Sobota 30 Maja 2020r. - 151 dz. roku,  Imieniny: Ferdynanda, Zyndrama

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.02.18 - 13:19     Czytano: [858]

Skandaliczna okładka

Amerykański dziennik "The Washington Times" opublikował kłamliwy artykuł na swojej stronie internetowej i dodał do niego obrzydliwą grafikę przedstawiającą biało-czerwoną flagę i godło Polski... z domalowaną swastyką. Tytuł artykułu brzmi "Dlaczego nowa polska ustawa o Holokauście to farsa", a w nim znajdziemy stek bzdur uderzających w nasz kraj.

To kolejny przypadek, kiedy prasa za oceanem zakłamuje historię obwiniając Polaków o udział w Holokauście. Na portalu amerykańskiego dziennika "The Washington Times" opublikowano artykuł, w którym autor oskarża Polaków o antysemityzm.
- Auschwitz Birkenau, Chełmno, Majdanek, Sobibór, Treblinka i inne zostały wybudowane w Polsce. Dlaczego?
- stawia pytanie autor tekstu i sam natychmiast na nie odpowiada.

Naziści wiedzieli, że Polacy byli antysemitami od wieków i Niemcy byli przekonani o tym, że Polacy nie będą protestowali przeciwko obozom śmierci dla Żydów na ich ziemi. Jak pokazała historia, mieli rację
- obrzydliwie kłamie autor tekstu.

Jeszcze bardziej obraźliwa od samego tekstu jest grafika nad artykułem. Przedstawia ona Polską flagę oraz godło z... domalowaną swastyką.
Autorem tego ohydnego obrazu jest niejaki Linas Garsys.


….
Ambasador RP w USA Piotr Wilczek w liście do „The Washington Times” zaprotestował przeciw wyjaśnianiu lokalizacji niemieckich obozów koncentracyjnych na terenie okupowanej Polski „antysemityzmem Polaków”. Taka teza pojawiła w jednym z komentarzy w tej gazecie.

Ambasador Piotr Wilczek w liście opublikowanym na portalu "The Washington Times" cytując znaną badaczkę historii Holokaustu prof. Deborah Lipstadt nazywa argumenty Levinea "bredniami >>utrwalającymi nieśmiertelny mit<<, że Polacy są gorsi od Niemców".

Ambasador RP w USA przypomina, że - jak napisała prof. Lipstadt, badaczka Holokaustu związana z Uniwersytetem Emory w stanie Georgia, a w przeszłości członkini rady Muzeum Pamięci Holokaustu w Waszyngtonie - "wiele osób, wśród nich głównie Żydzi, wierzy w te brednie, że Niemcy stworzyli obozy śmierci w Polsce dlatego, że Polacy będą zadowoleni widząc mordowanie Żydów. Osoby te zapominają, że dla Niemców Auschwitz był niemiecki".

Piotr Wilczek zgadza się z autorem, że "historia wymaga prawdy a nie sztuczek".

Dlatego musimy zapewnić, że "zastały mit" nie stanie się faktem, a Polska nie będzie oskarżana o zbrodnie nazistowskich Niemiec, których nie popełniła – apeluje ambasador.
Poparcie bądź sprzeciw wobec polskiej ustawy antydefamacyjnej nie uprawniania nikogo do propagowania fałszerstw bądź nienawiści – argumentuje Wilczek i dodaje na zakończenie, że ilustracja towarzysząca tekstowi Levine a jest "wulgarna i nie do przyjęcia".
Przypomina, że Polska przetrwała pięć lat pod okupacją, a polski rząd na uchodźstwie i Państwo Podziemne nigdy nie przestały walczyć z nieludzką polityką nazistowskich Niemiec. Dlatego ta ilustracja "wprowadza w błąd czytelników i utrwala >>zastały mit<<" - pisze.

Niezależna

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

30 Maja 1948 roku
Urodziła się Alicja Majewska, piosenkarka (Jeszcze się tam żagiel bieli, Być kobietą).


30 Maja 1943 roku
Dowódca Armii Krajowej wydał rozkaz o scaleniu oddziałów Batalionów Chłopskich z AK.


Zobacz więcej