Poniedziałek 20 Maja 2019r. - 140 dz. roku,  Imieniny: Bazylego, Krystyny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 29.07.18 - 18:45     Czytano: [413]

Gdzie te elity...

Wyzwolona, lewacka aktywistka, przywódczyni Partii Kobiet, mocno wyuzdana w swej twórczości, pisarka M.Gretkowska najwyraźniej po dotknięciu własnej głowy doszła do wniosku, że „Polacy mają małe mózgi w swoich słowiańskich czaszkach i będą one jeszcze mniejsze z powodu rządów PIS”.

Widać wyraźnie, że M.Gretkowskiej, kolejnej intelektualistce spod znaku totalnej opozycji wraz z niepodległością i demokracją mózg już zaczął się gwałtownie kurczyć w tej niewielkiej czaszce, bo przecież pogarda dla własnego narodu, to stan umysłu. Inny wielki kobiecy przywódca „totalniaków” prof. M.Środa już zeszła do podziemia i ponoć ma ujawniać się głównie w dniu wypłaty na Uniwersytecie Warszawskim. Pani profesor już wymyśla nowe oporniki, które zmieszczą się „w tych małych słowiańskich czaszkach”.

Kolejna „Żelazna Lady” nadzwyczajnej kasty i totalnej opozycji, była I prezes SN M.Gersdorf na niemieckie uchodźstwo udała się zaraz po krótkim urlopie, na którym wykąpała się w 7-miu jeziorach - jak to sama obwieściła światu. Dawno nieoglądane, skrzeczące indywiduum, również z profesorskim tytułem J.Senyszyn, nie uszanowała nawet momentu ludzkiej śmierci - Kory Jackowskiej, stwierdzając; „Żegnaj Koro, Twoje utwory będą rozświetlać życie w czasach kaczystowskiej zarazy”. Co za podłość, polityczne kabotyństwo i grafomańskie inklinacje - a, ponoć muzyka łagodzi obyczaje. Nawet mając całkowicie odmienne poglądy polityczne wypada zachować minimum przyzwoitości i szacunku, zwłaszcza dla odchodzących. Profesor M.Płatek z Uniwersytetu Warszawskiego, aktywistka KOD-u i sympatyk obywateli RP bez ogródek stwierdza „ta władza odbiera prawo do wolności słowa, wolności zgromadzeń, korzystania z podstawowych praw obywatelskich” - to mówi prawnik, pracownik naukowy, który uczy polskich studentów.

A, kto organizuje haniebne, pełne agresji zadymy pod Sejmem, Pałacem Prezydenckim i na Wawelu (w czasie modlitwy za brata), kto opluwa, wygraża, szarpie i obraża polskich policjantów ? Władza? Inna „wielka intelektualistka” ideowe wsparcie totalnej opozycji, pisarka M.Nurowska każe urodziwej i mądrej kobiecie poseł M.Wasserman „padaj durna babo na kolana przed panem profesorem, dobrem narodowym” ( M.Chmajem). To już wam drogie panie wspólnie z reżyser A.Holland nie wystarczy zabawa laleczkami Voodoo, to już wylew i zawał u przeciwników politycznych to zbyt mało czy też tak pogardliwe słowa wobec innej kobiety, o innych poglądach politycznych, to wyraz postrzegania z pozycji do jakiej się w życiu samemu przywykło. Jak widać niektórym, ani z wiekiem, ani z tytułami naukowymi mądrości i przyzwoitości nie przybywa. Nie każda twarz musi wyrażać bolesną tęsknotę za rozumem, ale nawet „najmniejsza czaszka, nawet ta słowiańska” winna pomieścić elementarne zasady kultury i współżycia społecznego. I można by, tak jeszcze długo, cytując myślicielki totalnej opozycji pokroju posłanki J.Schmidt, J.Scheuring-Wielgus czy Myszki Agresorki, tylko po co?

W demokracji każdy ma prawo się dowolnie kompromitować. Nic dziwnego, że według Forbesa, najcenniejszą polską gwiazdą 2018r. jest prezenterka TVN - „zwiewna i urokliwa” D.Wellman. No cóż jakie czaszki, takie gwiazdy, jakie gwiazdy, taki nieboskłon. I nawet z perspektywy żaby patrzącej na te damskie elity totalnej opozycji widać, że ta przynajmniej czasem coś kuma.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

Ania - 03.08.18 21:47
Badania lekarskie dla kandydatów na kierowców obowiązkowo powinny się zaczynać od badania na zawartość narkotyków w organizmie. Jeżeli u kandydata na kierowcę i u kierowcy zostanie wykryta zawartość narkotyków obowiązkowo powinni być pozbawiani prowadzenia pojazdów na 3 lata.

Lubomir - 03.08.18 18:50
Ja, w zasadzie chciałeś powiedzieć najwyraźniej, że zgadzasz się ze mną, tyle tylko, że musiałeś przy okazji wyeksponować swoje makro-ego. Nie porównuj pijących Włochów czy Portugalczyków - z degeneratami pijącymi najmocniejsze i najtańsze trunki. Chyba 'swoich' Włochów i Portugalczyków widziałeś z okien szybko jadącego tir-a, a nie kontaktowałeś się z nimi bezpośrednio. Chodzi wyłącznie o sztukę i kulturę picia. Na co niejednokrotnie zwracałem uwagę na tym Forum. Nie rób z siebie Krzysztofa Kolumba. Amerykę już dawno odkryto! Handlarz alkoholu np. Palikot, nigdy nie powie, że trzeba w Polsce bić na alarm! On powie, że Polacy wciąż piją...za mało! Twój optymizm wcale mnie nie dziwi!

Ja - 03.08.18 4:42
Lubomir pisze o Polakach leżących na chodniku,
i o sklepach alkoholowych rosnących jak grzyby po deszczu pisze podobnie jak jego ulubiony ONET! A czy tak jest naprawdę - gdyby Lobomir spojrzał na to trzeźwym wzrokiem. Problem z alkoholizmem to sprawa nie tylko ilości sklepów ale i przede wszystkim kultury picia - jeśli tak to można ująć.
Widziałem już w swoim życiu zapitych Francuzów, Greków i Holendrów. Wrzeszczących po pijaku Niemców i Szwedów i tych ulubionych przez Lubomira Włochów.
Na 191 krajów ujętych w ostatnich rakingu ONZ P o l s k a zajmuje ... 21 pozycję, średnio 11,5 l. czystego alkoholu na osobę, na równi z Francją i Afryką Południową.
Lepiej od Polski "ciągną": w Porugali 12,5 l., Węgry 12,4 l. i Anglicy 12 l.
A jak wygląda pierwsza dziesiątka
Miejsce 10: Australia (12,6 l.) 9: Serbia (12,6 l.), 8 Rumunia 12,9 l. 7. Andora 13,8 l. 6.Ukraina 13, 9 l. 5. Czechy 14, 1 l. 4. Rosja 14,5 l.
Podium zajmują trzy dawne republiki radzieckie - 3 miejsce zajmuje Litwa 16,2 l. 2. Białoruś 17,1 l.
A kto jest LIDEREM? MOŁDAWIA!!! KONSUMUJE 17,3 LITRÓW CZYSTEGO ALKOHOLU ROCZNIE! Czyli co za dużo to nie zdrowo.
No a Włosi? Ci dopiero piją! – Takich pijaków, uzaleznionych od alkoholu jest dokładnie osiem milionów 179 tysięcy na 61 milionów MIESZKAŃCÓW - statystyka wstydliwie ukrywana.

A dopalacze. Ten problem to tragedia, dotyka już nie tylkPolski. Istnieje od lat 80 ub w., a przede wszystkim w USA, Kanadzie, Australii i we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
I tych nieszczęśników należy leczyć, uświadamiać, co jest sprawą długotrwałą, chociaż w każdym narodzie taki margines zawsze będzie, bo pomimo "postępu" człowiek jest istotą nieznaną.
Dlatego Lubomirowi zalecam nie tylko umiarkowanie w jedzeniu i piciu, ale i szczególnie umiarkowanie w PISANIU!

Lubomir - 02.08.18 8:48
Ktoś pracuje nad tym, żeby przybywało Polaków 'skrojonych na miarę gretkowską' Niejeden 'biznesmen' narobił w Polsce szmalu na handlu pornografią, organizacji prostytucji i sprzedaży dopalaczy. Zaś całodobowe sklepy z mocnym alkoholem - wyrastają na osiedlach, niczym grzyby po deszczu. Demolowanie i pustoszenie polskich umysłów i serc prowadzone jest bez większych zahamowań. Wciąż obowiązuje głupawe, pozbawione jakiejkolwiek zahamowań hasło: 'róbta co chceta!' Wiąż moralności religijnej przeciwstawiana jest demoralizacja. Tym razem przeprowadza się to często jako dehumanizację ludzi, jako animalizację ludzi. Na ołtarzu poglądów stawiane jest humanizowane, pełne ludzkich praw zwierzę. Przepity rodak na śmietniku - nie budzi ani sensacji, ani współczucia. Sensację i współczucie budzi wałęsający się piesek lub kotek.

Zenon K - 02.08.18 2:22
Gretkowska wydała o sobie prawdę nad prawdami,że
tylko jest z elewacji podobna do człowieka.Ale jej środek,
a szczególnie głowa,jest dość debiliczna! Na to wyrażnie
wskazują jej wywody!

Ricky Dick. - 01.08.18 10:29
Pseudo artystko gretkowska z małej litery, mózg konia i słonia czy innych zwierząt jest większy ale wcale nie dowodzi tego że są to istoty genialne czy przewyższające inteligencją człowieka. Co do "słowiańskich małych czaszek" jak określasz Polaków to mogę podpowiedzieć waszej "uniżoności" że Polacy potrafią się pochwalić swoją ponad 1000 letnią państwowością i rozwiniętą kulturą w odróżnieniu od "semickich wielkich łbów" i geniuszu gretkowskiej z małej litery.
Użycie sformułowania "słowiańskich małych czaszek" jest jednoznacznym przejawem rasizmu i megalomaństwa spowodowanych jej prawdopodobnie koszernymi korzeniami. gretkowska z małej litery raczej nie zalicza siebie do "społeczności małych czaszek" wykazując cechy "wielkich łbów" szlachty jerozolimskiej.
Jakże pasuje do gretkowskiej z małej litery powiedzenie - "daliby świni rogi to by ludzi bodła".
Ta niby awangarda kultury tworzonej przez polskojęzyczną wspólnotę rozbójniczą albo nieświadomie albo z czystej głupoty tworzy dla siebie cuchnący śmietnik kultury na którym znajdą się wytwory ich zjęłczałej wyobraźni i rozsiewanej wszędzie patologii.
Jeżeli natomiast świadomie to czynią i z wyrachowaniem to niech ich piekło pochłonie. Dywersanci!

(C)Hamil-ton - 01.08.18 8:29
Co łączy te wszystkie "autorytety moralne" lewackiego chowu, które opisuje pan dr Szewczak?
Wszystkie te lewackie pomioty szczerze nienawidzą Polski i Polaków. Weźmy taką np. Manuelę Gretkowską, która jako młoda adeptka "sztuki" wsławiła się prawdopodobnie wieszaniem genitaliów na krzyżu jako formy wyrazu artystycznego. Inni lewacy wykonywali różnego rodzaju rzeźby jak np przygnieciona głazem postać Jana Pawła II. Oni wszyscy mają niemal zakorzenione od dziecka urazy na tle wiary, kościoła, patriotyzmu polskiego.
Tomaszowi Lisowi, będącemu na usługach obcego wydawnictwa Newsweek Axela Springera nie podoba się nawet Mike Tyson - były bokser zawodowy, wypowiadający w spocie reklamowych słowa chwały bohaterom powstania warszawskiego. Taki stosunek Lisa do zagadnień patriotycznych i narodowych zdradza jego najgorsze cechy daleko posuniętej wrogości i nienawiści do wszystkiego co polskie i patriotyczne.
Jedno ważne spostrzeżenie nasuwa się same. Zdecydowana większość tych antypolskich wojowników jest pochodzenia semickiego. Czy to przypadek czy jednak charakterystyczna jednoznaczność?

Moim zdaniem powinien powstać indeks osób mieniących się obywatelami Polski lecz swym postępowaniem i wręcz wrogim działaniem poniżającym godność narodu i państwa polskiego zaprzeczają swojej polskiej obywatelskości.
Obywatele tacy nie zasługują by mienić się Polakami czy Polkami. Oni dopuszczają się zdrady narodowej i niszczenia pozytywnych relacji społecznych między Polakami.

Ricky Dick. - 30.07.18 10:23
Żeby porozmawiać z polskim rządem elity eurokołchozu (EU) muszą udawać się do Tel-Avivu czy do Moskwy? Nie dziwi to w kontekście zajadłych ataków żydowskich na Polskę oraz wszczynanie wszelkich, antypolskich procedur w eurokołchozie, ale również donosów obozu zdrady i zaprzaństwa. Marzy im się kolejne zniknięcie Polski z mapy europy. Dla nich Polska to byt wirtualny czy wręcz szkodliwy w ich kosmopolitycznej obywatelskości europy, świata.
Raz sierpem raz młotem........ A na drzewach zamiast liści............

Lubomir - 30.07.18 10:02
Uważajmy na 'eliciarzy'. Często demolują nam historię. Usuwają z narodowej pamięci twórców arcypolskich dzieł a kreują pamięć o stalinowcach, niszczących polskie duchowieństwo i patriotyczne harcerstwo. Ci stalinowcy przemycani są do zbiorowej pamięci Polaków, jako rzekomi bojownicy o demokrację. Jednak nawet w Wolnej Polsce byli to zdecydowanie neokomuniści lub przynajmniej kryptokomuniści, dbający o interesy polityki izraelskiej i niemieckiej a nie polityki polskiej. Obieranie za patrona marksisty np. Jacka Kuronia a nie polskiego bohatera z ponad tysiącletniej, wielkiej historii Polski, to policzek w twarz uczciwych Polaków. Słudzy Sorosa - demolującego państwa i narody, nie mogą zajmować publicznej przestrzeni Polski! Polska potrzebuje parków i ulic imienia Bolesława Chrobrego, Kazimierza Jagiellończyka i m.in. Stefana Batorego, a nie imienia neobolszewickich wywrotowców

Lubomir - 29.07.18 21:31
Polacy zgodnie z 'Odą do młodości', zawsze młodzi entuzjazmem i wiarą - chcieliby wybijać się nad poziomy. Jednak sodomici i cała zgraja odczłowieczonych degeneratów - usiłują ściągać w dół ambitnych rodaków. Jakie pochodzenie - takie zachowanie. Najwyraźniej, kto pochodzi od małpy, nie może być człowiekiem!

Wszystkich komentarzy: (10)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Maja 1506 roku
W Valladolid zmarł Krzysztof Kolumb, słynny żeglarz, odkrywca Ameryki w październiku 1492 roku.


20 Maja 1881 roku
Urodził się Władysław Sikorski, generał, premier rządu RP. Zginął w niewyjaśnionych okolicznościach w katastrofie pod Gibraltarem w 1943r.


Zobacz więcej