Piątek 24 Maja 2019r. - 144 dz. roku,  Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.07.18 - 13:41     Czytano: [303]

Unieważnią raporty MAK i Millera?

Jak podaje belgijski dziennik "The Brussels Times", wiodąca kancelaria prawna z siedzibą w Londynie zamierza wszcząć postępowanie prawne przed międzynarodową jurysdykcją w celu unieważnienia raportów MAK oraz komisji Millera dotyczących katastrofy smoleńskiej oraz wyciągnięcia konsekwencji karnych.

"The Brussels Times" w swoim artykule zatytułowanym „Rada Europy wzywa Rosję do powrotu wraku z katastrofy lotniczej w Smoleńsku” na początku przypomina, że komisja zgromadzenia parlamentarnego Rady Europu przyjęła w ubiegłym tygodniu raport o katastrofie pod Smoleńskiem i wezwało Rosję do zwrotu wraku. Dokument został przygotowany przez holendra, Pietera Omtzigta, który brał udział w dochodzeniu związanym z zestrzeleniem samolotu Malezja Airlines w lipcu 2014 roku.

Dziennik, opisuje również pracę brytyjskiego eksperta w dziedzinie katastrof lotniczych, Franka Taylora, który współpracował z podkomisją smoleńską kierowaną przez ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza i - jak czytamy w dzienniku - dowiódł, że "wcześniejsze rosyjskie i polskie raporty na temat katastrofy smoleńskiej nie wykazywały zgodności z formatem załącznika 13. chicagowskiej konwencji ICAO, znajdowały się w nich oczywiste braki i poważne zaniedbania, a także brakowało wystarczających dowodów na poparcie głównych tez raportów".

25 czerwca przedstawiciele 46 państw w komisji prawnej Rady Europy przyjęli rezolucję, w której wzywają Rosję do niezwłocznego zwrotu wraku rządowego Tu-154M i innych materiałów należących do państwa polskiego.

Bardzo istotna jest podana na końcu artykułu informacja odnośnie tego, że redakcja The Brussels Times" dowiedział się, że wiodąca kancelaria prawnicza z siedzibą w Londynie, planuje wszczęcie postępowania prawnego przed międzynarodową jurysdykcją w celu zdyskwalifikowania obu sprawozdań, (komisji MAK oraz Millera – przyp.red.) a następnie ustanowienia odpowiedzialności karnej.
Źródło: brusselstimes.com

TV Republika

Wersja do druku

Humberto - 27.08.18 14:57
Nie jestem prawnikiem ani znawcą lotnictwa,lecz czytając niektóre wersje komisji Macierewicza-to w głowie normalnemu człowiekowi się przewraca.
Ciekawi mnie,co ustali kancelaria prawnicza z Brukseli przed międzynarodową jurysdykcją w Londynie ? Czekam z niecierpliwością.Oby nie było znów nowych wybuchów.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24 Maja 1878 roku
Urodziła się Helena Mniszkówna, powieściopisarka, działaczka społeczna ("Trędowata") Zmarła w 1943 roku


24 Maja 1946 roku
W więzieniu mokotowskim zamordowano oficerów NZW Lublin m.in. kpt. Zygmunta Wolanina ps. "Zenon" i mjr. Zygmunta Roguskiego ps. "Feliks"


Zobacz więcej