Czwartek 24 Stycznia 2019r. - 24 dz. roku,  Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.04.18 - 16:39     Czytano: [367]

Składowanie gabarytów

Szanowni Państwo!

Zastanawiacie się pewno, co znaczy ten zagadkowy tytuł. Jak można składować wymiary? Można, jeśli ma się solidne podstawy biurokratyczne wyniesione jeszcze z PRL-u. W naszym osiedlu wisi na ogrodzeniu okalającym pustą przestrzeń tabliczka z zakazem „składowania gabarytów”. Ta szczelnie ogrodzona przestrzeń, jest właśnie miejscem przeznaczonym na te „gabaryty”, przez co administracja rozumie odpady o pokaźnych rozmiarach przekraczające gabaryty, albo kubaturę pospolitych śmieci. Zdawać by się mogło, że skoro jest specjalne miejsce przeznaczone na duże, niepotrzebne przedmioty, to po co je porzucać w pobliżu? A no właśnie, żeby skorzystać z możliwości wyrzucenia „gabarytów”, trzeba pofatygować się do gospodarza po klucz! Taki prosty fortel zapewnia pustą przestrzeń przeznaczoną na owe „gabaryty”, które walają się wokół.

Czy w tym szaleństwie jest metoda? W pewnym sensie. Kiedyś tak się zdarzyło, że Mediolan tonął w śmieciach i wbrew pozorom, nie był to strajk śmieciarzy, a wygrany przetarg na wywóz śmieci przez mafię! Mafia włoska, czy polska, tak właśnie ma, że wygrywa przetargi, inkasuje forsę i dalej nic nie robi, bo kto jej podskoczy!?

Nie wiem, kto w Polsce wygrał przetarg na wywóz odpadów komunalnych, ale spójrzmy jak to działa. Na początku transformacji, kiedy wydawało się, że zaczyna się okres normalności, śmieci były segregowane i jako surowce wtórne wracały (lub miały wracać) dorecyklingu. Później okazało się, że Polska może być doskonałym miejscem składowania odpadów toksycznych i wszelkich innych, dla Niemców, oraz pozostałych krajów unijnych. Przestano więc udawać,że istnieje jakaś sensowna polityka w tym zakresie. Ale na tym nie koniec śmieciowego biznesu. Za niesegregowanie śmieci Unia może nakładać na Polskę kary. My, mieszkańcy już te kary płacimy w czynszu, co jest wyraźnie zaznaczone!

Jakby tego było mało, każdego dnia marnujemy tony surowców, nie licząc potencjalnej darmowej pracy milionów mieszkańców, którzy chętnie segregowaliby odpady przed ich wyrzuceniem! Czy na pewno stać nas na takie marnotrawstwo?

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl


KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Granica ustępstw 13/2018 (354)

Szanowna Pani Małgorzato

Pisze Pani „ Ludzie Targowicy Totalnej wcale nie zmienili poglądów. Nie można zmieniać czegoś, czego się nie ma” To świetna konstatacja. Napiszę więcej, ONI właśnie poprzez swoje kolejne głosowania obnażają swoje prawdziwie sprzedajne oblicze. Nie zawsze , jak Pani pisze „nawykowo głosowali przeciw. Są zawsze i w każdej sytuacji przeciw PiS” . W „tematach głosowań”, których pozytywny finał potencjalnie czy rzeczywiście może robić „dobrze” establishmentowi finansowemu, gospodarczemu i politycznemu potęg gospodarczych świata, opozycja totalna głosuje zawsze „za” ramie w ramie z PIS. Tak było w przypadku przyjęcia przez Polskę umowy CETA, dopuszczenia GMO do upraw w Polsce i innych. Również w przypadku ostatniego kryzysu dyplomatycznego owa opozycja nie wykorzystała okazji by co najmniej wypomnieć naszemu rządowi miękkiego stanowiska. Milczała jak grób w tej kwestii. To dobitnie świadczy, że owa opozycja jest rzeczywiście TARGOWICĄ BIS - o interes narodowy dba, ale obcych, a nie o polski interes narodowy.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM


14.04.2018 minęła 84 rocznica utworzenia jednej z najbardziej bezkompromisowych organizacji narodowej - Obozu Narodowo-Radykalnego - dzieła najwybitniejszego Polaka w największym stopniu przyczyniającego się do odzyskania przez Polskę niepodległości - Romana Dmowskiego.

.....................................................................................................................

TEATRZYK ZIELONY ŚLEDŹ

ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.
Ślepy zaułek

Występują: Leming i Moher.
Moher – Spotkałam tę twoją sąsiadkę.
Leming – Tę spod piątki?
Moher – Tak. Ślicznie wyglądała.
Leming – Co w niej takiego ślicznego? Ona przecież nie ma bladego pojęcia o modzie!
Moher – Może dzięki temu właśnie ma poczucie piękna?
Leming – I tak ja załatwię.
Moher – Za co?
Leming – Już ja wiem za co. Zapytaj raczej: jak? Wiesz, byłam na czarnym proteście...
Moher – To nic nowego.
Leming – Nie tym razem. Pomyliłam miejsce i trafiłam na „Stop aborcji”.
Moher – Tylko nie mów mi, że się nawróciłaś, bo nie uwierzę.
Leming – Nie musisz. Ale zdziwisz się, do jakich wniosków doszłam.
Moher – Umieram z ciekawości.
Leming – Popieram wasze postulaty.
Moher – O! Na przykład jakie?
Leming – Człowiek liczy się od chwili poczęcia, tak?
Moher – Tak.
Leming – Czyli spowodowanie poronienia, to zabójstwo z premedytacją?
Moher – No, załóżmy.
Leming – Tu nie ma co zakładać. Za morderstwo, jeśli nie dożywocie, to co najmniej 25 lat odsiadki murowane.
Moher – Na razie nie ma takiego prawa.
Leming – Ale jest taki postulat i to mi się bardzo podoba! Jak tylko zostanie uchwalone takie prawo, zgłoszę do prokuratora, że ta… spod piątki była w ciąży, a dziecka nie urodziła.
Moher – To by trzeba było udowodnić.
Leming – A tym, to niech się już martwi prokurator z urzędu! Czyż nie od tego jest? On, jak nikt inny będzie zobowiązany nowego prawa przestrzegać!


KURTYNA

Szanowni Aktorzy!
Zapraszam to współpracy przy tworzeniu Teatrzyku Zielony Śledź.
Umieścimy nasz teatrzyk na YouTube.
To znakomita forma promocji.

Chętnych do współpracy proszę o kontakt na adres:
mtodd@mtodd.pl.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

21 kwietnia 2018 r. | Nr 14/2018 (355)

Wersja do druku

Jan Orawicz - 03.06.18 15:47
Pani Aniu kto był w tamtym podłym czasie w opozycji przeciwko
sowieckiemu zaborcy Polski - ten był na celowniku sowieckich
oprawców w polskich mundurach. To byli bardzo często oprawcy
pochodzenia żydowskiego z terenu ZSRR. Ubecy także byli
pochodzenia polskiego. Jako trzynastolatek w tamtym czasie
widziałem ubeków żyjących po sąsiedzku.To byli osobnicy o niskiej
kulturze i zwykle po 4 klasach podstawówki.Cechował ich wulgarny
język i częste nadużywanie alkoholu!

Lubomir - 03.06.18 13:33
B. Tarasik Widać, że bieżące sprawy Polski są ci całkowicie obce. Nie czytasz bieżącej polskiej prasy i nie żyjesz problemami o jakich mówi się głośno w Polsce. Nie znasz np. skandali związanych z dzikimi wysypiskami w Bytomiu i toksycznymi transportami prosto z Niemiec. Na pewno o tym nie napisze nigdy Berthold Kuettel, tzw. dziennikarz śledczy, Niemiec pracujący a raczej skandalizujący w Polsce. Widzę, że boli cię sprawa ujawniania kryminalnej działalności Niemców, wolałbyś najwyraźniej żeby chodziło o naganne zachowanie Polaków.

Ania - 02.06.18 21:16
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zab%C3%B3jstwo_Bohdana_Piaseckiego

Większość najważniejszych akt IPN dotyczących zabójstwa Bohdana Piaseckiego do dzisiaj pozostaje w zbiorze zastrzeżonym, niedostępnym dla rodziny i badaczy. Sześćdziesiąt lat minęło, zmieniono rządy i strategie propagandowe a prawda nie może być ujawniona. W aktach zabójstwa Bohdana Piaseckiego są zdjęcia ścian z pomieszczenia gdzie wbito sztylet młodemu Piaseckiemu z uszkodzoną czaszką. Na ścianach są krwawe znaki identyczne jak te z domu gdzie dokonano rzezi na rodzinie Romanowów.
Bolesław Piasecki chciał wielkiej Polski rządzonej przez Polaków i został za to ukarany zamordowaniem syna.

B.Tarasik - 02.06.18 16:00
Lubomir dobrze zbadałeś tę sprawę z odpadami? Nie masz żadnych danych
obiektywnych T tym,że Niemcy rządzą odpadami.Bez danych autentycznych
na ten temat? To jest takie twoje bla,bla ,bla! Nie wiesz intelektualisto,że takię
pisanie musi być motywowane - danymi obiektywnymi.Czyli należy podawać
f a k t y! Inaczej to jest taka niewiarygodna beblotka!

Lubomir - 02.06.18 10:31
W temacie odpadów komunalnych i przemysłowych zdecydowanie góruje mafia niemiecka. Niemcy zawsze mieli ciągoty do ziem swoich sąsiadów. Zatem i tym razem postanowili wykorzystać m.in. terytorium Polski do składowania swoich odpadów i to wyłącznie tych nie nadających się do przeróbki i odzysku. Włącznie z odpadami radioaktywnymi. Cynizm niemiecki nie zna granic, a szmal można jak widać robić na wszystkim. Niemcy to nacja bez jakiejkolwiek moralności. Ich obecną religią jest euro. Największą ofiarą niemieckich mafii, staje się Górny Śląsk, gdzie na wyraźny rozkaz z Berlina, zrujnowano wiele arcyważnych dla Polski przedsiębiorstw i struktur gospodarczych. Ba, zachwiano nawet wielopokoleniowym śląskim etosem pracy, pokazując niemieckie hochsztaplerstwo jako jedynie słuszną drogę do wzbogacenia się. Niemcy usiłują wykreować Śląsk na niemiecki śmietnik, na europejski Róg Afryki. Oby polskie prawo i zamiłowanie do gospodarowania - pogoniło niemieckich wandali i szkodników, tak chętnie ubierających się w zielone szaty obrońców ziemi, wody i powietrza.

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24 Stycznia 1588 roku
W bitwie pod Byczyną wojska polskie pod dowództwem Jana Zamoyskiego pokonały armię arc. Maksymiliana Habsburga.


24 Stycznia 1925 roku
Polski rząd podjął decyzję o budowie pomnika Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie


Zobacz więcej