Sobota 6 Czerwca 2020r. - 157 dz. roku,  Imieniny: Laury, Laurentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 02.12.18 - 18:32     Czytano: [927]

Dział: Interwencje

Niemcy znów prowokują


Informujemy, że Reduta Dobrego Imienia wsparła Pana Jacka Perłowskiego, w jego walce o usunięcie jego wizerunku ilustrującego tekst niemieckiej gazety Suddeutche Zeitung pt. „Kilku bandytów”, w którym opisywany był tegoroczny Marsz Niepodległości.

11 listopada 2018 roku Pan Jacek Perłowski brał udział w Marszu Niepodległości w Warszawie, jako członek grupy rekonstrukcyjnej ze Stowarzyszenia Historycznego Polonia Restituta. Członkowie grupy byli ubrani w historyczne mundury polskiej armii walczącej w czasie II wojny światowej z nazistowskimi Niemcami. Dzień później tj. w dniu 12 listopada 2018 r. redakcja Süddeutche Zeitung opublikowała artykuł pt. „Ein paar banditen”, dostępny na stronie
www.sueddeutsche.de/politik/polen-ein-paar-banditen..., do którego ilustracją było zdjęcie Jacka Perłowskiego.

Zdjęcie to oburzyło wiele osób, w tym członków Stowarzyszenia. Wskazuje ono bowiem, że Jacek Perłowski jest uznawany przez Niemców za jednego z „kilku bandytów". W wezwaniu skierowany do Suddeutsche-Zeitung, pełnomocnik Perłowskiego, adwokat dr Monika Brzozowska-Pasieka napisała:
Mój Mocodawca nie jest ani nacjonalistą, ani bandytą – jest patriotą. W jego rodzinie wiele osób brało udział np. w Powstaniu Warszawskim czy w walkach Armii Krajowej walcząc przeciwko Niemcom okupującym Polskę podczas II wojny światowej i mordującym polskich obywateli (w tym tych najbardziej bezbronnych) w łapankach, na ulicach czy w niemieckich obozach koncentracyjnych.
Dlatego nie do przyjęcia jest dla niego sugerowanie przez niemiecki portal, że jest bandytą i ma cokolwiek wspólnego z nacjonalizmem czy grupami neo-faszystowskimi (….). Tym bardziej jest to bolesne nie tylko dla mojego Mocodawcy, ale całej polskiej społeczności, że określenie „polscy bandyci” było używane przez Niemców okupujących Polskę podczas II wojny światowej dla określenia żołnierzy polskich walczących w konspiracji przeciwko ludobójczemu systemowi niemieckiego nazizmu.


W związku z powyższym, Pan Jacek Perłowski domaga się zaprzestania naruszania dóbr osobistych i natychmiastowego usunięcia jego fotografii z artykułu pt. „Ein paar banditen” dostępnego na stronie, przeproszenia go i umieszczenia przeprosin na stronie internetowej www.sueddeutsche.de/politik w formie oświadczenia następującej treści: W związku z opublikowaniem w ostatnim czasie na stronie internetowej tekstu o polskich bandytach i opatrzeniem tego tekstu wizerunkiem pana Jacka Perłowskiego, Redakcja przeprasza pana Jacka Perłowskiego za naruszenie jego prawa do wizerunku i dóbr osobistych (dobrego imienia). - w terminie 3 dni od dnia otrzymania pisma. Dodatkowo Perłowski domaga się zapłaty zadośćuczynienia w kwocie 100.000 zł z tytułu naruszenia prawa do wizerunku, płatnych w terminie 3 dni od dnia otrzymania doręczonego pisma.

Reduta Dobrego Imienia

Wersja do druku

Lubomir - 04.12.18 12:19
Doczekaliśmy się, że z wolności opluwania Polski, korzystają ziejący nienawiścią do wszystkiego co polskie - antypolacy pokroju polakożercy i masona Ottona von Bismarcka. Wystarczy posłuchać co ma np. do powiedzenia na temat Polski, Polaków i polskości Frau Lubnauer. To tacy 'miłośnicy Polski' zabrali się za tzw. dekarbonizację Polski. Nie robią tego o wiele więksi producenci i użytkownicy tego paliwa energetycznego, od Rosji, Chin, Ameryki - po Australię. Widać, że celem jest zniszczenie Polski, jak zniszczono Zagłębie Dolnośląskie i Zagłębie Górnośląskie - przekształcając Wałbrzych i Sosnowiec w umierające miasta. Niemcy do dzisiaj zachowują się jak uczniowie mistrza brunatnej propagandy. Jak uczniowie doktora Josefa Goebbelsa. Czy Europa w porę zatrzyma niemieckich dywersantów?

Jan Orawicz - 03.12.18 0:23
Bandytami dużego formatu okazali się Niemcy w czasie II wojnie śwatowej!
Jako mały Polak w 1939r cudem przeżyłem z rodzicami i rodzeństwem tamten
niemiecki zamordyzm na nas Polakach! Kto tego nie przeżył ten nie ma
obiektywnej oceny tego - faktycznie zbrodniczego narodu! Moimi sąsiadami
byli też Niemcy,którzy mordowali z tej miejscowości nas Polaków To była leśna
wioska w Puszczy Bydgoskiej! Nazywała się Łażyn,a po niemiecku Klain Walde.
Z tej wioski Niemcy zamordowali wielu - szczególnie młodych Polakow z ZHP i
Związku Strzeleckiego.Morderstwa były straszne! Zabijano chłopców wałkami
sosnowymi, dusząc powalone ofiary wałkami z sosen - nakładanymi na szyje
i naciskaniem buciorami na obie końcówki wałków! Także zabijali ludzi siekierami itp.Moja rodzinie udało się nocą opuścić tę leśną wioskę za pomocą
wozu z zaprzęgiem konnym. Uciekaliśmy w kierunku Warszawy! Po powrocie
ojca chciano zamordować,ale na nasze szczęście wuja żona była Niemką,która
nas obroniła przed śmiercią!

Lubomir - 02.12.18 19:07
Może sądy europejskie okażą się wreszcie skutecznym narzędziem w zwalczaniu niemieckich fałszerzy historii, niemieckich rasistów i niemieckich piewców nienawiści.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Czerwca 2010 roku
W Warszawie odbyły się uroczystości beatyfikacyjne ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. przeniesiono Jego relikwie do Świątyni Opatrzności Bożej


06 Czerwca 1841 roku
Urodziła się Eliza Orzeszkowa, polska pisarka (zm. 1910)


Zobacz więcej