Wtorek 23 Października 2018r. - 296 dz. roku,  Imieniny: Edwarda, Marleny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 28.04.18 - 13:11     Czytano: [243]

Zadawanie pytań


Szanowni Państwo!

Wszyscy już zdążyliśmy przywyknąć do tego, że dziennikarz w studio, to jak szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie. Zaproszony gość powinien odpowiadać na zadawane mu pytania zgodnie z oczekiwaniami prowadzącego i słuchaczy. Upraszczając: swój powinien dowalić obcemu, żeby podgrzać atmosferę i usatysfakcjonować tych, dla których program jest przeznaczony. W tym celu należy unikać pytań wymagających odpowiedzi, mogących cokolwiek wyjaśniać.

Porównajmy takie dwa pytania. Pierwsze: czy jesteś za wprowadzeniem GMO do Polski? Odpowiedź przecząca jest absolutnie oczywista, wręcz automatyczna. Gdyby jednak pytanie zawierało alternatywę, typu: Co lepsze – GMO, czy pestycydy, to odpowiedź przestaje być automatyczna, bo wymaga już wiedzy. Tu same emocje nie wystarczą. A one właśnie są dla sprawujących jakąkolwiek władzę najważniejsze, decydują bowiem, kto tę władzę będzie dzierżył.

Nie czarujmy się, nikt nie odwołuje się do rozumu. Idee odwołują się do uczuć. Najlepiej widać to na przykładzie chrześcijaństwa i komunizmu. Pierwszy odwołuje się do miłości, drugi do nienawiści. Komuniści uważają, że mają prawo, a nawet obowiązek nienawidzić katolików, a jakby tego było mało, domagają się miłości ze strony katolików, bo przecież Pan Bóg im to nakazuje. I kto tu na czym zna się lepiej? Jedni i drudzy mają swoich zwolenników. Każdy z nas jest inny i ma do tego swoje demokratyczne prawo.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl


KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. SKŁADOWANIE GABARYTÓW 14/2018 (355)

Szanowna Pani Małgorzato

Degrengolada organizacyjna w zakresie segregacji śmieci w naszym kraju to wielki problem. Pokazuje on jak w soczewce stan innych dziedzin życia gospodarczego. Okazuje się, że wywóz śmieci - to również biznes, który można przejąć w danym kraju. Tak się stało w wielu polskich miastach. Czy to oznacza, że nie byliśmy w stanie własnymi środkami tego zorganizować? Oczywiście, że NIE. Po prostu ówcześni decydenci szli na łatwiznę i dodatkowo czerpali osobiste korzyści "robiąc dobrze" obcemu kapitałowi. A teraz, pisząc kolokwialnie, w oczach obcych korporacji, możemy się bujać. To samo dotyczy - wodociągów. Czy my nie potrafimy zarządzać własnymi zasobami wody? I tak by można wyliczać bez końca. W pewnych dziedzinach życia gospodarczego odkręcanie sprawy czyli repolonizacja jest bardzo trudna, bo kosztowna. To jest cena jaką płacimy za neokolonialną transformację.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk


.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

28 kwietnia 2018 r. | Nr 15/2018 (356)

Wersja do druku

Lubomir - 28.04.18 22:34
Genetyczni specjaliści od segregacji rasowej odnaleźli się przy segregacji śmieci. Ludzi za bardzo nie daje się już segregować, ale swoje pasje do segregacji - można spełniać na niepotrzebnych odpadach. I to robi głównie niemiecki Remondis, który zdominował gospodarkę odpadami w Polsce. Obywatele nie dość, że płacą za wywóz śmieci, to jeszcze są systematycznie nękani i zastraszani zwiększonymi opłatami za brak rzekomej segregacji śmieci. Może Polacy powinni Niemcom sortować i od razu paczkować stosownie poszczególne odpady, tak żeby niemiecka firma nie musiała robić niczego? Chociaż czy na pewno niczego? Chowanie odpadów z niemieckich elektrowni atomowych w na-szybko-likwidowanych polskich kopalniach wymagało perfekcyjnej logistyki, podobnie jak przerzucanie niemieckich śmieci toksycznych do śląskich miast. Widać Niemcy stworzeni są do wyższych celów, o których Polacy nie powinni nic wiedzieć.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Października 1956 roku
Na Węgrzech wybuchło powstanie przeciw rządowi komunistycznemu.


23 Października 2005 roku
Odbyła się II tura w wyborów prezydenckich, w której Lech Kaczyński pokonał Donalda Tuska.


Zobacz więcej