Poniedziałek 20 Maja 2019r. - 140 dz. roku,  Imieniny: Bazylego, Krystyny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 31.05.18 - 18:37     Czytano: [441]

Mniejsza bieda

To są fakty: Coraz mniej Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. W zeszłym roku było 4,3 proc., a rok wcześniej - 4,9 proc. - podał GUS. Ten spadek to efekt m.in. świadczenia rodzinnego 500+. Znacząco lepiej żyje się samotnym matkom i samotnym ojcom. To co zrobił rząd Zjednoczonej prawicy przez 3 lata swoich rządów przejdzie do historii. Nigdy jeszcze nie mieliśmy rządu, który tak jak obecny dba o wszystkich, a najbardziej o tych, którzy przez lata byli wykluczani z dobrobytu.

W największym stopniu do poprawy sytuacji materialnej Polaków oraz spadku ubóstwa przyczyniły się wzrost wynagrodzeń, spadek bezrobocia, a w przypadku rodzin z dziećmi świadczenie wychowawcze rodzina 500+ - ocenia GUS.

Z danych urzędu wynika, że znacząco lepiej żyje się samotnym rodzicom (spadek o 3 pkt proc.), a także rodzinom z jednym niepełnosprawnym dzieckiem (również spadek o 3 pkt proc.) oraz rodzinom z co najmniej trójką dzieci (spadek o 2 pkt proc.). GUS wskazuje, że poprawę sytuacji dzieci potwierdzają również dane dotyczące poszczególnych grup wiekowych – ubóstwo jest mniejsze wśród osób w wieku do 17 lat.

Komu poprawił się status życiowy? Emerytom i rencistom - tutaj spadek ubóstwa wyniósł ponad 6 proc. Dalej: samotne matki i ojcowie, rolnicy, wielodzietne rodziny. Co najważniejsze, powstaje w Polsce wreszcie klasa średnia.

Tego nie zrobił żaden rząd po 1989 roku. Te trzy lata rządów Zjednoczonej Prawicy po prostu zmieniły oblicze Polski i Polaków. Opozycja, która wywołuje zadymy, protesty robi to tylko po to, bo boi się przyszłości, czyli jej zniknięcia w niebyt polityczny!
Źródło: gus.gov.pl

TV Republika

Wersja do druku

Lubomir - 05.06.18 10:27
Ja, to, że ty czegoś nie dostrzegasz, czy nie rozumiesz, nie oznacza, że tego nie ma. Nie działaj tak nerwowo i histerycznie. Działasz na zasadzie - uderz w stół a nożyce się odezwą , ledo mensam, et respexit per edicta sunt. Chamów szukaj najlepiej jak najbliżej siebie! Nie wykluczając i swojej fizys. Możecie nawet skrzyknąć się w kilku i założyć Towarzystwo jednego z synów Noego, tego wyraźnie ulubionego przez ciebie. Chyba, że wolisz Towarzystwo innego z synów, np. Sema albo Jafeta...Nie załamuj się!. Histeria nie sprzyja logicznemu myśleniu!

Ja - 05.06.18 2:18
Ależ mistrzu (nr .2.), przekrętów, podróbek i wykrętów, ja powtórzyłem prostackie słowa mistrza nr 3.:"Nasza Prawica to ćmole i nic więcej", a ty w swoim stylu przerobiłeś ĆMOLA na CMOKIERA. i takie przeróbki znajduję w każdym twoim wpisie, bo to przecież nie komentarze.
Ale jak pisał Poeta -"dość Cham już bełkotał, czas by krzyknął Kordian".
Niestety, głos Kordianów jest zagłuszany przez zgraję lewactwa, tego otwartego i tego "Zawsze przeciw" - ukrytego pod słowami "ja przecież chcę dobrze dla Polski".
Nie znam się na "fruwaniu" do Izraela, uważam, że takich specjalistów znajdziesz w swoim internetowym gronie. Jak dotąd latałem różnymi liniami i nie zuważyłem różnic, jeśli chodzi o bezpieczeństwo pasażerów. A terror dotyka już wszystko i wszędzie.
Pojedyńcze słowa tworzą zdania, a zdania określają tego co je napisał i jakie myśli przekazuje - w tym wypadku na Kworum.
A ty, nie wsysaj mnie w wymianę słów, których sam nie rozumiesz.

Lubomir - 04.06.18 18:39
Cmokier zawsze będzie czepiał się pojedynczych słów. On chce klaskać i lizać a nie rzeczowo dyskutować na ważne tematy Polski i Polaków. Żaden cmokier nie podejmuje np. tematu porozumienia w sprawie partnerstwa pomiędzy LOT-em a izraelskimi liniami lotniczymi El Al. Jest to przecież o tyle istotne, że LOT będzie musiał podnieść standardy bezpieczeństwo do poziomu standardów toczącego permanentne wojny Izraela. Tu nie chodzi przecież o lotnicze partnerstwo Polski i USA, Polski i Francji, Polski i Wielkiej Brytanii czy Polski i Włoch. Dla cmokierów temat nie istnieje. Oni mają już za sobą Drugą Japonię i Drugi Kuwejt. Ostatnio próbowali przekonywać nawet do Drugich Niemiec.

Ja - 04.06.18 8:32
Panie Panasiuk, jeśli nazwanie polskiej prawicy obrażliwym słowem, którymi też szasta Nowoczesna , a buzujący "ĆMOK" jest zbyt mały i dla pana nieistotny, aby mieć jakiekolwiek znaczenie w tej "krytycznej dyskusji ", to proponuję spać z nim kilka nocy w zamkniętej sypialni...
Dobrej nocy życzę!
Porozmawiamy rano! Może wtedy wypowie się pan, jak dyskutować i krytykować...

W. Panasiuk - 03.06.18 20:52
I jak tu cokolwiek komentować. Nikogo nie wolno ganić, ani nawet pochwalić. Najlepiej pozagryzajmy się; bo "JA" to jestem ja, nikt więcej się nie liczy, a moje poglądy są jedynie słuszne.

Ja - 03.06.18 14:18
Czy tając ostatnie komentarze p. Panasiuka i p. Orawicza, przypomniała mi się sytuacja jaka zaistniała w czasie wykładu filozofa Montaigne, który powiedział:, że "Wydaje mi się, że najsprawiedliwiej na świecie rozdzielony jest rozum" (...)
Dlaczego tak pan myśli - zapytała studentka...
Bo nikt nie skarży się na brak rozumu - odpowiedział filozof.
Czytam od czasu do czasu wpisy tych komentatorów, którzy niestety chcą być na świeczniku ale nie zdają sobie sprawy, że wyłania się z nich dwulicowość, taka podwójna osobowość, taka podwójna natura jaka doskonale została opisana w noweli "Dr Jekyll and Mr. Hyde" - w PRlu zabroniona ale obecnie wznowiona.
Do tej pory wydawało mi się, że poeci i pisarze, którzy na Kworum sami siebie reklamują, potrafią jednak uchwycić w "skrzydlatych słowach", szacunek do ludzi i piękno własnej Ojczyzny. I dalej w to wierzę bo i tu udaje mi się czytać od innych piękne słowa - ale nie od wszystkich....tych, którzy "parają się piórem".
Jeśli "działacz", z Ameryki (Chicago?) zwący się poetą" głoszący na Kworum, że jest prawicowcem itd., a już tam z daleka pisze, że "Nasza Prawica to "ćmole i nic więcej", a drugi też z Ameryki go popiera, to... skrzydlate słowa odleciały już daleko od tych panów.
Pozostało prostactwo, bo "ćmol", to prostak, gbur, nieuk i tym podobnie
A jeśli p. Orawicz w dodatku pisze swoje krytyki względem Rządu RP, tak bardzo często, bez umiaru, bez logiki, nawet bez wstydu, po to aby natychmiast zmienić swoje poglądy wyrazone słowami, że "Jako żyjący w USA uważam, że Polacy, którzy opuścili Polskę, czyli swoją rdzenną ojczyznę, nie mają prawa do wypowiadania się na jej temat". To bądź tu mądry! On ma prawo wypowiadania się bo wyjechał po bułeczki... a inni nie mają!
Jak więc określić ludzi co tak piszą i tych którym się to podoba?
"Ćmol, to duży owad -(Trzmiel). Owady nie mają kręgosłupa. Odwłok jest zaopatrzony w żądło. Przykre to co piszecie panowie ĆMOLE", TRZMIELE!

W. Panasiuk - 02.06.18 17:40
Panie Janie, to dobrze, że zauważył pan podstawowy, choć nie jedyny błąd prawicy. Inni też to dostrzegą, ale jak mówi porzekadło" dopiero po szkodzie". Fascynacja to jedno, a zrozumienie to drugie. Wszyscy popełniamy błędy, ale są takie, o których należy krzyczeć. Nie wstaliśmy z kolan, to widać, słychać i czuć. Cały świat zauważył fałszywe opluwanie Polaków, a prawica- nie. Ale to dopiero 2,5 roku rządu ( jak niektórzy zauważyli), poczekajmy... Czas nie tylko leczy rany, ale również zmienia historię.

Jan Orawicz - 01.06.18 21:09
Panie Lubomirze jest taka naoczna prawda,że instytucje państwowe są nadal
okupowane przez postkomunę. Taka jest naoczna prawda,że postkomuny nikt do tej pory nie rozliczył za tamtą jej służbę, dla czerwonego zaborcy Polski o
nazwie ZSRR.Cała ta zdradna czerwona paka-draka nie została do tej pory
tknięta paluszkiem polskiej - niby Prawicy spod znaku PiS!.Co to za prawicowa
partia ten PiS,która bawi się w głaskanko tych czerwoniaków,co służyli-jak barany sowieckiemu okupantowi Polski.Już zleciłało sporo czasu tego głaskania
i co z tego? A no to widać,co z tego wychodzi. Zdrada tego o co walaczyła
nasza Solidarność Nasza Prawica to ćmole i nic więcej!!!

Lubomir - 01.06.18 13:41
Widać również, że Polacy coraz więcej pieniędzy przeznaczają na dokształcanie, rozwijanie swoich prywatnych pasji i na podróże. Chwilami można odnieść wrażenie, że za tym boomem nie nadążają instytucje państwowe, odpowiedzialne za promocję na świecie Polski, Polaków i polskości. Wciąż jest wszędzie mało informacji w pięknym i solidnie wykształconym języku polskim. Polacy nie mogą sprawiać wrażenia wstydzących się polskości czy polszczyzny.

Artur Sołonka - 01.06.18 9:31
Lektura dla wszystkich - tych - co zawsze przeciw! Bo znają się na wszystkim!

Jan Orawicz - 01.06.18 3:48
MariaN... jak zawsze masz celny ogląd obecnych spraw - wreszcie RP!!!
Podrawiam!

MariaN - 31.05.18 23:18
To cieszy, ze jest lepiej, ale jeszcze daleka droga do doskonalości. Ale z 2 strony, nie wszystko na raz, dopiero 2 i pół roku rządzi prawica, jak pamietamy rzady rozpoczeto od sprzątania chlewu po partii oszustów i troche to trwało, następnie zaczeto porzadkować TK az zawyła łunia łeuropejska i czasu troche zeszło, następnie wzięto sie za kastę w sądownictwie, gdzie panowało towarzystwo wzajemnej adoracji, gdzie uniewinniano wielkich złodziei a wsadzano złodziejaszków batoników i też łunia zaczęła grozić brudnym paluchem, że nie mozna tego ruszać bo tuski i schetynowcy latali na skargę i donosili na Polskę. Przez ten cały czas, czyli 2 i pół roku wszyscy postkomuniści, aferzyści, lewacy, targowiczanie i bezrozumni idioci rzucali kłody pod nogi aż musiano zmienić rząd na bardziej uległy, bo już nawet żydzi zaczęli kopać po kostkach. I w związku z tym wszystkim udało sie przez ten czas zrobić aż tyle, to cud chyba jakiś, a niektórym to cały czas za mało i za mało... 2 i pół roku rzadzi prawica i już ma być wszystko ok... Ale jak rządziła partia oszustów przez 8-OSIEM długich lat i wtedy zabrano ludziom miliardy z OFE, zlikwidowano stocznie, kopalnie, cukrownie, kazano kobietom pracować 7! lat dłużej, spowodowano ok. 200 afer finansowych to było dobrze i gęba w kubeł... było, minęło, oj tam, oj tam. Być może w 2 kadencji będzie można dołożyć i emerytom i niepełnosprawnym. W tym rządzie nikt się nie odważy ukraść nawet złotówki bo wie, że naczelnik wywalił by na pysk, więc na pewno bedzie coraz lepiej dla wszystkich uczciwych Polaków. A złodzieje niech dalej spać nie mogą i o to własnie chodziło; nie znasz dnia ani godziny, kiedy przyjdzie o 6ej CBA

Jan Orawicz - 31.05.18 22:57
Myślę,że posowieckiego lewacta nie można nazywać opozycją. To jest zbiór
zbolszewizowanych przez ZSRR zdrajców Polski,spod znaków PZPR,SLD,ZSL
teraz skryte pod PO PSL Mikołajczyka itp.Ta krasna zbiorówka chce obalić rząd
RP wybrany w demokratycznych wyborach,a nie w wyborach fałszowanych,
jak to było wiele lat w czasie PRL stworzonego przez ZSRR.To była przecież
strefa okupacyjna sowietów!! Trzon lewactwa żyjący w Polsce,to są byli rasowi
zdrajcy Polski na usługach Kraju Rad,który Polskę obżerał i wnet całą zjadł !!!
W tamtym czasie pilnowałi nas sowieccy żónierze, ulokowani w Polsce w wielu
bazach! A więc ta cała lewica w naszym kraju,to jest wyrażny spadek łotrostwa
posowieckig,którego należy rozliczyć,a nie zezwalać na jego wrogą POLSCE
i polskiej PRAWICY działalność! My po PRAWICY powinniśmy się wreszcie
mocno zastanowić nad tym posowieckim spadkiem!! Inaczej możemy wnet pożałować tym naszym zagapieniem.Co posowieckie powinno być już dawno
wymiecione z Polski,a nie głaskane!!! Czas przetrzeć polskie oczy,by zauważyć
to,co powinnismy już kilka lat temu zrobić! Tak patrząc szczerze na Polskę
widać,że prawi Polacy wpadli jakby w letarg,a inaczej nasennice! Kto to
widział żeby jeszcze teraz pobokszewicka zgraja mogła Polskę opluwać w
sławetnej Unii Europejskiej.Tych lewackich obłudników powinno się surowo
rozliczyć za ich łgania na Rząd RP! Co tam robi POLSKA PRAWICA,że pozwala
czerwonym Judaszom łgać na Polskę?! To się w normalnych polskich głowach i sercach nie mieści!!!

W. Panasiuk - 31.05.18 20:10
Na temat emerytów szkoda się wypowiadać. Można by uchwalić ustawę, by nie pobierano od nich podatku, (głosowano przeciw) tyle kasy idzie na sprawy naprawdę zbędne, ale znowu ktoś powie, że nie rozumie tematu.

Wszystkich komentarzy: (14)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Maja 1900 roku
Otwarcie II Igrzysk Olimpijskich w Paryżu ery nowożytnej.


20 Maja 1881 roku
Urodził się Władysław Sikorski, generał, premier rządu RP. Zginął w niewyjaśnionych okolicznościach w katastrofie pod Gibraltarem w 1943r.


Zobacz więcej