Niedziela 19 Maja 2019r. - 139 dz. roku,  Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 10.10.18 - 19:25     Czytano: [302]

Janosiki na odwrót

To nie „haratanie w gałę” czyni z polityka, premiera, dżentelmena, ale właśnie troska o wspólnotę narodową, dbałość o to, by nie okradano Polaków i polskiego budżetu w biały dzień z dorobku pokoleń, by nie dokonywano rabunku dochodów podatkowych na setki miliardów złotych.

Były wicepremier MF prof. L.Balcerowicz, były premier D.Tusk, ministrowie J.Lewandowski, E.Wąsacz czy prezydent Warszawy HGW też byli Janosikami, tylko na odwrót. Neoliberalne rządy z politykami PO, PSL i SLD na czele, przez 30 lat wyprzedały za bezcen blisko 70 proc. najwartościowszego, polskiego majątku z bankami na czele za zaledwie ok. 170 mld zł. Sprzedawali rodowe srebra, przyszłościowe i dochodowe firmy, jednocześnie powiększając dług publiczny do astronomicznej kwoty 1 bln zł. Przez 30 lat pozyskali w ten rabunkowy sposób zaledwie 170 mld zł, ale tylko przez 8 lat rządów PO-PSL polski budżet, a więc i my Polacy straciliśmy z tytułu wyłudzeń i karuzel VAT-owskich aż 260 mld zł, a łącznie ze stratami z CIT, akcyzy i hazardu ponad 400 mld zł.

To wręcz skrajna nieudolność biznesowa, nie mówiąc już o polskiej racji stanu. W samej zaś Warszawie tylko z powodu złodziejskiej, mafijnej reprywatyzacji miasto i Warszawiacy stracili 21,5 mld zł. Jeszcze rzutem na taśmę w latach 2008-2015 rząd PO-PSL wyprzedał majątek narodowy za ok. 50 mld zł, w tym tak cenne i ważne firmy jak CIECH, PKP-Energetyka czy kolejkę na Kasprowy Wierch, którą obecny rząd właśnie odkupił. To właśnie rząd PIS stara się odkupywać i repolonizować majątek odebrany Polakom, a wypracowany przez naszych dziadów i ojców, choć kosztuje to całkiem sporo. To co było za byłego premiera D.Tuska i rządów PO-PSL niemożliwe, stało się już po 3 latach rządów PIS całkiem możliwe: blisko 70 mld zł na cele socjalne, społeczne i prorodzinne, przywrócenie wieku emerytalnego 60-65 lat, uszczelnienie systemu podatkowego (170 mld zł z VAT) w 2018r., wyższe o ponad 10 mld zł wpływy w ZUS, awans do grona 25 najbardziej rozwiniętych krajów świata i znów polskie stocznie i kolejka na Kasprowy Wierch. Premier D.Tusk pytał swego czasu; „gdzie są zakopane te pieniądze, powiedzcie, to rozdam je Polakom”?

My znaleźliśmy te zakopane pieniądze w VAT-owskich dziuplach akcyzowych i hazardowych jaskiniach. Były MF prof. L.Balcerowicz, guru wyprzedaży polskiego majątku narodowego przypomina o Janosikach, ale i kodeksie karnych. Oj, przydała by się i to bardzo solidna kara za skuteczne grabienie własnego kraju i za utratę setek miliardów złotych publicznych pieniędzy. Kto był nieuczciwy w rządzie, nie będzie i w samorządzie. W samorządach potrzeba nam nowych elit, prawdziwych fachowców i ludzi uczciwych, dżentelmenów innego pokroju niż ten z Legionowa.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

MariaN - 16.10.18 12:39
Platfusi doskonale wiedza ze powtarzane klamstwa stają sie dla niektórych prawdą i dlatego gadają idiotyzmy ze to oni walczyli z korupcją a dobra gospodarka dziś to ich zasługa. Oni nie rzadzili tylko kombinowali dla siebie i swoich rodzin.

Jan Orawicz - 14.10.18 23:08
Szanowny autorze tego materiału, wyrażnie nie stać Polski na wyjście
z posowieckiego zapadliska. A to głownie z tego powodu,że nadal
kraj jest we władaniu przez znaną czerwona kastę,która służyła wiernie
przez lat wiele sowieckimu okupantowi Polski. Nie ma komu odkomuszyć
Polski.Jak to się może skończyć można przypuszczać,że przykro!

Tadeusz W. - 14.10.18 6:44
Jakoś dziwnie nie możemy sobie poradzić z Żydokomuną itp.złodziejami,co to
okradają od lat nasz kraj na miliardy!! Nasze prawo bardzo chętnie aresztuje
polskich złodziejaszków,ale złodzieje pochodzenia handlowego, to nietykalna
kasta - w dodatku skomuszała.Ten nasz Rząd RP - pono prawicowy jest świadomie w pełni sparaliżowany w/w bezkarnym elementem!No cóż, ajwajców mamy wszędzie- także w sądownictwie.w policji w administracji rzadowej itp. itd.!!!!!! Brak na to słów i siły. Komuna nam okropnie zaśmieciła kraj głownie marksistami, leninistami z byłego CCCP. Ale na to szkoda czasu!Mamy nasze polskie gadanie i pojękiwanie! Kraj nasz od lat jest w ich czerwonych łapach! Tylko tchórze i przygłupy- cały czas siedzą cicho i
udają,ze nic na te tematy nie wiedzą!

Lubomir - 10.10.18 23:35
Temat gospodarki, jak gdyby został wyrugowany z debaty publicznej. Kiedy spytałem jednego z radnych mojego miasta: jakie są plany odnośnie inwestycji przemysłowych i w ogóle plany odnośnie lokalnego rynku pracy? - usłyszałem odpowiedź, że 'nie leży to w gestii władz miasta. Jeżeli jacyś inwestorzy zechcą przyjść z zewnątrz, to wówczas coś będą mogli stworzyć'. Skwitowałem to podsumowaniem, że miasto najwyraźniej interesuje jedynie I i III wiek, place zabaw i ławeczki. II - gi, najbardziej dynamiczny wiek zajęcia musi szukać poza granicami miasta a najlepiej - państwa. Mało dyskutuje się np. o tym, że Czesi zapowiedzieli u siebie zwiększenie wydobycia węgla kamiennego - w związku z likwidacją polskich kopalń i możliwością sprzedaży czeskiego węgla do polskich elektrowni. Nie mówi się także o zakupie włoskiej huty ILVA w Taranto, przez hutniczego potentata ArcelorMittal . AC zapowiada stworzenie 10 tysięcy miejsc pracy we Włoszech. Czy nie będzie to oznaczało redukcji miejsc pracy w Polsce?

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Maja 1955 roku
Zmarł Tadeusz Sygietyński, kompozytor. Założyciel zespołu pieśni i tańca "Mazowsze".


19 Maja 1971 roku
Zmarł Czesław Janczarski, polski pisarz i poeta piszący dla dzieci - twórca literackiej postaci Misia Uszatka (ur. 1911)


Zobacz więcej