Niedziela 19 Maja 2019r. - 139 dz. roku,  Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.09.18 - 21:26     Czytano: [382]

Schetyna zastrasza sędziów

Grzegorz „zniszczę cię” Schetyna nie wybacza nigdy! Już zapowiada zemstę na sędziach, którzy oddalili kuriozalny pozew w trybie wyborczym, który złożyła Platforma Obywatelska przeciwko premierowi Morawieckiemu. Taki z niego obrońca praworządności!

Maski opadły! Grzegorz Schetyna pokazał swoje prawdziwe oblicze politycznego zamordysty i wykazał się wyjątkową pogardą wobec sądowego rozstrzygnięcia, które skompromitowało Platformę Obywatelską!

Do trzech razy sztuka. Mamy apelację. Opinia publiczna musi zapamiętać te nazwiska i muszą ją zapamiętać ci, co będą tworzyć Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego i będą wyciągać wnioski z takich zachowań. (…) Jestem zdumiony takim orzeczeniem i uważam, że Sąd Apelacyjny podejmie decyzję w tej sprawie.
– mówił Schetyna w wywiadzie dla portalu onet.

Schetyna ostro zaatakował też Patryka Jakiego oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Rzeczywiście, to co robi Patryk Jaki jest poza kwestią. Jest wszędzie, wszędzie wszystko obiecuje. Jest liberałem, inwestorem… Wczoraj był kibicem Legii, kibicem Polonii czy Drukarza Warszawa pewnie będzie jutro. Zrobi wszystko, by wygrać te wybory. Musimy przeciwko temu postawić dobry pomysł na ofensywnego, obecnego Trzaskowskiego, któremu bardzo zależy.(…). To oznacza alarm. Nie ma spacerków, to kwestia mobilizacji. (…) Żadnych spacerów, żadnych faworytów, to nie ma tak, że wszystko jest rozstrzygnięte wcześniej. Żadne wybory w Polsce już takie nie będą. To będzie ciężki bój, bardzo możliwa jest druga tura.
– przekonywał Schetyna, który zaczyna zdawać sobie sprawę, że może przegrać wybory samorządowe w Warszawie, a to oznaczać może jego polityczny koniec.

Po wyborach parlamentarnych poddam się ocenie. Po wyborach samorządowych - nie. Ja traktuje te wybory jako całość, dla mnie nie ma przerwy.
– przyznał.

Grzegorz Schetyna nie ma nic do zaproponowania nie tylko warszawiakom, ale także mieszkańcom innych miast. Jego jedyny „program, to wmawianie Polakom, że „trzeba odsunąć PiS od władzy”. Okazało się też, że dla Schetyny nie liczą się wyroki sądów. Czyżby zatęsknił za sędziami „na telefon”?
WB

wPolityce.pl

Wersja do druku

Marian Kałuski - 01.10.18 12:10
Kto naprawdę zna moje teksty pisane od 54 lat, ten nigdy nie ośmieliły by się stawiać mnie obok lewaków, a tym bardziej towarzyszy.
Z Polski pamiętam powiedzenie: on ma tylko to w głowie, co kto inny mu podpowie.
Ja, prawdopodobnie w przeciwieństwie do Pana, Panie Orawicz, nie czytam tylko propagandowej bibuły PiS. Czytam różne gazety internetowe (poza "Wyborczą", bo to dla mnie żydowski antypolski śmieć!), a tym samym różne opinie. A że Bóg dał mi rozum, więc potrafię samodzielnie myśleć i mieć własną - a nie partyjną!!! - opinię na daną sprawę. Można się z nią zgadzać albo nie. Jednak osoba nie zgadzająca się ze mną, a dobrze wychowana nie będzie mnie obrażać.

Marian Kałuski, Australia

Jan Orawicz - 01.10.18 4:50
Panie Kałuski,co Pan ma do powiedzenia o Polsce?!
To,co Pan pisze jest zapewne wyssane z palca! Ma Pan
tylko załgane powtórki o Polsce wygłaszane złośliwie
przez lewaków z PO,którzy z kretesem przegrali Polskę
w wyborach! Uważam,że Pan do nich należy,ponieważ
obecnie wiedza o Polsce nie jest załgana,ale otwarta!
Od chwili wygrania Polski przez prawicową partie PiS.
A ściślej przez Prawo i Sprawiedliwość!Prawdzwi patrioci
polscy - bez względu na to,gdzie ich rzuciły losy dobrze
wiedzą w jakim obecnym doskonałym stanie jest RP!!
Tylko czerwoni,różowi itp.opowiadają świadomie wrogie
o Polsce bzdury! Widać,że Pan do tych towarzyszy należy.!
Radzę się nie ośmieszać Panie Kałuski.

Marian Kałuski - 29.09.18 21:31
Ja także nie rozumiem polityki PiS. Po trzech latach sprawowania przez nią władzy doszedłem do wniosku, że PiS tak naprawdę wcale nie chce zreformować Polski. Przez uparte głoszenie reformy sądownictwa, której oczekują Polacy, chce po prostu utrzymywać się u władzy.

Niech mi ktoś wytłumaczy, że PiS prowadzi mądrą i dobrą dla Polski politykę z Komisją Europejską i jej Trybunałem Sprawiedliwości. Przecież działalność KE przeciwko Polsce jest pozastatutowa, a Trybunał już wydał orzeczenie w sprawie, w której ma orzekać w stosunku do Polski; sprawa dotyczyła Węgier i Trybunał uznał, że nie należy to do jego kompetencji.

Pytam się więc, dlaczego i we jakim celu Polska prowadzi rozmowy z KE. Dlaczego nie powie głośno - na całą Unię, że to nie wasza sprawa i odczepcie się od nas, a Trybunałowi, który ma rozpatrzyć sprawę Polski, przypomnieć, że już wydał orzeczenie w tej sprawie i również niech się odczepi od Polski.

A tak, EU nas cały czas gryluje, co szkodzi Polsce i narodowi polskiemu. Przy akceptacji rządu PiS zmusi nas do wycofania się z reform. PiS będzie wmawiać Polakom, że chciał dobrze, ale - widzicie - nam nie pozwolono.

Na takiej polityce odnowy i wstawania z kolan cierpi tylko Polska i Polacy!!!

Polska jest jednak skazana na cwaniactwo i nieudolność PiS, gdyż w przeciwnym razie do władzy powróci przeklęta, głupia i skrajnie antypolska PO i wtedy będzie można mówić śmiało - koniec Polski!

Marian Kałuski, Australia

Ania - 29.09.18 21:05
Nie ma dla komunistów gorszej kary jak patrzeć na obecny stan tego co wybudowali od zera. Trzeba jasno powiedzieć, że komunistom nie udało się stworzyć POLAKA PATRIOTY a końcówka komunizmu pokazała, że nasze społeczeństwo sklada się z 90% ZŁODZIEI i to najgorszego kalibru bo rozkradających wspólne dobra, podstawę egzystencji przyszłych pokoleń. Żeby zrozumieć jaka dzisiaj jest Polska należy udać się na granicę Polsko-Czeską. Rano czescy złodzieje złomu jadą do polskich skupów złomu. Tutaj nasuwa się pytanie: dlaczego czescy złodzieje nie sprzedają u siebie tego co ukradli?
Polski złodziej metali bez problemu wozi do najbliższego skupu to co ukradł.
Mieszka w pogierkowskim bloku i co miesiąc sprzedaje np. 200 Cu. U nas to nikogo nie dziwi.
Mam sąsiada, teraz radny w powiecie, za zlej komuny PIERWSZY PASER, jego brat był w milicji. Obaj analfabeci, dzisiaj u władzy i też plują na komunę.
Dzisaj widzę, że najgorsze dziadostwo co z ziemianek przeniesiono do gierkowskich bloków a teraz wybudowało sobie za kradzione pałace najgorzej pluje na komunę. Dalej w Polsce zlodziej i paser ma poważanie.

Jan Orawicz - 29.09.18 18:54
Panie Agamemnon doskwiera mi stan Rzeczypospolitej Polskiej! A to z tego
prostego powodu,że do tej pory, Polska Prawica nie rozliczyła się z dość liczną
armią byłych czerwonych sługusów ZSRR! Ta cała czerwona zbiorówka skryła się pod tzw. Platformę Obywatelską i proszę -jak się buńczucznie zachowuje!
Nawet w tzw. Unii Europejskiej - zupełnie bezkarnie pluje na Rząd RP!!!.
A prawica PiS śpi!! Jaka to Prawość i Sprawiedliwość?! PiS ma dygotki przed
Platformą Obywatelską! Czerwono-zieloni z tzw. ZSL ukradli sobie PSL śp.
Mikołajczyka - jako skrytkę! A co robi PiS z tego powodu? Ani słówka na ten
ważny temat.No cóż, Czerwona Nasennica sparaliżowała wielu prawych Polaków! Do tej pory - opuszkiem polskiego palca nie tknięci zbrodniarze z UB.SB,IW,MO itp.! Pezetperowcy jako sługusy czerwonej Moskwy nie rozliczeni!
Brak słów!!!!!

Agamemnon - 28.09.18 21:14
Panie Janku

Osoby będące przy władzy w PRL na mocy woli radzieckiego okupanta doprowadziły do wymuszeń kilku fal emigracji ludności polskiej będącej w opozycji do tak sprawowanej władzy.

Była to emigracja po roku 1956 (wydarzenia poznańskie), potem w 1968 w następstwie protestów marcowych, następna w 1970 - 1971 roku pod wpływem wydarzeń grudniowych w Gdańsku oraz emigracja mająca miejsce w okresie stanu wojennego po 1981 r. W sumie zmuszonych zostało do wyjazdu wielu intelektualistów niezbędnych Polsce. Obecnie obserwowana jest wielka emigracja zarobkowa.

Zastanawiam się, czy gdyby w następnej emigracji uczestniczyli przedstawiciele Targowicy? co by się stało. Zapewne nie płakalibyśmy po nich.

Jeśli nie dojdzie do usunięcia ich z Polski, a nie dojdzie, wówczas muszą być rozliczeni za afery jakie miały miejsce po 1989 roku. Przysłowiowy Tusk, Lewandowski, Balcerowicz, powinni stanąć przed zreformowanym sądem.

Jan Orawicz - 28.09.18 17:59
Uwaga! Uwaga! W Kworum buszują hakerzy! Dziś mi też skasowali mój pisany -obiektywny komentarz na temat ich antyrządowychwych popisach!

Jan Orawicz - 28.09.18 17:48
Panie Agamemnon skomuszali o własne portfele dbają,a nie o to,by
budować krzepę własnego kraju. Kto nie spozierał im na łapki w czerwone ciapki,ten nie wie - jak oni potrafią żerować na krwawicy Narodu.Ja widziałem
ich wynagrodzenia na listach płac! Zapewne pod tym względem nic się w Kraju
Nadwiślańskim nie zmieniło! Krasna banda-granda nie została wyczesana z
głownie z administracji - od Warszawy do wiejskich Urzędów Gminnych.
Zresztą wszędzie trwają ich pezetperowskie i zeteselowskie itp.kliki! A nasz PiS zabawia się w humanitaryzm! A czerwoniakom rosną rogi i brzuchy!

Jan Orawicz - 27.09.18 22:19
Co rzez można o tym skomuszałym Schetynie?! Poziom myślenia tego lewaka
jest bardzo zaniżony! On powinien pomyśleć nad sobą i zauważyć,że komuna
w Europie i dalej- wyrażnie dała w łeb! No,ale jak się ma myślenie i widzenie
pokićkane,to już na to nie ma rady!!! To całe PO to zbiór takich schetynialców!

Agamemnon - 27.09.18 15:50
"W ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji PO i PSL w ciągu ośmiu lat".

Zdanie takie ma charakter ogólny i rozumiem je jako przenośnią, informuje, że PO mniej wydało na drogi lokalne niż obecnie wydaje PiS. I to należało sprawdzić. Zdanie takie nie zostało podane jako dane zaczerpnięte ze statystyki. Tacy sędziowie nie są nam potrzebni, gdy nie znają rzeczywistej wartości międzyzdaniowej. Na co dzień czasem posługujemy się sarkazmem, przenośnią obrazującą jakiś stan rzeczy. Mamy przepraszać tylko dlatego, że sędzia nie rozumie polskich zwyczajów, które nie są obraźliwe. Tacy sędziowie moim zdaniem powinni być zwalniani z zawodu sędziego, ponieważ robią więcej szkód jak pożytku. Zauważono, że im dalej na wschód Polski tym wzrasta zwyczaj wśród ludności do przesadnych wypowiedzi. Nikt się na tego rodzaju zwyczaj nie obraża. W odpowiedzi na taka wypowiedź premiera opozycja mogła zacytować dane statystyczne. Nie dokonała tego, tylko lubi ciągać ludzi po sądach, po sądach do których Naród Polski nie posiada zaufania. Czego zatem boi się opozycja? gdy nie rozliczyła się przed narodem z ośmiu lat rządzenia. Niektórzy są zdania, że poprzez tussistowską politykę wypędzeń jaka miała miejsce w latach 2007 - 2015 dach nad głową mogło utracić nawet 3 miliony ludzi. Była to niewątpliwie największa akcja wypędzeń Polaków bez przydziałów lokali zastępczych dokonanych po II wojnie światowej na obszarze Rzeczpospolitej. Można mówić o ciężkich przestępstwach PO skierowanych przeciwko polskim obywatelom. Nie każda ustawa nosi cechy prawa jak np. ustawa o prawach lokatora, gdzie lokator nie posiada żadnych praw ludzkich a za rządów PO traktowano go gorzej niż psa.

MariaN - 27.09.18 11:37
Cały czas kłamią nawet tu. Premier nie musi przepraszać, ma tylko sprostować.

Jan Konarski - 26.09.18 23:30
Postanowieniem sądu apelacyjnego Mateusz Morawiecki ma przeprosić za mijanie się z prawdą.

Sędzia Sądu Apelacyjnego Paulina Asłanowicz poinformowała w środę, że Sąd postanowił zobowiązać Mateusza Morawieckiego do opublikowania w ciągu 48 godzin na antenie telewizji TVP Info i TVN przed głównymi wydaniami programów "Wiadomości" i "Fakty", po blokach reklamowych bezpośrednio poprzedzających emisję wyżej wymienionych programów oświadczenia poprzez jego odczytanie oraz jednoczesne wyświetlenie planszy z tekstem wypełniającym cały ekran.

Treść tego oświadczenia ma brzmieć: "nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 r. podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji PO i PSL w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki, premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej".

Od postanowienia sądu apelacyjnego nie przysługuje skarga kasacyjna i podlega ono natychmiastowego wykonaniu.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-premier-musi-sprostowac-swoja-wypowiedz,nId,2636609#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Lubomir - 26.09.18 22:38
Na antypolaka Schetynę
----------------------------
Produkt ewolucji!
Nie ma żadnego ducha!
To tylko maska komucha!

Wszystkich komentarzy: (13)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Maja 1965 roku
Zmarła Maria Dąbrowska, powieściopisarka ("Noce i Dnie") -ur. 1889.


19 Maja 1802 roku
Napoleon Bonaparte ustanowił Order Legii Honorowej


Zobacz więcej