Wtorek 11 Grudnia 2018r. - 345 dz. roku,  Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.06.18 - 20:14     Czytano: [338]

Polska staje się potęgą…

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość zrobi to, co deklaruje, że chce zrobić – będzie rządziło przez długie lata. Polska może dołączyć do kolejnego – absolutnie już elitarnego – grona. Nasi ekonomiści kibicujący rządowi zacierają ręce.

Niedawno Polska dołączyła do grupy państw rozwiniętych, co i tak okrzyknięto mianem gigantycznego sukcesu, gdyż nasz rynek przez dekady był „wschodzący”. Teraz jednak nasz kraj celuje o kilka pięter wyżej.

Prawo i Sprawiedliwość chce przekształcić Polskę w realną potęgę. Bo przecież z potęgami gospodarczymi właśnie kojarzą nam się spotkania państw grupy G20, do której chce wprowadzić Polskę ugrupowanie rządzące.

Stany Zjednoczone, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy czy Kanada – w takim gronie miałaby znaleźć się Polska. Prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany czy w konsekwencji wejścia do grona państw rozwiniętych Polska zintensyfikuje próby wejścia do grupy G20, nie wykluczył takiej możliwości, choć zaznaczył, że musimy jeszcze trochę się postarać.

– Musimy jeszcze tutaj troszkę nad tym popracować i w sferze politycznej, no i w sferze gospodarczej – zaznaczył lider Prawa i Sprawiedliwości. Zwrócił uwagę, że aby udało się to zrobić, Polska musi podnieść się po latach rządów neoliberalnych, w czasie których wyniki gospodarcze kraju praktycznie nie rosły.

– Myśmy na przykład od czasów naszego poprzedniego rządu na liście państw, jeżeli chodzi o wielkość globalnego PKB, troszkę spadli – zauważył prezes Kaczyński. – Kiedyś przynajmniej, żeby nie liczyć Tajwanu, to byliśmy w pierwszej 20, a teraz już niestety nie jesteśmy – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Dziennikarstwo obywatelskie

Wersja do druku

Lubomir - 03.06.18 17:52
Cieszy każdy sukces naszej Ojczyzny. Przecież nasi sąsiedzi geograficzni Niemcy, prą wciąż do przodu, zarówno w produkcji przemysłowej, handlu, jak i w technologii. Rosja prowadzi zaś politykę hegemona i politykę kompatybilną z Izraelem, nie przejmując się zbytnio losem swoich partnerów handlowych i wojskowych, Syrii i Iranu. Poza tym Rosja zaczyna rywalizować z Chinami o wpływy w Afryce. Za sukces Moskwy uznaje się najnowsze zdobycze Rosji w Afryce Centralnej. Za rosyjską broń Afrykanie oddali Rosji kontrolę nad kopalniami złota, diamentów i uranu. Oby polskie sukcesy były trwałe i realne, nie zaś propagandowe czy wirtualne. I oby nie posłużyły jedynie międzynarodowym rabusiom do argumentacji swoich gangsterskich wyłudzeń 65 czy może nawet 300 mld dolarów amerykańskich. Cieszy, że po wyzwoleniu się spod niemieckiej dominacji Brytyjczyków, na drogę niezależności politycznej, finansowej i ekonomicznej, wchodzą w Europie - Włosi i Francja. Odwaga bycia sobą - zaproponowana w Europie przez Polaków i Węgrów, zaczyna znajdować naśladowców.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

11 Grudnia 1843 roku
Urodził się Robert Koch, niemiecki bakteriolog i lekarz, odkrywca laseczki wąglika, prątka gruźlicy (zm. 1910)


11 Grudnia 1941 roku
Niemcy i Włochy wypowiedziały wojnę Stanom Zjednoczonym.


Zobacz więcej