Piątek 19 Października 2018r. - 292 dz. roku,  Imieniny: Michała, Piotra

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.03.18 - 21:52     Czytano: [1018]

Antypolonizm


Szanowni Państwo!

Nie wiem jak Państwa komputery traktują ten popularny już od dawna neologizm. Mój zna tylko słowo: antysemityzm, a antypolonizm to według niego słowo nieznane. Ciekawostka lingwistyczna.

Wydawać by się mogło, że po to mamy polski rząd, żeby między innymi dbał o dobre imię Polski, pozostawiając troskę o dobre imię Izraela, Izraelowi. Fakty jednak temu przeczą. Jak donosi mój kanadyjski korespondent, tamtejsza polonia była zbulwersowana, kiedy dowiedziała się, że nasz rząd przeznacza na badania IPN 5 milionów zł, a na renowację żydowskich cmentarzy 100 milionów zł. Ciekawostka ekonomiczna. Może należałoby wytłumaczyć Polakom, dlaczego tak postanowiono, albo wręcz, w świetle ostatnich wydarzeń, należałoby te budżety istotnie skorygować?

Sprawa „polskich obozów koncentracyjnych” zdawała się już wygasać w przestrzeni medialnej, ale nasi wrogowie łatwo nie odpuszczają. Miejmy nadzieję, że nieuprawnione roszczenia żydowskie nie zostały już załatwione w jakiś inny sposób. Zagadkowe milczenie w tej sprawie różnie można interpretować.

Zakładam, że w tym, co piszę, nikt nie upatruje antysemityzmu. Byłoby mi niezwykle przykro ze względu na pamięć moich rodziców, którzy pomagali przeżyć Żydom w okupowanej przez Niemców Warszawie. Po wojnie ludzie ci okazywali moim rodzicom wdzięczność i przyjaźń.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

………………………………….

Kiedy nawet izraelski MSZ i czołowi politycy powołują się na wymyśloną przez historyka Jana Grabowskiego liczbę 200 tys. Żydów, za śmierć których mają rzekomo odpowiadać Polacy, nie pamięta się o takich słowach, jakie wypowiedział brytyjski historyk David Cesarani. Zmarły w 2015 roku badacz przed laty na łamach ,,Rzeczpospolitej” mówił, co mówią fakty o stosunku Polaków do Holokaustu. Cesarani specjalizował się w historii Żydów, w tym właśnie Holokaustu.

Dziś znamy już wiele zdarzeń zaprzeczających mitowi, w który przez tyle lat wierzyliśmy na Zachodzie, że szmalcownicy wydawali Żydów, a reszta polskiego społeczeństwa była obojętna – podkreślał. Przypomina, że powstały w 1940 roku obóz w Auschwitz nie miał nic wspólnego z polityką antyżydowską Trzeciej Rzeszy, a jedynie służył większemu sterroryzowaniu polskiego społeczeństwa.

Niezłomni: https://niezlomni.com/wybitny-brytyjski-badacz-holokaustu-zdradza-dlaczego-swiat-uwierzyl-klamstwo-o-polskim-wspoludziale-zagladzie-zydow-zanim-zaczna-pouczac-polakow/


"Ze szczegółowych materiałów, wynika na przykład, że inaczej działali polscy kolaboranci i szmalcownicy, a inaczej żydowscy. Żydowska kolaboracja miała charakter zorganizowany i wspierany przez NKWD i Gestapo, a polska bazowała na indywidualnych mętach kryminalnych i jednostkach zdemoralizowanych..."

Listonosz.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

3 marca 2018 r. | Nr 9/2018 (350)

Wersja do druku

Poalej Syjon - 20.03.18 16:33
Panie profesorze Chodakiewicz, pan tez boi się Żydów. W wypowiedzi dla Naszego Dziennika unikał pan słów, że to Żydzi wylewają te kubły pomyj na Polaków. Rozumiem, ze mieszka pan w USA i ma kontakty z tzw. kręgami i boi się środowiska w którym pan pracuje. My, Polacy nie mamy już nic do stracenia. Musimy ostro atakować Żydów za oszczerstwa i pomówienia. To my mamy rację i wiemy, że Żydzi chcą się wzbogacić na krzywdzie jaką wyrządzają nam i Polsce. To jest podłe i nikczemne z ich strony. Jak my, Polacy możemy mieć pozytywna opinię o Żydach jeżeli oni dopuszczają się tak nikczemnych i oszczerczych działań wobec nas. To jest zdziczenie obyczajów i zaprzeczenie współżycia miedzy narodami.
Jak chcą pieniędzy to niech wezmą się za uczciwa pracę zamiast pasożytować i domagać się pieniędzy od innych narodów ciężko pracujących na swój
dobrobyt.

Szanowny panie profesorze Chodakiewicz, odwagi. Prawda jest ważniejsza niż żydowskie oszczerstwa. Jak będziemy się bali i podkulali pod siebie ogony to już przegraliśmy. Opieraliśmy się żydo-komunie przez ponad 70 lat to nie możemy teraz poddać się bez walki. Co prawda oni urośli teraz w siłę ale polski duch wolności i niepodległości nie pozwoli nas pokonać. Odeprzemy żydowskie knowania i ataki. Mamy ok. 10 mln naszych rodaków w Ameryce, którzy nas wspierają słowem i czynem. Liczymy na was bracia Rodacy.
Tak nam dopomóż Bóg.
Na oszczerców i złoczyńców Bóg musi zesłać należną im karę.

Lubomir - 20.03.18 14:04
Oby nad nami był tylko Pan Bóg i prawo tworzone przez polskich prawników. Obyśmy nie musieli być podlegli parasolowi masonerii, globalistów, Moskwy, Berlina, Tel Awiwu, czy Bóg raczy wiedzieć czyjemu jeszcze. Wówczas antypolonizm byłby tak oczywisty, jak niemiecki i rosyjski autokratyzm. Tamtejsze farsy wyborcze osiągnęły poziom 'wyborów' w naszych ogródkach działkowych a każda ze stron lubi dyskutować o stanie demokracji w Polsce. Jest to także forma obsesyjnego antypolonizmu.

Eleonora Kaltenbruch - 20.03.18 11:58
Kubły pomyj na Polaków.

Za oskarżeniami Polski o współudział w holokauście stoją olbrzymie pieniądze - ostrzega w dzisiejszym wydaniu "Naszego Dziennika" prof. Marek J. Chodakiewicz z Institute of World Politics w Waszyngtonie. - Zawsze jest tak, że jak się chce wymusić coś na innych, to przede wszystkim zohydza się takich ludzi - jednostki czy zbiorowości, w tym i narody. Jak się ich opluje jako "polskich nazistów" z "polskich obozów koncentracyjnych", którzy "zabili więcej Żydów niż Niemców", to wyklucza się jakąkolwiek pomoc od osób czy społeczności z zewnątrz, czyli od nie-Polaków, bo kto będzie bronić "nazioli - zauważa prof. Chodakiewicz. Jak dodaje. takie działanie odbiera także Polakom "wolę walki przez wywołanie samonienawiści".

- Pozostaje wtedy tylko kapitulacja - akcentuje profesor. W Ameryce ciężko jest także o rzetelne badania nad historią Polski i zagładą Żydów europejskich podczas II wojny światowej. Naukowcy boją się, że będą oskarżani o antysemityzm. - Właściwie nikt nie wspiera finansowo działań mających na celu wprowadzenie prawdy o Polakach i Polsce na wokandę Ameryki - stwierdza nasz rozmówca. Profesor Chodakiewicz zauważa także, że każdego dnia na Polskę wylewane są "wiadra pomyj" w związku z historią II wojny światowej.

Cała rozmowa z prof. Chodakiewiczem w dzisiejszym "Naszym Dzienniku". NaszDziennik.pl

Za tymi atakami stoją wielkie pieniądze wielkich amerykańskich banków żydowskich oraz jak zwykle Stary Dziad lewaków Jerzy Soros.
Co przeważy, żydowskie miliardy czy prawda historyczna?

Polej Syjon - 14.03.18 14:13
Czy ta ustawa o IPN została skonsultowana z Mojżeszem, Rebe Danielsem i Żydami z Antarktydy? I czy Polacy mają prawo chociaż puścić bąka? Tego nie jesteśmy pewni i czekamy na pozwolenie z Tel Avivu.

Tam, różni cadykowie, i chasydzi po naradzie wydadzą werdykt czy Polacy mają prawo prosić o przebaczenie wszystkich Żydów, nawet i tych, którzy się jeszcze nie narodzili.

Ta żydowska nienawiść do gojów i wywyższanie się ponad inne narody wcześniej czy później zaprowadzi ich na manowce egzystencji.

Tysiące much nie może się mylić kiedy wszystkie lecą wiedzione zapachem guana. To dla nich sprawa życia lub śmierci.

Artur Sołonka - 10.03.18 18:49
PAN JASIEK

Pan Jasiek Ksywa
Zza Wody
Stworzył fraszki
Niezwykłej urody.
Że ludzie dlatego żyją
Bo ryją!
A ten,
Kto ma już dość
Tej jego ksywy
Jest parszywy!

Lecz i pociecha,
Z tego wielka -
Każde słowo
To perełka -
W tej tfuuurczej
Ozdobie,
Bo napisał
Sam o sobie...!!!

A z tego jest
I morał cały
Jak ten literacik
Mały -
Co tak sobie
W balonik dmie -
Jasiowi jest wolno mieć
Wiele ksywek -
Tobie NIE!!!

MKM - 10.03.18 3:52
UWAGA!!! Czerwoni hakerzy maja - od pewnego czasu
swoje dyzury na naszym Kworum! Co antykomunistyczne
itp.w postaci komentarzy itp. likwiduja w oka mgnieniu.W lutym
zlikwidowali mi 2 komentarze,a w marcu jeden moj artyku
i dzis drugi komentarz!

Aaron Waxmann - 09.03.18 9:25
Internetowe opinie.
Żydom prawda musi się opłacać!

OPINIA: Polski ksiądz Henryk Zieliński stwierdził na antenie TVP Info, że dla Żydów prawda to cokolwiek, co im się opłaca finansowo.

Duchowny uważa, że Żydzi zawsze chcą, aby prawda była zgodna z interesami Izraela.
- To zupełnie inny system wartości, inna koncepcja prawdy. Dla nas prawda oznacza zgodność tego, co mówię, z faktami. Dla Żyda prawda oznacza zgodność tego, co on mówi, z dobrem przez niego pojętym. Jeśli Żyd jest religijny, to prawda oznacza coś, czego Bóg chce. Jeśli jest to Żyd niereligijny, to prawda jest czymś subiektywnym, albo prawdą będzie to, co będzie służyło interesom Izraela.
Żydzi mają taki swój gatunek literacki - hagada - często te opowieści nie mają nic wspólnego z faktami. Jeśli my zwracamy na to uwagę, że to nieprawda, to mamy takie reakcje, jakie mamy - powiedział ks. Zielinski.

W reakcji Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce wystosował w tej sprawie skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Źródło: www.jpost.com,

Za: korwin-mikke.pl

Ks. Małkowski: Żydów nie interesuje prawda

OPINIA:
Cały problem polega na tym, że dla Żydów nie liczą się w tej kwestii fakty. Niewątpliwie widać, że interesuje ich tylko korzyść - powiedział w rozmowie z "Frondą" ks. Stanisław Małkowski.
- Żydzi uważają, że tylko oni mają rację, gdyż są "narodem wybranym" - podkreślić trzeba, że rozumieją oni owo bycie "narodem wybranym" inaczej niż widział je Bóg w Starym Testamencie - powiedział ks. Małkowski.
- Dla nich nie liczy się prawda historyczna, a legenda, opowieść, która ma na celu wywyższyć jednych kosztem drugich - podkreślił duchowny.

Winnicki: Żydzi powinni przestać kłamać

OPINIA: Trzeba jasno powiedzieć: Żydzi przeproście i Żydzi przestańcie kłamać - powiedział na antenie Polsat News Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.
Zdaniem p. Winnickiego, w sprawie Izraela "obóz rządowy biega trochę jak kurczak bez głowy".
- Rozdrapujemy, że Morawiecki coś niezręcznie powiedział, a od kilku tygodni trwa jednoznaczna jazda po Polsce na arenie międzynarodowej
ze strony Izraela i środowisk żydowskich i my teraz mamy się kajać? - pytał.
Zdaniem posła "to Żydzi powinni zacząć przepraszać i powinni przestać kłamać".
- Za antypolskie kłamstwa o obozach, które szerzą się w Izraelu, za kłamstwa, że Polacy, jako naród, są współsprawcami Holokaustu - przekonywał p. Winnicki.

Ricky Dick. - 09.03.18 8:24
Żydzi stworzyli mitologię holokaustu. Podłość Żydów polega na obarczaniu Polaków za holokaust. Właśnie za to obarczanie Polaków holokaustem powinniśmy tępić żydowskie uroszczenia i atakować w każdej przestrzeni życia w Polsce i świecie.

To nie Polacy rozpoczęli tą wojenkę. Żydzi muszą być cały czas oskarżani przez Polaków dopóki nie zaprzestaną oszczerczych pomówień.
A jest o co oskarżać. Zdrada państwa polskiego i współpraca oraz kolaboracja Żydów z okupantami to to tylko pierwsze z brzegu przewinienia ale za to brzemienne w skutkach.

Lubomir - 08.03.18 17:09
Kuba, może twoje imię kojarzy się bardzo z Jakubem Bermanem albo komunistyczną Kubą?. Literaci często używają pseudonimów literackich a nie ksyw. Pan Orawicz nie jest tutaj wyjątkiem. Np. Leon Lech Bejnar nosił pseudonim literacki Paweł Jasienica.

Jan Orawicz - 08.03.18 16:25
Pertho-Kuba ty nie atakuj mnie bredniami wyssanymi z palucha o mojej
osobie.To tobie nie pomoże.Bo każdy zdrowy Polak wie,że skrywanie się
pod ksywą jest sprawą parszywą!!! Moje utwory literackie oceniali krytycy
literaccy,a na czym ty się znasz?! Wychyl sią spod ksywy i podaj swoje
autentyczne nazwisko,to tobie ścisnę czule grabulę,a miasto Perth oddychnie!

Kuba - 07.03.18 22:32
Przykre jest to, jeden - jak ten Ksywa Orawicz - nie przestrzega regulaminu Kworum i bluzga na człowieka, wyzywając od komuchów i łgarzy, uprawia rymy o ryciu, nazywając siebie poetą - a drugi na tym Kworum nie może się nawet bronic, bo tenże Ksywa Orawicz jest pod ochroną.
Dziwne też, że Wodolej Orawicz, nie czepia się innych KWOROWICZÓW, którzy mają swoje pseudonimy. Jakoś ksywa Lubomir mu nie przeszkadza - no, bo on mu wazelinuje
No cóż dawny ateista, a teraz Artysta-Wodolej z przywidzeniami za Oceanem ma tutaj wzięcie...

Jan Orawicz - 07.03.18 3:54
W tej chwili wpadły mi do głowy 3 fraszki:

Celne odkrycie

Kto się kryje
Pod ksywą,
Ten ma duszę
Parszywą!!

T e n ...
Ten pod ksywą
Się kryje.
Co pod drugim
Szpetnie ryje!!

Wyznanie ryjącego
człeka

Ryje kret,
Ryje mysz,
Ja pod człekiem
Ryje tyż!! Pozdrawiam Drogich Czytelników

Jan Orawicz - 06.03.18 18:50
Kuba,co jeszcze wymyślisz na mnie? Ja tobie jeszcze raz piszę,że kto się
skrywa pod ksywy ten daje znać o tym,że moralmniei jest krzywy.Nie wymy-
ślaj mi,że mam wiele ksyw! Ty tak komuś przypisujesz to,co ty wyczyniasz.
Jeżeli jest Kuba jako twoje imię,to z jakiego powodu kryjesz swoje nazwisko?!
Imię Kuba nosi w kraju wielu panów! I co ty tutaj mataczysz łgarzu?!Tylko miej
odwagę przyznać się do swego nazwiska! A to świadczy,że sobie naskrobałeś
takiej materii,którą musisz skrywać.To każdy uczciwy Polak zauważy. Mamy
Polskę wolną,a nie pod zaborem wrogów,co przeżyliśmy! I co kryjesz się przed
nami Polakami?! Ty załgany cwaniaku!!

Kuba - 05.03.18 22:17
Orawiczu ja mam jedną ksywkę pochodzącą od mojego imienia i zawsze podpisuję się tym imieniem pod własnym komentarzem. A ty masz tych ksywek bez liku które zmieniasz jak baletnica majtki za kulisami. Mnie wychowali moi Rodzice, a szczególnie dziadek Zołnierz Niezłomny - a uczyli mnie żyć w Prawdzie, w Wierze i Miłości do Ojczyzny. A ciebie? Wychowali cię na ateiste, o czym chwaliłeś się od czasu wejscia na Kworum.
Pytałeś o przestrogi Gomułki, klepaczu dyrdymałów, to Ci jedną z nich wypisałem. Nie puszczaj więc na mnie smierdzących bąków z Hameryki do której dałeś dyla, aby się więcej o tobie nie wydało.

Lubomir - 05.03.18 20:28
Semici uznający Koran za świętą księgę, powołali do życia na swój użytek - słowo 'islamofobia'. Każdy Francuz, Bawarczyk, Włoch czy Belg - mówiący negatywnie o islamie, od razu jest oskarżany o to, że jest islamofobem. Obrona nie jest wtedy łatwa, nawet na terytorium własnej ojczyzny - oskarżonego o 'fobię'. Oczywiście wszelkie symbole chrześcijańskie, od razu są napiętnowane przez nadwrażliwych na tym tle muzułmanów. Tutaj są jeszcze bardziej gorliwi, niż marksiści-leniniści. Czy pojawi się termin antychrystianizm, i będzie słowem-kluczem, który zacznie przywracać normalność Europie?. Oby tak się stało!

Jan Orawicz - 05.03.18 16:15
Kuba - ty wyraznie znasz paciorki PZPR! Z tego powodu w obecnym czasie
skrywasz się komuszku pod ksywą i cały czas jączysz!! Nie ładnie wychowała
ciebie tamta twoja partiaT

Ania - 05.03.18 8:22
Gomułka zawsze powtarzał, że Polska będzie istnieć do czasu aż zostanie zadłużona.

https://independenttrader.pl/w-czyich-rekach-spoczywa-polski-dlug.html?sort=latest

Kuba - 05.03.18 0:42
Orawiczu, gdzie ty byłeś w Marcu 1968??? Chyba już wystarczająco dorosły aby coś zrozumieć???!!!
Gomułka w swoim przemówieniu 19 marca 1968 roku w imieniu kierownictwa PZPR i swoim mówił: TYm którzy uważają Izrael za swoją ojczyznę gotowi jesteśmy wydać emigracyjne paszporty. A aktyw wołał TERAZ!
OTO JEDNA Z PRZESTRÓG!!!

Jan Orawicz - 04.03.18 21:57
Pani Aniu, proszę podać przestrogę W.Gomułki.
Ja nie pamiętam jakiejkolwiek ważnej przestrogi
tego komunisty. Owszem należy jemu zapamiętać
rozrachunek z Żydami wysłanymi do PRL - jako
zaborczej enklawy ZSRR. Wielu z tych Żydów
emigrowało do Izraela i do USA. Tam teraz ich
pociechy - wzorem i czerwonych rodziców, prowadzą
bardzo wrogą działalność przeciwko Polsce! Rdzenni
Amerykanie nie wiedzą w czym rzecz i o co im chodzi?!
Polonia USA nabiera wody w buziunie i w rzeczy samej
milczy! Czyli pozwala na antypolskie ekscesy - skomuszałej
żydowskiej dzieciarni, wychowanej przez posowieckich
rodziców,których z Polski wypędził Gomułka za tamte
komunistyczne zbrodnie na nas Polakach.Ameryka to
wyjątkowa Mamusia,która przytula do do siebie - nawet
różnego rodzaju łotrów - w tym wypadku skomuszałych!

Ania - 04.03.18 10:42
Nie tak dawno mieliśmy setną rocznicę początku największego ludobójstwa Słowain i nikt nawet o tym nie wspomniał, nie mówiąć o tym żeby złożyć im hołd.
O obozach koncentracyjnych stworzonych przez żydobolszewików się milczy.
Aron Solts, Naftaly Frenkel, Yakow Rappoport, Matvei Berman, Lazar Kogan, Genrikh Yagoda stworzyli i zarządzali morderczą machiną, która wymordowała więcej swoich rodaków.
Przedwojenny Polak właściwie reagował na zbrodnie żydobolszewików, współczesnemu Polakowi przekierowano winy żydobolszewików na współczesnych Rosjan.
Do tego teraz jeszcze przekierowuje się winy nazistów na zadłużony naród polski.
Spełniły się groźby o jakich nas przestrzegał Gomułka.
Różański ze swoją bandą wymordował elitę naszego narodu i mamy masę polskich sprzedajnych roboli wykorzystywanych przez obcą zwalczającą się agenturę, którym dla śmiechu stworzono pluralizm i "demokrację".
Komunizm stworzył nam elyty wyrosłe na rozkradaniu wspólnego majątku, które teraz głośno krzyczą żeby karać tych, którzy pilnowali wspólnego dobra i wiedzą co kto ukradł.
Złodziejskie demokratyczne czyli dobre elyty otaczają się lokalnymi obszczymurkami i nie mineło jedno pokolenie "demokratów" i mamy ochlokrację wychwalaną pod Niebiosa.

MariaN - 04.03.18 9:22
No właśnie, cały świat na słowo antysemityzm wstaje na bacznośc a w tym czasie obraża sie Polaków i nic, ich wolno a żydów nie. To tak jakby Polacy nie ginęli w wojnę. Mamy do odrobienia wiele, dopiero początek wstawania z kolan, nie można biadolić tylko wziąć sie za robotę, niech kropla drąży skały, dla dobra kolejnych polskich pokoleń.

Wszystkich komentarzy: (21)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Października 2010 roku
W łódzkim biurze PiS Ryszard Cyba (były działacz PO) zamordował Marka Rosiaka a jego kolegę ciężko zranił. Deklarował zabicie Jarosława Kaczyńskiego


19 Października 1817 roku
W Szwajcarii odbył się pogrzeb zmarłego 4 dni wcześniej gen. Tadeusza Kościuszki.


Zobacz więcej