Sobota 16 Lutego 2019r. - 47 dz. roku,  Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.02.18 - 9:20     Czytano: [632]

Dział: Godne uwagi

Opozycja na deskach…

Nokaut opozycji i prof. Leszka Balcerowicza w I rundzie


Najnowsze dane GUS i informacje MF o wykonaniu budżetu państwa za 2017 r., a zwłaszcza o wykonaniu deficytu budżetu państwa w całym 2017 r., niższe aż o 35 mld zł od zaplanowanego, to prawdziwa masakra dla przedstawicieli PO, Nowoczesnej i PSL-u i wszystkich tzw. „speców” od gospodarki i biznesu, ze studia TVN-24 i GW, szczególnie w osobach prof. Leszka Balcerowicza, głównego ekonomisty PO dr Andrzeja Rzońcy, nie mówiąc już o pośle Ryszardzie Petru.

Po tym, co wygadywali i wypisywali, odklejeni od rzeczywistości eksperci gospodarczy, którzy wieszczyli kompletny krach gospodarczy i finansowy, załamanie budżetu, zapowiadali sytuację finansową w Polsce w 2017r. gorszą niż ta w Grecji, a nawet gorszą niż w Afryce, „eksperci” ci powinni ze wstydu zapaść się pod ziemię. Niestety na to liczyć nie możemy. Wzrost PKB Polski w 2017r. wyniósł 4,6 proc. co oznacza, że w IV kw. 2017r. mógł być na poziomie 5,5 proc., a to oznacza, że jesteśmy po Rumunii drugim w Europie z dużych krajów, bo trudno nam się porównywać z Maltą czy Estonią. Deficyt budżetu był niższy od zaplanowanego aż o 35 mld zł, a deficyt sektora finansów publicznych może być rekordowo niski i wynieść niewiele ponad 1,5 proc. PKB. Ruszyły zdecydowanie inwestycje, a w IV kw. 2017r. mogły one urosnąć o blisko 12 proc., do ZUS trafiło 4,5 mld zł więcej, bo i lepsza ściągalność, więcej pracujących i wyższe wynagrodzenia, możliwy jest również rekord w eksporcie, oscylujący wokół 200 mld euro, a i ok. 40 mld zł więcej dochodów podatkowych, to też powód do zadowolenia i docenienia. I to nie krasnoludki, ani tzw. szczęście to sprawiły w polskich finansach, ale nowa ekipa rządowa i większość parlamentarna PIS. To zarówno zasługa MRiF, obecnie MriI z Jackiem Kwiecińskim i MF z Teresą Czerwińską na czele, jak i profesjonalnej ekipy wiceministrów, na czele z Wiesławem Jańczykiem, Pawłem Gruzą, Leszkiem Skibą, a szczególnie człowiekiem silnego charakteru i wielkiej konsekwencji Marianem Banasiem - szefem Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).

Znaczący udział w tym niewątpliwym sukcesie finansowym i gospodarczym oraz budżetowym miała Sejmowa Komisja Finansów Publicznych pod przewodnictwem posła Jacka Sasina, ale przede wszystkim nowe wizje rozwojowe i działania na rzecz uszczelnienia dochodów podatkowych i ograniczenia rabunku finansów publicznych wykreowane przez premierów: Beatę Szydło, Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego.

Niebagatelny wkład w to dobre dzieło miało też MS, PG, CBA, CBŚP. Dawno nie było lepszego momentu, by całkiem realnie myśleć o kolejnych, znaczących sukcesach gospodarczych i finansowych Polskiego Państwa, tym bardziej, że rok 2018 zapowiada się równie dobrze. Ostatnie odczyty danych i makroekonomiczne wskaźniki tych źle życzących Polsce przyprawiają o palpitację serca, bo rosną one jak na drożdżach. O sile i zdrowiu polskiej gospodarki najlepiej świadczy fakt, że po tak bezprecedensowym ataku propagandowym na Polskę ze strony Izraela, polski złoty jest stabilny i nie odnotował istotnych spadków.

Profesor psychologii Janusz Czapiński, wielki wielbiciel i piewca wątpliwych sukcesów rządu PO-PSL twierdzi, że „najszybszą drogą do odsunięcia od władzy PiS jest zapaść ekonomiczna, a Polacy powinni zgłębiać nauki Buddy i uzbroić się w spokój i po prostu czekać”. Wygląda na to, że tzw. eksperci gospodarczy i zwolennicy „totalnej kompromitacji” dość długo jeszcze postudiują zasady buddyzmu. Może nawet ze 3 kadencje, jak deklaruje premier Jarosław Kaczyński, bo tyle czasu potrzeba będzie, by skutecznie naprawić polskie państwo. I takimi właśnie prawdziwymi sukcesami gospodarczymi, finansowymi czy budżetowymi powinniśmy się chwalić i epatować opinię publiczną. Prowadzić tym samym skuteczną politykę medialną, ukazującą, że Polacy potrafią ciężką pracą i wspólnym wysiłkiem i to pomimo niewyobrażalnego szkodnictwa ze strony tzw. opozycji osiągać europejskie sukcesy, godne pozazdroszczenia, a nie tłumaczyć się po raz kolejny, że nie jesteśmy wielbłądami i czy faszystami odpowiedzialnymi za Holocaust. Jeśli tego sami nie zepsujemy to polska gospodarka może w najbliższych latach stać się nie tylko wielce konkurencyjna, ale być również liczącą się gospodarką światową.

Nie tylko Polacy, ale Europa i świat powinny znać te fakty i wiedzieć, że Polska to dziś miejsce sukcesu gospodarczego i nowej wizji kapitalizmu i przyjaznego państwa, w którym to nie wskaźniki są najważniejsze, ale poczucie sprawiedliwości i bezpieczeństwa ekonomicznego swoich obywateli, tradycyjnych wartości, prorodzinnej polityki i autentycznie społecznej gospodarki rynkowej. Dość już pedagogiki wstydu i tłumaczenia się za cudze winy, czas na poczucie dumy i z realnego sukcesu naszego narodu i docenienie własnej wartości.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

Lubomir - 18.02.18 10:11
Wyrosło pokolenie niezrzeszonych komunistów. Oni często nigdy nigdzie nie należeli. Jednak ich mentalność jest mentalnością czerwonych degeneratów. To czerwoni złodzieje i malwersanci, którym wydaje się, że im się zawsze wszystko należy. Przypominają pokolenie młodych Niemców, którzy kochają kapitał Hitlera, ale udają niewinnych przybyszy z Kosmosu, a nie spadkobierców zbrodniarza wszech czasów.

Zygmunt A - 04.02.18 17:57
Panie MariaN brawo za to celne wskazanie dla lewaków!
A ja zachodzę w głowę,że jeszcze ich polska śWIĘTA ZIEMIA
NOSI!! Trzeba mieć kuku na muniu, żeby jeszcze w naszym -
przez komunę umęczonym i okradzionym kraju, hionorować
byłych pezetperowców itp, zdrajców Polski,którzy wiernie
służyli sowieckiemu okupantowi.Teraz ich młody przychówek -
po nich powtarza czerwoną bandycką głupotę!! A prawdziwi
Polacy, tolerują, to czerwone tałatajstwo!! W Polsce - wielki
czas na zakaz działalności posowieckich tworów komunistycznych,
w postaci PO itp. Oni mają wiadome czerwone korzenie! Wara im
od Polski!!

MariaN - 03.02.18 21:37
No nareszcie doczekalismy sie oficjalnych wyników finansowych. I jak teraz wyglądają totalni, deficyt budzetowy mniejszy o 25 mld??!! Totalna opozycja powinna grupowo oddać mandaty poselskie, przeprosić i błagać o przebaczenie albo popełnić sepuku, ale ci ludzie nie posiadają honoru, więc dalej będą zaklinać rzeczywistośc, klamac rano, klamać w dzień i w nocy. Jedno jest pewne, do wyborów ich poparcie będzie okolo 10 procent. A może to jest zbyt optymistyczne?

Jan Orawicz - 01.02.18 19:35
Kiedy to komuniści poparli polską prawice?! To jest przecie załgana -od
stóp do głów zbiorówka! Naród ich wreszcie wyrzucił na margines żywota!
A teraz na tym marginesie - tak potracili resztkę rozsądku,że normalnych
Polaków ich wypociny aż przerażają!! W tej sytuacji należy wreszcie- całkiem
odkomuszyć wiele wiodacych stanowisk w administracji państwowej! Z góry
do dołu!!

Jan Orawicz - 01.02.18 16:56
Petru,to jest byly uczeń,skomunizowanego- do szpiku kości ekonomisty profesora
L.Balcerowicza! A ostatnimi czasy ten marksista-leninista choruje na nerwowe
dygotki! Obecnie wyrażnie się zabiera za odbudowę PRL!Jak wyjdzie z tego lipa,
to z Warszawy musi pewnie wrócić tam,gdzie go bocian przyniósł,czyli go Liupna.

Lubomir - 01.02.18 12:19
Hm...Ta opozycja istnieje jeszcze tylko z litości. Druga Rzeczypospolita Polska dawno już odesłałaby ją do obiektu typu Bereza Kartuska. Uznając całą tą hołotę za obcych agentów, jurgieltników i antypolskich anarchistów. Tego typu 'opozycja', to istny pomysł szatana. Scenariusz polityczny ustroju z piątą kolumną w tle, coraz bardziej nadaje się na wysypisko śmieci!. Nie jest prawdą, że państwo nie może funkcjonować bez wywrotowców czy bez hamulcowych. Może funkcjonować i to bardzo dobrze!. Głównym zadaniem opozycyjnych figurantów, niech zatem pozostanie...dłubanie w nosach. Tylko czy naród powinien wypłacać jakiekolwiek pieniądze jawnym figurantom i pasożytom?

Wszystkich komentarzy: (6)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Lutego 1983 roku
Zmarła Kazimiera Iłłakowiczówna, polska poetka. W latach 1926-1935 była sekretarką Józefa Piłsudskiego (ur. 1893)


16 Lutego 1922 roku
Górny Śląsk przyłączono do Polski


Zobacz więcej