Wtorek 19 Marca 2019r. - 78 dz. roku,  Imieniny: Aleksandryny, Józefa,

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.12.17 - 17:40     Czytano: [702]

Powinni opuścić Unię

Isabel Schayani, prominentna niemiecka dziennikarka irańskiego pochodzenia, wezwała Polskę, Węgry i Czechy do opuszczenia struktur europejskich. W głównym programie informacyjnym niemieckiej telewizji publicznej ARD zapowiedziała, że państwa, które nie chcą godzić się na relokację imigrantów, powinny wystąpić z Unii Europejskiej.

– Popieram silną UE, najpierw musicie się z tym zgodzić, a później możecie zostać na pokładzie – komentowała dziennikarka. – W przeciwnym razie (…) to byłby moment na wasze wyjście. Polecam powiedzieć do Polski, Czech i Węgier – wynoście się, opuśćcie UE – mówiła Schayani.

O sprawie napisał serwis Huffington Post, słowa Schayani komentują także niemieckie media, które analizują słowa popularnej w Niemczech dziennikarki.

Uwagi pojawiły się podczas omawiania pomysłu Martina Schulza, który mówił o potrzebie stworzenia „Stanów Zjednoczonych Europy”. Na tym tle zarysowano obecną, rozpadającą się Unię Europejską, która zmaga się z wieloma problemami. Zdaniem wypowiadającej się w ARD dziennikarki, jeśli struktury europejskie mają być spójne i silne, to muszą je opuścić te państwa, które nie zgadzają się z dominującymi trendami w UE.

Niemieckie media przypominają jednocześnie, że uchodźcy to nie jedyny problem Polski. „Süddeutsche Zeitung" opisuje, że Komisja Europejska planuje upomnieć Polskę za „poważne naruszenia rządów prawa” i „o kontrowersyjne reformy sądownictwa rządu PiS”.
ac/hf.de

Stefczyk.info

Wersja do druku

Kuba - 23.12.17 22:45
Lubomirze, niech nas ręka BOSKA broni od typowych Bawarczyków i typowych Saksończyków.
Dosiego Nowego Roku życzę.

Kuba - 23.12.17 0:13
Jezeli prawicowy autor artykułu, pisze swój artykuł z otwartą przyłbicą, a komentator przyznający się pod publiczkę do swojej prawicowości, komentując, zamyka szczelnie swoją przyłbicę, aby go nie było widać i atakuje poniżej pasa ludzi z prawicy, dobierając sobie imionka, to z tego cieszy się lewactwo, więc trudno z taką moralnością naprawiać UE, i polską lewicę, bo wpierw należy naprawić samego siebie.
No i tyylla

Lubomir - 22.12.17 22:29
Chwilami można odnieść wrażenie,że kierownictwo Kominternu przeniosło się z Moskwy do Brukseli i nadal chce nękać swoje dotychczasowe ofiary. Jaka szkoda, że trwa proces Brexitu a nie Germanexitu. Zinstytucjonalizowana angielskojęzyczna Europa - bez Anglii i Zjednoczonego Królestwa?. Trudno to sobie wyobrazić!. Oby niemieccy marksiści-leniniści nie zaproponowali języka niemieckiego albo rosyjskiego, jako urzędowego języka zjednoczonej Europy.

Stefan - 22.12.17 19:50
Do czego jest nam potrzebny taki kosztowny kołchoz o nazwie Unia Europejska?! To sobie wyrażnie zbudowali komuchy! Kiedy otworzy
wreszcie oczy Europrawica ... także nasza?! Podejrzewam,że jeszcze
ta cała prawica nie dojrzała do pełnej rozwagi! Obecnie Polacy pwinni
się pożegnać z tym kołchozem! Czyli dać przykład innym.

Krystian - 22.12.17 19:17
Antek Drachera, nasz PiS przeszło 2 lata jest przy władzy
i przez ten czas nie potrafił oczyścić administracji RP - z góry
w dół - jak piszesz z bolszewi.Na wielu wiodących stanowiskach,
nadal się panoszą ci z nadania PZPR,ZSL,SD itp. A to jest krasna
armia Przednich Hamulcowych wychodzenia Polski z czerwonych,
czyli bolszewickich łap.To jest Prawica złożona z tzw.Milosiernych!
A to jest na rękę czerwonych cwaników,co widać gołym okiem i
czystymi uszami! Ale nasze słowa Antosiu idą na wiatr!!

MariaN - 22.12.17 16:54
14 lat temu, kiedy bylo referendum wejscia do UE bylem przeciwko bo uwazałem ze to nic innego jak 4 rzesza niemiecka ale trudno weszlismy, trochę skorzystalismy, choć zachód wydoił nas maksymalnie, zniszczono polski przemysł wyrosły obce banki i hipermarkety. Polskie fabryki przestały istnieć. Teraz stara unia boi sie hegemonii Polski bo tam panuje bezhołowie władze i przejmują muzułmanie a w Polsce pod rządami prawicy bz, nadal obowiązują chrześcijańskie reguły i rozwijamy sie b. silnie. Teraz Niemcy z Macaronem będą kombinować, żeby Polskę wyrzucić z Unii, ale teraz jest inna sytuacja, możemy zreformować zniewieściałą i śniętą Unię i dlatego trzeba obnażać ich głupote i hipokryzję i liczyć na coraz większe poparcie innych państw

Lubomir - 22.12.17 16:11
Bezsprzecznie marksizm-leninizm ma się ciągle dobrze - w imperium wiecznie wybieranej towarzyszki Merkel. Niekiedy można odnieść wrażenie, że z tego marksistowsko-leninowskiego piekła - usiłują wyrwać się kraje tradycyjnie katolickie: Bawaria i Saksonia. Tyle tylko, że niemiecko-rosyjski internacjonalizm dokonał spustoszeń także w Kościele bawarskim i saksońskim. Religijność jest tam bardziej deklaracją niż codzienną praktyką. Niekiedy można odnieść wrażenie, że Bawaria i Saksonia wstydzą się za uchodźczy dyletantyzm, czy wręcz za uchodźcze szaleństwo Merkel. Dla typowych Bawarczyków i typowych Saksończyków, to Polska kreuje najlepsze rozwiązania, uniwersalne i modelowe dla wszystkich państw europejskich.

Antek Drachera - 22.12.17 16:00
Agamemnon ja to tak skwituję. Jeżeli ludzie nie będą przestrzegać
BOŻEGO DEKALOGU,to zginą z powodu moralnym barłogu! A w tym celu
czart stworzył sobie komunę itp. tworki potworki,Proszę jak się w naszym
katolickim kraju działo od powojnia.I proszę,co,co wyprawiają obecnie
dzieciny tamtej podłej zarazy sierpo-młotowej. Chcą wywrócić wszystko
to,co wywalczyła katolicka Solidarnosć. I jest fajnie!! Bo przecie- wziąwszy
demokratycznie musi istnieć opozycja!! Bez bolszewickiej opozycji kraj
nie może żyć!!! No i tyylla!!!

Agamemnon - 21.12.17 21:31
Im więcej lewactwa w Unii tym słabsze są prawa człowieka i słabsza gospodarka. Co czwarty obywatel Europy jest bezrobotny, gdy jednocześnie lewaccy włodarze Unii zajmują się redagowaniem instrukcji do klozetowych desek.
Lewactwo nie uznaje zasad wynikających z rachunku logicznego. Co więcej, nie rozumie go. Głupota nigdy nie była siłą cywilizacji ludzkiej. Lewactwo zawsze było jej słabością i stanowiło wstecznictwo cywilizacyjne.

Jeśli ludzkość nie ustali zasad, na mocy których władzę będą mogli sprawować ludzie o wysokich kwalifikacjach moralnych i intelektualnych, cywilizacja postępu będzie napotykać przeszkody nie do pokonania aż do powstania nowych totalitaryzmów. Postęp naukowo techniczny dla rozwoju cywilizacji nie wystarczy, będzie jej zagrożeniem.

(C)Hamil-ton - 21.12.17 11:14
Musi dotrzeć do Niemców i Francuzów, że europa to nie tylko Niemcy i Francja. Polacy i pozostali muszą to tym społecznościom a właściwie politykom szybko i dosadnie wytłumaczyć i dać im do zrozumienia. Niemcy wcale nie chcą być płatnikiem Unii i chętnie by ten eurokołchoz rozwalili w pył. Tylko nie pasuje im to do prowadzonej polityki wg planu "Mitteleuropa" opracowanego jeszcze w 1915 roku.
Najkrócej mówiąc taktyka Niemców polega na ciągłym osłabianiu Polski i podporządkowywaniu jej interesom niemieckim. To jest plan ciągle realizowany od czasu zaborów. W tej materii nic się nie zmieni.
Jak Polska zaczyna rosnąć w siłę Niemcy aktywizują siły przeciwne Polsce sami chowając się za parawanem niewinności udając, ze to nie oni.
Niemcy nie muszą Polski atakować przy otwartej kurtynie. Mają do tego służalczych jurgieltników w UE. Timmermans, Verhofstadt, Tusk, Mogherini to tylko część ludzi z Brukseli, których wcale nie trzeba namawiać do atakowania Polski. Wystarczyło ich awansować na wysokie stanowiska w UE a oni jednoznacznie psim zapachem wyczuli kogo i czyich interesów maj a bronić.
W tej sytuacji możemy mówić o zmowie lewicowo-liberalnej grupy w ramach UE przeciwko Polsce.
Służalczy urzędnicy eurokołchozu chcą dać nauczkę Polsce i innym państwom sprzeciwiającym się niemieckiemu i francuskiemu dyktatowi w UE.
Te ataki na Polskę i zarzuty o brak praworządności są tylko pretekstem do zorganizowanej hucpy i zastosowania przeciwko Polsce klauzuli z pkt 7 traktatu lizbońskiego. To są tylko strachy na lachy. Timmermans tłumacząc uruchomienie procedury przeciwko Polsce sam jednocześnie zaprzeczał istniejącemu prawu w UE o braku jakikolwiek przesłanek ku takiej obstrukcji. Jakoś nie widać by unia europejska wtrącała się do reform sądownictwa w Niemczech czy wysokości wieku emerytalnego kobiet we Francji.
Timmermans w odpowiedzi jednemu z europosłów, że Polska nie wprowadza nic niezgodnego z prawem unijnym niż takie zapisy jakie istnieją w innych państwach UE stwierdził -" to co dobre dla innych państw UE wcale nie musi (jest) być dobre dla Polski". I w tym miejscu Timmermans pogrążył się całkowicie w swojej ignorancji. Uzurpowanie sobie prawa stwierdzania co jest dobre dla Polski a co nie wykracza daleko poza kompetencje, których komisja i pan Timmermans nie posiadają.
To jest jednoznaczne naruszanie prawa UE. Polska powinna zaskarżyć takie poczynania Timmermansa i komisji UE do Trybunału Sprawiedliwości
Szczująca na Polskę Platforma Oszustów i Nowoczesna Targowica układają wspólnie razem z urzędnikami plany rezolucji wobec Polski.
Takie działanie to nic innego jak jawna dywersja wobec suwerennego państwa. 6 osób które głosowały za rezolucją przeciwko Polsce to przedstawiciele PO i SLD.
Ta irańskiego pochodzenia dziennikarka jest na kagańcu mediów kontrolowanych ściśle przez niemiecki urząd kanclerski. Chcąc osiągnąć sukces zawodowy i medialny musi śpiewać z właściwego klucza.
Wszystko co możemy powiedzieć o niemieckiej prasie i mediach, że są wyrazicielem niemieckiej, rządowe polityki oddziaływania na opinię publiczną.
Możemy zaobserwować, że najbardziej zaczęły wierzgać przeciwko ościeniowi dwa najsilniejsze państwa w UE tj. Niemcy i Francja.
W takim stanie rzeczy UE nie jest w stanie poprawnie funcjonować.
Polska czyni starania by doszło do szybkiej reformy unii europejskiej.
Najlepszym rozwiązaniem dzisiejszych problemów Unii byłby powrót do układu z Nicei. Tylko czy najsilniejsi na to pozwolą?
Albo wóz albo przewóz. Tak naprawdę (eufemizm) i Niemcy i Francja chętnie opuściły by UE. Polska natomiast jest zbyt dużym państwem by dać się zbywać poklepywaniem po ramieniu i uściskami (pocałunkami - co za obleśny zwyczaj zapijaczonych urzędników) przedstawicieli establishmentu (komisarzy ludowych) Unii Jewropskiej.

Lubomir - 19.12.17 20:37
A to ładne rzeczy...Iranka wygania Polaków, Węgrów i Czechów z zinstytucjonalizowanej Europy. Może to jednak jej miejsce jest poza Europą?. No chyba, że udowodni swoje np. niemieckie korzenie. Nazizm i rasizm w irańskim czy może jednak w irańsko-niemieckim wydaniu?. Nietrudno wyobrazić sobie butę milionów takich 'uchodźców', skoro jednej nie brakuje takiej buty.

Zenon Pawlik - 19.12.17 20:02
Wara Niemcom od Polski!!! Do tej pory ten podły kraj,który nas napad w 1939r
i nie spłacił nam tego z czego nas obrabował i co nam zbombardował!Razem z
tzw. Krajem Rad - jako także kolosem napadł na nas Polaków.2 kolosy uderzyły
na małe polskie panstwo! Jeden spod sfastyki a drugi z podobnym bandyckim
znakiem w postaci sierpa i młota. Oto bohaterstwo tych kolosów!! Gdzie jest u
nich szacunek do słabszych? Gdzie jest u nich Przykazanie Boże: N i e zabijaj!!!
I takie potwory jeszcze mają głos? Powinni zniknać z powierzchni ZIEMI - zaraz
w czasie napadu na Polskę! Oni i teraz badzo chętnie by powtórzyli tamten
bandytyzm. O tym nie wielu piszących pisze! Znów świat zasypia nad Bożym
Dekalogiem ze słowami - Nie zabijaj!!!

Wszystkich komentarzy: (12)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Marca 1779 roku
Urodził się Józef Dwernicki, polski generał, dowódca kawalerii w powstaniu listopadowym (zm. 1857)


19 Marca 1981 roku
Milicja i SB brutalnie interweniowały wobec delegatów NSZZ Solidarność, podczas sesji w Bydgoszczy


Zobacz więcej