Sobota 17 Listopada 2018r. - 321 dz. roku,  Imieniny: Grzegorza, Salomei

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.01.18 - 12:13     Czytano: [695]

Rodzina po szwedzku


Szanowni Państwo!

Zniesmaczona sylwestrowym badziewiem, obejrzałam nazajutrz szwedzki film i jestem pod wrażeniem, nie tyle kunsztu warsztatowego, co fabuły, bo nie od dziś wiadomo, że Szwedzi kryminały robić umieją. Co prawda, chyba nic nowego w tym gatunku nie da się już wymyślić. Najczęściej twórcy brną w okrucieństwo i seks, pomijając inne aspekty. Film zatytułowany „Hipnotyzer” z 2012 r. na szczęście z tym nie przesadza. Opowiada on historię mordu na typowej szwedzkiej rodzinie. Nie należy się nawet dziwić, że w filmie nie ma muzułmanów, stanowiących znaczną, ale obcą etnicznie populację obywateli tego skandynawskiego kraju. Prawda o tak zwanych uchodźcach, jest oczywiście zakazana, a zatem film o nich traktujący musiałby już w założeniu być fałszywy, a dobry film nie może jawić się jako zakłamany.

Prowadzącego śledztwo wcale nie dziwią takie oto fakty: Małżeństwo, które padło ofiarą mordu, w przeszłości było niezadowolone ze swojej pierworodnej córki, oddało ją więc do adopcji jakiejś obcej rodzinie. Sami byli jednak ludźmi tak „zacnymi”, że adoptowali chłopca, którego matce sąd odebrał prawa rodzicielskie. O ojcu chłopca nic nie wiadomo. Przypuszczalnie dociekliwość detektywa w tej sprawie, byłaby niepoprawna politycznie.

Wniosek nasuwa się taki: postęp w Szwecji wzniósł się na takie wyżyny, że dzieci traktuje się jak zabawki, które można zwrócić, gdy przestają się podobać. A może taka dowolna wymiana dzieci ma jakieś uzasadnienie ekonomiczne? Może za adoptowane dziecko otrzymuje się pieniądze, a własne niechciane, można oddać za darmo?

Islamiści nie integrują się ze Szwedami, to jasne. Ale czy w świetle takiego „postępu” można im to mieć za złe? Zaczynam mieć wątpliwości.


Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

Dziś Trzech KróliKOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. My i oni 51/2017

Szanowna Pani Małgorzato


Ostry społeczny podział na MY i ONI to problem nie tylko Polski. W krajach po przejściach długotrwałego zwasalizowania ten podział długie lata się utrzymuje i replikuje w następnych pokoleniach. Każdy kraj pokolonialny taką chorobę przechodzi i my ją również „załapaliśmy” i ją przechodzimy. Samowylecznie następuje tylko pod warunkiem, że brak jest zewnętrznej presji na kraj pokolonialny (czyli były kolonializm nie jest zastępowany neokolonializmem), z której siłę czerpią ONI. Kto to są ONI? Każde imperialne państwo wasalizując inne państwo hoduje w nim podległą mu „elitę”, która za cenę przywilejów i specjalnej pozycji ma tylko jedno zadanie do spełnienia - trzymać za przysłowiowy pysk lud tubylczy. Gdy w danym kraju brak autentycznych elit, to zadanie jego zwasalizowania jest dla hegemona proste. Jeżeli jednak są, pojawia się problem – trzeba przynajmniej część tych elit przekupić, resztę zastraszyć (tak czynił np. carat), a najlepiej całkowicie zniszczyć fizycznie (tak czyniła bolszewicka Rosja) i zastąpić je nowymi. Z takim wariantem mieliśmy do czynienia w Polsce. Jest tylko jedna szczególna kategoria owych „elit”, którą hegemon nie musi wyhodować i nie pozyskuje jej na drodze zastraszania i przekupywania. Ta kategoria zawsze w podskokach pozostaje na usługach hegemona, gdy zachodzi taka potrzeba, bowiem ona "z definicji” nie identyfikuje się z narodem, w którym żyje. Jest cechą charakterystyczną tych wyhodowanych „elit” i tych "elit" na zawołanie, że zupełnie nie utożsamiają się z narodem, w którym żyją (a raczej z którego żyją), mało tego, z całego serca ten naród nienawidzą, a przynajmniej nim pogardzają.

Dziś mamy w Polsce poważny problem z tym pokolonialnym spadkiem - z owymi „elitami” czyli ONYMI. Choroba toczy nas w najlepsze, bo w odpowiednim czasie nie zastosowaliśmy kuracji przeczyszczającej w postaci politycznej lewatywy.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

6 stycznia 2018 r. | Nr 1/2018 (342)

Wersja do druku

Zbigniew S - 17.01.18 21:22
Poszkodowany,gdzie ty trafiłeś z tym ciekawym materiałem? Kworum,to jest
takie medium nie na takie tematy! Daj to do prawicowych poczytnych mediów jak
np. do Tygodnika Solidarność,TV Trwam itp.To jest materiał,który szybko należy
skierować do szerszej publiki!

Lubomir - 17.01.18 12:02
Nie po darmo Joachim Gauck, specjalista od tematu Stasi/KGB - został prezydentem Deutschlandii. Gdyby wówczas upubliczniono nazwiska niemieckich i polskojęzycznych agentów Stasi/KGB, na eksponowane synekury nie mogłaby liczyć ani towarzyszka Merkel, ani towarzysz Tusk. Niemców i ich konfidentów ani nie zdenazyfikowano, ani nie zdekomunizowano!. Cały ten proces wciąż czeka na swoje rozwiązanie!.

Berek Pinkus - 17.01.18 11:48
Zgodnie z polskim prawem SLD i PO powinny zostać zdelegalizowane.
Powód? Finansowanie ze służb specjalnych z zagranicy tj. z KGB i BND poprzez różne tzw. fundacje w Polsce dotowane przez Rosję i Niemcy.
Można by było zrobić tutaj wyliczanki. Chociażby Fundacja psychiatry Klicha (MON), związana z fundacją Adenauera czy Fundacja Kramka i Kozlowskiej z powiązaniami służb Rosji.
Klich (PO) chodzi po korytarzach Sejmu z podniesioną wysoko głową i bezpardonowo atakuje konstytucyjne władze Polski a Kramek namawia protestujących do "wyłączenia rządu".

Co zrobił PiS i nowy rząd w tym zakresie żeby wziąć za pysk obcą agenturę? Stosują się raczej do uzgodnień z Magdalenki:
My nie ruszamy Waszych Wy nie ruszacie Naszych.
I wszyscy jadą na tym samym wozie. Żyją długo i szczęśliwie.

Waclaw K Poland - 17.01.18 0:19
Poszkodowany - bardzo zwazaj na swoje bezpieczenstwo!!
Bo Tusk i jego - nietykalny lotr synus moze poslac ciebie do
dolka! Jego tatulek jest osobnikiem wysokich lotow!! Stad jego
meska pociecha korzysta z prawa "bezprawia" i nietykalnosci!
Tak bylo i tak jest,bo Wladza PiS boi sie tknac opuszkiem palca
lotrow z okresu wwwaadzdzy Doncia Tuska!!! To widac od lat
golusienkim okiem, A przy tej okazji widac, kto rzadzil Polska az
Dwie kadecje!!!!! I pozostawil po sdobie ruine gospodarcza,ktora
zaprowadzil w Nadwislanskim Kraju.I do tej pory nie ma mocnych
na rozrachunek Doncia Tuska,Jest za to przez Merkel na wysokim
stanowisku w UE!!! A naiwni Polacy milcza na ten temat i ponosza
olbrzymie koszty odbudowywania tego,co ten podpuszczony przez
Niemcow na Polske Tusk-poczynil przez 8 lat premierowania!!!
Wybory tego zdrajcy na premiera RP zapewne byly- od A do Z
sfalszowane!!! I tacy lotrzykowie sa nadal w Polsce NIETYKALNI!!!
Co mozna o tym sadzic?! Mozna sie tylko zlapac za glowe i dalej
nic wiecej!! Spiace spoleczenstwo nic nie zrobi!!!!!! Przed tym spalo
i teraz spi!!!

POszkodowany - 16.01.18 18:56
Sędzia u "Jaworka"; http://www.newsweek.pl/polska/bankiet-i-podejrzane-kontakty-afera-z-sedzia-z-procesu-amber-gold,artykuly,403935,1.html

Wojciech Cieśla oraz Michał Krzymowski.
Narkotyki, paserstwo, grupa przestępcza w Niemczech i przestępstwa podatkowe. To przeszłość znajomego biznesmena, u którego bawiła się sędzia z procesu Amber Gold.
-Te zdjęcia widziały tysiące mieszkańców Trójmiasta - kolorowy, bezpłatny miesięcznik -;Prestiż&-; można znaleźć w sklepach, knajpach, hotelach i galeriach handlowych. Lakierowany papier, dużo reklam. Na końcu każdego numeru fotograficzna kronika towarzyska. W grudniowym numerze na 134 stronie relacja z otwarcia dwóch firm, Intuo i Luxury Design. Mała impreza, najwyżej na trzydzieści osób, bo lokal nie za duży - opowiada

-;Newsweekowi" jeden z gości. - Wszyscy się znali. Lokal, w którym odbywa się bankiet, to nie tylko studio wnętrzarskie, ale też siedziba firmy pożyczkowej skrzyżowanej z siecią lombardów. Na zdjęciach w -;Prestiżu; stoją Wojciech i Iwona Jaworscy, współwłaściciele spółek Intuo i Luxury Design. Widać też uśmiechniętą blondynkę o długich włosach. To Lidia Jedynak, sędzia sądu okręgowego w Gdańsku.
Jeśli chce się wydawać wyroki w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, trzeba być bardzo ostrożnym. Po prostu nie z każdym wypada pić wódkę i nie u każdego wypada bywać. Sędzia orzeka w sprawie Marcina P., twórcy piramidy finansowej Amber Gold a Wojciech Jaworski jeszcze 10 lat temu znany był CBŚ jako Jaworek. Sędzia Jedynak i Wojciech Jaworski utrzymują kontakty towarzyskie co najmniej od 12 lat. W tym czasie Jaworek był skazywany w Polsce i w Niemczech za narkotyki, paserstwo i udział w zorganizowanej grupie przestępczej (jego wyroki niedawno się zatarły). Robił interesy ze świadkiem w procesie Amber Gold i zasiadał w radzie nadzorczej firmy Orcan, która następnie stała się parabankiem działającym podobnie jak piramida finansowa Marcina P.. Szef Orcana do dziś siedzi w areszcie oskarżony o wyłudzenie blisko 8 mln zł.
Wojciech Cieśla o sędzi Lidii Jedynak i jej podejrzanych kontaktach. Zobacz wideo:
O opinię w sprawie bankietu sędzi Jedynak pytamy w Krajowej Radzie Sądownictwa.
Mówi jej rzecznik, sędzia Waldemar Żurek: - W poniedziałek przedłożę prezydium KRS sprawę sędzi Jedynak. Dziś mogę powiedzieć tylko tyle, że sędziowie powinni zwracać szczególną uwagą na osoby, z którymi utrzymują kontakty. Samoograniczanie życia towarzyskiego jest w tym przypadku wskazane.
Adwokat Piotr Kruszyński, profesor prawa karnego, dodaje: - Jeśli chce się wydawać wyroki w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, trzeba być bardzo ostrożnym. Po prostu nie z każdym wypada pić wódkę i nie u każdego wypada bywać. Pytanie też, czy sędzia rzeczywiście nie wiedziała o przeszłości swojego znajomego? Jeśli partnerem biznesowym tego znajomego jest świadek w sprawie Amber Gold, to moim zdaniem sędzia powinna zostać wyłączona z procesu.....

Narkotyki, paserstwo, grupa przestępcza w Niemczech i przestępstwa podatkowe. To przeszłość znajomego biznesmena, u którego bawiła się sędzia z procesu Amber Gold.

Jeśli chce się wydawać wyroki w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, trzeba być bardzo ostrożnym. Po prostu nie z każdym wypada pić wódkę i nie u każdego wypada bywać.
Sędzia orzeka w sprawie Marcina P., twórcy piramidy finansow

POszkodowany - 16.01.18 18:56
Sędzia u „Jaworka” http://www.newsweek.pl/polska/bankiet-i-podejrzane-kontakty-afera-z-sedzia-z-procesu-amber-gold,artykuly,403935,1.html

Wojciech Cieśla oraz Michał Krzymowski.
Narkotyki, paserstwo, grupa przestępcza w Niemczech i przestępstwa podatkowe. To przeszłość znajomego biznesmena, u którego bawiła się sędzia z procesu Amber Gold.
-Te zdjęcia widziały tysiące mieszkańców Trójmiasta - kolorowy, bezpłatny miesięcznik -;Prestiż&-; można znaleźć w sklepach, knajpach, hotelach i galeriach handlowych. Lakierowany papier, dużo reklam. Na końcu każdego numeru fotograficzna kronika towarzyska. W grudniowym numerze na 134 stronie relacja z otwarcia dwóch firm, Intuo i Luxury Design. Mała impreza, najwyżej na trzydzieści osób, bo lokal nie za duży - opowiada

-;Newsweekowi" jeden z gości. - Wszyscy się znali. Lokal, w którym odbywa się bankiet, to nie tylko studio wnętrzarskie, ale też siedziba firmy pożyczkowej skrzyżowanej z siecią lombardów. Na zdjęciach w -;Prestiżu; stoją Wojciech i Iwona Jaworscy, współwłaściciele spółek Intuo i Luxury Design. Widać też uśmiechniętą blondynkę o długich włosach. To Lidia Jedynak, sędzia sądu okręgowego w Gdańsku.
Jeśli chce się wydawać wyroki w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, trzeba być bardzo ostrożnym. Po prostu nie z każdym wypada pić wódkę i nie u każdego wypada bywać. Sędzia orzeka w sprawie Marcina P., twórcy piramidy finansowej Amber Gold a Wojciech Jaworski jeszcze 10 lat temu znany był CBŚ jako Jaworek. Sędzia Jedynak i Wojciech Jaworski utrzymują kontakty towarzyskie co najmniej od 12 lat. W tym czasie Jaworek był skazywany w Polsce i w Niemczech za narkotyki, paserstwo i udział w zorganizowanej grupie przestępczej (jego wyroki niedawno się zatarły). Robił interesy ze świadkiem w procesie Amber Gold i zasiadał w radzie nadzorczej firmy Orcan, która następnie stała się parabankiem działającym podobnie jak piramida finansowa Marcina P.. Szef Orcana do dziś siedzi w areszcie oskarżony o wyłudzenie blisko 8 mln zł.
Wojciech Cieśla o sędzi Lidii Jedynak i jej podejrzanych kontaktach. Zobacz wideo:
O opinię w sprawie bankietu sędzi Jedynak pytamy w Krajowej Radzie Sądownictwa.
Mówi jej rzecznik, sędzia Waldemar Żurek: - W poniedziałek przedłożę prezydium KRS sprawę sędzi Jedynak. Dziś mogę powiedzieć tylko tyle, że sędziowie powinni zwracać szczególną uwagą na osoby, z którymi utrzymują kontakty. Samoograniczanie życia towarzyskiego jest w tym przypadku wskazane.
Adwokat Piotr Kruszyński, profesor prawa karnego, dodaje: - Jeśli chce się wydawać wyroki w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, trzeba być bardzo ostrożnym. Po prostu nie z każdym wypada pić wódkę i nie u każdego wypada bywać. Pytanie też, czy sędzia rzeczywiście nie wiedziała o przeszłości swojego znajomego? Jeśli partnerem biznesowym tego znajomego jest świadek w sprawie Amber Gold, to moim zdaniem sędzia powinna zostać wyłączona z procesu.....

Narkotyki, paserstwo, grupa przestępcza w Niemczech i przestępstwa podatkowe. To przeszłość znajomego biznesmena, u którego bawiła się sędzia z procesu Amber Gold.

Jeśli chce się wydawać wyroki w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, trzeba być bardzo ostrożnym. Po prostu nie z każdym wypada pić wódkę i nie u każdego wypada bywać.
Sędzia orzeka w sprawie Marcina P., twórcy piramidy finansow

POszkodowany - 16.01.18 18:48
KLIKAJ 20x . TEORETYCZNE PAŃSTWO D.TUSKA, CZYLI CH.., D... I KAMIENI KUPA
-WG D. TUSKA- NASZEGO "LEGENDARNEGO CZYŚCICIELA KOMINÓW Z GDAŃSKA" ( który wg swojego lekarza medycyny pracy mial absolutny zakaż pracy na wysokościach] AFERA AMBER GOLD BYŁA CAŁKOWICIE WYJAŚNIONA!
-O perfidii rządu D. Tuska, wg którego wszyscy( tzn. rząd, organyścigania, sądy, US, ABW, ZUS, CBŚ, CBA, UOKiK, GIF, GIIF POLCJA za wyjątkiem PO-szkowanych wiedzieli, że Amber Gold to jest lipa zajął się ściganiem ale osób PO-szkodewanych!
-Na polecenie ministra skarbu W. Rostowskiego Urzędy Skarbowe zajęły się tymi oszukanymi inwestorami w złoto!
-http://www.hotmoney.pl/Fiskus-tropi-ofiary-Amber-Gold-Skad-mieliscie-pieniadze-a31354;
-Fiskus tropi ofiary Amber Gold: Skąd mieliście pieniądze? 22.07.2013 11:46

Fot. Wistula/CC/Wikipedia Commons
Urzędnicy skarbówki uznali, że nadarzyła się świetna okazja do masowej kontroli. Gdański fiskus ściga ciułaczy, sprawdzając, czy są w stanie udowodnić skąd mieli pieniądze, które stracili. Jak nie wykażą, że mieli je z legalnego źródła, to do strat będą musieli dopisać karny podatek: 7,5 tys. złotych od każdych 10 tysięcy - informuje newsweek.pl. Wg dziennikarzy "Newsweeka" równocześnie śledczy zajmujący się sprawą Amber Gold nie przykładają uwagi do kilku wielomilionowych wpłat, których dokonano na samym początku istnienia piramidy finansowej. Jak podejrzewają dziennikarze, mogły być to pieniądzetajemniczych sponsorów małżeństwa P., które kierowało firmą.
Dziennikarze zwracają również uwagę na brak zainteresowania śledczych działaniami samych urzędników fiskusa: Nikt nie ściga referentki z gdańskiego urzędu skarbowego, która "zapomniała" wpisać spółkę Amber Gold do ewidencji podatkowej. Dzięki temu spółka przez kilka lat mogła się rozwijać nie niepokojona przez skarbówkę, choć nie składała sprawozdań finansowych - relacjonuje newsweek.pl. Jak podkreślają dziennikarze, z punktu widzenia Izby Skarbowej piramidy finansowej znanej jako Amber Gold po prostu nie było.
-Autor: Paweł Rybicki | pawel.rybicki@hotmoney.pl

POszkodowany - 16.01.18 18:43
Komisja UJAWNIA: Chcieli osłabić LOT i sprzedać w obce ręce! Zgadnijcie komu…

PRZECIEŻ TO TUSKOWIE CHCIELI ZNISZCZYĆ LOT! TERAZ WIADOMO KTO I DLACZEGO STOI ZA AFERĄ AMBER GOLD !
Źródło: teFakty.pl -http://tefakty.pl/2017/05/28/komisja-ujawnia-chcieli-oslabic-lot-i-sprzedac-w-obce-rece-zgadnijcie-komu/

Cukrownie, kopalnie, stocznie - wszystkie te sektory - i wiele innych - z których korzyści czerpała polska gospodarka, za czasów rządów Donalda Tuska a później Ewy Kopacz niemal doszczętnie upadły. Inne z kolei znalazły się w rękach naszych zachodnich sąsiadów i - o dziwo -; nagle stały się rentowne.
Nasze państwo, po ośmiu latach drenowania go przez proniemiecką partię, pozostaje właścicielem niewielu spółek - w tym Polskich Linii Lotniczych LOT.
Choć -gdyby afera Amber Gold nie stała się tak głośna - prawdopodobnie LOT byłby już w rękach…
A jakże, niemieckich! (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Skąd to wiemy? Wczoraj gościem RMF FM była przewodnicząca sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości po raz kolejny objaśniała, jak działały mechanizmy ochronne dla Marcina P. i innych zamieszanych w Amber Gold i OLT Express za czasów PO-PSL.

Jak się okazuje, państwowego giganta, którym jest oczywiście LOT, miała "wykupić" niewielka spółka OLT Express, z którą związany był m.in. Michał Tusk, syn byłego premiera a obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej.

- To jest kwestia nie tyle przejęcia samego LOT-u, co przejęcia rynku LOT-u, osłabienia LOT-u... - tłumaczyła na antenie RMF FM przewodnicząca Małgorzata Wassermann.
- Po przejęciu tego, co chcieli przejąć, po stworzeniu spółki OLT, zamierzali to sprzedać, no... nie ukrywając, że również za granicę, wskazywali tutaj kierunek niemiecki - wyjaśniła.

Maj 28, 2017
-http://newsweb.pl/2017/06/01/bliscy-tuska-przyznali-donald-boi-sie-ze-to-skonczy-sie-za-kratami/
-http://wpolityce.pl/polityka/344308-nasz-news-ktos-pomagal-marcinowi-p-w-upadku-lot-u-mamy-dowod-wiadomosc-od-szefa-amber-gold-1-pazdziernika-lot-sklada-wniosek-o-upadlosc

Profesor Górski: "Amber Gold było operacją niemieckiego wywiadu. Polacy sami mieli sfinansować przejęcie swojego rynku lotniczego przez Niemcy
http://wolnosc24.pl/2017/06/29/profesor-gorski-amber-gold-bylo-operacja-niemieckiego-wywiadu-polacy-sami-mieli-sfinansowac-przejecie-swojego-rynku-lotniczego-przez-niemcy/ Przez Redakcja Wolnosc24

POszkodowany - 16.01.18 18:41
PILNE. Prof. prawa UJAWNIA: Niemcy mieli przejąć polski rynek lotniczy! Polacy mieli wszystko sfinansować
http://newsweb.pl/2017/06/30/pilne-prof-prawa-ujawnia-niemcy-mieli-przejac-polski-rynek-lotniczy-polacy-mieli-wszystko-sfinansowac/ 30/06/2017

Informacje, które ujawnił profesor prawa na KUL, a w przeszłości sędzia Trybunału Stanu, są dosłownie zatrważające. Okazuje się, że za rządów Donalda Tuska usiłowano oddać w niemieckie ręce… cały polski rynek lotniczy.
Mało tego! Za cały proceder mieli zapłacić Polacy. Czyż to nie szczyt bezczelności i pogardy wobec własnego narodu?

Już ponad miesiąc temu podawaliśmy informacje, które ujawniła przewodnicząca komisji ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann. Według nich, za rządów Donalda Tuska, planowano osłabić i sprzedać LOT Niemcom. Miało się to odbyć za pośrednictwem Amber Gold i spółki OLT Express, w której zatrudniony był syn premiera. Dziś okazuje się, że ta akcja była zakrojona na znacznie szerszą skalę, a brali w niej również udział Niemcy.
Profesor prawa na KUL Grzegorz Górski, a w przeszłości sędzia Trybunału Stanu, opublikował w mediach społecznościowych wpis na temat Amber Gold, który jego zdaniem miał być operacją BND (niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej)

- Rok temu moje źródła w ABW mówiły, że cała akcja z Amber Gold była operacją BND, której celem miało być przejęcie polskiego rynku lotniczego tak, aby centralnym portem lotniczym dla Polski stało się lotnisko w Berlinie. Do tego chodziło o to, by operację tę de facto sfinansowali sami Polacy. A ABW miała osłaniać całą tę operację - napisał.
Od razu dodał, że wtedy powątpiewał w tę teorię, ale w obliczu ostatnich zeznań przed komisją śledczą wątpliwości zniknęły.
- Potraktowałem to wtedy jako "podpuchę", a dzisiaj widać już wyraźnie, że to była prawda. A kto mógł zezwolić na taką operację obcym służbom w Polsce? No i jeszcze jedno. Pieniążki są bezpieczne w Luksemburgu - podsumował. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=849987901820767&set=a.611520222334204.1073741829.100004286949556&type=3&theater https://www.facebook.com/photo.php?fbid=849987901820767&set=a.611520222334204.1073741829.100004286949556&type=3&hc_location=
ufi;
Marcin Palion Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

POszkodowany - 16.01.18 18:40
Wyciekł najpilniej strzeżony dokument w sprawie Amber Gold. Poseł: ,,Komorowski i Rostowski muszą stanąć przed komisją śledczą"
Opublikowane 2017/07/02 w Wiadomości z Polski

http://niezlomni.com/wyciekl-najpilniej-strzezony-dokument-w-sprawie-amber-gold-posel-komorowski-i-rostowski-musza-stanac-przed-komisja-sledcza/
Dziennikarze tygodnika "wSieci" dotarli do tajnej notatki byłego szefa ABW Krzysztofa Bondaryka z 2012 roku. Informował w niej premiera Donalda Tuska o zagrożeniu, które stanowi Amber Gold. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego miała dowody, że spółka Marcina P. to "piramida finansowa", a linie OLT Express służyły do wyprowadzania pieniędzy z Amber Gold.

Oprócz Tuska notatkę otrzymał Bronisław Komorowski oraz kilka innych osób, których kompetencje dotyczyły sprawy: Jacek Cichocki, Jan Vincent Rostowski, Sławomir Nowak i przewodniczący KNF Andrzej Jakubiak. W tytule notatki użyto sformułowania ,,piramida finansowa". Pojawiła się informacja, że skrytki bankowe, które wynajmowało Amber Gold, nie były w stanie pomieścić takiej ilości złota, którą powinna posiadać spółka. Bondaryk informował, że resort gospodarki wydał spółce zakaz prowadzenia działalności składowej ze względu na wyroki Marcina P. Z kolei o OLT pisano, że działalność tej spółki ,,może być nieuzasadniona ekonomicznie". Bondaryk pisał:
"Działalność Amber może być prowadzona nie tylko z naruszeniem prawa bankowego (...), ale także może być ukierunkowana na wyłudzenia finansowe" i jednocześnie dawał do zrozumienia, że pokrzywdzonych może być kilkadziesiąt tysięcy osób.
- mówi dziennikarz wSieci Marcin Wikło, który notatkę nazywa ,,przez lata najpilniej strzeżonym dokumentem w sprawie Amber Gold - Po jej treści wiemy dlaczego. Nawet po notatce ABW o działalności Amber Gold, dano Marcinowi P. 2-3 miesiące po to, żeby te pieniądze wyprowadził
-podkreśla. Poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz15 dodaje w rozmowie z wPolityce.pl, że ,,będzie konieczność zweryfikowania przed Komisję ds. Amber Gold, co funkcjonariusze, do których adresowana była ta notatka zrobili ws. biznesu Marcina P.".
- Nie ma wątpliwości, że Bronisław Komorowski, Jacek Cichocki i Jacek Vincent Rostowski będą musieli stanąć przed Komisją ds. Amber Gold. ABW wiedziała już wtedy praktycznie wszystko nt. funkcjonowania piramidy finansowej, wiedziała również wiele nt. przemysłu lotniczego, wiedział o wszystkim również sam Donald Tusk. Pytanie zasadnicze brzmi: dlaczego pozwolono na takie działanie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego? Funkcjonariusze państwa nie zareagowali w żaden sposób właściwy, a ta notatka, to najlepszy na to dowód
Nie tylko Tusk, ale także Komorowski, Rostowski i Cichocki wiedzieli, że Amber Gold to lipa (wpis z dnia 3/07/2017)

POszkodowany - 16.01.18 18:39
Dlaczego inwestowano w złoto?
-CENA ZŁOTA; 31 maja 2010 r złoto kosztowało 39,902 USD/ 1 gram, natomiast 18.08.2012 r. 1 gram złota kosztował już. -57,059 USD. Jest to ponad 43 % owy wzrost wartości w przeciągu zaledwie 27mies.
Dedykuję to historykowi , D. Tuskowi (analfabecie ekonomicznemu ). który publicznie twierdzi, że ci co inwestowali w złoto, są analfabetami matematycznymi.
PRAWDA JEST CAŁKOWICIE INNA, SĄ GENIUSZMI, TYLKO, III RP ZA RZĄDÓW PO-PSL OKAZAŁO SIĘ MAFIJNYM PAŃSTWEM TEORETYCZNYM CHRONIĄCYM PRZESTĘPCÓW !
ZA RZĄDÓW PO-PSL PAŃSTWO TO TYLKO CH.., D... I KAMIENI KUPA!

Wykres cen złota na przestrzeni ostatnich 20 lat

Na początku 2000 r. 1 gram złota kosztował $9,72 natomiast w styczniu 2012 r. 1 gram złota kosztował już $55,73. Jest to ponad 5,5-
krotny wzrost wartości w przeciągu zaledwie 12 lat! wykop.pl

TAK ZALECAŁ INWESTOWAĆ KNF NA KURSACH DLA KANDYDATÓW NA CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH SPOŁEJK SKARBU PAŃSTWA
-http://www.wykop.pl/link/1378889/wykres-cen-zlota-na-przestrzeni-ostatnich-20-lat/ jak wyżej
WIĘCEJ INFORMACJI
-http://www.aferyprawa.eu/Sady/Skurwiona-Temida-AKTUALNE-WPADKI-PRZEKRETY-W-SADACH-GDANSKICH-194
-https://www.google.pl/search?q=%E2%80%A2%20SKURWIONA%20TEMIDA&espv=2&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=
0ahUKEwiV8LaZ59PSAhXF8ywKHcq9Do8QsAQIIQ&biw=1280&bih=918&dpr=1

Dlaczego inwestowano w złoto?
-http://zlotoisrebro.blox.pl/tagi_b/214/srebro.html?PageNumber=12
http://wpolityce.pl/polityka/332491-swiadek-pograza-tuska-przed-komisja-ds-amber-gold-byla-prezes-uokik-nie-mielismy-zadnego-wsparcia-od-instytucji-panstwowych

POszkodowany - 16.01.18 18:34
WYKAZ "BEZPRAWIA PAŃSTWA TEORETYCZNEGO" NA PRZYKŁADZIE AG [rządy PO-PSL]
https://www.facebook.com/edward.roeding.5/posts/275449202908931 <klikaj
Odpowiedzialność państwa w sprawie Amber Gold
Na wstępie trzeba wskazać, że zgodnie z Konstytucją III RP rolą państwa jako organizacji politycznej jest m.in. zapewnienie bezpieczeństwa jego Obywatelom, w tym skutecznej ochrony własności, a co zatem idzie i oszczędności przed nieuczciwymi przedsiębiorcami i oszustami. Do realizacji tych zadań władze państwa dysponują szeregiem instytucji, urzędów i organów władzy publicznej, utrzymywanych z naszych podatków; Urząd Ochrony Konkurencji i Klienta (UOKiK), Policja, Prokuratura, Ministerstwo Sprawiedliwości, ABW, CBA, Urząd Skarbowy, Komitet Stabilności Finansowej (KSF), Ministerstwo ds. walki z korupcją, Generalny Inspektor Informacji Finansowej (GIIF), Krajowy Rejestr Karny (KRK) oraz tzw. niezawisłe Sądy itd.
- (Afera Amber Gold pod ochroną państwa)-TOTALNA OCHRONA NIEMAL WSZYSTKICH ORGANÓW ŚCIGANIA I ADMINISTRACJI PAŃSTWA
http://autorzygazetypolskiej.salon24.pl/497899,afera-amber-gold-pod-ochrona-panstwa Jak widać w przypadku Amber Gold, wszystkie ww. instytucje nie tylko, że zawiodły ale świadomie lub nieświadomie stały się jego parasolem ochronnym i po raz kolejny okazały się całkowicie niesprawnymi oraz niewydolnymi fasadami demokratycznego państwa prawa.
1. Naruszenie Konstytucji III RP w przypadku afery Amber Gold
Art. 1. Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.
Art. 2. Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.
Art. 4.1.Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.2.Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.
Art. 5. Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium, zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju.
Art. 7.Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.
Art. 8.1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.
Art. 21.1.Rzeczpospolita Polska chroni własność i prawo dziedziczenia.2Wywłaszczenie jest dopuszczalne jedynie wówczas, gdy jest dokonywane na cele publiczne i za słusznym odszkodowaniem.
Art. 32.1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
Art. 76.1.Władze publiczne chronią konsumentów, użytkowników i najemców przed działaniami zagrażającymi ich zdrowiu, prywatności i bezpieczeństwu oraz przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi. Zakres tej ochrony określa ustawa.
Art. 77.1. Każdy ma prawo do wynagrodzenia szkody, jaka została mu wyrządzona przez niezgodne z prawem działanie organu władzy publicznej. 2.Ustawa nie może nikomu zamykać drogi sądowej dochodzenia naruszonych wolności lub praw.
2. KK. Art. 231 § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
KK-Art.286 par 1 Art. § 1. "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. § 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności," albo też:
Art.303. "Jeżeli zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, wydaje się z urzędu lub na skutek zawiadomienia o przestępstwie postanowienie o wszczęciu śledztwa, w którym określa się czyn będący przedmiotem postępowania oraz jego kwalifikację prawną."
KPK-Art.304.§1. Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję.

POszkodowany - 16.01.18 18:23
SPÓŁKI SUPER PRZESTĘPCY -MARCINA P/S. OPRÓCZ AMBER GOLD.[ 23- KROTNIE KARANEGO PRZESTĘPCY Z 2-MA KURATORAMI SĄDOWYMI I 14 LISTAMI GOŃCZYMI, KTÓRY NA PRZEPUSTCE Z ARESZTU Z POMOCĄ 23 INSTYTUCJI PAŃSTWA , ZAREJESTROWAŁ AŻ 11 SPÓŁEK Z.O.O.]
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=321209098335586&id=100013394945343
Sadowym -17.09.2003
Ostatni wpis Numer wpisu 4, Data dokonania wpisu -27.08.2012
Sygnatura akt GD.VII NS-REJ.KRS/9612/12/375
SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDANSKU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO
REJESTRU SADOWEGO
1.Oznaczenie formy prawnej SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA
2.Numer REGON/NIP REGON: 192935368, NIP:
3.Firma, pod która spółka działa
GRUPA FINANSOWO-HANDLOWA "NOVA" SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA
1.Siedziba kraj POLSKA, woj. POMORSKIE, powiat M. GDANSK, gmina M. GDANSK, miejsc. GDANSK
1.Nazwa organu uprawnionego do reprezentowania podmiotu ZARZAD
Dane osób wchodzących w skład organu
1 1.Nazwisko / Nazwa lub Firma MŁODNICKA
2.Imiona EWA TERESA
3.Numer PESEL/REGON 63081710141
4.Numer KRS ****
5.Funkcja w organie reprezentujacym PREZES ZARZADU
Dane wspólników
1 1.Nazwisko / Nazwa lub firma MŁODNICKA
2.Imiona EWA TERESA
3.Numer PESEL/REGON 63081710141
4.Numer KRS *****
5.Posiadane przez wspólnika udziały 50 UDZIAŁÓW O ŁACZNEJ WYSOKOSCI 25 000ZŁ
2 1.Nazwisko / Nazwa lub firma STEFANSKI
2.Imiona MARCIN
3.Numer PESEL/REGON 84072602658
5.Posiadane przez wspólnika udziały 50 UDZIAŁÓW O ŁACZNEJ WYSOKOSCI 25 000ZŁ
Rubryka 1 Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu ZARZAD
Podrubryka 1
Dane osób wchodzących w skład organu
1 1.Nazwisko / Nazwa lub Firma MŁODNICKA
2.Imiona EWA TERESA
3.Numer PESEL/REGON 63081710141
5.Funkcja w organie reprezentującym PREZES ZARZADU

KRAJOWY REJESTR SĄDOWY
Stan na dzień 29.07.2015 godz. 17:44:48
Numer KRS: 0000198941
Data rejestracji w Krajowym Rejestrze Sadowym 09.03.2004
Ostatni wpis Numer wpisu 6 Data dokonania wpisu 31.03.2014
Sygnatura akt GD.VII NS-REJ. KRS/5041/14/53
Oznaczenie sadu SAD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDANSKU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SADOWEGO
Dane podmiotu
1.Oznaczenie formy prawnej SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA
2.Numer REGON/NIP REGON: 193002064, NIP: ---
3.Firma, pod która spółka działa HELIOS - GRUPA INWESTYCYJNA SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI
1.Siedziba kraj POLSKA, woj. POMORSKIE, powiat TCZEWSKI, gmina TCZEW, miejsc. TCZEW
2.Adres ul. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYNSKIEGO, nr 28, lok. ---, miejsc. TCZEW, kod 83-110, poczta TCZEW,
Dane wspólników
1 1.Nazwisko / Nazwa lub firma PEPLINSKA
2.Imiona IWONA MARIA
3.Numer PESEL/REGON 63082308321
5.Posiadane przez wspólnika udziały 300 UDZIAŁÓW W ŁACZNEJ WYSOKOSCI 15.000,00 ZŁ.
2 1.Nazwisko / Nazwa lub firma PREUHS
2.Imiona IWONA MARIA
3.Numer PESEL/REGON 66081311268
4.Numer KRS *****
5.Posiadane przez wspólnika udziały 200 UDZIAŁÓW W ŁACZNEJ WYSOKOSCI 10.000,00 ZŁ.
3 1.Nazwisko / Nazwa lub firma PREUHS
2.Imiona BOGUMIŁ ZYGMUNT
3.Numer PESEL/REGON 60121007630
4.Numer KRS *****
5.Posiadane przez wspólnika udziały 200 UDZIAŁÓW W ŁACZNEJ WYSOKOSCI 10.000,00 ZŁ.
4 1.Nazwisko / Nazwa lub firma STEFANSKI
2.Imiona MARCIN
3.Numer PESEL/REGON 84072602658
4.Numer KRS *****
5.Posiadane przez wspólnika udziały 300 UDZIAŁÓW W ŁACZNEJ WYSOKOSCI 15.000,00 ZŁ.
Dział 6 Likwidacja
1 1.Informacja o otwarciu likwidacji 17.03.2004 UCHWAŁA ZGROMADZENIA WSPÓLNIKÓW O OTWARCIU LIKWIDACJI SPÓŁKI
- NOTARIUSZ GABRIELA WILBIK, KANCELARIA N OTARIALNA W GDANSKU, UL.PODBIELANSKA 16/3, REP.A NR 1282/2004
KLEPTOKRACJA
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=324424574680705&set=p.324424574680705&type=3&theater Kleptokracja TUSK LIKWIDUJE W ABW -KOMÓRKĘ ŚCIGAJĄCĄ PRZESTĘPSTWA GOSPODARCZE.
https://www.facebook.com/906779742751523/photos/a.908342475928583.1073741828.906779742751
523/12379123791237972542965573/?type=3&theater JW

POszkodowany - 16.01.18 18:16
"Bierność dobrych ludzi powoduje rozszerzanie się zła" E.Burke
I-Odpowiedzialność państwa w sprawie Amber Gold
&#8226; [1} -http://wgospodarce.pl/opinie/6113-odpowiedzialnosc-panstwa-w-sprawie-amber-gold; ARTYKUŁ ZAJĄŁ III MIEJSCE W KONKURSIE DZIENNIKARZ OBYWATELSKI 2013 R. - PUBLICYSTYKA KILKA MIESIĘCY PO PUBLIKACJI REDAKTOR NACZELNY ZOSTAŁ ODWOLANY.
Na wstępie trzeba wskazać, że zgodnie z Konstytucją III RP rolą państwa jako organizacji politycznej jest m.in. zapewnienie bezpieczeństwa jego Obywatelom, w tym skutecznej ochrony własności, a co zatem idzie i oszczędności przed nieuczciwymi przedsiębiorcami i oszustami. Do realizacji tych zadań władze państwa dysponują szeregiem instytucji, urzędów i organów władzy publicznej, utrzymywanych z naszych podatków; Urząd Ochrony Konkurencji i Klienta (UOKiK), Policja, Prokuratura, Ministerstwo Sprawiedliwości, ABW, CBA, Urząd Skarbowy, Komitet Stabilności Finansowej (KSF), Ministerstwo ds. walki z korupcją, Generalny Inspektor Informacji Finansowej (GIIF), Krajowy Rejestr Karny (KRK) oraz tzw. niezawisłe Sądy itd. - (Afera Amber Gold pod ochroną państwa). -[2]- AFERA AMBER GOLD POD OCHRONĄ PAŃSTWA
"Sprawę zacznijmy analizować od postaci szefa Amber Gold Sp. z o.o. Prezes zarządu spółki-Marcin P. vel Stefański w latach; wiosna 2009 r. do sierpnia 20012 r., biznesmen bez stałego adresu zamieszkania, przez wiele lat poszukiwany (pod nazwiskiem M. Stefański) przez gdańskie sądy oraz policję, skazany co najmniej 9-oma wyrokami w zawieszeniu ( w sumie 7 lat i 5 mies. pozbawienia wolności): za przywłaszczenie, wyłudzanie pieniędzy, oszustwa, fałszerstwa oraz inne przestępstwa gospodarcze. Zgodnie z ksh- art. 18. § 2. w ogóle nie miał prawa być członkiem zarządu, rady nadzorczej itd., jakiejkolwiek spółki na terenie III RP. Jak się okazuje, wszystkie jego tzw. "biznesy" dokonywał z całą premedytacją i na dodatek w złej wierze. Pławił się wraz z żoną w luksusie, nie martwiąc się tym, że jego Klienci utracili oszczędności całego życia. Jednocześnie jako mecenas sztuki był on zarazem jednym z najbardziej wpływowych ludzi w Polsce, o którego względy ubiegali się, tacy ludzie jak: syn premiera, niektórzy politycy, filmowcy kręcący film o L. Wałęsie, dominikanie z Gdańska, a nawet opiekunowie małp z gdańskiego zoo
Dlaczego człowiek z tyloma wyrokami mógł w Polsce zalegalizować parabank? Gdzie się pochowały ww. organy, urzędy i instytucje państwa? To co nam zademonstrowano, to był festiwal pomyłek, wpadek i braku odpowiedzialności Państwa.
Okazało się jednak, że w otoczeniu tych urzędów i instytucji państwowych firma Amber Gold Sp. z o.o. prowadziła w latach 2009 - 2012 szeroką działalność bankową, na którą nie miała licencji, ze szkodą kilkunastu tysięcy Klientów. Jak widać w przypadku spółki Amber Gold (AG) wszystkie ww. instytucje zawiodły i po raz kolejny okazały się tylko niesprawnymi oraz niewydolnymi fasadami w "demokratycznym państwie prawnym urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej." Dlaczego było to możliwe? Kto odnosił z tego procederu korzyści? Dlaczego władze państwa pozwalały tej oszukańczej firmie działać przez tak długi okres, a prominentni przedstawiciele partii rządzącej brali udział w reklamach tej spółki?
W efekcie, większość wierzycieli AG całkowicie utraciło zaufanie do ww. organów, instytucji oraz urzędów państwowych.
&#8226; Istnieje uzasadniona i zarazem udokumentowana podstawa do tego, by sądzić, że odpowiedzialność za sprawę wyłudzenia od Obywateli "demokratycznego państwa prawa" setek milionów zł przez Amber Gold Sp. z o.o. ponoszą aparat władzy oraz ww. instytucje, urzędy i organy mające ustawowy obowiązek chronienia swoich Obywateli. Ponadto, ze względu na specyfikę spraw, które miały miejsce w województwie pomorskim, zawinili: tamtejsze organy ścigania oraz sądy. Zgodnie z artykułem pt. W kraju bezprawia? (środa, 15 sierpnia 2012 r.) czytaj całość
PAŃSTWO POd LIPĄ
https://www.facebook.com/photo.php?fbid

POszkodowany - 16.01.18 18:11
WSTĘP -GDZIE JEST PAŃSTWO?
-https://sites.google.com/site/ambergoldforum/
Gdzie jest Państwo? Kiedy wybuchła afera Amber Gold, premier Donald Tusk, pozwolił sobie z trybuny sejmować trywializować dramat tysięcy poszkodowanych mówiąc że trudno wymagać abym radził Polakom jak mają bezpiecznie lokować swoje oszczędności&#8221;. Przerzucił tym samym ciężar odpowiedzialności na klientów spółki, pomijając fakt niewydolności administracji publicznej, nieskuteczności systemu sądownictwa oraz organów ścigania. Tymczasem podstawową funkcją demokratycznego państwa prawa jest eliminowanie podmiotów działających sprzecznie z prawem , ochrona interesu Obywateli oraz zapewnienia im poczucia bezpieczeństwa i sprawiedliwości.
Jako jedna z ofiar oszustwa małżeństwa Plichtów stwierdzam, że szereg instytucji, urzędów, organów władzy publicznej zrobiło wszystko aby zdecydować się zostać klientem Amber Gold. Rzeczpospolita i Gazeta Wyborcza w codziennych rankingach wysokości oprocentowania lokat na pierwszym miejscu umieszczała AG. W centrach miast największe bilbordy i najlepsze lokale należały do AG. Wyłudzenie pieniędzy przez Plichtów od ponad 18 tys. osób było możliwe dzięki zaniechaniom Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ABW, CBŚ oraz części banków współpracujących z Amber Gold. Wszystkie, zamiast chronić obywateli, chroniły aferzystę, bo jak inaczej tłumaczyć fakt braku reakcji na raport Krajowego Nadzoru Finansowego , wskazujący, że interes Plichtów jest nielegalną piramidę finansową.
Jak inaczej rozumieć poparcie i uwiarygodnienia działalności Plichty przez zaprzężenie się gdańskich Vip-ów do ciągnięcia samolotu OLT Ekspres. Właśnie spektakularne otwarcie nowej linii lotniczej nagłaśnianej przez wszystkie możliwe media, własny samolot, rząd stewardes w czerwonych uniformach, szereg samochodów przed lotniskiem do rozwożenia pasażerów OLT Ekspres, a także porzucenie etatu w Gazecie Wyborczej przez syna premiera na rzecz pracy u Plichty, spowodowały, że w czerwcu, a więc zaledwie dwa miesiące przed wybuchem afery, zaniosłam pieniądze do Amber Gold. Podjęłam taką decyzję w najgłębszym przekonaniu, że uruchomienie linii lotniczej jest możliwe tylko osobie wszechstronnie prześwietlonej przez organa zapewniające państwu bezpieczeństwo, a zatem Plichta i jego interesy są wiarygodne zaś on sam reprezentuje typ odważnego, pomysłowego biznesmena.
Podjęłam taką decyzję w najgłębszym przekonaniu, że uruchomienie linii lotniczej jest możliwe tylko osobie wszechstronnie prześwietlonej przez organa zapewniające państwu bezpieczeństwo, a zatem Plichta i jego interesy są wiarygodne a on sam reprezentuje typ odważnego, pomysłowego biznesmena. Kiedy sie okazało, ze król jest nagi, ma za sobą 9 prawomocnych wyroków sadowych, zalega z podatkami, zasadne stało sie pytanie jak mogło do tego dojść.? Kto poniesie odpowiedzialność za pozostawienie tysięcy ludzi bez grosza.?
Dzisiaj stają sie pośmiewiskiem, pisze się o nich jako o chytrych, głupich emerytach. Żadna partia ani ugrupowanie nie ma w swym programie wyborczym pomysłu na to jak pomóc oszukanym ludziom, mimo tego że Konstytucja RP art.77 ust.1 wyraźnie wskazuje na obowiązek naprawienia szkody wyrządzonej działaniem organów władzy publicznej, niezależnie od odpowiedzialności funkcjonariuszy powodujących szkodę. Nonszalancja władzy w stosunku do wierzycieli, ustawienie ich w ostatnim rzędzie (IV) do odszkodowań przed instytucjami , które zaniedbaniem przyczyniły sie do ich ruiny, doprowadziły do tego , ze po raz pierwszy w życiu nie wezmę udziału w wyborach. To nie jest juz moje państwo! Konstatuje tak z głębokim rozgoryczeniem, jako osoba działająca całe swoje życie dla jego dobra i pomyślności.
Ewelina Puczek.
[1] JAKĄ ROLĘ ODGRYWAL DONALD TUSK?
- https://www.youtube.com/watch?v=4Y6YRTx553o
POSZKODOWANI PRZEZ AMBER GOLD 18 TYSIĘCY INWESTORÓW OK. 890 MILIONÓW ZŁ
[2] POSZKODOWANI PRZEZ AMBER GOLD
-https://www.ambergoldposzkodowani.com/
[3] NAJWIĘCEJ INFORMACJI O AFERZE AG
-https://sites.google.com/site/ambergoldforum
[4 ] W GOSPODARCE-PROCES ANBWR GOLD POTRWA 100 LAT
-http://wgospodarce.pl/opinie/20448-proces-amber-gold-potrwa-sto-lat JN

POszkodowany - 16.01.18 18:10
Amber Gold-złoty przekret
Dom składowy metali szlachetnych i złota AG
MILCZENIE JEST ZŁOTEM ( naczelna reguła każdej mafii!)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=349775858812243&set=a.111689762620855.1073741828.100013394945343&type=3&theater
POlityczne - déj&#224; vu!
23 krotnie karany, aż 9 x prawomocnie skazany na 7 lat i 3 miesiące więzienia w zawieszeniu i przydzieleniu mu aż dwóch kuratorów sądowych (W. Laprus i M. Lipski), którzy de facto byli jego pretorianami, "menel" pederasta z przychodem, około 495 zł /rok, bez stałego adresu zamieszkania, kilkakrotnie skazany jako tzw. "słup" i na dodatek, też zatrudniał jako" słupy", swoich kolegów. Zgodnie z art. 18 .KSH § 2. w ogóle nie miał prawa być członkiem zarządu oraz rady nadzorczej itd. Będąc ścigany przez policję, jednocześnie wydał na swoją reklamę ok. 60 mln zł! To on bez licencji na działalność bankową, stworzył parabank będąc na "wyżebranej" przepustce z aresztu, rejestruje Amber Gold. - Marcin P zatrudnił jako tzw. "piorunochron" tzw. "eksperta lotniczego" -syna premiera Marcina [7 lat studiował na UG socjologię - gender- magisterka z "ról płciowych w rodzinie"!]- Oszukano 18, 5 tysiąca udziałowców (utracili oni oszczędności życia) na 851 mln. zł. D. Tusk akurat zlikwidował pion gospodarczy ABW. Minister spraw wewnętrznych i administracji - B. Sienkiewicz ten od policji, ABW, CBŚ, CBA oraz i wywiadu - powiedział, że - "państwo polskie istnieje tylko teoretycznie- są tylko ch.., d...i kamieni kupa! Od kogo więc mają poszkodowani żądać zwrotu swoich lokat pieniężnych. Wg Tuska "nic się nie stało!" http://autorzygazetypolskiej.salon24.pl/497899,afera-amber-http://autorzygazetypolskiej.salon24.pl/497899,afera-amber-gold-pod-ochrona-panstwa. Michała Tuska wynajęła -mafia?- http://telewizjarepublika.pl/rzymkowski-michal-tusk-byl-wynajety-przez-zoorganizowana-grupe-przestepcza,45698.html

Zenon B - 09.01.18 18:27
Taka lebiega jak D.Tusk tak rządził Piolską,by zeszła na dziady!!
Kiedy to mu się udało dał dyla do towarzyszki A.Merkel. Czyli on -
jako z pochodzenia Niemiec do Niemki! 8 lat rujnował gospodarczo
nasz kraj! Ludziska uciekali w świast przed biedą i nędzą! A co
robiła w tamtym czasie inteligencja polska?! Co robili p r a w n i c y?!
Nic nie robili,ponieważ ich głowy zaśmieciła komuna i postkomuna!
Ekonomiści też mieli zaśmiecone czerwienią swoje główki! I teraz od
2 lat - obudzona prawica dżwiga cały ten cieżar natury gospodarczej!
A sprawcy tego dołu gospodarczego,zamiast siedzieć w ciupach
organizują bezkarne rykowiska, opluwajace zaharana prawicową partię
PIS! I jest fajnie,bo znów czerwonej bandzie upiecze się tegi bat nad nią!
Tak jest,bo po prawicy nadal jest przewaga zaślepionych przebaczaczy!
I z tego powodu, ten umęczony polski kraj może powrócić w czerwone łapy.

MariaN - 07.01.18 16:56
Kazdy ma takie badziwie na jakie zasłużył. Zawsze znajdzie sie ktoś, ze coś mu sie nie podoba a to Sylwester z disco polo, a to nowy serial korona krółow, że badziwie a to brak śniegu w zime czy zasrane chodniki po psiorach i smierdzące lumpy w nowiutkich autobusach, których nikt nie rusza bo to nie humanitarnie zwracać uwagę, że brudzi piękne wyściełane fotele, niech inni w czystych ubraniach przynosza ten syf do domów. Tak już jest, że zdrowy rozsądek pozostał w sieni, zamiast brudnych butów, ale w koncu wszystko musi wrócić na właściwe tory, i po pewnym czasie, człowiek wraca do oglądania polskich filmów, bo tak jest zaprogramowany

Lubomir - 06.01.18 14:14
Można nabrać obrzydzenia do każdej polityki a w szczególności do nadzwyczajnej kasty, nazywającej siebie politykami, kiedy skojarzy się, że jądra partii politycznych tworzyli niemal w stu procentach obcy agenci, komandosi i jurgieltnicy. Oby chociaż Prawo i Sprawiedliwość nie dało powodów, żeby postrzegać to ugrupowanie jako lobby obcych, zewnętrznych interesów. Polacy muszą mieć własne organizacje a nie filie ugrupowań izraelskich, niemieckich, rosyjskich czy chociażby amerykańskich. Dotychczasowa praktyka pokazuje, że jest to całkowicie realne. Szwecja zeszła na psy. Chociaż biorąc pod uwagę szwedzki przemysł zbrojeniowy, lotniczy, samochodowy i m.in. elektroniczny, można byłoby przypuszczać, że w Królestwie Szwedzkim jest całkiem dobrze. Najwyraźniej istnieją dwa odrębne światy, świat humanizmu i świat techniki. Obszar humanizmu został zdemolowany w Szwecji!. Ta demolka ciągle trwa!.

Wszystkich komentarzy: (19)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

17 Listopada 1913 roku
Urodził się Aleksander Bardini, aktor i reżyser teatralny (zm. 1995)


17 Listopada 2005 roku
Zmarł Marek Perepeczko, polski aktor, popularność zdobył dzięki roli tytułowej w serialu Janosik (ur. 1942)


Zobacz więcej