Wtorek 17 Lipca 2018r. - 198 dz. roku,  Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.07.18 - 13:41     Czytano: [33]

Unieważnią raporty MAK i Millera?

Jak podaje belgijski dziennik "The Brussels Times", wiodąca kancelaria prawna z siedzibą w Londynie zamierza wszcząć postępowanie prawne przed międzynarodową jurysdykcją w celu unieważnienia raportów MAK oraz komisji Millera dotyczących katastrofy smoleńskiej oraz wyciągnięcia konsekwencji karnych.

"The Brussels Times" w swoim artykule zatytułowanym „Rada Europy wzywa Rosję do powrotu wraku z katastrofy lotniczej w Smoleńsku” na początku przypomina, że komisja zgromadzenia parlamentarnego Rady Europu przyjęła w ubiegłym tygodniu raport o katastrofie pod Smoleńskiem i wezwało Rosję do zwrotu wraku. Dokument został przygotowany przez holendra, Pietera Omtzigta, który brał udział w dochodzeniu związanym z zestrzeleniem samolotu Malezja Airlines w lipcu 2014 roku.

Dziennik, opisuje również pracę brytyjskiego eksperta w dziedzinie katastrof lotniczych, Franka Taylora, który współpracował z podkomisją smoleńską kierowaną przez ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza i - jak czytamy w dzienniku - dowiódł, że "wcześniejsze rosyjskie i polskie raporty na temat katastrofy smoleńskiej nie wykazywały zgodności z formatem załącznika 13. chicagowskiej konwencji ICAO, znajdowały się w nich oczywiste braki i poważne zaniedbania, a także brakowało wystarczających dowodów na poparcie głównych tez raportów".

25 czerwca przedstawiciele 46 państw w komisji prawnej Rady Europy przyjęli rezolucję, w której wzywają Rosję do niezwłocznego zwrotu wraku rządowego Tu-154M i innych materiałów należących do państwa polskiego.

Bardzo istotna jest podana na końcu artykułu informacja odnośnie tego, że redakcja The Brussels Times" dowiedział się, że wiodąca kancelaria prawnicza z siedzibą w Londynie, planuje wszczęcie postępowania prawnego przed międzynarodową jurysdykcją w celu zdyskwalifikowania obu sprawozdań, (komisji MAK oraz Millera – przyp.red.) a następnie ustanowienia odpowiedzialności karnej.
Źródło: brusselstimes.com

TV Republika

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

17 Lipca 1850 roku
Zmarł Franciszek Kacper Fornalski, polski oficer Wojska Polskiego, uczestnik powstania listopadowego (ur. 1806)


17 Lipca 1936 roku
Urodziła się Danuta Rinn, polska piosenkarka, aktorka (zm. 2006)


Zobacz więcej