Sobota 29 Lutego 2020r. - 60 dz. roku,  Imieniny: Lecha, Lutomira

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.06.18 - 9:57     Czytano: [697]

Dział: Interwencje

Chciał „rozstrzelać wszystkich Polaków”


Dzisiaj (22 czerwca) przed Sądem Okręgowym w Gdańsku odbyła się kolejna rozprawa w procesie cywilnym przeciwko Hansowi G., który chciał „rozstrzelać wszystkich Polaków”. To jedenasta rozprawa przeciwko Hansowi G. oskarżonemu o szerzenie mowy nienawiści na tle narodowościowym. Sąd zaplanował jeszcze dwie rozprawy. Na kolejną mają zostać doprowadzeni przez policję świadkowie Hansa G., którzy nie stawili się na dzisiejszej rozprawie. Dodatkowo za uporczywy brak stawiennictwa zostaną ukarani grzywną w wysokości 600 zł. Na ostatnią rozprawę zaplanowaną na 5 października sąd wezwał Hansa G. pod rygorem pominięcia jego zeznań.

Proces o naruszenie dóbr osobistych wytoczyła Natalia Nitek, którą prawnie wspiera Reduta Dobrego Imienia mając także status interwenienta ubocznego. Sprawę prowadzi mec. Monika Brzozowska–Pasieka.

Przypomnijmy, że w pomorskiej firmie POS SYSTEM, Natalia Nitek przez kilka miesięcy była nękana słownie przez jej właściciela, Niemca Hansa G., który celowo używał zwrotów godzących w dobra osobiste i narodowe pracownicy. W rozmowach posługiwał się sformułowaniami używanymi przez Niemców w stosunku do Polaków podczas okupacji 1939-1945, także z użyciem terminologii nazistowskiej i nie krył się z nienawiścią wobec Polaków.

Hans G. mówił o Polakach m.in. „shit”, „idiots”, „I hate this idiots”, “idiot Polak”, „suck-ers”, “better is Africa”, “fucking stupid country”, “should I stand them on the wall [pokazuje pozorowane strzelanie] Kill them? I wanted, I want! No problem for me! I would kill every Polak, scheiss egal”, zaś o samej pracownicy mówił „ustawiłbym cię z PiSem w szeregu i rozstrzelał”, „jesteś głupia, bo słuchasz Kaczyńskiego”, „pieprzony pisior (fucking pisior)”, „stuknięta faszystka (crazy fashist)”.

– Część społeczeństwa niemieckiego wyznaje zasady które pchały ich przodków do niewyobrażalnych zbrodni na Polakach. Niejednokrotnie byłam atakowana za swoje przywiązanie do Ojczyzny oraz aktywność patriotyczną, polityczną. Jestem Polką i jestem z tego dumna. Nie pozwolę na bezkarność Niemca, który nienawidzi Polaków i gardzi nami – mówiła w trakcie procesu Natalia Nitek.

Pierwsza rozprawa odbyła się 27 stycznia 2017 roku. W sprawie zeznawali byli i obecni pracownicy firmy, a przed Sądem Rejonowym w Wejherowie toczy się jeszcze proces karny.

Reduta Dobrego Imienia

Wersja do druku

Jan Orawicz - 28.06.18 23:02
Panie Lubomirze ja zapomniałem nazwisko jednego Europejczyka,który
po II wś stwierdził w Norymberdze,że Niemcy, jako ewidentnie zbrodniczy
naród powinien zniknąć z Europy- przez rozesłanie po całym świcie! No,ale
w tamtym czasie też nie brakowało tzw.przebaczaczy - szczególnie z USA.

Lubomir - 26.06.18 11:36
To jest niestety typowy Niemiec. Marksizm-leninizm podobnie jak hitleryzm, utwierdził Niemców w przekonaniu, że można urządzać świat bez Boga i bez elementarnych ludzkich zasad. Oni znów czują się nadludźmi. 'Piaśnica' ani 'Kl Stutthof' nic nie mówią przeciętnemu Niemcowi. Oni rozumieją wyłącznie język siły i pieniądza. 200 mld dolarów amerykańskich odszkodowań wojennych dla Grecji i bilion dolarów amerykańskich odszkodowań dla Polski, może chociaż części z nich byłby im w stanie przywrócić pamięć, szczególnie tą pamięć historyczną. Ci łupieżcy nadal rządzą się zrabowanym Europie kapitałem, kapitałem Hitlera i odsetkami od tego kapitału. To skandal, żeby Hitler rządził zza grobu. Żeby np. hitlerowskie marki niemieckich samochodów, czy hitlerowskie marki wyrobów hutniczych - wygrywały z produktami m.in. Made in Poland czy Made in Italy. Ameryka najwyraźniej poszła o krok za daleko, obdarowując Niemców dobrodziejstwami Planu Marshalla. Dzisiaj Niemcy wciąż próbują montować antyamerykańską koalicję. Oby Amerykanie odkryli w porę, kto jest ich realnym sojusznikiem a kto dywersantem. Oby odkryli w porę, kto przez drzwi od podwórka - wpuszcza do euro-amerykańskich struktur ekonomicznych i wojskowych niebezpieczną Rosję. Niemcy nie zasługują na jakiekolwiek przywileje. A już szczególnie nie zasługują na wyjątkowe traktowanie w Polsce. Oby nigdy nie doszło do ogłoszenia Czwartej Rzeszy. Oby największy niemiecki organizm państwowy, nie przewyższał wielkością terytorium naturalnej ojczyzny Hitlera, Austrii. Oby m.in. Bawaria doczekała się realnej niezależności, a nie fikcyjnego statusu tzw. wolnego państwa Bawaria.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29 Lutego 1402 roku
W katedrze na Wawelu odbył się ślub króla Władysława Jagiełły z Anną Cylejską, wnuczką Kazimierza III Wielkiego


29 Lutego 1988 roku
W azerskim mieście Sumgait doszło do zamieszek na tle etnicznym przeciwko mniejszości ormiańskiej, zginęło 41 osób


Zobacz więcej