Niedziela 17 Lutego 2019r. - 48 dz. roku,  Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 24.07.18 - 16:06     Czytano: [619]

Niemiecka manipulacja uderza w Polskę

Pomoc z Niemiec – tak nasi zachodni sąsiedzi przedstawiają udział polskich strażaków w gaszeniu pożarów w Szwecji. Polacy mieszkający w Niemczech są oburzeni manipulacją, której dopuściły się tamtejsze media.

Poszło o reportaż przygotowany przez niemiecką telewizję N-TV, na którym widzimy polskie wozy strażackie i naszych strażaków podpisanych jako „pomoc z Niemiec”. Jest to tym bardziej skandaliczne, że udział Polaków w akcji gaśniczej w Szwecji jest znacznie wyższy niż naszych zachodnich sąsiadów.- Sukces zawsze ma wielu ojców, a działania naszych strażaków w Skandynawii i wdzięczność, z jaką spotkali się wśród Szwedów, bez wątpienia można uznać za sukces, szkoda, że Niemcy chcą go sobie przywłaszczyć – czytamy w jednym z internetowych komentarzy.

Przyznaje to nawet lewicowa telewizja TVN, która przygotowała specjalną infografikę pokazującą dysproporcję działań polskich i niemieckich strażaków


Postępowanie naszych sąsiadów jest o tyle haniebne, że przecież nie chodzi o rywalizację sportową, biznesową czy polityczną, ale o bezinteresowny gest pomocy.
fp./TT

Stefczyk.info

Wersja do druku

Lubomir - 15.08.18 8:43
Kreowanie potomków człekokształtnych potworów - na nieskazitelny naród, wciąż trwa. Nawet podczas wizyty papieża Franciszka w KL Auschwitz-Birkenau, nie wymieniono słowa 'Niemcy'. Mówiono o jakiś kosmicznych, bezpaństwowych nazistach. Widać wszyscy pokochali 'kapitał Hitlera'.

Marek z Aten - 12.08.18 4:47
Polecam wszystkim akapit z Klaudiusza i Mesaliny w którym Germanik określa przymioty różnych nacji. Germanie od 2 tysięcy lat destabilizują Europę. Co jakiś czas trzeba ich tłuc bo jak urosną w siłę to siła odbiera im rozum.

Lubomir - 24.07.18 22:15
Kiedy Niemcy po 1989 roku wchodzili do Polski ze swoim kapitałem, handlem i technologią - twierdzili, że to wszystko nie ma narodowości. Teraz najwyraźniej nawet wszystkich strażaków jeżdżących 'manami' - uznają za Niemców. Podobnie jak wszystkich uczestników bezpłatnego kursu języka niemieckiego - uznają za swoich rodaków. To taka 'bezinteresowność' po niemiecku, a de facto - kolejna próba kolonizacji. Można w Europie współpracować ze wszystkimi, ale na Niemców zawsze trzeba uważać i najlepiej trzymać się od nich jak najdalej! Chyba, że chodzi o odzyskiwanie wojennych rekompensat, to wówczas trzeba skrócić dystans - do liczących na przeczekanie.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

17 Lutego 1836 roku
Wojska austriackie, pruskie i rosyjskie zajęły Kraków.


17 Lutego 2008 roku
Powstało nowe państwo w Europie - Kosowo. Niepodległości Kosowa nie uznaje Serbia i Rosja.


Zobacz więcej