Piątek 24 Maja 2019r. - 144 dz. roku,  Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.03.18 - 11:10     Czytano: [458]

MANIPULACJE

Bombardowanie informacjami o gigantycznych zarobkach polityków Prawa i Sprawiedliwości w spółkach Skarbu Państwa bez podania od razu informacji o rekordowych zyskach tych spółek Skarbu Państwa jest judzeniem i manipulacją, niepełną informacją.

---Poniżej trzy (moim zdaniem) manipulacje, w tym dwie to brak nagłośnienia bardzo ważnych informacji w wielu mediach:

1. Bombardowanie informacjami o gigantycznych zarobkach polityków Prawa i Sprawiedliwości w spółkach Skarbu Państwa bez podania od razu informacji o rekordowych zyskach tych spółek Skarbu Państwa jest judzeniem i manipulacją, niepełną informacją.
Jest to atak na tych zarządzających państwowymi spółkami, dzięki którym notują one rekordowe wyniki - gdy za rządów PO-PSL zarządzali nimi złodzieje lub nieudacznicy to nie słyszałem ze strony wielu mediów aż takiego oburzenia, a teraz część z Państwa piętnuje za świetną pracę?
Krytyka ta jest chyba oparta na założeniu, że były polityk nie może być dobrym prezesem firmy oraz na tym, że rządzący nie mogą kierować do zarządzania spółkami osób, którym ufają - obie tezy dość wątpliwe i raczej szkodliwe dla Państwa i obywateli (oczywiście można zarzucić PiS, że też krytykował np. nominację dla byłego ministra w rządzie PO-PSL Aleksandra Grada na prezesa spółki budującej elektrownię atomową - ale też może w tym przypadku Prawo i Sprawiedliwość miało sporo racji, bo nie słyszałem o jakichś osiągnięciach Grada w tej sprawie). To jest żenujące, obawiam się, że część z Państwa ośmiesza się tylko w ten sposób, to nie wyjdzie Państwa mediom na dobre.

2. Część mediów nie informuje lub informuje bardzo niewiele o aferze w Polskiej Żegludze Morskiej - obie ewentualności to też jest bardzo zły rodzaj manipulowania opinią publiczną. Tymczasem to ogromna afera z okresu rządów PO-PSL na 300 milionów euro, które po prostu zniknęły z kont firmy! Tak nagłaśniane premie dla rządu PiS w sumie to chyba poniżej 2 milionów i to złotych, a nie euro! Zarobki polityków PiS w spółkach skarbu Państwa w sumie to też kilka milionów złotych czyli kilkaset razy mniej niż straty w tej aferze w PŻM! Do tego wiele mediów rzadko podaje informacje o tym ile Prawu i Sprawiedliwości udało się odzyskać z wyłudzeń VAT przez mafie VAT-owskie, które szły w dziesiątki miliardów złotych i to rocznie! Wygląda to tak, że część z Państwa robi z igieł widły i odwrotnie. Część z Państwa nagłaśnia jakieś pierdoły, a cenzuruje ważne dla nas Polaków i dla naszego kraju informacje. Poniżej i pod linkami więcej o tej aferze w PŻM:
Stringi, cygara i brylanty za publiczne pieniądze to tylko wierzchołek góry lodowej. Afera w Polskiej Żegludze Morskiej. Biżuteria za 100 tysięcy dolarów, cygara za 40 tysięcy i ekskluzywna damska bielizna firmy Victoria’s Secret. Takie rzeczy były kupowane za pomocą kart kredytowych przez pracowników spółki wchodzącej w skład Grupy Polska Żegluga Morska. Paweł Brzezicki - komisarz w PŻM twierdzi, że za rządów PO-PSL grupa została doprowadzona na skraj bankructwa, a z jej kont zniknęło 300 mln euro. - Przerażająca jest skala, bo kwestionujemy 90 proc. wydatków opłaconych kartami służbowymi - mówi Robert Dąbrowski, szef działu kontroli wewnętrznej w Grupie PŻM. Pod drugim linkiem lista innych, równie poważnych zarzutów:
http://niezalezna.pl/219256-stringi-cygara-i-brylanty-za-publiczne-pieniadze-afera...
http://niezalezna.pl/219308-afera-w-polskiej-zegludze-morskiej-posel-zaremba...


3. Obserwuję również, że spora część z Państwa nie informuje o tym co robią Muzułmanie w Europie Zachodniej - a tymczasem znacznie częściej (oczywiście chodzi o odsetek w stosunku do ich populacji) niż rdzenni Europejczycy mordują, gwałcą, molestują, są sprawcami pobić i rozbojów. Widziałem za to dziwaczną informację, że większość Polaków nie spotkała Muzułmanina, a się ich boi - tak samo większość Polaków nie spotkała lwa czy niedźwiedzia, a też się ich boją. Natomiast Polacy znają religię, obyczaje i kulturę Muzułmanów (wiedzą, że są różne ich odłamy, ale istnieją i są dość silne odłamy bardzo radykalne) i to wystarczy, aby wiedzieć, że spora część Muzułmanów jest groźna (a najgorsze, że nigdy nie wiemy co myślą Muzułmanie na których trafimy, więc warto zachować ostrożność). Jednak mimo to warto informować o tym co robią Muzułmanie, bo media są od tego, aby pokazywać rzeczywistość, poza tym wciąż 20-30% Polaków ma wyidealizowany, nieprawdziwy obraz Muzułmanów.

Z poważaniem
Filip Stankiewicz

Wersja do druku

Lubomir - 24.03.18 20:17
Co do punktu 1 i 2, to jeżeli osiemdziesiąt procent prasy polskojęzycznej jest własnością kapitału obcego, głównie niemieckiego, to na jaką propagandę można liczyć? Według tej prasy antypolscy dywersanci i malwersanci będą zawsze uchodzić za postaci pozytywne. Solidarność z Niemcami będzie do końca objaśniana jako patriotyczny zryw Polaków. Odnośnie punktu 3, Izraelczycy do dzisiaj nie potrafili zaprzyjaźnić się z muzułmanami i najchętniej wszystkich z Syro-Palestyny przekierowaliby do Europy. To jeden z przykładów. Wystarczy dokładnie przyglądać się Bliskiemu i Środkowemu Wschodowi, by zrozumieć jak trudne byłoby współistnienie islamu i chrześcijaństwa np. w Polsce, skoro stało się wręcz niemożliwe w miejscach narodzin tych religii. Ktoś kto koniecznie chce ubrać Polskę w bolesne problemy Bliskiego i Środkowego Wschodu, na pewno nie życzy dobrze ani Polsce, ani Europie. Wyrywanie ludzi z ich naturalnych środowisk, to horror z repertuaru największych zbrodniarzy wszech czasów.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24 Maja 1946 roku
Urodziła się Irena Szewińska, znakomita lekkoatletka, 3 złote medale olimpijskie, wielokrotna mistrzyni świata w biegu na 100 i 200 m (zm. 2018)


24 Maja 1946 roku
W więzieniu mokotowskim zamordowano oficerów NZW Lublin m.in. kpt. Zygmunta Wolanina ps. "Zenon" i mjr. Zygmunta Roguskiego ps. "Feliks"


Zobacz więcej