustowani byli, to zwykli hochsztaplerzy i przestępcy (także i Israel Singer.
Ostrzeżenie!
Polacy i inne narody. Nie dajcie się okraść międzynarodowemu gangowi Żydów wyłudzających miliony i miliardy poprzez tzw. "Przedsiębiorstwo Holocaust".

Już sam profesor Norman Finckelstein, nota bene amerykański Żyd, ostrzegał- "Żydzi z Przedsiębiorstwa Holocaust to zwykli złodzieje i oszuści".

To jest jednoznaczna przestroga dla rządu polskiego i innych państw.
Tylko ciekawe jest dlaczego do prób wymuszenia i złodziejstwa włączył się rząd Izraela ze swoim zespołem HEART?
Czyżby nie zdawał sobie sprawy z faktu, że wie o tym opinia publiczna w Polsce i świecie?

adamajtis - 20.10.17 10:47
Z czego wynika taka obstrukcja lewackiej Corierre... .
Jak wiemy Włochy były członkiem państw Osi. Całe państwo włoskie było pod wpływem faszystowskiej polityki Mussoliniego (powieszonego pod koniec II WŚ). Faszyzm to inna forma socjalizmu (komunizmu). Powiązania włoskiego i niemieckiego faszyzmu są chyba wszystkim znane. Mussolini wspierał politykę Hitlera. Dowodem liczne aresztowania we Włoszech obywateli innych państw w tym polskich po rozpoczęciu II WŚ.
Szczególną rolę w Polityce Mussoliniego odegrali funkcyjni członkowie partii faszystowskiej do której należeli również włoscy Żydzi. Trzeba to szczególnie podkreślić, że partie narodowo-socjalistyczne w Niemczech i we Włoszech były partiami lewicowymi.
Po wojnie Corierre... nadal była gazetą silnie lewicującą co pozostało do dzisiaj w jej kierunku programowym i informacyjnym. Zmienili się w międzyczasie ludzie ale ideologia faszystowska nie zmieniła się.

Co mają Włosi (a raczej włoscy Żydzi) za interes by szkalować Polskę pisząc o współudziale Polski w eksterminacji Żydów oraz współpracy z Hitlerem? ( co oczywiście jest oszczerstwem i paszkwilem na Polskę).

Mają i to bardzo dużo. Chodzi o obarczenie Polski winą za holokaust, żeby dawać moralny powód żądań żydowskich od Polski wypłaty 65 miliardów dolarów odszkodowań. Diaspora żydowska we wszystkich państwach gdzie występuje została zmobilizowana do wszelkich ataków na Polskę.
Nie dziwi, że ataki takich pism jak "La Stampa", "Le Soir" we Francji, "Morning Star" w GB, "New York Times" w US, "Frankfurter Algemeine Zeitung", "Die Welt", "Die Zeit" w Niemczech odbywają się w okresie żądań przez Żydów odszkodowań od Polski. Polityka historyczna żydowska została uzgodniona z polityka historyczną niemiecką w zakresie holokaustu. Chodzi tutaj o przeniesienie odpowiedzialności za holokaust z Niemiec na winowajcę zastępczego, na którego została wyznaczona Polska. Niemcy słowami Gerharda Schroedera stwierdziły że okres niemieckiej pokuty dobiegł końca", i że nie będą już przyjmować suplik odszkodowawczych związanych z holokaustem.
Alimenty od Niemiec skończyły się to teraz Żydzi pragną dalej eksploatować holokaust obarczając winą Polskę w uzgodnieniu ze wszystkimi nieprzyjaznymi Polsce sojusznikami Żydów. Pazerność żydowska nie zna granic. Tym bardziej, że nie ma podstaw prawnych do wypłaty Żydom jakichkolwiek odszkodowań. Żydzi chcą zmusić rząd polski do stworzenia takiego prawa. W imię czego? Z jakich powodów Polska ma się dać obrabować lichwiarzom z diaspory żydowskiej oraz stworzonemu przez rząd Izraela zespołowi "Heart". Każdy rząd polski, który uchwali takie prawo dokona zdrady narodowej i państwowej.

Nie dziwcie się szanowni czytelnicy, gdy niejeden artykuł w prasie zagranicznej będzie przypisywał Polsce i Polakom zbrodnie na Żydach i holokaust. Israel Singer na sabacie diaspory żydowskiej w Buenos Aires w 1996 roku powiedział :

"Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Nic dodać nic ująć, żydowski atak na Polskę i Polaków trwa.
Na marginesie. Ilu Polaków uratowali Żydzi w czasie II wojny? ZERO (0).
Ilu Polaków polscy Żydzi zadenuncjowali i wydali agresorom.
Trudno policzyć.
Niektórzy z nich są uważani za bohaterów Izraela

MariaN - 19.10.17 22:11
Podpisałem, trzeba pilnowac Polski dość klamstw. Moim zdaniem trzeba żądać milionowych pozwów to sie im odechce szkalować

Lubomir - 18.10.17 22:02
Mocno lewacka gazeta nawiązuje do najgorszych tradycji w swojej historii. W czasie hitlerowskiej, europejskiej nocy - gazeta 'Corriere della Sera' ufundowała Nagrodę Mussoliniego dla pisarzy a raczej pismaków - chwalących politykę i zbrodnie Wodza 'Rasy Nadludzi'. Przykre, że skandaliści typu skandalistów z 'Wyborczej', nie mają szacunku do prawdy o Tragedii Narodu Polskiego i Tragedii Narodu Żydowskiego!. Przykre, że znów ktoś usiłuje bezkarnie wybielać zbrodniarzy wszech czasów, usiłuje wybielać niemieckich ludobójców, 'ubierając' w
niemieckie zbrodnie - ofiary zbrodni Hitlera!.

Wszystkich komentarzy: (6)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

30 Maja 1640 roku
Zmarł Peter Paul Rubens, malarz.


30 Maja 1918 roku
W USA przedstawiciele emigracji czeskiej i słowackiej zdecydowali o powstaniu Czechosłowacji.


Zobacz więcej