Piątek 19 Października 2018r. - 292 dz. roku,  Imieniny: Michała, Piotra

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.03.18 - 22:33     Czytano: [567]

Dyrektor Muzeum w destrukcji

List otwarty do premiera Piotra Glińskiego, ministra MKiDN.

Wybiórcza aktywność pana dyrektora.

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau jest polską placówka muzealną utrzymywaną z pieniędzy polskich podatników.
To nie jest prywatny interes pana dyrektora Piotra Cywińskiego ani żydowski geszeft. Jest to miejsce kaźni przez niemieckich zbrodniarzy więźniów wielu narodowości w tym obywateli Polski.
Również zginęli tutaj obywatele polscy narodowości żydowskiej. Nie upoważnia to jednak pana dyrektora do zawłaszczania Muzeum dla potrzeb jak się wydaje propagandowych społeczności żydowskiej. Zbrodnie na Żydach popełnione przez niemieckiego okupanta są nie do podważenia. Państwo francuskie pod rządami Vichy dostarczyło do niemieckich obozów zagłady ponad pół miliona żydów francuskich. Inne państwa w mniejszym wymiarze. Tylko polskie państwo podziemne wśród państw będących pod okupacją niosło pomoc Żydom, tworząc organizację pomocy Żegota. Mimo obowiązującej w okupowanej Polsce kary śmierci za pomoc Żydom. Rotmistrz Pilecki nawet sam dał się zamknąć w obozie w Auschwitz w celu rozpoznania sytuacji i spisania raportów.
Za zasługi został zamordowany już po wojnie przez żydo-komunistyczne władze stalinowskiej Polski. Nie dziwi zatem niechęć dyrektora Cywińskiego do Rotmistrza i eksponowania jego pamięci oraz sporządzonych raportów.

Pan Piotr Cywiński zamyka i ukrywa wszystkie ślady polskiego męczeństwa w Auschwitz-Birkenau.
Chodzi m.in. o blok 11, blok śmierci i I piętro. Szanowny pan dyrektor zamknął dwie sale na łańcuchy pod różnymi nieprawdziwymi pretekstami. Od kilku lat pod kluczem i czujnym okiem pana dyrektora, żeby nie razić odwiedzających muzeum polskim męczeństwem.
Zamknął również podziemie dla zwiedzających gdzie są wyraźne polskie ślady męczeństwa na drzwiach.
Dyrektor Cywiński zakazał również rodzinom, które straciły krewnych w obozie Auschwitz wejścia na teren obozu z biało-czerwonymi flagami. Żydzi z Izraela natomiast wchodzą na teren obozu z flagami bez ograniczeń.
Dyrektor pokrętnie tłumaczył brak zaproszenia rodziny Pileckich na obchodach 70 rocznicy wyzwolenia obozu słowami, "wszystkich się nie da zaprosić", ale 40 tys. młodych Żydów da się.
Kogo jak kogo ale rodziny Rotmistrza Pileckiego, bohatera narodowego Polski? W jaki sposób każdy młody Żyd i zwiedzający obóz ma dowiedzieć się o pobycie w obozie Rotmistrza i sporządzeniu przez niego raportów o sytuacji w obozie w sytuacji gdy dyrektor trzyma wystawę pod kluczem i łańcuchami?
Każdy kto wychodzi z obozu Auschwitz karmiony jest antypolską propagandą.
Trwa również indoktrynacja antypolską propagandą młodych Żydów odwiedzających Auschwitz-Birkenau.
Pan dyrektor Piotr Cywiński wpisuje się w żydowską politykę zacierania dowodów holokaustu narodu polskiego eksponując wyłącznie cierpienia żydowskie.
Moim zdaniem pan dyrektor Cywiński dokonuje świadomej dywersji mającej na celu kreowanie negatywnego obrazu Polski i Polaków w oczach opinii światowej.
Czy pan Piotr Cywiński powinien dalej pełnić funkcje dyrektora tak ważnej polskiej placówki muzealnej w obliczu izraelskich oszczerstw i kłamstw rozpowszechnianych przez niemal wszystkie środowiska żydowskie?
Zachowanie i działalność w muzeum pana Cywińskiego nie licuje z godnością polskiego urzędnika instytucji będącej pod kontrolą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
To dziedzictwo narodowe zobowiązuje również pana dyrektora do zachowań zgodnych nie tylko z polską racją stanu ale również z ludzką przyzwoitością. Dowodem są spostrzeżenia osoby odwiedzającej muzeum wraz z jej duńską rodziną przedstawione w reportażu filmowym jak niżej.

z poważaniem Jan KosibaDo wiadomości:
Prezydent RP, premier RP, Minister MKiDN, podsekretarze stanu MKiDN, partie polityczne, ambasada Izraela, episkopat Polski, prymas Polski, redaktorzy, felietoniści, dziennikarze.

Wersja do druku

Lubomir - 06.03.18 17:04
Może Polsce uda się nagłośnić sprawę europejskiej sieci niemieckich obozów koncentracyjnych. Może za sprawą Polaków, nie zostaną zatarte ślady działalności niemieckich ludobójców - w Austrii, Francji, Czechach i m.in. na Łotwie. Nie wszyscy Europejczycy zafascynowani są historią o 'dobrym Wehrmachcie' i budową niemieckiego superpaństwa, Czwartej Rzeszy. Ostatnio Włosi szukają własnej drogi wyjścia. Wyjścia - z niemieckiej pułapki. Włochom niedawno nawet udało się coś nieco odebrać od Niemców - za niemiecką okupację i rozstrzeliwania obywateli Republiki Włoskiej. Po wycofaniu się Wielkiej Brytanii ze 'wspólnie zarządzanej Europy', Włosi mają ogromną szansę stać się państwem wyjątkowym i niezwykle ważnym. Niemcy od pewnego czasu usiłują spychać Włochów i język włoski - na dalsze pozycje, niż Rumunię i język rumuński. Niemcy zawsze bały się oryginalności i intelektualnej potęgi Rzymu i Lacjum. Teraz przy angielskiej nieobecności, konfrontacja myślenia germańskiego i łacińskiego wydaje się jeszcze bardziej przybliżać. Oczywiście Polska nigdy nie wypierała się przywiązania do cywilizacji łacińskiej. Cywilizacji wolności a nie cywilizacji germańskiego zniewalania. Po eksperymentach z 'człowiekiem jednowymiarowym', powrót do łacińskiego humanizmu - wydaje się coraz bardziej interesować Europę. Europę ogłupianą i demoralizowaną przez niemieckie totalitaryzmy: hitleryzm, marksizm i najnowsze, genetyczne modyfikacje tych zaraz.

J.Orawicz - 04.03.18 20:23
Pewnie Panie Lubomirze ma Pan racje,że tę obsadę
muszą zatwierdzić Żydzi! Może nie ci z Izraela,ale ci
nasi miejscowi,co tak niedawno temu lizali zad Krajowi Rad,
który nas okupował połowę wieku! A oni w tej okupacji
odgrywali czołową rolę! Wielu z nas Polaków po ich
biczach nosi ślady na sobie. Tutaj należy dodać,że ta
żydowska zgraja siedziała głównie na stanowiskach
kierowniczych z krasnymi bumagami PZPR! Wielu z nich
bylo na stanowiskach wiodących w UB,SB,MO itd.To byli
normalnie urodzeni bandyci, bez sumień i bojażni przed
Bogiem,w którego nie wierzyli wielcy mądrale! Zresztą
każdy bandyta gardzi wiara w Boga. Dzisiaj ich dzieciny -
obojga płci. często wyczyniają swoje bubliczne - bardzo
jadowite rykowiska na prawowity Rzad RP. W ten sposób
chcą zaryczeć rozsadek Narodu Polskiego!! Czy im się to
uda?! Uważam,że N I E !!!

W Panasiuk - 04.03.18 16:27
Panie MariaN jeśli pan chce do mnie pić ( to już nie po raz pierwszy) proszę się przedstawić. Chowacie się za pseudonimy, czy wstydzicie się swojego nazwiska? Boicie się wymienić słowa Żyd. Dlaczego teraz nie bronicie Polski przed szkalowaniem Jej na świecie? Nie jest pan wcale Alfą i Omegą by wypowiadać się na wszystkie tematy. Znam takich ekspertów od wszelakich spraw. Wolno mi pisać to co uważam za stosowne. Naoglądał się pan Trwam i stał się fanatykiem tej zmiany, która od dawna również robi różne wybiegi i szasta podatnika groszem na prawo i lewo. Niemoc tej władzy mnie przeraża, a wy ciągle mówicie o tym co było, co zostawiła komuna PO i inni, my to wszystko wiemy. Niedługo pan ogłosi , że jesteśmy mocarstwem, zbyt uwierzył pan propagandzie. To na razie tyle - mądralo

Ania - 04.03.18 14:57
Wczoraj mieliśmy 140 rocznicę urodzin jednego z wiekszych zbrodniarzy Minieja Izrailewicza Gubelmana, który przybrał sobie polsko brzmiące nazwisko Jarosławski.
To zbrodnie tego Żyda sprawiły, że spadła na nich kara.
Dzisiaj z katów kreują się na ofiary.

Kuba - 04.03.18 14:49
Jasiek ps Stasiek z Tyngawy, kiedyś pisałeś, że masz Zydów, kupli od serca i do serca... dzisiaj wszystkich wkładasz do jednego wora i każdy jest żydłakiem...a pisałeś, że są Zydzi i Żydziska.
Otóż Piotr Cywiński nie jest Zydem! Jest bardzo, nieudolnym, i bardzo słabym człowiekiem, podatnym na każde skinienie żydowskiego lobby i dlatego powinien być usunięty ze stanowiska dyrektora PAŃSTWOWEGO MUZEUM Auschwitz-Birkenau.
Ponadto kwalifikacje historyka mediawisty nie są wystarczające do prowadzenia tak ważnej państwowej instytucji.

Lubomir - 04.03.18 12:35
Jakie są przeciwwskazania, żeby dyrektorem Muzeum KL Auschwitz-Birkenau nie mógł zostać np. młody, wybitny polski publicysta, p. Witold Gadowski? Czy kwalifikacje moralne i merytoryczne, to zbyt mało na to eksponowane stanowisko w RP? A może potrzebna jest protekcja i akceptacja Tel Awiwu? Może condicio sine qua non jest bycie bezpaństwowcem i bezwyznaniowcem a nie bycie polskim patriotą i chrześcijaninem rytu rzymskiego?

MariaN - 04.03.18 9:45
Dziwię sie takim komentarzom, które są płytkie i złośliwe. Sztuką jest napisać jedno zdanie w którym znajdą sie 2 niescisłości , delikatnie mówiąc. Nie jest dziwne, że w Polsce dużo jest ludzi mających wsród swoich przodków żydów, w końcu od 8 wieków żyli w Polsce Żydzi, cały swiat ich szykanował i przepędzał a Polska pomagała i nie zmienimy tego stanu rzeczy. Znamy z historii ludzi pochodzenia żydowskiego, którzy byli wielkimi patriotami i pracowali i ginęli dla Polski ale byli i ci, którzy witali np kwiatami naszych agresorów. Nie wolno uogólniać. No i sprawy bieżące, od wyborów 2015 roku mamy generalny remont, jeśli ktoś choć odrobinę zna sie na ekonomii widzi, że kasa przestaje zasilać złodziejskie kieszenie, że miliardy przestały wypływac z budzetu, że pr. Morawiecki pojechał do EU z propozycją wcielenia w życie polskiego programu, bo w eurokołchozie pieniądze cały czas wyciekają do złodziei. Działają szajki międzynarodowe. W Polsce już szczelnie to wygląda, stąd miliardy na cele społeczne. Niektórzy pisza, że w Polsce coraz bardziej widać, że grabi sie do siebie, to jakś aberacja. Ten ktoś śpi od 2 lat i komentuje czasy przeszłe. Trzeba mieć nadzieję, że już niedługo wszyscy sie obudza i poprzecierają oczy ze zdumienia, jak szybko można dokonać remontu i to bez ich pomocy

Lubomir - 03.03.18 13:50
Przykre, kiedy polski rząd pod kierownictwem p.Dikmana vel Mazowieckiego, na koszt ledwo dyszącego polskiego budżetu - przerzuca drogą lotniczą wszystkich chętnych rosyjskich Żydów z Birobidżanu - do Izraela, a Polska nie otrzymuje nawet słowa podziękowania za tą perfekcyjnie przeprowadzoną operację 'Most', przeprowadzoną przez polski 'Grom'. O rekompensacie finansowej - nie ma nawet co wspominać. Cały splendor spadł jedynie na nadzorujący polską operację ...izraelski Mossad. Nic dziwnego, że Polsce błyskawicznie przybyło długów!. Twórca 'Gromu', generał Petelicki przewracał się pewnie w grobie!. Polska nie może funkcjonować jedynie de nomine. Obcy uzurpatorzy nie mogą zawłaszczać polskiej przestrzeni!. To gigantyczne nadużycie, by nie powiedzieć - kryminalne przestępstwo, nigdzie nie akceptowane!

W. panasiuk - 03.03.18 2:31
Nasze rządy od kiedy sięgnąć pamięcią zawsze miały w swoim gronie Żydów, a ilu jest ich w dobrej zmianie? każdy grabi do siebie i to widać coraz bardziej.

Stasiek Tyngawa - 02.03.18 18:53
Dobrze się sprawuje zżydzialy P.Cywiński! Jak Polacy nie potrafią
załatwić sprawy z takim ich wrogiem,który blokuje fizycznie i opi -
sowo prawdę o tym,że w tym obozie byli mordowani także Polacy!
Jeszcze trochę,a głównie zbolszewizowani Żydzi wyrzucą nas z Polski
i stworzą ŻYDOREPUBLIKĘ NADWIŚLAŃSKĄ! Na to się od lat zanosi!!
Szczerze powiedziawszy, PRL była żydobolszewickim tworem! Przecie
jak wiemy,głową PRL był Żyd tawarisz B.Bierut i dalsi Żydzi - z góry
w dół- jak sięgnąc okiem! Siedzieli ci czerwoni Żydalkowie, głownie w
administracji państwowej z góry do dołów - nawet wiejskich gmin.
To byli główni twórcy i strażnicy Peerelu! Ich sierpomotowe dzieciny
tak,zes,a wsz.edzie na intratnych podadkach i jeszcze organizują swoje
rykowiska wrogie wobec RP! A my Polacy- po prawdzie zupełnie naiwni
pozwalamy im na tego rodzaju ekscesy! Może wychodzimy z tego
założenia,że ta zdradna krasna falanga może się zaryczy na śmierć?!

Wszystkich komentarzy: (10)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Października 2011 roku
W kanadyjskiej prowincji Ontario w wieku 97 lat zmarł Tadeusz Sawicz, legendarny pilot myśliwski, ostatni polski weteran Bitwy o Anglię


19 Października 1987 roku
Zmarł Igor Newerly, pisarz, sekretarz J. Korczaka.


Zobacz więcej