Sobota 29 Lutego 2020r. - 60 dz. roku,  Imieniny: Lecha, Lutomira

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 31.01.18 - 21:35     Czytano: [664]

Dział: Interwencje

Reduta zawiadamia prokuraturę


Reduta Dobrego Imienia interweniuje w sprawie oszczerstw, które w ostatnich dniach można było zaobserwować w zagranicznych mediach w związku z nowelizacją ustawy o IPN. Nasze stanowisko wysłaliśmy do licznych mediów, które podjęły temat ustawy o IPN i powielały jednocześnie kłamstwa na temat polskiej historii II wojny światowej, m.in. sugerując, że Polacy kolaborowali z Niemcami.

W stanowisku wystosowanym do redakcji zagranicznych mediów podkreśliliśmy prawdę o historii Polski w czasie II wojny światowej, a więc to, że Polska nie kolaborowała z Niemcami, nie zafałszowuje swoich dziejów, a Polacy w trudnych i okrutnych warunkach pomagali Żydom, mimo grożącej za to kary śmierci.

Reduta Dobrego Imienia wyraziła poparcie dla nowelizacji ustawy o IPN. Przypomnieliśmy, że rozwiązania prawne, podobne do tych, jakie obecnie są wprowadzane w Polsce, obowiązują w wielu innych krajach, w tym w Izraelu.


Reduta zawiadamia prokuraturę w sprawie dziennikarki The Jerusalem Post

Reduta Dobrego Imienia złożyła zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Warszawie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dziennikarkę The Jerusalem Post Lahav Harkov, polegającego na publicznym pomawianiu Narodu Polskiego i każdego z Polaków z osobna. Dziennikarka na swoim profilu na portalu internetowym Twitter używała kilkunastokrotnie określenia "Polish death camps".

W uzasadnieniu zawiadomienia do prokuratury napisaliśmy: "27 stycznia 2018 roku na portalu internetowym Twitter pod adresem https://twitter.com/LahavHarkov/status/957294785622171654 przez zaufany profil osoby przedstawiającej się jako dziennikarka The Jerusalem Post Lahav Harkov, został przez nią opublikowany post składający się z 14 jednakowych określeń o treści "Polish death camps".

Post autorstwa dziennikarki odbił się szerokim echem na całym świecie, a Reduta postanowiła interweniować, by kłamstwo dotyczące niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych nie pozostało w tym przypadku bezkarne.

Reduta Dobrego Imienia wystąpiła również z oficjalnym pismem do władz i administratorów portalu Twitter z prośbą o usunięcie postu, wskazując, że jego treść stanowi przykład mowy nienawiści skierowanej przeciw Polakom i jest kłamstwem oświęcimskim, ściganym prawem także w Izraelu.

Reduta Dobrego Imienia

Wersja do druku

Jan Orawicz - 02.02.18 18:07
To jest autentyczne oblicze Izraela. A kto tam tworzy wrogość
do nas Polaków?! Przypomnijmy sobie ilu czerwonych Żydów z Polski
wyrzucił tow. sekretarz PZPR W.Gomułka?! Ja tę sprawę znam od
podszewki,ponieważ z mego zakładu musiało wylecieć do Izraela
kilku takich osobników. Kiedyś mundurowych z wysokimi stopniami
wojskowymi! Ściślej biorąc, to byli Żydzi z ZSRR wysyłani do Polski
przez W.J Stalina - jako budowniczych LWP i PRL I oni tam w Izraelu
zaczęli płodzić wrogość do nas Polaków.Teraz też robią to zapalczywie ich
pociechy,bo czas ich czerwonych tatusiów zgarnął tam, gdzie zgarnąć
należało!! To byli osobnicy z bardzo lichym wykształceniem i po szkółkach
politycznych - w tym po Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR.
Ci osobnicy nie znali - nawet tabliczki mnożenia! Siedzieli w gabinetach
mając swoich "lizandrów"jako doradców,by wiedzieć - jakie podpisywać dokumenty,a które nie podpisywać! Tutaj muszę dodać,że też sporo tego
elementu wyleciało do USA. I ci też w USA płodzili wrogość do Polski,więc
nawet zdołali jednego z prezydentów USA uświadomić,że Polacy zbudowali-
razem z Niemcami Obozy Śmierci! To jest podła robota, skomunizowanych przez ZSRR Żydów!! Ja ich "bogatą" obecność w Polsce przeżyłem na
na wskroś! Ilu oni zamordowali nas Polaków w tym czasie,gdy zajmowali
wiodące stanowiska w UB.MO i w LWP.W rozmaitych zakładach bywali
wtyczkami UB, MO,a póżniej SB itp.O tych przykrych sprawach powojennej
Polski- okupowanej przez ZSRR, młode pokolenia Polaków - mają bardzo
mikrą wiedzę!

Lubomir - 02.02.18 10:58
Szantażyści z całego świata - usiłują położyć Polskę na przysłowiowe łopatki. Te swoiste zapasy mają uczynić Polskę bezsilną - wobec przygotowywanego od lat procesu wyłudzenia od Polski 65 mld dolarów amerykańskich. Tymczasem to najwyraźniej Polska powinna podjąć dialog, na temat pieniędzy przejętych przez Izrael a należnych Polsce jako niemieckie zadośćuczynienie za zamordowanie polskich obywateli żydowskiego pochodzenia. W latach Żydowskiej Tragedii, w latach 1939-45 - nie istniało przecież jeszcze państwo Izrael, ani oficjalny naród Izraelczycy. To państwo powstało dopiero 14 maja 1948 roku. Tu nie ma jakiejkolwiek złośliwości. Tu chodzi o elementarną ludzką uczciwość i uszanowanie prawa międzynarodowego, opartego na cywilizacji rzymskiej i prawie rzymskim. Lekceważenie tego prawa jest niszczeniem cywilizacji Lacjum, cywilizacji będącej fundamentem Europy i Ameryki. Nie można istnieć - kreując wokół siebie samych wrogów. Nienawiść do wszystkich, nie jest dobrym spoiwem. Polska zawsze była silna potęgą miłości. Ta wielka miłość przyciągała ludzi o różnych wyznaniach i korzeniach. Kiedy nawet wszyscy odwracali się od nich, Polacy otwierali się przed nimi, jak przed braćmi. Oczywiście nigdy nie byliśmy naiwni, żeby wierzyć, że kiedy wróg przychodzi podpalić nasz ojczysty dom, to chce naszego dobra. Wtedy potrafiliśmy bronić naszych najważniejszych wartości.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29 Lutego 1960 roku
W Maroku miało miejsce trzęsienie ziemi, w wyniku którego zginęło ponad 3000 osób.


29 Lutego 1402 roku
W katedrze na Wawelu odbył się ślub króla Władysława Jagiełły z Anną Cylejską, wnuczką Kazimierza III Wielkiego


Zobacz więcej