Wtorek 23 Października 2018r. - 296 dz. roku,  Imieniny: Edwarda, Marleny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.01.18 - 12:08     Czytano: [499]

Czcili urodziny Adolfa Hitlera…

Moim zdaniem materiał z programu „Superwizjer” w TVN to wyreżyserowane wydarzenie. Jest to próba uczynienia z Polaków nazistów na podstawie jakiejś marginalnej, chorej psychicznie lub opłaconej (co najbardziej prawdopodobne) grupy osób – powiedział w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki. Jak dodał, nieprzypadkowo TVN trzymał ten materiał przez pół roku w swoich archiwach i wypuścił go właśnie teraz.

Moim zdaniem ten cały materiał TVN-u był wyreżyserowany i skierowany przeciwko polskim patriotom – zaznaczył prezes Ruchu Narodowego.

– TVN trzymał materiał przez blisko rok w swoich archiwach. Nakręcony on został w kwietniu ub.r. w jakimś lesie na Śląsku, gdzie kilkuosobowa grupa ludzi ewidentnie chorych psychicznie urządza urodziny Adolfa Hitlera, układają swastykę z wafelków – to wygląda, jak wyreżyserowany teatrzyk – i TVN ukrytą kamerą to nagrał. Główny sprawca tego psychiatrycznego wydarzenia był prezesem stowarzyszenia, w którym znajdował się jeden z działaczy Ruchu Narodowego. Na tej podstawie zaatakowano całe stowarzyszenie, ale też i Ruch Narodowy, mówiąc o połączeniach z neonazistami – mówił gość Radia Maryja.

W całej sprawie jest kilka specyficznych rzeczy – dodał.

– Ciężko sobie wyobrazić, że człowiek, który ma pracę, rodzinę, prowadzi jakąś aktywność i nie jest opłacony przez jakieś służby, urządza tego typu uroczystość w lesie. Albo jest to głęboka skaza psychiczna albo mamy do czynienia z jakąś grubszą akcją. W przypadku TVN-u dziwne jest trzymanie tego materiału przez tyle czasu. Oni nie zwrócili się do nas z pytaniem czy komentarzem, co o tym sądzimy. W ciągu całego tego programu był tylko jeden działacz Ruchu Narodowego, a podczas tego wydarzenia (obchodzone w lesie urodziny Adolfa Hitlera – przyp. RIRM) nie było żadnego działacza RN, tam nikt taki się nie pojawił. TVN natomiast dokonuje manipulacji w momencie, kiedy na forum międzynarodowym, w USA 12 grudnia przechodzi ustawa o tym, że od polskich obywateli będą dochodzone roszczenia, głównie od organizacji żydowskich, których mienie stracili w czasie II wojny światowej. Mowa jest tu o dziesiątkach miliardów dolarów, które będą żądane od Polski. Niestety taka ustawa przeszła w Senacie USA. Jeśli teraz zwrócimy uwagę, że stacja TVN, która siedzibę ma w USA, trzymała tak szokujący materiał, który dotyczy totalnego marginesu; kilkuosobowej grupy ludzi – niezrównoważonych lub opłaconych (co jest bardziej prawdopodobne) – i ten materiał od razu zyskuje rezonans w przestrzeni publicznej, od razu piszą o tym zagraniczne media, czyli mamy próbę uczynienia z Polaków, polskich patriotów, narodowców – nazistów. To jest plan, który im przyświeca. Absolutnie nieprzypadkowo to pojawia się właśnie w tych dniach, w których idzie „walec” na Polskę, by Polska płaciła gigantyczne roszczenia. To nawet nie chodzi o obywateli pochodzenia żydowskiego, którzy przeżyli. Głównie chodzi o mienie bezspadkowe, czyli mienie, które nie ma swoich spadkobierców, a które chcą przejąć organizacje – podkreślił Robert Winnicki.

Mamy lukę w polskim prawie, która sprawia, że w naszym kraju ciągle możliwy jest kult przywódców ludobójczych formacji. Dlatego Ruch Narodowy przedstawił dziś projekt ustawy, który jednoznacznie uzupełni tę lukę – wskazał prezes Ruchu Narodowego.

– W związku z tymi wydarzeniami RN zaprezentował projekt ustawy, w którym proponujemy, aby każdy, kto kultywuje totalitaryzm (nazizm, komunizm czy inną formę ludobójstwa) musi być piętnowany i karany. My się o to ubiegaliśmy również wcześniej. Wielu polityków z różnych ugrupowań deklaruje odcięcie się od takich poglądów i to piętnuje. Nas to cieszy i teraz mówimy „sprawdzam”. Przygotowaliśmy prostą i krótką ustawę, która mówi wprost: „Kto kultywuje, propaguje i wychwala Adolfa Hitlera, Józefa Stalina, Włodzimierza Lenina albo Stephana Banderę, czyli kto gloryfikuje przywódców państw albo formacji, które są odpowiedzialne za ludobójstwo na Polakach, ten zagrożony jest odpowiednimi karami; grzywną lub więzieniem do lat 2”. W ustawie zawarte jest również, że tacy przestępcy będą mogli być ścigani również poza granicami Polski – mówił gość „Aktualności dnia”.

Po doświadczeniach z II wojny światowej i rządach nazistów oraz powojennych rządach komunistów jako Ruch Narodowy – polscy patrioci – zdecydowanie mówimy, że ten, kto ubiera się w nazistowski mundur, kto czci Hitlera czy swastykę, kto wychwala Lenina, Stalina czy komunizm, ten wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej – podkreślił poseł Robert Winnicki.

Mamy do czynienia z próbą uczynienia z Polaków nazistów na postawie jakiejś marginalnej grupy – dodał.

– Moim zdaniem jest to wyreżyserowane wydarzenie. Zwróćmy uwagę, że nie dalej jak dwa tygodnie temu mieliśmy deklarację jednego z prominentnych członków neokomunistycznej partii Razem, która bierze dotacje z budżetu (nie ma jej w parlamencie, ale bierze miliony złotych), czytamy w jednym z artykułów: „Jesteśmy komunistami i jest nas wielu”. Gdzie jest równowaga? Gdzie był wtedy TVN? Dlaczego tego nie piętnował? My tym projektem ustawy wzywamy do odpowiedzi wszystkie ugrupowania parlamentarne i mówimy: „Sprawdzam. Jeśli chcecie, żeby wszystkie postaci związane z totalitaryzmem były piętnowane, to głosujcie za naszym prostym projektem”. On nie stworzy żadnej rewolucji w polskim prawie, ale łata pewną lukę – powiedział Robert Winnicki.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem posła Roberta Winnickiego można odsłuchać [tutaj]

Radio Maryja

Wersja do druku

Lubomir - 26.01.18 18:11
Mając do wyboru państwa całej zjednoczonej Europy, wcale nie musimy godzić się na niemiecki monopol gospodarczy, technologiczny i bankowy. Im mniej niemczyzny w Polsce, tym lepiej dla Polski, Polaków i polskości!. Język niemiecki też należy marginalizować a nie wypychać na piedestał. Jeżeli słabo poczułby się w Europie po Brexicie - język angielski, to zawsze w odwodzie mamy piękny i żywy język włoski, hiszpański i nieco zapomniany język francuski. Niemiecki zawsze kojarzy się z zaborami, kolonizacją i okupacją. Zawsze kojarzy się z pruskim Kulturkampfem, a nie z promocją kultury.

MariaN - 26.01.18 16:28
Im dalej, tym bardziej prawdopodobne jest to, ze tvn24 urzadziła zasadzkę, kolejną na dobrą zmianę. Paru idiotów świrowało glęboko w lesie urodziny Hitlera a wsród nich 3 z tvn. To przecież jakaś farsa. Rozdmuchali sprawę jakby to coś miało znaczenie. To właśnie ich idole na publicznych rautach obnosza sie ze swastyką i nikt nic nie mówi. Niemcy mają tu w Polsce swoich agentów którzy robią wszystko aby zdyskredytować polskie władze, by nie upominały sie o reparacje wojenne. Ale takie działanie to jednoznacznie zdrada. Mam nadzieję, że rządzący odpowiednio taki proceder nazwą i winnych ukażą

Lubomir - 25.01.18 8:47
Niemcy poprzez urobionych folksdojczów, od lat pracują na rzecz rozbicia Polski. Robił to już wcześniej Herr Buseck i Herr Steinhoff {dzisiaj udziałowcy budowanej przez Niemców kopalni w okolicach Żor}. Wcześniej byli oni hurra-entuzjastami likwidacji polskiego górnictwa. Szczególnie zawzięcie likwidowali to górnictwo w Zagłębiu Górnośląskim i w Zagłębiu Dolnośląskim. Dzisiaj gdyby byli nadal u władzy centralnej w Polsce, pewnie wzorem Województwa Opolskiego - dążyliby do powołania Województwa Sosnowieckiego i Województwa Wałbrzyskiego, żeby utrzymać wydumaną przez siebie 'rasową czystość' Śląska. Ich służebność wobec Berlina i niemieckiej historii, przyniosła wiele złych owoców i wprowadziła wiele podziałów do polskiego myślenia i polskiej tożsamości. Praca pokoleń polskich patriotów i polskiego Kościoła, zaczęła być poddawana pod antypolską dyskusję i zaczęła być demolowana przez tych antypolskich aferałów.

Zenon J - 25.01.18 1:32
Faktycznie Antoni Tarkiewicz celnie zauważył główną przyczynę
pojawienia się w Polsce faszystów.To jest lewacka podpucha! Teraz
ta cała Unia Europejska uwierzy polskim lewakom,że w Polsce jednak
jest faszyzm! Bo przecie rządzi Polską ten znienawidzony PiS,który w
wyborach powalił na łopatki posowiecką lewicę! I mało tego,gdyz
nadal ma duże popracie w narodzie.Tego lewactwo nie może strawić!
Więc wymyśla na polską prawice to,co widać gołym okiem! A więc
czerwoni wymyślili polskiej prawicy faszyzm! Tylko jest taka prawda!!
Kto nie zna czerwonych faryzeuszy ten się daje im omotoć!!

Aaron Waxmann - 24.01.18 15:06
Prowokacja to narzędzie nr 1 SB-cji i lewactwa. I Hitler i Stalin szeroko posługiwali się prowokacją jako narzędziami prowadzenia akcji i uzyskiwania założonych celów. Przypomnieć należy prowokację gliwicką czy prowokację Stalina odnośnie zwołania sił AK na negocjacje z NKWD po której wszyscy zostali aresztowani i ślad po nich zaginął. Dalej prowokacja kielecka, prowokacja w Jedwabnem itp, itd. Setki, tysiące przykładów z PRL-u.
Do dzisiaj prowokacja występuje jako element walki z przestępczością nawet przez aktualne służby III RP. Prowokacja jest również wykorzystywana przez przeciwników politycznych obecnego rządu RP. Była PRL-owska SBcja nie rozpłynęła się przecież w powietrzu. Ludzie gdzieś żyją i działają. Znają metody i środki, m. in. prowokacji. Dopracowali się fortun za czasów PRL i przez prawie 30 lat "wolnej Polski". Przykład telewizji „Polsat”, którą utworzył zarejestrowany przez SB pod pseudonimem „Zeg” pan Zygmunt Solorz-Żak, nee Krok.
A`propos założenia Polsatu.
Maczał w tym palce TW Bolek, SB-cki szofer Bolka Wachowski, oraz pan Marek Markiewicz, obecnie częsty gość w publicznej TV, oraz w mediach braci Karnowskich udający elokwentnego zwolennika obecnej władzy. Markiewicz był wówczas szefem KRRiT i po odejściu z Rady od razu przeszedł na jurgielt do Solorza, gdzie długie lata odcinał tylko kupony. I chyba robi to nadal.
Czyli gdzie nie spojrzysz wszędzie tajniacy i pasożytyjąca SB-cja.
Czyżby wszyscy jedli z jednego kotła, łącznie z obecną władzą?

Ricky Dick. - 24.01.18 14:46
Niejaki dr Gorzelik z niemieckiego Ruchu Autonomii Śląska w Polsce powiedział, że do 2020 roku polska będzie krajem federacyjnym.
Federacja polega na uzyskaniu wcześniej przez poszczególne regiony Polski statusu autonomicznych regionów (autonomia śląska, pomorza itd.).
Wnioskować należy, że RFN zależy na wprowadzeniu regionów autonomicznych, żeby móc potem przy pomocy rodzimych volksdojczów przyłączać te autonomiczne , niektóre rejony do 1000 letniego Reichu.
Czy możliwa jest autonomizacja Polski przy obecnych warunkach i władzy przypisującej sobie patriotyzm i prawicowość?

Oczywiście, że możliwa w przypadku gdy zdradzą interesy Polski obecnie sprawujący władzę w Polsce Żydzi.
Na razie dr Gorzelik i RAŚ oraz zapewne Niemcy muszą odłożyć swoje marzenia o autonomii w niesprecyzowaną terminowo przyszłość.
Z drugiej jednak strony nie wiadomo jak potoczą się wydarzenia w globalnej polityce międzynarodowej. Wszystko jeszcze przed nami.

Lubomir - 24.01.18 10:03
Wydarzenie z Wodzisławia Śląskiego należy uznać za groźny incydent. Nawet lokalny gospodarz terenu usiłuje rozmyć tutaj swoją odpowiedzialność. Głosiciele różnych regionalnych autonomii i separatyzmów - najwyraźniej chcieli jeszcze bardziej zademonstrować swoją jedność z ojczyzną, tyle, że z niemiecką ojczyzną i niemiecką historią. Już ich nie zadowala jedynie gospodarczy sabotaż na polskich ziemiach. Chcą narzucić Polakom niemiecką ideologię. Oby narastający ruch antypolskiej nienawiści, nienawiści rasowej i kulturowej - nie musiał zakończyć się ogłoszonym przez Polskę Zarządem Komisarycznym m.in. na Górnym Śląsku i polowaniem na niemieckich agentów i neohitlerowców. Na obsesyjną nienawiść może nie być innego lekarstwa!. Obłąkany z nienawiści Hitler - twierdził nawet, że bóg jest z nimi. Oczywiście musiał mieć na myśli jakiegoś germańskiego bożka nienawiści a nie Boga, w którego wierzył ojciec Maksymilian Kolbe i m.in. miliony Polaków. Jak widać niemieckie DNA jest ciągle jednakowe. I płytkie, pozbawione głębszej treści były argumenty niektórych politycznych łgarzy, że obecni Niemcy są już innymi Niemcami. Dopóki nikt nie kopnie w przysłowiowy zadek, będą ubierać się w pióra zadufanych nadludzi. Kopnięcie, może okazać się dla nich zbawienne!.

Antoni Tarkiewicz z AK - 23.01.18 21:02
Ci czarni nazisci w Polsce,to jest swiadomy twor lewactwa w naszym
kraju,by pokazac,co sie wyprawia w Polsce,gdy rzadzi p r a w i c a!!!!
To jest namacalna robota schetynialych G.Schetyny.Lewactwo chce
koniecznie udowodnic UE,ze po ich stronie byla racja,gdyz twiedzili,ze
w Trzecimajowym pochodzie w Polsce uczestniczyli faszysci itp. Te
sprawe jest latwo zauwazyc!! Skomunizowani z wscieklosci z przgranej
z POLSKIM NARODEM,teraz wymyslaja rozne podle i podstepne swoje
uderzeniowki w Rzad PiS Pod czerwonymi szturmowkami juz sie nie udaje
lazenie po ulicach,to wymyslili faszystow,by pokazac naiwniakom w kraju
i na swiecie,ze ukochana lewica miala racje,ze w Polsce Pisowskiej sa
bezkarni faszysci! Kto obludy bolszewickiej nie przezyl ten da sie oomotac!!!

Lubomir - 23.01.18 14:00
Całe to towarzystwo nazwane 'Duma i Nowoczesność', to w linii prostej kalka hitlerowskiego 'Blut und Ehre' {Krew i Honor}. Niemcy nie śpią, tylko wciąż myślą jakby tu przerzucić na Polaków odpowiedzialność za własne zbrodnie ludobójstwa. Partie typu tzw nowoczesnej, to też najwyraźniej płód niemieckiego myślenia i niemieckiego kapitału. Zbrodniarze bardzo lubią udawać ofiary zbrodni. Wywołują tym litość i współczucie zdezorientowanej opinii światowej. Potomkowie hitlerowskich zbrodniarzy chcieliby grać rolę wypędzonych ze swoich domostw Palestyńczyków. Dla nich wciąż istnieje 'Warschau' i 'Krakau', 'Stettin' i 'Danzig' a nie Warszawa, Kraków, Szczecin i Gdańsk. Myśl niemiecka po raz kolejny jest zagrożeniem dla całej Europy. Europa potrzebuje greckich, włoskich, polskich i węgierskich myślicieli. Nie potrzebuje myśli ani Hitlera, ani Marxa, ani chociażby tylko Petaina czy Quislinga. Niemcy zawsze próbują penetrować, finansować i wykorzystywać do swoich politycznych celów środowiska patologiczno-kibolskie.

Wszystkich komentarzy: (9)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Października 1956 roku
Na Węgrzech wybuchło powstanie przeciw rządowi komunistycznemu.


23 Października 1915 roku
Urodził się Józef Kuraś, polski żołnierz, partyzant, dowódca oddziałów podziemia antykomunistycznego (zm. 1947)


Zobacz więcej