Niedziela 19 Maja 2019r. - 139 dz. roku,  Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 08.11.17 - 23:55     Czytano: [512]

HGW wprowadziła chaos


- Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wprowadziła chaos informacyjny - powiedział w środę rzecznik ONR Tomasz Kalinowski odnosząc się do decyzji prezydent stolicy, która nie zgodziła się na przejście Marszu Niepodległości nową trasą - przez most Świętokrzyski.
Zgodnie z decyzją ratusza Marsz Niepodległości przejdzie 11 listopada starą trasą, czyli przez most Poniatowskiego. O swojej decyzji prezydent Warszawy poinformowała na Twitterze. "Wydałam zakaz dla Marszu Niepodległości #11listopada przez Most Świętokrzyski, ale wojewoda zezwolił na jego przejście Mostem Poniatowskiego" - poinformowała.

"Tym wpisem w mediach społecznościowych nie pokazała sytuacji taką, jaka była, tylko wprowadziła chaos informacyjny, jakoby to ona wprowadziła ten zakaz i ta decyzja należała do niej, a była to decyzja wynikająca z mocy ustawy" - powiedział na środowej konferencji prasowej w Warszawie Kalinowski.

Rzecznik stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita przypomniał, że organizatorzy Marszu Niepodległości złożyli dwa wnioski o rejestrację wydarzenia. "Trzy tygodnie temu (...) zarejestrowaliśmy dwa wydarzenia w Warszawie. Jedna trasa - stara - przez Most Poniatowskiego. Druga trasa - nowa - przez Most Świętokrzyski. (...) Chcieliśmy się zabezpieczyć od strony logistycznej na wszelkie ewentualności. Jednocześnie złożyliśmy wówczas wniosek do wojewody o zarejestrowanie tego zgromadzenia jako zgromadzenie cykliczne" - wyjaśnił.

Kita poinformował, że organizatorzy Marszu Niepodległości otrzymali pozwolenie na rejestrację marszu jako wydarzenia cyklicznego, co ogłosili na konferencji prasowej we wtorek. "Dwa dni temu, jako organizatorzy dostaliśmy zgodę na organizację wydarzenia cyklicznego. To nas zdeterminowało do podjęcia decyzji, że w tym roku idziemy Mostem Poniatowskiego. W związku z tym zorganizowaliśmy konferencję prasowa we wtorek o godz. 12" - wyjaśnił. Zaznaczył, że dwie godziny po konferencji prasowej zorganizowanej przez nich, prezydent Warszawy ogłosiła na Twitterze, że nie wydaje zgody na przemarsz Mostem Świętokrzyskim.

W jego ocenie, prezydent Warszawy w sposób polityczny chce przeszkodzić w organizowaniu wydarzeń o charakterze patriotycznym. "Ratusz prowadzi zorganizowaną akcję polityczną. Jest to pewien sposób walki ze swoimi przeciwnikami i chęć wprowadzania chaosu, dezinformacji, co sprzyja sytuacji sprzed kilka lat, kiedy 11 listopada Warszawa nie była spokojna. My chcemy, żeby to święto było radosne, żebyśmy - tak jak w minionych dwóch latach - to święto było spokojne i każdy czerpał z niego radość i dumę" - dodał.

Tomasz Kalinowski z ONR, wyjaśniając dlaczego organizatorzy marszu zgłosili przemarsz jako wydarzenie cykliczne, mówił, że ta forma jest "zdecydowanie dogodniejsza". Podkreślił, że moment zgłoszenia przez nich wydarzenia cyklicznego został wykorzystany przez Hannę Gronkiewicz-Waltz jako "puszczenie oka" do własnego elektoratu, który nie jest przychylny Marszowi Niepodległości.

Rzecznik stowarzyszenia Marsz Niepodległości poinformował też, że otrzymał wiadomość od Fundacji Krucjaty Różańcowej o zablokowaniu przez warszawski ratusz reklamy krucjaty "Otaczamy Różańcem świętym sejm RP", która miała być umieszczona w warszawskich tramwajach. Ocenił, że jest to zgromadzenie legalne i chronione prawem. Przypomniał też kroki, które wobec organizatorów modlitwy podjął ratusz. "Najpierw domagano się dokonania zmian w grafice wydarzenia. Ostatecznie reklamy zablokowano" - powiedział.

Organizatorzy krucjaty przypominają, że wydarzenie "Otaczamy Różańcem Świętym Sejm RP", czyli modlitwa za Polskę w rocznicę odzyskania niepodległości odbywa się z ich inicjatywy co roku, już od sześciu lat. W tym roku zapraszają na mszę św. za ojczyznę o godz. 10 w warszawskim kościele św. Aleksandra przy pl. Trzech Krzyży, a potem na przemarsz przed Sejm i Senat RP.

autor: Marek Bielecki
Stefczyk.info

Wersja do druku

Jan Orawicz - 09.11.17 18:28
Wpierw należało oczyścić Warszawę z jej bolszewickiej kadry,to by nie
było z a d r y!!! Czerwoni na czele z tą HGW,Was Warszawiaków prawych
pewnie zapeklują do worów i powrzucają do Wisły. Taka czerwona "zadra"
tyyyllleee lat rządzi po swojemu stolica Polski!! Gdzie to zapisać?! No,ale
proces nasycania Warszawy czerwonymi osobnikami trwał wiele lat
wwaadzyy PRL. I to teraz rodzi przykre dane,że stolica Polski - nadal jest w
czerwonych łapkach!Tamten czas pamiętam jak PZPR - z całego kraju,
flancowała w Warszawie swoich mocno aktywnych towarzyszy z PZPR.
Oni i ich potomstwo teraz nadal rządzą Warszawą! Kto w to nie chce wierzyć,
to niechaj się postara zajrzeć w ich dane osobowe,a wnet zauważy,że w tej sprawie niczego z palca nie wyssałem! Ich łapki w czerwone ciapki, bronią
Warszawy przed Katolicką Prawicą. Towarzyszka HGW nie popuszcza!!
Ochapała się na matactwie z warszawskimi kamienicami i jest tworem
n i e t y k a l n y m!!! Na czerwonych złodziejaszków itp.nie ma mocnych
po polskiej prawicy! Wygrali w wyborach Polskę i proszę,gdzie ta wygrana
Polska jest?! Nadal komuna dyktuje swoje!!! A wygrańcy już w dygotkach!!!
I o to czerwonym idzie!!!

Lubomir - 09.11.17 11:31
Król Jan III Sobieski przewraca się pewnie w grobie, gdy widzi meczet w swoim ukochanym Wilanowie. A polityka HG-W, to polityka otwarcia się na wszystkich, którzy osłabiają religijno-moralny porządek, praworządność, potencjał gospodarczy i polskość miasta. Ponoć najwyższy stopień przynależności masońskiej, to przejście na islam. Może skorumpowani urzędnicy Ratusza już zaczęli to robić?. Aferzystom zawsze potrzebny jest czyjś parasol ochronny. Islamizacja to przecież polityka kompatybilna z polityką 'bratniego' Berlina.

Jan Orawicz - 09.11.17 2:24
Ta towarzyszka HGW -tylko czekać jak rozwali rząd z Panią Premier
Beatą Szydło.Prawo popisuje się b e z p r a w i e m bezkarnego lewactwa!
Prezydent A.Duda, na ten temat nabrał wody w buziunię! Czyli Głowa Narodu RP zrejterowała ze swoich przywilejów,a głównie obowiązku obrony ważnych
składników polskiego prawa.A lewactwo szaleje, na czele z towarzyszem Schetyną i SLD.Lewacka mobilizacja sił trwa,dalej kraszona różnego formatu obłudnikami,wciąż powtarzanymi na obecny Rząd RP.Prawica nie chce tego
bezprawia zaskarżyć w sądzie.Nie potrafi społeczeństwu wytłumaczyć tej
lejącej się czerwonej obłudy na nasz Rząd po prawicy. Przeciętny Polak i patriota łapie się za głowę i zakłopotany mówi:"Ludzie,co się dzieje z tymi,
co po wielu latach wygrali Polskę?!" Przecież lejąca się -nieustannie czerwona
obłuda z czerwonych ust jest wciąż bezkarna! A powtarzana uparcie, lokuje się
w głowach ludzi i tam dojrzewa - wiadomo do czego! Socjologowie też zaspali,bo nie robią sondaży wśród ludzi,by wiedzieć jakie są autentyczne
nastroje w kraju? Owszem, sprawą w tym zakresie wychodzi na pomoc to,co
już Rząd RP osiągnął przez 2 lata.Ale można zauważyć,że topnieje zwolna
zaufnie do Rządu wśród ludzi!,ponieważ lewactwo potrafi wyrabiać z igły widły
Tych wyrobów jest coraz więcej! Należy posłuchać jak czerwone klekotki klekoczą!

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Maja 1983 roku
Pogrzeb Grzegorza Przemyka zgromadził tłumy przed Kościołem pw. św. St. Kostki i na Powązkach i stał się wielką manifestacją przeciw władzy


19 Maja 1965 roku
Zmarła Maria Dąbrowska, powieściopisarka ("Noce i Dnie") -ur. 1889.


Zobacz więcej