Sobota 17 Listopada 2018r. - 321 dz. roku,  Imieniny: Grzegorza, Salomei

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.12.17 - 15:40     Czytano: [352]

My i oni


Szanowni Państwo!

My jesteśmy uśmiechnięci i życzliwi, bo żyjemy w wolnym kraju i staramy się pomnażać jego dobra. Oni są wulgarni i agresywni, bo czują się niewolnikami, od których nic nie zależy. My wyciągamy do nich rękę, a oni próbują ją kąsać, albo chociaż opluć.

Oni próbują zmieniać znaczenie słów, żeby trudno było się połapać, kiedy kłamią. My przywracamy słowom pierwotne znaczenie. Tolerancja, to dla nas zgoda na czyjeś przywary, póki nie zagrażają naszemu ładowi społecznemu. Oni chcieliby w ramach „tolerancji”, narzucać innym swoje dewiacje.

Skąd bierze się ta różnica? Zwyczajnie – ze stosunku do polskości. My, Polacy, wychowani zostaliśmy w poszanowaniu wolności drugiego człowieka. Polskojęzyczna grupa rozbójnicza nie hołduje żadnym ideałom, liczą się dla nich tylko pieniądze. Szkopuł polega na tym, że nie potrafią ich zdobywać w uczciwy sposób, a nieuczciwy jest bardzo ryzykowny. Nawet kiedy mieli swój wymiar niesprawiedliwości, często pożerali się wzajemnie.

Każdy ma wolną wolę i może przyłączyć się do nas, lub do nich. Do nas bliżej i u nas pewniej.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

Wesołych Świąt Bożego NarodzeniaKOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Expose 50/2017 (339)

Szanowna Pani Małgorzato

Á propos nowego premiera RP, wydaje się, że ta zmiana była koniecznością – nie ze względu na sprawy wewnętrzne kraju, ale politykę zagraniczną. To co się dzieje wokół Polski jest przerażająco czytelne. ONI tzn. Wielcy UE realizują swój scenariusz tworzenia totalitarnego europejskiego superpaństwa, a my do niego nie pasujemy w zasadzie we wszystkich jego podstawowych segmentach:
- gospodarczym – bo nie chcemy „robić” za kolonię do totalnego eksploatowania, m.in. wzmacniając struktury państwa, jako gwaranta obrony gospodarczych interesów,
- politycznym – bo nie podporządkowywujemy się np. koncepcji relokacji, przeszkadzamy w flirtowaniu z Rosją (jesteśmy amerykańskim klinem między Rosją i Niemcami), mamy zakusy tworzenia struktur politycznych scalających państwa Europy Środkowej, jesteśmy orędownikiem państw narodowych i nagminnie nie korzystamy z tego, by siedzieć cicho,
- ideologicznym, bo jesteśmy katolicką zieloną wyspą na kontynencie, co kłóci się z lansowaną przez liderów UE ideologią upudrowanego marksizmu (który docelowo ma stworzyć społeczeństwo ogłupiałych niewolników, którzy „oświeceni i nowocześni” będą dumni ze swojego niewolniczego statusu).
Słowem „Houston mamy problem”. Jak udźwignąć te wyzwania ? Rekonstrukcja rządu miała zapewne temu służyć. Jak sobie poradzi z tymi wyzwaniami ekipa Morawieckiego – zobaczymy, ale łatwo nie będzie. Ale czy Polska kiedykolwiek miała łatwo, od kiedy znalazła się w strefie ZGNIOTU.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

23 grudnia 2017 r. | Nr 51/2017 (340)

Wersja do druku

MariaN - 29.12.17 23:07
Znakomity felieton, jeden z lepszych, które ostatnio czytałem. Tak jest jak Pani pisze, jest wolnośc jest demokracja to jest i wybór, kazdy może wybrać, czy chce być patriotą czy targowiczanem, czy kulturalnym czy chamem, czy inteligentnym czy prostakiem. Patrząc czasami w oczy politykom PO w tylewizji tak sobie myśle, czy ci ludzie naprawdę mówią takie rzeczy prosto z serca czy musza tak mówić, bo musza sie trzymać razem, bo tyle nakradli a kupy nikt nie ruszy, chyba żeby...

Kazik P - 23.12.17 19:21
Pani Aniu o co chodzi tu pani Ani?!
Widać,że przeżywa pani dość napiętą -
przedświąteczną nerwówkę.Czy musi
pani dawać publiczny upust tej
nerwówce z zatajaniem przyczyny?!
Eee!! Może pani mąż nie wywiązał się
ze swoich męskich obowiazków.

Ania - 23.12.17 16:31
A w jakim to WY żyjecie kraju i jaka jest WASZA definicja wolności?

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

17 Listopada 1913 roku
Urodził się Aleksander Bardini, aktor i reżyser teatralny (zm. 1995)


17 Listopada 1942 roku
Urodziła się Anna Seniuk, aktorka filmowa i teatralna, niezapomniana w serialu Czterdziestolatek.


Zobacz więcej