Czwartek 24 Stycznia 2019r. - 24 dz. roku,  Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 10.04.18 - 18:03     Czytano: [517]

Prawda zwycięży…

8 lat. 96 miesięcy. Aż tyle trzeba było czekać na upamiętnienie 96 ofiar tragedii smoleńskiej. I choć od prawie dekady każdego miesiąca tysiące ludzi maszerowało w tej intencji przez Krakowskie Przedmieście, nawet dziś nie zabrakło tych, którzy bezcześcili pamięć. Wbrew haniebnemu ujadaniu przeciwników narodowej pamięci, w sercu Warszawy stanął pomnik. Pamięć zwyciężyła.

Festiwale bezczeszczenia pamięci nie przyniosły rezultatów. Belzebubiczne happeningi i dzikie szyderstwo z modlących się ludzi, nie osłabiło serc tych, którzy uczestniczyli w Marszach Pamięci i głośno upominali się o prawdę o Smoleńsku. Zło nie zdołało zwyciężyć dobra. Niezwykle wymowne są te kontrasty pomiędzy ścierającymi się siłami ducha. Prawda kontra kłamstwo. Modlitwa kontra szyderstwo. Godność i podniosłość kontra akty barbarzyńskiego bezczeszczenia pamięci…

Ten pomnik nie jest przeciwko nikomu. Chcemy jedności. Ale jedności wokół dobra, nie wokół zła. Chcemy silnej, sprawiedliwej Polski, z którą będą się liczyć. Polski godnej
– podkreślił Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu podczas odsłonięcia pomnika. O jedności ponad podziałami mówił z całą mocą także prezydent Andrzej Duda, apelując o godną pamięć.

Pomnik jest nasz wspólny i wierzę, że będzie nas jednoczył. Jest wszystkich i dla wszystkich. Dlaczego jest? Ponieważ zginęli Polacy. Zginęli razem. Zginęli w służbie publicznej. Polacy muszą wiedzieć, że kto ginie w służbie publicznej, zostanie upamiętniony
– podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zbojkotowali rocznicę narodowej tragedii. Na pl. Piłsudskiego pojawiła się za to garstka ich „obywatelskich” wysłanników, którzy próbowali zakłócić uroczystości gwizdami. Jakże to żałosne. Jak nisko potrafią upaść ludzie zmanipulowani nienawiścią… Mierzyliśmy się z tym ciężarem nie tylko przez ostatnich 8 lat, ale także znacznie wcześniej, we wszystkich sytuacjach, które ostatecznie doprowadziły do tragedii smoleńskiej.

Opozycja użyła wszystkich, administracyjnych, politycznych i medialnych sił, by udaremnić powstanie pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. Bezskutecznie. Stanął w miejscu, w którym papież Jan Paweł II wzywał Ducha Świętego, by zstąpił i odnowił oblicze Tej Ziemi. Ten Duch zstępuje. A Polacy – doświadczeni szczególną historią – będą nieustępliwie walczyć o Prawdę…

Marzena Nykiel
Redaktor naczelna wPolityce.pl, publicystka "Sieci", autorka książki "Pułapka gender". Była wydawcą i producentem programów tv oraz kierownikiem produkcji filmowej. Absolwentka filozofii i dziennikarstwa KUL oraz podyplomowego studium produkcji filmowej i TV w Łódzkiej Szkole Filmowej. Twitter: @MarzenaNykiel.........................................................


Nie wszyscy czekają na prawdę

Usłyszałem ostatnio z ust publicysty, że wszyscy od 8. lat czekają na prawdę o największej po II WŚ Tragedii Smoleńskiej. Otóż nie, twierdzę, że nie wszyscy chcą ujawnienia prawdy, są też i tacy, niestety nasi rodacy, którzy znają ją od samego początku. Może to brzmi makabrycznie, ale taka jest prawda. Z roku na rok dowiadujemy się coraz więcej szczegółów a postawa totalnej opozycji jakby potwierdza te przypuszczenia, że ktoś z ich otoczenia maczał w tym palce. Bo, gdyby tak nie było, nie byłoby tyle nienawiści ze strony ich i ich zwolenników podczas kolejnych miesięcznic a nawet dziś, kiedy to odsłonięto – o zgrozo - dopiero po 8 (ośmiu) latach pomnik upamiętniający wszystkie ofiary tej tragedii. Słyszałem dziś na własne uszy ten dziki wrzask i wulgaryzmy za płotem, przed Placem Piłsudskiego, na 10 minut przed odsłonięciem pomnika. Zwykli ludzie zgromadzeni obok zaczęli ich uciszać, w końcu zaczęli skandować: „Precz komuną” – no bo cóż można było jeszcze zrobić, kordon policji ich chronił szczelnie, w końcu mamy demokrację.

Dlaczego tak się dzieje, dlaczego tak wielka tragedia poróżniła Polaków, przecież tam, pod Smoleńskiem zginęli wówczas ludzie ze wszystkich opcji politycznych, zginęli księża, działacze społeczni, legendy walk o wolność. Ta nienawiść, płynąca od przedstawicieli aktualnej opozycji, codziennie dokarmiana nowymi zmyślonymi przekazami, nie pozwala się pojednać i wspólnie budować naszą Najjaśniejszą. A może to poczucie winy powoduje takie postępowanie. Czują się winni, dlatego od początku jątrzą, dostają wskazówki od szefa, mówią w publikatorach to co im każe, chociaż sami w to nie wierzą. Mówią tak, by utrzymać się na wodzie. Od ośmiu lat robią wszystko, by zatrzeć pamięć i skompromitować tych, którzy wołają o prawdę. Lecz ta ich praca nie przynosi efektów, im bardziej pragną zapomnienia, tym większa jest pamięć polskiego narodu.
Żałośni są ci ludzie, którzy wbrew prawom fizyki klepią w kółko dyrdymały o „pancernej brzozie”, i tak są prymitywni w swych działaniach, że czasami aż ich szkoda, bo dziwne to, że człowiek, w końcu wykształcony, prawnik, historyk, powtarza brednie w imię jakichś wyższych politycznych celów. A gdzie honor, gdzie zwykła ludzka przyzwoitość?

Polacy nie zapomnieli, widać to było bardzo dobrze dziś w Ogrodzie Saskim w Warszawie, gdzie w przeogromnych kolejkach stali ludzie z całej Polski, by móc dostać się, po uprzedniej kontroli pirotechnicznej, na Plac Piłsudskiego i uczestniczyć w państwowych obchodach odsłonięcia pomnika upamiętniającego tę wielką tragedię.

Cały czas czekamy, cierpliwie, na ogłoszenie prawdziwych przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem i na ukaranie winnych, bez względu na cenę i okoliczności. Są powody, by wierzyć , że nastąpi to już niebawem, coraz więcej renomowanych firm z zagranicy bada tę katastrofę. I choć szczątkowe informacje coraz bardziej wskazują na to, że nie był to zwykły wypadek, czekamy na oficjalny komunikat.

Zbigniew Skowroński
FOT.: KWORUM

       

       Wersja do druku

Jan Orawicz - 08.05.18 21:11
Prawica polska PiS doszła do władzy na nasze szczęście.Ale wielkość i cieżar
spadku po komunie - w rożnych naszych dziedzinach życia, już wyrażnie nas
po prawicy wyhamowała!No cóz,jeżeli posowieckie lewactwo spod jego znaków:
PZPR,SD,ZSL itp.do tej pory jest traktowane jako Lewica RP, to wybaczcie
ludzie tę waszą ślepotę,która jest sporym hamulcem rozwoju Polski.skryta pod
nijakie PO i skaradzione przez tych złodzieaszków z ZSL Mikołajczyku PSL!!!
Tak się komuszki ukryli,by mogli dalej ryć pod -wreszcie utentyczną Polską!
A jak ryją,to widać polskim gołym okiem! W Prawicowej TVP redakcja zaprasza
lewakow na polityczne pogawędki w stosunku do jedn uczestnik z PiS,a od
lewaków 4 -z PO Nowoczesnej i dalszych czerwonych cwaniaków! I tacy kraczą
niczym kruki na Rząd - wreszcie RP! Gdzie jesteś POLSKA PRAWICO? Czy już
zasnęłaś?! To się nie meści w czystych polskich głowach. Zebrnk w TV z
sługusami ZSRR skrytymi te4z pod PO,SD,PS! Główki po prawicy zaśmiecone mówią OK!!!! Zobaczymy jakie bedzieOK po pwrociedo sterów władzy PO,PSL
i dalszych czerwoniaków,a zarazem byłych sługusów ZSRR! Tak te sprawy
widzę - przerażony zza wielkiej wody! Jako Solidarnościowca z tego powodu
moje polskie serce mi mocno stuka!!!

lotnik 451 - 07.05.18 22:17
Kilka dni po katastrofie na stronie lotników był wpis: "Prawda będzie tak boleśnie oczywista , że dla wielu nie do przyjęcia".
Katastrofa pod Mirosławcem niczego nie nauczyła, więc zdarzyła się powtórka.
Jedno i drugie to CFIT w czystej postaci.

Przypominam także :
Pismo min. W. Stasiaka, które wyjaśnia kto był organizatorem wylotu do Smoleńska:

"Warszawa, 5 marca 2010

Pan Bronisław Komorowski

Marszałek Sejmu RP

Z upoważnienia Pana Prezydenta RP pragnę poinformować, że na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 10.04.2010 w Katyniu Kancelaria Prezydenta RP organizuje przelot samolotu specjalnego. Obok Pana Prezydenta, w skład wchodzą przedstawiciele rodzin katyńskich, wojska, duchowieństwo, osoby zaproszone przez Pana Prezydenta. Liczba miejsc w samolocie jest ograniczona. Odpowiadając jednak na prośbę Pana Marszałka proponuje udostępnienie miejsc w samolocie dla 12 przedstawicieli parlamentu, po trzech z każdego klubu.

W związku z koniecznością prowadzenia dalszych prac organizacyjnych proszę o przekazanie listy osób zgłoszonych na uroczystości.

Władysław Stasiak"

I jeszcze kilka cytatów:

"Każdy kto będzie próbował zmienić miejsce lądowania prezydenckiego samolotu zostanie oskarżony o utrudnianie prezydentowi RP sprawowanie władzy."

Jarosław Kaczyński

Michał Sybirak - 02.05.18 21:36
Podpisz Petycję!
List do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie Intronizacji Jezusa Chrystusa
https://www.petycjeonline.com/list_do_pana_premiera_mateusza_morawieckiego_w_sprawie
_intronizacji_jezusa_chrystusa

Artur Sołonka - 12.04.18 5:13
Krótko ale celnie - dokładnie opisane wydarzenie!

"Słyszałem dziś na własne uszy ten dziki wrzask i wulgaryzmy za płotem przed Pałacem Piłsudskiego" - pisze Pan Redaktor Skowroński.

Podobne wrzaski, piski, zatrute slogany, usłyszał mój Przyjaciel oddający cześć pamięci Ofiarom Katastrofy.
Napisał do mnie (e-mail); "Osiłek nie starszy jak 18 lat, wrzeszczał; "PiS pull up - Kaczyński jesteś dziad"... (...)
Co ten osiłek wie o Katastrofie? W 2010 roku sikał jeszcze w piasek piaskownicy. Ale podrósł... Usłyszał w POwskiej telewizorni Lisa, Olejnik i Spółki, wrzaski, piski, zatrute morały, a w internecie naczytał się bzdurnych artykułów i jeszcze bzdurniejszych komentarzy - jaki to ten Kaczyński i ten Rząd RP jest dyktatorski, kłamliwy i niesprawiedliwy - więc wrzeszczał.
Wrzeszczał bo jego mentalność polega na porównaniu wydarzeń z 10 kwietnia 2010. do dzisiejszego państwa.
Jest to klasyczny odruch Pawłowa!
Psina Pawłowa tresowana dzwiękami dzwonka zaczynała wydzielać ślinę, bo to kojarzyło mu się z pożywieniem i merdając ogonem dostawał ślinotoku. U zwolenników PO, lewactwa i różnego libertyńskiego łajdactwa, ta sprawa jest zawsze ukryta - bo to sprawa pełnego koryta. Jedynie wrzask ujawnia prawdziwe intencje.
Smutne to wszystko, płytkie, wulgarne i w zasadzie świadczące tylko o ludziach złośliwych, czasami naiwnych, a szczególnie o tych, którzy zostali wychowani w resortowni.
Dziś doświadczamy - być może w sposób bezprecendensowy, bo na skalę globalną - piłatowego sceptyzmu wobec istnienia jakiejkolwiek formy prawdy... W tym wypadku prawdy o Katastrofie!
A prawda nie jest ani na lewo, ani na prawo ani w środku. Prawda zawsze znajduje się na swoim miejscu.
Testament Ofiar Smoleńska zostanie kiedyś wypełniony - albo przez nasze obecne patriotyczne pokolenie - albo przez następne. Ludzie którzy są dzisiaj w świecie złym, mogą zawsze przejść do dobrego

Lubomir - 11.04.18 20:51
Jak widać kreowanie własnej rzeczywistości narodowej i państwowej, nie jest łatwe. Niektórzy najwyraźniej woleliby dokleić się do rzeczywistości rosyjskiej, niemieckiej albo izraelskiej i bez wysiłku głosić racje zgodne z punktem widzenia Rosji, Niemiec lub Izraela. A przecież 96 Ofiar Tragedii Smoleńskiej powinno być wstrząsem nie tylko dla samej Polski, ale i dla całej Europy i dla całej cywilizacji euro-amerykańskiej. Powinno być przypomnieniem prawdy, że walka dobra ze złem nigdy się nie kończy. Wydaje się, że z euro-letargu, obok Polaków - budzą się także Węgrzy. Oby dołączały kolejne państwa naszego kręgu cywilizacyjnego. Odnowa sumień, to rzecz od której najwyraźniej wypadałoby zaczynać wszystko! Do męczenników Nowoczesnej Europy dołączył także francuski kapłan Jacques Hamel i francuski policjant Arnaud Beltrame. Oni wszyscy są z pokolenia świętego Jana Pawła Drugiego. Oni wszyscy przywracają naszej cywilizacji właściwą tożsamość. Przywracają tożsamość duchową. Zaprzeczają idei człowieka jednowymiarowego.

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24 Stycznia 1908 roku
Urodziła się Barbara Ludwiżanka, polska aktorka (zm. 1990)


24 Stycznia 1925 roku
Polski rząd podjął decyzję o budowie pomnika Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie


Zobacz więcej